• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

papap

Mistr slova
No,tak to se máme na co těšit ty co zůstanou,to bude ta mapa zít ještě větší prázdnotou než teď.Sice skoro nic o tom systému nevím,nějaké čtení mě nebaví,počkám si až to bude ve hře.Ale jsem velký fanoušek této hry a hodně mě baví,takže se s tím budu chtít nějak vypořádat abych zůstal dál a neopouštěl jí.A také jsem hru kolikrát podpořil pár nákupy diamantů,tak bych byl asi blb,kdybych to teď opustil,když se mi už pěkně rozjíždí město.Hned utíkat z boje,není moc pěkné,ale je to každého věc...:)
 

DeletedUser76

Guest
Musím zde poznamenat, že pouštíte dost dobrý strašáky :D, bojím, bojím, papap co se týče automatu spousta hráčů u mne ho využívá .
Za A.) nemají tolik času zabývat se bojem a hru hrají vyloženě odpočinkově , byl zde na to už dost kladen důraz, mírumilovná odpočinková hra.
za B.) spousta z nás ve spolku má staré vykopávky (počítače) viz já notebook a při ručním bojování i když mám nastavené nízké než se figurka pohne na bojišti je rychlejší porod :D a to myslím smrtelně vážně, k tomu pár záseku kdy je nutno resetovat hru, automatem vybojuji vše co se dá aniž bych resetovala. Takže v mém případě Automat je Cool !!:D
Což neznamená, že bych ti chtěla upírat Tvůj požitek , samozřejmě žádný není.
A teď ke hře , několikrát zde bylo vyřčeno , že Elvener je mírumilovná hra a tak to i zůstane.
No zřejmě si každý z nás představuje pod pojmem mírumilovná zcela něco jiného.
(Pro mne je to stav beze zbraní, bez armády bez násilného získávání provincií bojem.)
Elvenar je mírumilovný , ale přesto vytváří bojový systém, nutí hráče stavět zbrojnice !!!
To není mírumilovná hra. Jediné čím se liší od jiných her, že na vás sousedé neútočí jako třeba FoE .
Města zastavujeme kasárny, zbrojnicemi,cvičíme vojska a dohadujeme se zde skrze nový bojový systém.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Jedna zbrojnice určitě nikoho nezabije :D Zas to nezveličujme přehnaně :) Kasárna sice zbourat nejdou, ale to je tak vše, kam tě hra nutí. Navíc jsou jen jedny, celé městočko 1 zbrojnicí a kasárnami nezastavíš :rolleyes: Bojovat nemusíš, cvičit vojáčky nemusíš. Alternativa je, takže se můžeš vydat míromilovnou cestou a místo bojů vykupovat (byť je to dle mého náročnější cesta a ideální je kombinovat obojí). A ano, hra je mírumilovná v tom, že nejsou boje mezi hráči nebo hráč není automatem/hráčem nějak napadán a tím "otravován". Takže pokud hráč nechce, nemusí se o boji ani bavit, natož se ho účastnit :D A v klidu si stavět. Nevím no...
 

DeletedUser76

Guest
Já si nestěžuji jen píši , že pod pojmem mírumilovná shledávám zcela jiný obraz hry. Samozřejmě boje využívám , jelikož je to méně nákladnější než veškeré provincie kupovat. Na druhou stranu nesouhlasím s povinností kasáren a zbrojnic. Teď to nemyslím zle, ale pokud nevyužiješ financí k zakoupení budov co ti dají zároveň kulturu plus lidi vážně zastavíš převážně město domy a zbrojnice i kasárny přeci také něco stojí. (Lidi, zvelebení, místo,čas, plus náklady) Neberu váš názor , jen mám na to jiný pohled. Samozřejmě pak ve hře samotné využívám věci a postup co nejvíce ekonomický pro mé město a mé potřeby. Každé místo ve městě je dobré. A pokud hráč se rozhodne pro mírumilovnou cestu a ta možnost zde je , neměl by být nucen ke koupi těchto budov hrou samotnou.
Nicméně každý máme jiný postoj ke hře a jiné požadavky na hru. Neznamená, že to co je dobré pro vás musí být dobré pro každého . A naopak.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Na jednu zbrojnici ti stačí 2 domečky (respektive 1 a půl) a 1 dobrá kulturka. To vše bys postavila tak jako tak, pokud bys za zbrojnici postavila něco jiného (manufakturu, dílnu, kulturku pro bonus,...), pokud bys teda nechtěla mít ve městě prázdné místo :D Takže ve výsledku je to stejný (samozřejmě kdo by si dal práci s počítáním, řekl by že ne). Ale že by to bylo něco, do čeho by mě hra nutila a tím mě omezovala nebo nedej bože něco horšího? To rozhodně teda ne. Ty vykřičníky a slovo "nutí" mi dalo dojem, že spíš nadáváš než píšeš :D Pro hru jsou určité nároky. A pokrok něco vyžaduje. To, že vyžaduje alespoň 1 zbrojnici, mi přijde absolutně normální a snesitelný pro všechny druhy hráčů (mírumilovný, bojechtivý a ty mezitím). Pro toho, kdo nebojuje, se to dá brát i jako manufaktura, protože se tam produkují velké zelené příšerky. Jo, kdyby hra třeba nutila postavit 5 zbrojnic, to neřeknu... To by se už nelíbilo ani mě. Nebo hráče nutila bojovat a nejel by přes to vlak. Ale takhle prostě ne a je to jen "nadávání" a brblání na co jde :D Alespoň mně to tak přijde. Nerozumím tomu, proč to lidi tak strašně rozčiluje. Nebo vás to jen rozčiluje, protože je tam to slovíčko "musíte"? :D Fakt bych chtěl slyšet jediný rozumný důvod proč, abych to zkusil nějak pochopit :)

