• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

36. číslo

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
ozveny%20lesa1.png
Naši milí čtenáři,

v osobnosti Elvenaru se seznámíme s hráčkou Angie89. Mezi bohyněmi z naší mytologie si přiblížíme bohyni Rauni.
V únoru jsme v městečku plnili úkoly k události Elvarianský karneval, který doplňuje na fóru soutěž O nejlepší budovu Karnevalu. Neváhejte a zúčastněte se.
Obnovíme rubriku nápady a návrhy. Vypíšeme zde všechny, které jsme poslali dál.
Ve vzpomínkách na minulost si opět připomeneme hráčku Flavici, která má ve výtvarném okénku spoustu krásných kreseb.

Přejeme vám příjemné čtení a budeme rádi za váš názor, který můžete napsat do naší diskuze.

listy2.png

Novinky

noviny323.png

Rauni
Rauni je bohyně plodnosti, síly a hojnosti. Podle pověsti byla země pustá a neúrodná, když bohyně přišla na zem v podobě malého stromku jeřabiny. Po zásahu bleskem boha Ukka, který je partnerem bohyně Rauni, se z tohoto stromu zrodily všechny ostatní rostliny země, což jeřabinu pasuje do role matky veškeré flory.

Osobnost Elvenaru

Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybrala proč? Jaká spřátelená rasa ti je nejbližší?
Vybrala jsem si elfy, byla jsem zvědavá, jak to bude vypadat a přišlo mi to mystičtější. Chvíli jsem hrála i druhý svět a tam jsem hrála za lidi, ale asi po půl roce jsem to vzdala. Nemohla jsem se hře věnovat na plno, tak jak bych chtěla. Takže jsem se rozhodovala, kterou hru opustím a elfové jsou o hodně hezčí, mají krásné stavby, svět lidí je ostrý a hrubý.

Tento rozhovor nám poskytla hráčka Angie89 . Chcete o ní vědět více? Celý rozhovor najdete zde.

Podle vašich ohlasů jsme rádi, že se vám Osobnost Elvenaru líbí. Byli bychom rádi za vaši větší zvídavost! Můžete i navrhnout další osobnost, o které byste se rádi něco zajímavého dozvěděli.


Soutěžinky


V únorových soutěžinkách jsme schovali 4608 ks lístků. Nejblíže si tipla hráčka Aleksia. Dostane tedy od nás 100
Diamant.png
. Výherci gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.
l%C3%ADstky.jpg


V březnových soutěžinkách jsme schovali spousty
Náhled verze z 15. 3. 2019, 09:49
. Na vás je tipnout, kolik jsme jich do obrázku schovali? Na vaši odpověď budeme čekat do 30. 3. 2020. Kdo se jako první trefí (nebo alespoň přiblíží k správnému tipu), dostane od nás 100
Diamant.png
. Nezapomeňte se opět zapojit!
sachysti.jpg



Domácí mazlíčci

kon%C4%9B%C4%9B.png

Jelikož nám nikdo neposlal žádné zvířátko. Vyrazila moderátorka do ulic. Vyfotila koně, co prochází městem a pro radost vozí obyvatele po místních památkách.

Pokud byste se i vy chtěli pochlubit se svými zvířátky nebo třeba i rostlinkou, tak je prosím pošlete soukromou zprávou Emble.


Vzpomínky na minulost
Ryhop%20IV%20yaruga.png

Tuto kresbu zveřejnila hráčka Flavici ve Výtvarném okénku a napsala k ní následující popis:
"Tentoraz sa jedna o obraz s podnadpisom Jaruga. Jaruga bola mýtická bytosť vystupujúca v mýtoch už v období mezolitu. Spája sa so smrťou, temnými a neprechodnými časťami lesov, negatívnou mágiou a podobnými záležitosťami. S pomenovaním Jaruga sa stretávame až v keltských mýtoch, kde jej duchovná funkcia ostáva rovnaká, no zatiaľčo v mezolite nemá ľudskú formu, ani pomenovanie (je chápaná len ako čosi mocné a temné; skôr sila než osoba), Kelti ju zhmotňujú. Opisujú ju ako ženu s tvárou skrytou v opare, mocnú, zlú a prastarú čarodejnicu alebo vedmu. Ja som sa rozhodla zobraziť ju s maskou z dubovej kôry na tvári. Maska je natretá na bielo (uvidím, či sa mi to podarí, zatiaľ iba pregumovávam svetlé miesta). Biela farba symbolizuje duchovno. No a dub preto, lebo je to posvätný keltský strom. Jeden z naj."
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Nápady a návrhy

Probrali jsme nápady a návrhy. Všechny níže jmenované se nám líbí, měly velkou podporu v diskuzích a proto je posíláme dál.

