• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

Eragon92

Znalec fóra
Já myslím, že bychom měli počkat na ostrou verzi a pak se uvidí.

Skamar:

Co vím tak né vždy šlo vše z bety na ostrý server bez úprav. Zbytečně bych teď neplašil a počkal co bude, a zítra to nenahodí, když teprve dnes všem přišlo, že nemají rekrutovat.
 

DeletedUser292

Guest
Můžeme počkat na ostrou verzi, ale nic se měnit nebude - klidně se vsadím o 5000 diamantů.
Nevím jestli rušit vojenské budovy, to at si každý vyhodnotí sám...já jen psal, jak to šlo mě a myslím že v bitkách nejsem úplný ořezávátko.
Minimálně od uzemí za 14 bodů si na mapě neškrtnem - jen nákupy.
V turnajích to od 3 lvl výš automatem taky moc nepůjde - ručně určitě jo, ale to zkusím až tady...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Taky myslím, že zítra žádná aktualizace ještě nebude. Minimálně ne 1.15. , ta bude pravděpodobně až příští týden ve středu, pokud to zůstane tak jak do teď.

Jinak, boje jsou docela dost kruté, to je pravda. Už to nebude žádný peříčko :D Tak jak psal zhruba skamar. Nicméně, bojovat jde. Minimálně alespoň nějaké kombinace - jako třeba i teď. Bourat vojenské budovy (respektive jen zbrojnice) asi nemá smysl. Už jen proto, že je stejně budete potřebovat. Minimálně jednu zbrojnici (v době orků - a kdo ví co bude dál). Kasárny zbourat nejdou. Jednotky jsou zatím za zásoby (kladívka), takže i když vybojujete jen pár střetů, pořád to bude lepší, než dát desetitisíce surovin za vyjednávání :) Takže určitě se snažit bojovat pořád. Každopádně bych neházel flintu do žita. Mají přijít vílí jednotky a co jsem tak vyrozuměl z inno TV, tak asi i nějaká jednotka od orků... Tak třeba právě tyhle nám vytrhnou trn z paty a pomůže v bojích. Každopádně je určitě nejlepší, aby si to každý vyzkoušel a okoukl sám a pak až dělal závěry a ukvapený rozhodnutí o bourání všeho možnýho nebo rozpoutávání chaosu :D Kdo ví jak to ještě vůbec bude...
 

DeletedUser292

Guest
Na tom bojování si trvám.... většina lidí si už neškrtne, protože automat je na mapě nepoužitelnej a v turnajích jen do možná max. 4 lvl.
Jestli jsi vybojoval na mapě něco za 14 a víc bodů, napiš mi prosímtě přesně proti čemu a s čím jsi šel..podle mě jde tak možná 1 boj z 20.
Nikoho neplaším, ani nikomu netvrdím že má něco bourat (možná až na ty jehly - protože jestli to zůstane takhle jsou fakt k ničemu).
Prostě jen nazývám věci tak jak jsou.
Bohužel další novinky na betě zatím nejsou takže netuším jak to bude dál (co všechno vyřeší nové jednotky atd.), o to víc mě překvapilo, že to chtějí hned hrnout i sem.
K dobru nutno dodat, že je nová řada 12 úkolů, za jejichž splnění dostaneme budovu a odpadl jeden klik po spplnění úkolu - za to si Inno zaslouží pochvalu. Za to co nám udělali s bitkama si zaslouží akorát tak....... to at si každej doplní sám po aktualizaci.. :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, je fakt že jsem bojoval asi boje v okruhu 12... Takže je dost možný, že o 2 kruhy dál už to bude jiný kafe (což bych věřil). Ale dá se to. Třeba kombinace močálová nestvůra, paladin a zloděj. Ztráty znatelný, ale zase s tou rychlostí tréninku to není tak hrozné. Cena také ne, takže to nikoho nezrujnuje. Proti kombinacím lehkooděnců a čarodek to jde poměrně dobře i na ten automat. Takže jak jsem psal, jsou kombinace, které půjdou a které "ne". Což mi tak připomnělo, že lučištníci u elfů (a zřejmě u kuše u lidí) budou konečně užiteční a hlavně... myslím si, že to bude jedna z nejvíc používaných jednotek. Rozhodně užitečnější než teď, kdy to je absolutně nepotřebná jednotka. Ostatní jednotky byly upravené a z pravidla většinou posílené, nicméně vlastnosti (ty "kouzla") z nich dělají totálně jiné jednotky než jsou teď, co se týká použitelnosti. Třeba konečně třeba bude takový systém, že se i vyplatí hodit na bojiště 5 druhů jednotek a ne pouze jen 2 druhy, jako do teď. Takže ačkoliv to je ztížený, myslím (a doufám) že to otevře nové možnosti a konečně bude potřeba vymýšlet i nějakou taktiku. A pevně doufám, že vývojáři vidí trochu do budoucna a nově příchozí jednotky udělají tak, aby je mělo cenu dělat a aby ty boje trochu ulehčily. Ale kdo ví, to už je spíš moje skromné přání :D Nechme se překvapit... Myslím že s tím budou mít další plány do budoucna a napojovat na to nové věci. Takže to nebyla změna jen z nějakého rozmaru.
 