Absolutně mírumilovná hra je asi nějaká farma, kde opravdu žádné boje nejsou :D Jinou asi neznám. Tohle je dobrý kompromis a hra opravdu dává možnost vyhnout se absolutně boji (až teda na nějaké úkoly, kterých je minimum). Takže fakt tomu nerozumím. Ale jak si řekla, každý na to máme nějaký názor, no.
 

papap

Mistr slova
woody69 takových věci co musí člověk zbytečně udělat a zaplatit za ně ať už penězi,kladívky nebo zbožím je ve hře spousty.Mě se zase nelíbí ve výzkumu,že musím spousta věcí zkoumat ale přitom je nikdy nepoužiji.Prostě to tak je,zdělil jsem na to svůj názor a hotovo,neřeším to.Stejně s tím nic neuděláme a mě to zas tak ani nevadí,jelikož kdyby tvůrci hry měli předělat každou (když to tak řeknu) ptákovinu co se každému hráči nelíbí,tak by to nebyla hra,ale pořádný bordel,toť můj názor.Myslím že těch pár čtverečků za ty dvě budovy zase tolik neni a by to bylo tak hrozné a neunesitelné.A za další pod pojmem mírumilovný,každý vidí něco jiného,takže to by byla diskuze na dlouho a hlavně to není téma této diskuze ,takže to tu akorát zbytečně zaděláváte...
 

DeletedUser292

Guest
Už ted mi v cechu avizují hráči, že to utlumí, případně se na to úplně vyprdnou!!!!
Bohužel s nimi celkem sdílím názor. Takže fakt zhrnu co nám sem chce Inno narvat:
1. Kdo si pracně vybudoval nějakou armádu - vyhodte ji z okna, protože se Vám mírně řečeno "hodně smrskne".
2. Kdo naletěl a postavil si jehly nebo val (jsou tací, kteří už ho jednou zbourali a po úpravě znovu postavili) - klidně můžou zbourat, protože od aktualizace budou opět jen zbytečně zabírat místo ve městě.
3. Kdo se na mapě snažil aspoň něco vybojovat na automat už bude jen kupovat.
3,5. Kdo se na mapě snažil aspoň něco vybojovat ručně, bude od určitého lvl taky už jen kupovat.
4. Kdo se zúčastňoval turnajů a jel to většinou na automat má smůlu, půjde to tak do 3lvl a utrum.

Takže možná to bude vyhovovat těm, co jedou celej turnaj ručními boji - a takový tady podle mě ani nejsou, a jestli jsou tak max. 5 lidí.
Navíc se toto všechno nejvíc dotkne lidí, co už si nějaký ty dia koupili. Takže to mají od Inno jako odměnu.... :)
Já minimálně můžu udělat to, že v cechu všem doporučím nekupovat dia dokud s tím Inno něco neuděla - nebo si to nerozmyslí.

A ted at mi nějakej chytrák teda zkusí vyjmenovat ty plusy!!!!
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tak třebá... konečně se dočkáme jednotek od víl :D Ale jinak souhlasím, jen to končení mi přijde divný. A zbytečný. A jsem zvědavej, kdo opravdu kvůli tomu skončí a zahodí třeba i rok práce a času s hrou :) (a jak tu padlo tak případně i ty peníze vložené do hry)
 

DeletedUser292

Guest
Já byl nadšenej z turnajů - vymysleli něco aby tady nebyla nuda (nebylo co hrát). Nikoho to bojovat nenutí a když chcou, můžou si zabojovat i ti, co na to nemaj tolik času, případně je boje nebaví. Prostě to se jim povedlo.
Proto mě o to víc štve jak to chtějí podělat. Kdyby to tak bylo od začátku, budiž. Měnit zásadně pravidla v půlce cesty je, a vždycky bude problém, a když se Inno ještě vykašle na hráče a nebere v potaz jejich reakce, tak to je opravdu na naštvání a co jinýho než skončit ti asi tak zbyde?
Já ted suše mlátím automatem i to, co bych ještě před týdnem jel ručně a jsem akorát naštvanej, jaký mám zbytečný ztráty. A když mě hra přestane bavit, ale akorát se un í budu rozčilovat přestává být hrou ale otravováním.
 

