• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výtvarné okienko

DeletedUser112

Guest
Kto sa chce pochváliť všetkým, čo spadá pod výtvarné umenie, sem sa! :) Kto sa chce vyjadriť k našim dielam, potešiť nás zdravou kritikou a svojimi umeleckými postrehmi, sem sa!

Začínam ako prvá :) Je to kresba umelým uhľom na A3 formáte prírodného papiera
 

Přílohy

  • 11895119_1174628009219858_9195562174877581283_o.jpg
    11895119_1174628009219858_9195562174877581283_o.jpg
    318,9 KB · Zobrazení: 246

DeletedUser254

Guest
Nikdy jsem nechápal 2 věci.
PRVNÍ : jak někdo dokáže nakreslit něco takového.
DRUHÁ : jak může učitel napařit někomu za čtyři když to neumí.

Nemám na kreslení podobných věcí "talent" a je pro mě problém nakreslit třeba obyčejnou mísu z banánem ( a to je jednoduchý tvar )
Vždy jsem obdivoval lidi co umí nakreslit obličej jen tak od ruky a na pouliční umělce keří to dokážou za pár minut bych dokázal hledět klidně i několik hodin.
Navštívil jsem několik muzeí, výstav a galerií, abych pochopil že umění vůbec nerozumím a abych se na podobné akce už nikdy nevydával.
Nerozumím slavným obrazům a nikdy jsem se nestyděl říct že je to šmíra která si nezaslouží vyset ani na záchodech na nádraží.

František Kupka
Je mi líto ale nerozumím tomu co obrazy vyjadřují. Dát za po(b)litý ubrus 39 000 000 korun mi přijde šílené.
Je to hnusná patlanina která nemá žádnou emoci. Nic nevyjadřuje, je to jen barevná chaotická mazanina 4 letého dítěte, za kterou by dostal pár facek, kdyby ji napatlal na stůl.

39 000 000 Kč


1 980 000 Eur


2 550 000 Liber

************************************
U mé osoby si učitelé všimly že jsem dobrý v technické oblasti - technické výkresy, matematika, ruční práce.
V mém rodném městě ( Finsko - Hameenlinna ) by si učitel nikdy nedovolil peskovat dítě za to že neumí nakreslit hrušku, nebo strom.
Pár učitelů si tedy všimlo že mám určité nadání v oblasti která není sice o umění ale je užitečná a tak mě vedly daným směrem.
Dnes jsem člověk honosící se titulem ing. a dělám práci kterou miluju. Vyrábím věci, které někdo potřebuje.

*************************************
Až vyřeším problém z tím že nevlastním mobil z foťákem a ani kopírku či tiskárnu, nebo foťák samotný, zkusím sem umístit moji tvorbu.
Není nijak oslnivá ale baví mě a to si myslím je podstatné.

Flavici : je to moc hezké.
 

DeletedUser112

Guest
Nie sú to až také mazaniny :) Pri týchto obrazoch je potrebné vnímať oveľa viac- napr. takú rytmiku. 1. a 3. obraz ju má nádhernú. Cítiť z nich rytmus, živosť... taktiež kompozícia je veľmi príjemná pre oko. Taktiež je potrebné vnímať dielo v kontexte umeleckého žánru. Kupka bol, myslím, orfista. Orfizmus spája výtvarno s hudbou či poéziou. A to v jeho prácach silno cítiť. Sú presýtené melódiou, z niektorých sa dá vycítiť na základe rytmu maľby, či farebnosti, čo počúval :) Je to úžasné.
Ale tiež súhlasím s tým, že nie je vždy umenie to, čo sa ako umenie predáva :D No a potom s tým, že výtvarná, hudobná a telesná by sa nemali známkovať, pretože ak to raz nejde, tak to nejde a ani nepôjde :)
 

DeletedUser254

Guest
Sice jsem sem chtěl dát něco jiného, ale když se to může brát takhle široce, tak se pochlubím a poplácám po rameni.

Vyrobeno pro jednu šikovnou slečnu která ukončila studium hudby na výbornou.
Dělal jsem se z tím 6 hodin a 2x jsem pokazil tu osnovu
http://www.pictu.cz/image.php?di=JONE

A tohle je výsledek 4 hodinové práce pro bratrovo výročí svatby.
http://www.pictu.cz/image.php?di=NBIW

Mě to baví. Chodil jsem do kurzů vaření a chytlo mě to.
 

CherryFlower

Guest
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser112

Guest
Pridávam jednu z mojich starších prác- štúdiu rúk na A4 výkrese. Dosť som vtedy ľutovala, že som zvolila tak malý formát, pretože mi neposkytoval dostatok miesta na vybláznenie. No a doteraz mám problém so zachytením palca :D
 

Přílohy

  • 1890325_841588835857112_170334144_o.jpg
    1890325_841588835857112_170334144_o.jpg
    551,9 KB · Zobrazení: 182

DeletedUser112

Guest
Ani nie, väčšinou ich rozdávam. Zvykla som si ich nafotiť, ale nedávno som menila foťák aj počítač. Takže...ak mi aj ostali nejaké dokumentačné materiály, tak sa budem musieť pošpárať v osobných databázach :D
 

DeletedUser87

Guest
ráda se občas patlám s pastelem, ne že bych si myslela, že mi to jde, ale ten dotyk a bordýlek mě baví :) Flavici pecka, taky jsem se pokoušela o něco podobnýho a no..už to radši nemam :D smekám :)
ty šperky jsou krásný, z fleru jsem si objednávala dvoje, od každé už mám jen po jedné (dcera si pujčuje :D) prodáváte nebo jen pro sebe? jsou fakt moc pěkný :) kdybyste mi udělaly lístky břečťanu, koupila bych :)
 

Přílohy

  • čumák2.jpg
    čumák2.jpg
    100,2 KB · Zobrazení: 183
  • luna2.jpg
    luna2.jpg
    77,6 KB · Zobrazení: 177
  • nahoře.jpg
    nahoře.jpg
    202,1 KB · Zobrazení: 199
  • strom2.jpg
    strom2.jpg
    318,8 KB · Zobrazení: 166
  • tulip.jpg
    tulip.jpg
    151,8 KB · Zobrazení: 174
  • větývka.jpg
    větývka.jpg
    122,3 KB · Zobrazení: 171
  • někam.jpg
    někam.jpg
    159,2 KB · Zobrazení: 190
Naposledy upraveno moderátorem:

CherryFlower

Guest
Lístky břečťanu... to je výzva :D Jen naušnice nebo i něco na krk?
Problém je v tom, že když si udělám cane (takový váleček), můžu jich pak nakrájet habakuk, zvlášť pokud je to složitější vzor.
Kamarádka takhle vyrobila Rákosníčka... mohla by podarovat celou školu :-D
 
Nahoru