GorGlin

Veterán
Ano, přesně tak to vypadá, co nevybojuješ dnes, nevybojuješ už nikdy.

GA:
Ty jsi to ted netaktizoval?
behat po mapě, čekat s útokem, počítat kam jednotka dojde a kam dostřelí?
Doporučuju
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ještě dodám... Ono taky záleží, jestli je hráč nějak přiměřeně daleko svý době a svým možnostem. Třeba hráč, který je v 5. době, taky bude mít problém ve vzdálenosti, která odpovídá průměrné vzdálenosti v době víl (co je průměrný nechme stranou - jen pro příklad). Taky to pro něj bude těžké a s jeho velikostí oddílu a s dostupným vylepšením jednotek to pravděpodobně nezvládne. Tohle je podobné. Takže i když si třeba v době orků a máš celý výzkum, můžeš být v provinciích "daleko" tak moc, že na tvoje možnosti už jsou tyto provincie velmi náročné. Ať už třeba hráč kupoval provincie za diamanty a dostal se tak daleko, že silně předběhl nějakou vzdálenost, kam by jinak hráč, který čeká na průzkumníka až do konce, nikdy neměl možnost dojít. Nebo nějaký jiný způsob, ať to nevyzní že narážím na diamanty nebo něco. To rozhodně ne.

Ty jsi to ted netaktizoval?
behat po mapě, čekat s útokem, počítat kam jednotka dojde a kam dostřelí?
Doporučuju
Jistě že ano, psal jsem to tu nesčetněkrát po celém fóru, když se tohle řešilo. Ale co je to za taktiku, když koukneš a víš co postavit. Když si prakticky vystačíš s dvěmi jednotkami z pěti. Tomu říkáš tahová strategie? Já tedy moc ne :D Spíš jen nudná arkáda, kterou má člověk přečtenou za pár bojů a kde stačí točit 3 kombinace vojáků. Kdy si naposledy použil kombinace více jak 3 jednotek? Troufnu si říct že nikdy, protože já takovou kombinaci, kde by to mělo smysl, za celou hru nepotkal :) Takže taktizování je pro mě něco jiného, než do teď. Ale samozřejmě si nestěžuju, tyto boje mám v malíčku a kdybych si mohl vybrat, určitě bych neměnil :D Ale změně se taky nebráním
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2129

Guest
Já třeba už párkrát použil i kombinaci všech 5 jednotek v jedný bitvě - a právě proti mixu nepřátel a terénu. Čarodějky na oslabování a kanóny, šermíři jako krmivo pro dělo, duchy jako těžký tank proti těžkooděncům, golemy na jejich dobití a lukostřelce kvůli dosahu na kušníky. A takhle několikrát.

Problém mám i s tím, že jsem v bojích dost aktivní. I když mi chybí funkce "počkat", co znám z HoMaM, tak dobře bojuje a sem tam si provincii dám. Nicméně jsem se už párkrát díky tomu dostal do situace, že jsem měl provincie výrazně napřed před výzkumem (např. před velikostma oddílu). A to byl teprve hardcore. Už občas prostě nešlo bojovat, protože velikosti nepřátelských oddílů byly tak velké, že bylo potřeba vyzkoumat vylepšení nějaký jednotky a k tomu zvětšení oddílu, aby se vůbec něco dalo. Ale ve vzdálenosti 14 od města zatím fakt nejsem (zatím 6-8). Jestli to takhle půjde dál, tak to bude dost v háji, bo nebudu mít kde bojovat ...
 

papap

Mistr slova
Já teda nevim,ale proč se tu furt zmiňujete o automatu?Z takového boje nic člověk nemá a přijde o hodně více jednotek než v manuálním boji.To bojujete automaticky?
Já zatím nedělám žádné závěry co se týče nového systému (jen jsem se ptal na ty jednotky) ,když jsem ještě nevyzkoušel a nepoznal,tak nemohu vědět jaké to bude.Teď to mám tak že,kde jsou lehčí a středně velké jednotky,tam bojuji a ty větší vyjednávám (sem tam si také troufnu,když mám na ně jednotky).Tak uvidíme... :)
 