DeletedUser15

Guest
Bohužel s nimi celkem sdílím názor. Takže fakt zhrnu co nám sem chce Inno narvat:

Bla bla bla

A ted at mi nějakej chytrák teda zkusí vyjmenovat ty plusy!!!!
Heled, tobe jako nekdo plati, ze tu ostatni jenom strasis? Nebo ti to pouze dela dobre? Jeste jsem nevidel changelog, ale uz tu pisu, co se ve hre URCITE objevi. To je co za logiku? Kolegum, kteri kvuli tomhle konci s hranim, vzkaz, at nejsou takovi hlupaci a nenechaj se tebou tak lehce zmanipulovat! :)

Btw abych jen neurazel... Verim, ze Nemci vyslysej hlasy hracu (jo, na bete jsou reakce z 99 procent negativni) a k nam se dostane doladena a funkcni verze.
 

DeletedUser292

Guest
Konkrétně tady to hodlá utlumit Raffoo - A víš proč? Protože hraje (respektive hrál) i na betě - tam si to zkusil (na rozdíl od tebe), takže už ví o čem to bude i tady.
Nikoho nestraším ani nemanipuluji, jen říkám jak to je.
To že to sem dají (podle mě v pondělí nebo v úterý) je zatím celkem jasný (že si máš vymlátit armádu asi došlo i tobě), a jestli to posunou, případně úplně zruší, tak jedině proto, že jim dáme jasně najevo, že se nám to nelíbí.
O tom, že to je přesně tak jak jsem popsal se s tebou nemá smysl bavit, zkus si to na betě a uvidíš sám.
A vypisuju to tady jenom proto, aby to Inno bralo aspoň trochu vážně.
A navíc si myslím, že to tady vypisuji v zájmu většiny hráčů a doufám, že až se to zavede i tady, tak se většina přidá a řekne taky svůj názor.
 

GorGlin

Veterán
toho se trochu bojím, když už ohlásili že to dají do další aktualizace.
Že to neplní tvoje představy neznamená, že to neplní jejich představy.

Možná někomu připadáme jako nesmyslní brblalové, ale hulákat na fórech jako prokoplý je jediná cesta jak o sobě můžu dát vědět.
 

DeletedUser76

Guest
Anděli nemusím sdílet tvůj názor a také nesdílím . Není potřeba hafo smajlíků abys ze mne dělal blbce . Děkuji .
 

Eragon92

Znalec fóra
Možná někomu připadáme jako nesmyslní brblalové, ale hulákat na fórech jako prokoplý je jediná cesta jak o sobě můžu dát vědět.

Jenže jde o to, že tady to ještě není, takže huláká na špatném hrobě. Pokud na betě dostanou jasnou odezvu, že to mají blbě tak před nahráním to podle mě zkusí opravit a případně ostrou verzi odloží. Inno občas perlí ale pokud je ten systém tak špatný jak tvrdí tak se mi nechce věřit, že to pustí na ostrý server.
Řekl nám jak to tam vypadá a tím bych to ukončil a počkal co hodí sem. A myslím, že už jsem tady psal, že pochybuji že už to nahrají když teprve nedávno všem psali ať už nerekrutují a pobijou si co nejvíc jednotek. I když na fóru je to déle tak uvidíme...
 

papap

Mistr slova
Toto už docela začíná být zajímavé,hrajte nebo dělejte si to podle sebe.Nechápu takovou velkou diskuzi o něčem co ještě neni ani venku,já vím,že někteří už to hráli na betě,ale přeci říká se tomu beta od toho že je to na začátku a ve finále to takové být nemusí.Takové diskuze většinou vedou k hádkám atd. a jsou zbytečné,podle mne.Já nevím,ale mě přijde normální řešit věci,až když vyjde finální verze,která je hráči odzkoušená.Pak se může stát pravý opak a najednou co se nelíbilo se bude líbit.Jen mi ta diskuze prostě přijde už trochu mimo a že to jde pomalu ale jistě od desíti k pěti...
 

GorGlin

Veterán
To je obecěn převládající názor, pokud tam nasážím dost emotikonů, můžu druhé urážet jak se mi zlíbí.

Jak to jednou bude venku, už máme smůlu.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ale jdi ty, nikdo nikoho neuráží. A woody už vůbec ne. Nepřilévej benzín do ohně, který ani nehoří.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru