• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Nastavení minimálních bodů potřebných pro zisk odměn z truhel

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3281
  • Vytvořeno

DeletedUser3281

Guest
Viz diskuze dobrodružství na žádost navrhuji následující:

Do nastavení společenství přidat kolonku s počtem bodů potřebných k zisku odměn z truhel. Nedoufám, že by tohle prošlo, ale tak nějak předpokládám, že existuje již tahle funkce ve hře v podobě čísla 30, takže při troše štěstí by stačilo pouze tuto konstantu umožnit změnit v době mezi turnaji, během turnaje by třeba bylo okno na změnu neaktivní, protože si umím uvědomit, problémy změn během vykonávání scriptu, který přiděluje odměny.

Položka by tedy šla změnit pouze v rozmezí 30 až 1600 bodů, ale horní limit existovat nemusí. Změna by šla provést po konci turnaje a před začátkem. Nebo lze také přidat nějaké roletkové limity v násobcích ukončených provincii pro příklad 270, 540, 810, 1080, 1350, 1620 atd

Důvod tohoto návrhu je v tom, že většina aktivních spolků má limity na turnaje a díky těmto limitům vzniká spoustu osobních problémů ve spolcích ale i na fóru, někteří mají potřebu tvrdit jak 30 body někdo pomáhá, díky těmto systémovým limitům by se ukázalo také to, kdo reálně chce pomoci společenství i pár body a kdo pouze chce bez práce odměnu.

2018-08-29_142335.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
Za 1 je třeba umět vkládat návrh pomocí šablony jak to má být a jak to normálně musí vypsat každý z nás.

Za 2 problémy se hravě vyřeší tím že se budete pořádně držet vašich pravidel a když máte limity tak se jich držte spravedlivě a kdo nesplňuje vaše představy tak ho vyhodit ze společenství bez debat a tolerance. To bude o tom že pak každý nemůže říct ani popel že se někdo veze a někomu to prochází protože napíše jak moc nestíhá a nemá čas. Předejde se zbytečným sporům a nadržování jedincům a zlepší se i plnění vašich nároků a limitů. ;)

Zavedením tohoto nápadu vznikne akorát více sporů ve společenství a tak pro vaši lekci a poučení říkám že jsem také pro :D
 

DeletedUser3281

Guest
1) celý návrh je jednoznačný z titulku, co chceš na tomhle jako více rozvádět? Ten popis jsem zde dal spíše pro lidi co návrhy čtou, ale pokud se na titulek koukne vývojař, tak mu bude pokud to není kopyto zcela jasné a já jako vývojař chci dostat jednoznačné zadání, fakt nemám rád když dostanu sloh kde než dočtu do konce, nebudu vědět co bylo na zatáčku. Mimo to na tu šablonu jsem se podíval a zcela přirozeně jsem jí splnil, chybí mi tam pouze dopady na jiné herní prvky, ale logicky takové dopady nejsou, protože takhle funkce zde již existuje a jedná se pouze o změnu limitu u již existující funkce.

2) zavedením tohoto nápadu vznikne akorát to, že pravidla budou snáze udržovatelná.
 

aikomi

Mistr slova
myslim si,ze kazdy spolek se s tim setkava,ze nekteri hraci moc nepomohou s turnajem a udelaji jen co chteji....U nas je taky limit cca 800 bodu, coz neni zas tak nic tezkeho a jsou hraci, kteri ani tech 800 bodu neudelaji.....Ano beru,kdyz je nekdo na dovolene a uziva si, tak jeho nepritomnost v turnaji je pochopitelna, nebo kdyz je nemocny, nebo opravdu nestiha a nema cas.... U nas je to dany tak,ze kdyz chces hrat turnaj, tak musis minimalne prispet 800 bodmi, a jinak nehraj ....ale i tak se nam stava,ze to nekteri nesplni....
Myslim si,ze by to byl skvely napad udelat nejaky limit pro vsechny,aby se jen nevezli.....Ja jsem urcite pro.....
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff No bod 1 je mi celkem jedno spíš zaleží jak kdo chce návrhy chápat a to co ty píšeš by mohl napsat každý kdo kdy zde něco vkládal.