DeletedUser292

Guest
Tak nevím které provincie na mapě jsou "přiměřené" , ale průzkum jsem nikdy za diamanty nekupoval ani tady a na betě už vůbec ne, tam jsem si dia nikdy nekoupil. Vzhledem k tomu, že mi mince na ty provincie stačí, tak to asi přiměřený bude.
U bitek co jsem zkoušel na betě, bude plně fuk jestli mám velikost oddílu 906 (ted), nebo třeba cca. 1200 (to bude zatím asi max.) - na výsledku to fakt nic nemění (a to se bavíme o velikosti nepřátelského oddílu cca. 4555 na území 14).
Tady na CZ běžně dávám cca. 50% bojů i na území 15, nebo 16.
Jen si myslím, že jestli se to nějak nepředělá, boje na mapě budou prostě pasé.
Na automat bojuji jen v turnajích první 3-4 lvl, protože na hru v týdnu nemám tolik času, poslední 2 lvl jedu většinou ručně.
Nevím jak to kdo hraje, ale 3 typy jednotek používám (ne moc často, ale používám). Střelci možná budou opět použitelní po upgradu, ty jsem naposled použil před prázdninama.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já třeba už párkrát použil i kombinaci všech 5 jednotek v jedný bitvě - a právě proti mixu nepřátel a terénu. Čarodějky na oslabování a kanóny, šermíři jako krmivo pro dělo, duchy jako těžký tank proti těžkooděncům, golemy na jejich dobití a lukostřelce kvůli dosahu na kušníky. A takhle několikrát.
Podle toho co píšeš by se tohle dalo sfouknout buď s čarodějnicemi nebo s golemy. A bez zbytečných ztrát na šermířích. Takže já svůj dotaz položím trochu jinak. Kdo použil 5 druhů jednotek v jednom boji tak, aby se to vyplatilo a nebyly nesmyslný ztráty? :D Takhle si zbytečně zahodil šermíře, protože si je použil jako krmivo :) S čarodkama by byly ztráty minimální a pokud to byl turnaj, tak si myslím, že i s golemy.

Co se týká těch bojů, tak provincie 15 a 16 snad ani nemám (musel bych zkusit) a to jedu provincie jednu za druhou prakticky nonstop (a také bez diamantů). Odhadem jsem tak 14, pokud jsem zajel hlouběji do dalšího kruhu tak 15. Víc asi ne, objíždím to do kola. Ale boje se dají zvládat, to je pravda. Teď ještě ano :D Turnaje často jdou hrát automatem, když se ví co jak plácnout. Nicméně, celkově jsou turnaje lehčí než provincie, takže doufám, že alespoň tam to nebude takové peklo. Co jsem si zkusil tam prvních pár kol, tak ty šly. Na další jsem nějak neměl chuť.
 

DeletedUser292

Guest
Napsal jsem všechno co jsem chtěl - bohužel po upgradu na betě jsem taky nějak ztratil chuť na další boje v turnaji.... a to je prostě přesně ten problém... po tomto podařeném upgradu ztratí chuť víc hráčů.
Jinak se musím zastat Caranky, taky jsem radši když mi děla střílí do mečů než golemů - jsou obnoveni mnohem rychleji. A taky je přesně na toto používám, a pak ještě když je proti víc hafanů - jsou na ně mnohem lepší než golemy.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
a čarodka má -90% proti dělům :) Takže minimální poškození od nich. Zvlášť v turnajích. Dávat návnadu je poslední moje možnost - když to jinak nejde. Jinak zbytečné a nevýhodné.
 

DeletedUser292

Guest
Akorát, že děla prvně útočí na golemy a pak až na čarodky a jít jenom s čarodkama proti třeba 2 až 3 hafanům a dělům je zase nevýhodné podle mě. Nicméně, je mi to fuk, at si každý bojuje jak chce - o to v této diskuzi vůbec nejde.
 

GorGlin

Veterán
Ano, kouknu a vidím, znám systém, využívám silné stránky svých jednotek a naopak je nastrkám tam kde by dostali na budku.
Bez ohledu na změny, bude to stejné.
Pokud bude zachován současný styl jednotek.
Close combat, rychlí a pohyblivý, šermíř.
Tank, duch.
Range combat na delší vzdálenost, lučištník.
Dmg dealer, golem.
A čarodejnice jako pohyblivá jednotka s velkým dosahem a kouzlem, které může kombinovat s vlastní, nebo cizí odolností.
Podívám se na skladbu nepřátelských jednotek, na terén, který je kolem a sestavím si vlastní armádu.
To se nijak nezmění, tak to bylo, je a bude.
Můžeme vést nekonečné debaty, jeslti ta či ona skladba jednotek nepřinese větší úspěch, ale protože tu nejde si před bojem hru uložit a zkusit to víckrát s různými jednotkami, je to nekonečná debata bezesmyslu.
Jde o to, co je tedy smyslem chystaných změn?
Z mého pohledu je lidská armáda naprosto zoufalá. Má své dobré jedince, ale jako celek, nebrat.
Chápu, že mezi hráči jsou rumcalové, kteří volají, po dorovnání s kvalitami elfí armády.
Je tohle důvod proč se mění herní systém?
Nebo je to prostý následek potřeby hru posouvat a rozšiřovat, protože zcela pochopitelně autoři chtějí najen lákat hráče nové, ale udržet si i ty staré.
Tak by to taky mohlo být, ne?
Nebo je to prostý kalkul v honbě za penězi, kdy si autoři uvědomili, že současná armáda dává hráči až příliš laciný přístup k dalším rozšířením a místo toho aby sáhl do portmonky a kopil rozšíření za diamanty jen vybojuje razšíření za provincie.
Není tohle správné vysvětlení lidské stránky věci?
Nechci nikosou soudit, věřím, že každá věc na tom hraje svou roli. co řeším je výsledek.
Jaký to na mě bude mít dopad?
Obávám se toho, že patřím, mezi hráče, kteří se v bojovém systému zorientovali a jsou dál, než autor počítal a proto pro mě ta změna je brzda.
mám vybojováno o několik desítek provincií víc, než je podmínkou pro vstup do kapitoli kterou otvírám a tudíš mám za provincie víc místa, než autor kaliloval. tekže necítím zamíšlenou potřebu kupovat si rozšíření za diamnty.
Nejen že zvládnu vybojvat nově otevřenou provincii, ale i vyrobit dost jednotek, abych se ještě zúčastnil turnaje.
Neznamenají změny prostě jen to, že ted budu týdny sedet na místě a marně se snažit, dokud nedosáhnu úrovně rozvoje dostatečné, abych si v chystaném systému zasloužil pokrok?
Nemám rád, když mi někdo maže med kolem pusy a tohle mi přijde jako přesně ten případ.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já ti nevím... Mě tohle brblání a svádění všeho na výdělek a diamanty přijde trapné. Asi ano, inno cítí výdělek všude, co si budeme povídat... Kdo nechce vydělávat kde může, když v něčem podniká. Ale zase takovýhle řeči. Pochválil tys vůbec alespoň jednu věc tady za celou tu dobu? :D Zatím si jeden z takových těch notorických strašpitlů, co nadávají na vše :D Jen doufám, že jen zde a ne i v tom reálném světě :D A to bez urážky prosím, není myšleno zle :) Co tvrdí vývojáři.... že systém boje byl změněn také proto, aby mohly konečně nastoupit i vílí jednotky (a podle mě vše, co nás čeká v budoucnu). Proč se musel změnit celý styl boje nevím, moc mi to do hlavy taky nejde. Těžko odhadovat, když nikdo z nás do toho nevidí. Ale jak už jsem psal, určitě to nebylo z rozmaru a pokud je inno alespoň trochu rozumný ( :rolleyes: ), má s tímhle vším plány do budoucna a hodilo to do stavu, aby mohli nějak rozumně přidávat a napojovat na to nové věci. Což je logické, pokud někdo něco takového dělá, musí přemýšlet víc dopředu, než na jeden týden třeba. Takže ať si pod tím kdokoliv představí cokoliv (což nikomu neberu), já bych to neviděl zas až tak černě. Toť můj názor. Chytřejší budeme až to přijde a něco s tím budeme mít odehráno (samozřejmě neplatí pro nás, kteří jsme to zkoušeli už na betě). Teď je to jen tvoření konspiračních teorií všeho druhu. A to mě neba :D
 

DeletedUser292

Guest
Jak říkám, uvidíte sami. Na beta fóru to prý už celkem poplival i moderátor (informace od Urvalsandala - já už to nečtu). A vím o 2 hráčích v našem cechu, kteří to kvůli této aktualizaci zabalili.
Mě to taky hodně vytočilo, takže přemýšlím o tom, že se na to na betě taky vyprdnu.
Jsem z toho fakt zase celej zhnusenej. Doufám, že s tím budou něco dělat - nějak to zase trochu předělají. A jestli se na to vykašle Inno aby to řešily, tak se na to asi vykašlu taky...
 
Nahoru