• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Nastavení hry - (Ne)povolení utrácet diamanty

Semtexx72

Znalec fóra
[Shrnutí] – Navrhuji vylepšení hry - možnost si nastavit v setupu hry "Použít diamanty ANO/NE". Jako takovou pojistku.

[Podrobnosti]
- Myslím tím něco, co by bylo nadřazeno ještě nad tím, co je k dispozici dnes - dnes lze pouze nastavit, aby se vás hra zeptala, zda opravdu chcete diamanty utratit. Takže při neopatrném dvojkliku o ně přijít můžete - zejména v aplikaci na Androidu na méně výkonném mobilu.
Můj návrh spočívá v tom, aby v nastavení hry si mohl hráč zakliknout "Použití diamantů" JE či NENÍ povoleno. A dokud toto v nastavení hry ručně nepřepne na JE POVOLENO, tak se mu zkrátka nebudou diamanty k útratě vůbec nabízet. Resp. klidně nechť se jakoby nabídnou (ať hráč ví, jaká by to byla částka), ale při kliknutí na zaplatit diamanty by se tato platba neprovedla, protože by byla v nastavení hry blokována/nepovolena.
Pokud by hráč určitě chtěl diamanty utratit, musel by si to v nastavení předem ručně povolit, aby jimi mohl zaplatit.
(podobně jako si někteří velice opatrní lidé online povolují u jejich kreditní karty každou jednotlivou platbu na internetu).

[Důvody] - přispělo by to k tomu, že by se dalším hráčům nestávalo to, co mně - že neopatrným dvojklikem v aplikaci na mobilu jsem přišel o půlku diamantů (šlo o předčasné dokončení průzkumu provincie - vědomě bych za tohle nikdy diamanty nevyhodil). Spořím diamanty několik měsíců ze Studní, abych si mohl koupit další rozšíření města, a takto to mám zase o nějaký ten měsíc posunuté dále.

[Dopad na jiné herní prvky] -
nevím o žádném jiném, či negativním dopadu.
 

DeletedUser3281

Guest
Ano už 2x jsem omylem něco za dia pořídil, protože klikám rychle a po kliku se na stejném místě zobrazí "OK" a tak sem to omylem odklepl... k zlosti.
 

papap

Mistr slova
Jsem na tom stejně,také se mi to párkrát povedlo vždy na úplnou blbost a to pěkně naštve...
 

DeletedUser341

Guest
Mně se zatím nepovedlo, ale to nevylučuje, že se někdy v budoucnu povede, takže za mne taky PRO
 

DeletedUser5469

Guest
Mně už se také povedlo utratit majland za kravinu a to naprosto omylem. Návrh je ale zbytečný, protože v Pokročilých nastaveních existuje zaškrtávátko "Zobrazovat potvrzení ohledně diamantů". Když jej zaškrtnete, tak se vždycky při pokusu sáhnout si na vylepšení, obnovu jednotek či zkrácení času nebo doplnění chybějících surovin zobrazí upozorňovací okno, které vás varuje, že když dáte ANO, strhnou se diamanty. Takže i ten kdo není úplně v obraze se může podobných chyb vyvarovat.
 

DeletedUser3281

Guest
No jenže i přesto, že tohle mám tohle od začátku zapnuté, tak tlačítko ANO se většinou zobrazí na stejném místě jako to modré a já v domnění, že jsem neklikl hned kliknu znovu protože to dělám vše rychle a zcela podprahově a je to v kýblu :( Takže zakázat to úplně by bylo prostě jistější pro "rychlejší" lidi.
 

DeletedUser3346

Guest
Určitě si vzpomínáte na téma ohledně ikonek výroby, aby se zobrazovalo ikony stejné jako je zadaná výroba třeba dřevěné figurky apod. Důvodem byl omylem sebraná výroba která byla důležitá pro dobrodružství. Navrhoval jsem řešit problém vývojem aplikace tak aby když někdo chce sebrat výrobu musí kliknout prstem dvakrát. Aby se aspoň trošku vyřešil problém, protože aplikace zatím neumí rozeznat rozdíl mezi pohybem ve městě a uskutečněním sběru čehokoliv.

Jenže pak většina, dovolím si říct líná většina kvůli dvojkliku namítala že by to bylo zpomalení sběru a zdržování. Kolik času trvá klik a kolik dvojklik? Ale že když to vše řeší tažení je to rychlejší.

Podobný problém vidím zde. Oba případy sice spolu nemají moc společného. Ale problém s omylem utrácení diamantů by možná řešilo nastavení přihlášení se k primární relaci, něco jako když se přihlašujete na email u některých portálů. A z toho primárního zařízení třeba doma u pc či notebooku už by diamanty utrácet šlo.

Ono jde ale i říct dobře vám tak ... zatím je aplikace jen omezenou verzí. A prvotní text dokazuje i v dohledatelném vláknu i to jak pohodlnost a lenost vítězí nad praktičností. Takže si i za omylné utrácení diamantů můžou někteří sami ...
 

DeletedUser3281

Guest
No když si přečteš pozorně co píši, tak tohle potvrzení mám nastaveno ale potvrzení se bohužel často ukáže na stejném místě, jako tlačítko a já ho omylem prokliknu... tzn tohle potvrzení bohužel můj problém v některých případech neřeší.
 

luterina

Veterán
jsem pro, na pc to ještě - když kliknu omylem - stihnu když nechci utratit diamanty to neodkliknout, ale na mobilní aplikaci je to hned a to i včetně budov
 
Nahoru