A jinak prosím o screen obrázek té funkce pro limit rád uznám omyl ale dané limity a pravidla nejsou pro společenství jako takové typické. To je zcela výmysl váš a ostatních společenství a jsou společenství bez pravidel. Zavádět limity z pravidel společenství které se mohou odlišovat přímo do funkcí hry je tak trochu nesmysl. I když by si společenství nastavovalo vlastní limit který může kontrolovat velitel či zástupce a dle toho usoudit zda hráče vykopne a tím vyřeší to aby neměl danou odměnu. Tento návrh ovšem by zavedl limity všem i těm co hrají zcela náhodně a někdy truhla je i díky 5ti bodům.
Když už jsme u toho tak nevím kolik z vás by křičelo když by inno zrušilo u eventů třeba poslední festival event bez toho že by již nebylo možné jen klikat na lítky po městě? To se dá brát také jako nezasloužená. Taky bych měl jeden nápad ale nechci ho předložit a zavádět. Prostě déšť třeba těch lístků až po splnění všech úkolů.
 

Angedev

Velmistr písma
Také jsem jednoznačně pro :) Limit máme zavedený a jeho dodržování funguje, ale takhle by dostali šanci i hráči, kteří třeba potřebují získat kouzlo do eventu apod. a nejde jim o odměny. Prostě by si odehráli jedno, dvě kola, splnili eventový úkol a nemuseli se ohlížet na limit :)
 

DeletedUser3281

Guest
@Turunen Já mám opravdu pocit, že tím že více mluvíš než hraješ nechápeš to co zde jde. Podobné názory jako máš ty jsem měl, v době kdy jsem moc nehrál a jen se vezl, až časem jsem zjistil, že spolek je potřeba a pomáhá mi a to jen pokud funguje, jinak je to přítěž. A věř v to, že já si umím docela dobře spočítat, co se vyplatí a co ne. Proto chci aby se v turnaji snažili lidé vyrovnaně, protože turnaje se vyplácí pouze za předpokladu vyrovnané snahy všech, jinak je to dobré tak leda pro lidi co honí žebříček. A přidal jsem tam ten screen, když to je tedy tak potřeba :)

@Angedev Ano, přesně o to jde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff pokud by to bylo bez dolního minimálního limitu nejsem proti a celkem je mi to fuk. Ale takto se zavede plošně všem nějaký limit na základě pravidel několika společenství kteří turnaje atd berou stejně jako Rusko hokej a kdo nesplní to nadšené očekávání tak by měl zamířit na Sibiř :D A já ti jako začátečník radím vyřešit problém tím že se budete striktně držet vašich nároků a ten kdo to nesplní tak letí. Na jednu stranu píšeš o vyrovnanosti a na druhé tolerovat když někdo nemá čas. V tom případě je v rozporu tá vyrovnanost s tolerancí. Zavedením bude absolutní netolerance všech ostatních v jiných společenství kde nechcou žádné limity.
Ale jasné hlavní je jak to vyhovuje těm tzv. závodním společenstvím že?
 

DeletedUser3281

Guest
Dolní limit již existuje, je jím 30 bodů. A pokud chci hrát hru nějak, tak jí nějak hraji a jsem ve spolku co mi tím vyhovuje. Pokud nemám čas dočasně, omluvím se, pokud nebudu mít čas dlouho, jdu někam, kde mi budou měnit suroviny a nebrzdím spolek který chce hrát... nevím co nechápeš ale to je marný :)
 

DeletedUser341

Guest
@Turunen zapomínáš právě na fakt uvedený @Angedev - že do turnaje se mohou chtít zapojit i hráči, kteří dopředu ví, že limit nemohou splnit, ale potřebují třeba 1 kouzlo do eventu (stalo se mi osobně minulý týden). Neměl bych problém s tím, že v cechu bude limit 800 bodů, já potřebuji pár kouzel/bodů výzkumu, nahraju tedy co potřebuju což dá cechu cca 500 bodů a já za to nedostanu jedinou truhlu - protože těch pár bodů turnaje jsem dělal kvuli svému eventu (např.). Že díky tomu cech získá 10. truhlu a bez toho by ji neměl? Super, neplánovaně jsem pomohl svému spolku, příště to třeba budu já, kdo dostane takto 10 truhel díky někomu, kdo zase nebude moci a jen dá 100 bodů, nebo třeba jen 5.