Nápad od hráčky Angedev - Lepší přehlednost turnajových odměn
Lepší zobrazování odměn (požehnání na VB), které se dají získat z truhliček v turnaji.
Přidělit každé hodnotě požehnání na VB vlastní barvu. Nyní je barev sice několik, ale každá obsahuje více hodnot. Bylo by lepší uvést u obrázku požehnání vždy konkrétní číselnou hodnotu.

Nápad od hráče ExplorerFfff - Nastavení minimálních bodů potřebných pro zisk odměn z truhel
Do nastavení společenství přidat kolonku s minimálním počtem bodů potřebných k zisku odměn z truhel. Položka by tedy šla změnit pouze v rozmezí 30 až 1600 bodů velitelem nebo zástupci. A pouze v době, kdy je turnaj neaktivní. Hráči, co budou mít málo bodů, dobu nedostanou žádnou odměnu.

Nápad od hráče SummerPicka - Odsunutí neaktivních hráčů
Všechny neaktivní hráče přesunout na opačnou stranu mapy. Pokud by hráč byl opět aktivní, mohl by se vrátil zpátky do aktivní části mapy.

Nápad od hráče ANCARY - +1 Stavitel (Legendární Požehnání na 1 Použití)
Požehnání platné 24 hodin formou +1 dělník. Které by bylo možné použít na libovolnou budovu a přidat tak jednoho stavitele. Získat možno v 10 truhle turnaje, či dobrodružství.

Nápad od hráče Small - Zvýraznění označení výroby
Zvýraznění ikonek výroby nad budovou. Ikony splývají s podkladem a snadno se přehlédnou.

Nápad od hráče Semtexx - Nastavení hry - (Ne)povolení utrácet diamanty
Navrhujeme ve hře možnosti - pokročila nastavení - Použít diamanty ANO/NE. Jako takovou pojistku, proti nechtěnému utracení diamantu.

Nápad od hráče Emhyr var Emreis II - Inspirující rozjímání
Možnost řetězit kouzlo "inspirující rozjímání". Tak jak je to možné u jiných kouzel.

Nápad od hráče iDavis - Inspirující rozjímání pre crafting
Po použití kouzla by bylo v řemeslné výrobě k dispozici 10 receptů místo 5. Vytvoření nového kouzla, které bude mít délku trvání kouzla 1 nebo 2 dny.


Nápad od hráčky Bobojka - Posouvání po městě šipkami na klávesnici
Možnost posouvat se po městě nejen myší ale i šipkami na klávesnici.

Nápad od hráče kalicz - Zobrazeni přehledu o počtu kouzelných plánku
Zobrazení celkového počtu kouzelných plánků, které hráč vlastní v podobě požehnání.

Nápad od hráče zelize - zobrazení aktivity hráčů
Barevně rozlišit hráče podle toho, kdy byl aktivní. (červeně svítící už dlouho nebyl aktivní).

Nápad od hráče maxinec - Turnajový žebříček pro společenství
Turnajový žebříček pro jednotlivé hráče, by znamenal vytvoření další záložkové karty např. Turnaje společenství, kde by byla seřazena jednotlivá společenství v závislosti, jak nahráli jednotliví hráči (sečtením turnajových bodů od jednotlivých hráčů ze společenství).

Nápad od hráčky Ludi - zámek proti vymazání budovy
Přidání možnosti mít zámek proti vymazání. V podobě políčka na kartě budovy na zaškrtnutí. Varování, které se nyní objevuje před vymazáním budovy, není dostatečné a snadno se přehlédne.

Nápad od hráče BombaySapphire - Přidat možnost nákupu VB za zásoby
Přidaní možnosti nakoupit VB za zásoby.

Nápad od hráče Baumax - Průzkum provincií, urychlení divem
Od určitého postupu ve výzkumu změnit nastavení divu (Např. u Knihovny místo zásob, nebo Hlubiny místo relikvií.), mít bonus na snížení času průzkumu provincie.


Příští číslo

Můžete se těšit na novinky a spoustu zajímavých informací!
Příští Osobnost Elvenaru nám poskytne hráč Ladus. Máte na něj nějakou otázku? Zeptejte se v Otázkách pro Laduse.

Další číslo vyjde: 2. 4. 2020

Budeme rádi za vaše připomínky a názory! Diskutovat k tomuto číslu můžete zde.

Přejeme krásné čtení,
Elvenar tým
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru