• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Odsunutí neaktivních hráčů

DeletedUser5831

Guest
[Shrnutí] Rozdělit mapu na aktivní a neaktivní hráče.

[Podrobnosti] Všechny neaktivní hráče přesunout na druhou stranu mapy nebo někam hodně daleko, mapa je na to velká dost. Na rozdíl od úplného smazání by nedošlo k úbytku hráčů kterého by mohla využít konkurence.

[Důvody] Na mapě je dost mrtvých hráčů kteří akorát zabírají místo nemotivují ani nevytváří nabídky a mohou odradit nové hráče.

[Dopad na jiné herní prvky] Větší rozmanitost nabídek na trhu, motivací a zlepšení přesunu na lepší pozici.
 

DeletedUser5230

Guest
jo to se mi líbí.taky jsem nad tim uvažovala,proč to tak neudělají.Někam na kraj by dali mrtvý města a kdyby třeba zase začali hrát tak by měli šanci se posouvat zase k živým.Bylo by to fajn
 
no nevím, když to udělají, hned se ozvou ti, kteří budou sousedit s tímhle "hřbitovem" a křičet, že mají nevýhodu oproti těm, co mají aktivní hráče na všechny strany... Mohly by se utvořit nějaké pásy, kde by se ti aktivní a neaktivní střídali, ale to mi přijde složité...
Já mám napravo od sebe jen 2 nebo 3 sousedy a pak už jen prázdná území. Aktivního skoro nikoho. Člověk to musí vzít jako fakt. Pochybuju, že by zmíněná úprava hře pomohla. Spíš zvýší nerovnost mezi hráči (střed vs. kraj aktivního území)
 

iDavis

Legenda
@Emhyr var Emreis II ja som presne v strede mapy a vedz že taký malý "hřbitov" mám aj tak okolo seba. ;) Proste sú tam neaktívni hráči a tí sa môžu nachádzať kdekoľvek. Takže takáto zmena, ktorá by "vytiahla" neaktívnych hráčov z mapy niekde na kraj a následne nejakým spôsobom preusporiadala aktívnych hráčov by podľa mňa bola celkom vhodná.
 

DeletedUser5831

Guest
@Emhyr var Emreis II Já jsem to myslel tak že by se mapa rozdělila na 2 tábory aktivní a neaktivní tzn. za předpokladu že je mapa kulatá by na severním pólu vznikl tábor aktivních hráčů a na jižním pólu neaktivních takže by nikdo neměl neaktivní sousedy. A pokud by se zase rozhodli hrát tak by zafungoval přesun na lepší pozici a vsadil je do aktivní části.
 

DeletedUser341

Guest
Nápad super, jakékoli nahrazení neaktivních aktivními vítám, jen je strašně těžké rozhodnout, co je "neaktivní"...
Bylo by taky vrácení aktivních zpět (já třeba hru musel přes léto vynechat - byl bych za tu dobu přesunut na "hřbitov"? kdy bych byl vrácen?)? Jak často by přesunutí probíhalo? Řekl bych, že ten nápad potřebuje ještě trochu doladit :)
 

DeletedUser5831

Guest
Pokud nedosáhneš 3. kapitoly nebo si nezakoupíš diamanty, tak po 30 dnech neaktivity bude tvůj účet smazán. No když by jsi dosáhl 3. kapitoly nebo koupil diamanty a 30 dní se nepřihlásil, tak by jsi místo smazání byl přesunut na "hřbitov" a když by jsi se zase rozhodl hrát, tak by jsi při přihlášení byl přesunut do aktivní části, buď na nějaké volné místo nebo na okraj. Na okraji stejně někdo pořád bude, já tam téměř jsem 4 sousedi doprava a neobydlená pustina.:)
 
@Emhyr var Emreis II ja som presne v strede mapy a vedz že taký malý "hřbitov" mám aj tak okolo seba. ;) Proste sú tam neaktívni hráči a tí sa môžu nachádzať kdekoľvek. Takže takáto zmena, ktorá by "vytiahla" neaktívnych hráčov z mapy niekde na kraj a následne nejakým spôsobom preusporiadala aktívnych hráčov by podľa mňa bola celkom vhodná.
to sice ano, ale pořád za ně dostaneš 2x tolik mincí, než za prázdné políčko na mapě, která otevírám třeba já ;)

a to samé by se stalo, i kdyby to bylo udělané i na ty póly. Vždycky bude někdo na té nárazníkové zóně, kde je prostě konec. A ta nevýhoda by se změnou jen zvýraznila
 

DeletedUser5831

Guest
Pokud jsi na kraji mapy nebo uprostřed , tak jediný rozdíl po změně by pro tebe byl že všichni sousedi které máš by byli aktivní :)
 
tady mají někteří problém s psaným textem :D Jako, mě je ta změna ukradená. Ale představte si situaci - příklad (ať se to dobře počítá, sousedská výpomoc dává 10.000 peněz a 1.000 kladiv):
Mám 100 sousedů, z toho 10 aktivních = 1 mil peněz, 10.000 kladiv
Mám 50 sousedů, z toho 5 aktivních a 50 prázdných polí = 750.000 peněz, 5.000 kladiv

v novém systému ten, který bude mít uprostřed aktivních hráčů bude mít 1 mil peněz, ale zároveň už i 100.000 kladiv
zatímco ten druhý stále 750 peněz, ale jen 50.000 kladiv.

A to je to, o co mi jde. Zvýší to nerovnost mezi hráči na základě postavení na mapě a to už docela podstatně
 

DeletedUser3281

Guest
Nerovnost to nezvýší z jednoho prostého důvodu.

1) pokud se neaktivní odsune, tak se udělá místo a někdo aktivní by se mohl posunout dopředu
2) pokud se neaktivní zase rozehraje, bude posunut na kraj, protože většinou pro něj už místo nebude
3) na kraji přibývají stále nový hráči, slečna začala na kraji a má mnohem více motivací a dnes už má sousedy všude kolem sebe, asi po dvou měsících, samozřejmě co jsme koukali na její mapu, má tam i hodně smazaných ploch, ale ty se celkem rychle plní a mění.

Co z toho plyne? Je mnohem lepší hrát na mapě, kde se furt někdo mění, než u mě, kde doslova chcípl pes a kromě asi 5 lidí mám motivaci pouze od spolku, což je na to, že mám objeveno 355 provincii celkem bída myslím si. A nikdy jsem kulturu nepotřeboval tolik, jako od půlčíků, slečna ta zatím v pohodě zvládá i bez bonusu na plno.

Ale mě je to celkem jedno, tohle je tak nereálné, že s tím něco udělají, že je to zbytečné řešit, ale z mého pozorování můžu říct, že kraj mapy celkem žije proti tomu hřbitovu kde sídlíme my ostatní někdy :D

EDIT: Samozřejmě ona nemůže se sousedy měnit to co já, ovšem pokud se tam budou držet stejně aktivní lidi, tak porostou společně, ale bude jich více, WIN WIN...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
Jsem PROTI !!! A důvod : Doposud není vyřešený systém určování neaktivity. To že někdo dlouhou dobu nestaví nebo nevylepšuje město neznamená že je neaktivní. A tento nápad i ostatní reakční dodatky nejsou dobré. Pokud by se vyřešilo určování aktivity tak následně se můžeme bavit o takovém návrhu ale udělat speciální mapu jen pro neaktivní hráče něco jako ve sportu jsou ligy. Vytvoření další mapy pro neaktivní hráče nikoliv pro začátečníky bych byl PRO.

Je ale vidět že někteří jsou pro ale moc o tom nepřemýšlejí.
 
Nahoru