Za mne jednoznačně PRO s tím, že "default" hodnota v každém spolku by měla být nula - tedy pokud toto spolky využít nechtějí, nemusí

@ExplorerFfff - dolní limit není 30 bodů, ale 1 hotová provincie... Ano, nejde rozehrát 2. (ani další), dokud nemáš hotovou první, a i když tedy teoreticky 30 bodů lze nahrát rozehráním více provi a nedohráním ani jedné, prakticky to možné není, takže lze tvrdit, že limit je 30 bodů :) Nicméně v kódu hry to může být definováno jako "1 hotová provi" a ne jako "X bodů" (třeba pro případ, že by se bodování jednou změnilo, ale podmínka měla zůstat stejná).
 

DeletedUser3281

Guest
Ano, napadlo mě že to tak je, proto by tam byla dobrá roletka třeba podle počtu "hotových" hvězd. Je to jedno, já vytvořil tabulku ze které víme kolik hvězd při kolika hráčích na provincie padá, takže se klidně přizpůsobíme jinému omezení. Ale body by byli samozřejmě nejlepší možností právě z pohledu toho, že někdo pendluje různě po mapě a vyzobává si to co potřebuje, VB, runy a tak, takže ne vždy mám všech 6 hvězd, protože prostě není potřeba a není tam pro mě nic co chci.

Fakt je mi jedno jak se to udělá, hlavně jen kdyby šlo ten současný limit prostě nějak zvednout, nemusí to být přesně na hodnotu jakou chceme ale klidně nějak relativně, už to povede ke zlepšení a pravidla si tomu upravíme. Ono lidem se nevyplatí "obejít" pravidlo tím, že by udělali vše na 1 hvězdu, technicky to je šíleně drahé pak dál od 10. takže pochybuji, že by tím většina plnila počet "dokončených provincii"
 

DeletedUser341

Guest
Jasně no, mně taky přijdou body jako nejlepší řešení...

I s ohledem na to, že ty body si můžeš nasbírat jak chceš, přesně jak píšeš :)
 

DeletedUser3346

Guest
Jsem po tom co jsem o to popřemýšlel jasně a jednoznačně PROTI
Protože zavedením tohoto spíše pravidla pro dané společenství do systému a s tím co jste naposled vymysleli by bylo jen dobré pro vás ale né pro všechny. Jak jsem již psal a myslím že jsou dvě varianty jak to řešit a to tak že se žádnému nebude nic vyčítat a místo toho vyhazovat a nebo druhá varianta nemusí se to řešit nijak a některá společenství se rozhodnou jestli budou mít a řídit se většinou nebo nebevolentnější se budou řídit heslem že jsou silní tak jak nejslabší hráč a pomáhat mu. Pokud jsou společenství směrovaná na soutěže atd na aktivitu tak se takto mají chovat a kdo na to nemá čas tak může jinam.
 

DeletedUser3281

Guest
A to se fakt zrovna ty musíš vyjadřovat k něčemu, co se tě vůbec ale vůbec netýká viz https://www.elvenstats.com/player/cz2/113437 a https://www.elvenstats.com/fellowship/cz2/4935 ?

Uvědomuješ ty si vůbec, že tohle by si každý spolek nastavil sám? Když vy máte spolek k ničemu, tak ho klidně mějte ale přece nemusíte hned kazit hru nám, takhle funkce totiž pro vás a vám podobným nemá žádný dopad. Ty nebo velitelé určují, zda spolek tohle pravidlo má a tedy si ho nastaví. A ty nemusíš být ve spolku kde tohle pravidlo je.

Já prostě nechápu, jak někdo může být proti něčemu, co nemá na nikoho žádný negativní dopad oproti současnému stavu pravidel spolků, ano my samozřejmě budeme muset třeba některé lidi vyhodit, ovšem garantuji ti, že pokud by tohle pravidlo bylo, tak ty lidi vyhodit nemusíme, protože oni by se snažili, takhle ti lidi klidně projdou několik spolků kde je třeba vždy vyhodí až po několika napomenutích, protože jedno, dvě nesplnění automaticky neznamená špatného hráče....
 

Saux

Znalec fóra
My jsme měli před časem ve spolku limit na turnaje taky (nízký - jen 200 bodů), ale pak jsme ho stejně zrušili, protože:
1) Hráči, které turnaje nebaví, ho většinou stejně nesplnili (ale vyhazovat jsem je nechtěl, protože jinak poctivě hrajou - výpomoc, zboží...)
2) Hráči, zaměření na turnaje, nebyli s tak nízkým limitem spokojeni, pořád remcali, a nakonec odešli jinam (naštěstí byli jen 2)
Tak jsme od limitu upustili a jedeme si dál svým tempem...
 

DeletedUser341

Guest
Jojo, tohle je problém limitů (a ostatně Turunen to tu párkrát naznačil) - i když limit někdo nesplní, prostě je lidem z vedení líto ho vyhodit, protože jiné věci plní hezky (packuje, obchoduje...) - já to ostatně dělám stejně; i když máme limit 800, když někdo občas nahraje jen 600, tak ho hned nevyhodim.
A i pro to mi přijde ten limit jako fajn filtr, kdo doteď turnaje nehrál, nepocítí změnu; když si spolek nenastaví limit, nepocítí v něm nikdo změnu; když si spolek nastaví limit, a někdo v něm bude pravidelně hrát pod limit, najednou zjistí, že už mu to obcházení pravidel spolku neprochází, a přitom vedoucí spolku nebudou muset vyhazovat "jinak spolehlivého" hráče :)
 

DeletedUser3281

Guest
@Saux ano, prostě nemáte turnajový spolek, my bohužel potřebujeme plánky (budoucí kouzla) takže jsme zakládali nový spolek s tím, že budeme ty 10. truhly získávat. Spolků jako jsme my bude na CZ1 možná okolo 30-50 celkem a pro nás by tahle možnost byla velmi užitečná z čistě praktického hlediska.

Je potřeba si uvědomit, že jsou asi dva druhy hráčů, jedněm stačí, že si odklikají tzv "zdroje" a jdou pryč, a jiným stačí až to, že se nějak posouvají dál, k tomu jsou turnaje nevyhnutelné. Spolky by měli obsahovat vždy jen jeden druh hráčů, pak to funguje a všichni jsou spokojení.

Jenže v reálu se ti do spolku dostane někdo, kdo chce koláče bez práce a trvá klidně nějaký ten měsíc, než toho člověka vyhodíš. S tímhle limitem by tihle lidé ztratili motivaci a buď by se snažili, nebo by prostě zakotvili v mrtvém spolku.

Sníží to fluktuaci hráčů, jakmile směrem ven kdy aktivní odchází, protože nejsou spokojeni s "nevyhazováním" tak směrem dovnitř, kdy se někam tlačí lidi, co na to "nemají".
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser341

Guest
Souhlaas, jen bych "čistě obchodní, neturnajové" spolky neoznačoval za "mrtvé" ;-) I v nich to může celkem žít, jen mají jiné priority a hru berou vlažněji, což ale neznamená, že každý z nich netráví 2 hodiny na chatu spolku denně ;-)
 

DeletedUser3281

Guest
To ano, ale ono i aktivní neturnajový spolek má většinou těch 5-6 truhel co sleduji, ale ti co se nejvíce ozývají to jsou lidi co mají stěží tři a to jsou pro mě mrtvoly no :)
 
Nahoru