• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser494

Guest
A nevíte zda bude také levnější? Já ted nějak nevím zda mám vyrábět jednotky, nebo to nechat až na dobu po té změně... Popravdě, jelikož jsem se chystal na výzkum "Vylepšení kerberů na pekelné kerbery", tak jsem od spuštění orků pořáíd vyráběl jen kerbery, už jich mám 92000 a ted přemýšlím, zda vyrábět dál, nebo to pak bude levnější a já teda ušetřím... :-D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Další změna, kterou chystáme, je změna cen jednotek: Trénink jednotlivých jednotek bude rychlejší, každopádně budete jich potřebovat
více pro zaplnění celého oddílu. Taktéž platí, že vylepšené verze jednotek budou mít stejnou cenu jako ty jejich základní. To znamená,
že se cena už nebude zvyšovat, pokud odemknete vylepšení dané jednotky. To může způsobit, že cena jedné jednotky bude především u těch vylepšených mírně znehodnocena.

Stačí si to alespoň přečíst :D Takže cena pekelných kerberů bude po té úpravě levnější :) Jinak, 92K kerberů je masakr :D Fakt máš tolik? :D A hlavně, proč tolik kerberů? :D
 

DeletedUser494

Guest
Tam ale není napsáno, že to bude levnější, jen to, že se změní cena a bude to rychlejší. A že se teda sjednotí cena, no... Tak pokud to bude stát tolik, co ta absolutně nevylepšená jednotka kerberů aktuálně, tak ok, ale můžou to taky celkově zdražit, co já vím...

Mno, mám jich tolik, protože třebas u paladinů byl mezi Paladinem 2 a tím Blahoslaveným paladinem poměrně velký cenový rozdíl. Koupit jednoho Paladina 2 stálo (plácnu) 120zásob, Blahoslavený už¨stojí 324. Ale když odemkneš výzkum toho vylepšení, všechny jednotky, kterých se to týká a které už máš, se automaticky a zadarmo povýší... Takže ted jsem právě chtěl nakoupit co nejvíc levných Kerberů 2, abych je pak jedním šmahem vylepšil na ty Zlověstné Kerbery a nemusel je už nikdy /nebo dlooouhou dobu/ vyrábět za dražší cenu.
 

DeletedUser1148

Guest
já boje beru jako nutné ke hře,nevyžívám se v nich ,ale co mě mrzí....další budova navíc a tím pádem další místo.To za chvíli nedáme.Doufám ,že se uvažuje i o přidání dalších rozšíření.Do hry se toho valí hromada a místo stále stejné...no vlastně nám bylo 10 rozšíření přidáno ,ale i to je o ničem,protože toho přibývá moc.
 

DeletedUser2129

Guest
Ještě by mě zajímala jedna PODSTATNÁ informace - v současnosti, co mám odpozorováno, jednotky útočí nejdřív na šermíře, pak lukostřelce, pak duchy, pak golemy a nakonec mágy. Alespoň ty automatické. Pokud se nemohou dostat k první jmenované, zkouší druhou, tak aby vždycky zaútočily. Pokud nemají volnou cestu, stojí, pokud mají, jdou vždycky, i když u toho couvají.

Změní se nějak pořadí priorit pro boj? Popřípadě jak?

Jinak mě současný systém vyhovuje taky, jen mi chybí jednotky.

Btw.: Díky prioritám je vcelku účinné likvidovat dělostřelce čarodějnicemi. U přítelkyně, co hraje déle, jsou otevřené a pár bojů jsem zkusil. Kombinace šermíř (terč), duch (rambo), lukostřelec (dodělávač) a 2x čarodějnice (všudypřítomné oslabující svině) se celkem osvědčila. Jejich dosah je navíc největší a - kupodivu - nikoho nezajímají, když mají v dosahu či dostřelu někoho jiného (kohokoliv). Celkem zajímavé zjištění, přestávají mi dělostřelci tolik vadit. A těším se na vlastní čarodějnice. jen se bojím, že budou úplně k ničemu po tom upgradu.

Nechcete si to rozmyslet?
 

DeletedUser76

Guest
Nic ve zlém, ale já stejně zde bojovému systému nerozumím. Pro mne je to zmatečné.
Ve FoE jsem bojovala ráda, jelikož jednotky byly reálné a i pro nezkušeného vojína v civilu bylo jasné, že nemůže jít s pistolkou proti tanku :D.
Já se o zbraně a válku nezajímám ani o vojenskou taktiku atd...
Zde jedu pouze jednu jednotku a s ní válcuji vše.
Kdyby zde někdo byl tak milý,hodný,skvělý a úžasný a převedl potvory jak z říše elfů a lidí na reálné zbraně ( viz golem rovná se tank) bylo by to vskutku báječné :D. Pak bych mohla dávat i rady těm chudákům u mne ve spolku co stejně tápou a ne je posílat na wiki.
Co se týče bojového systému a předělání nemohu posoudit ve mne budí hrůzu, že se už pak vůbec nevyznám na bojišti.
Jinak samozřejmě válčím jak drak :D.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ještě by mě zajímala jedna PODSTATNÁ informace - v současnosti, co mám odpozorováno, jednotky útočí nejdřív na šermíře, pak lukostřelce, pak duchy, pak golemy a nakonec mágy. Alespoň ty automatické. Pokud se nemohou dostat k první jmenované, zkouší druhou, tak aby vždycky zaútočily. Pokud nemají volnou cestu, stojí, pokud mají, jdou vždycky, i když u toho couvají.

Změní se nějak pořadí priorit pro boj? Popřípadě jak?

Většinou se protivník (počítač) snaží útočit tak, aby využil svoje bonusy. Když budeš mít nepřátelského golema, který si bude muset vybrat mezi útokem na tvého šermíře nebo tvého ducha, zaútočí na ducha, protože proti němu má řádný bonus. Pokud by duch nebyl v dosahu (případně je k němu zablokovaná cesta) a šermíř ano, vezme jeho, protože je to první jednotka v dosahu. Prostě počítač se snaží udělat škody pomalu za každou cenu. A to někdy i nesmyslně - důvod proč nepoužívat automatický boj, častokrát dělá zbytečný chyby a cpe se zbytečně dopředu. Neumí čekat a přemýšlet, případně popojít zpět aby utekl dosahu nepřátel a získal výhodu. Tím má pak hráč více ztrát a naprosto zbytečně. Takže já mám odkoukáno, že nepřátelské jednotky útočí tak, aby co nejlépe využily bonusy, jinak útočí na nejbližší jednotky v dosahu. Jestli to tak fakt je nevím, třeba ne. Ale myslím si to :D

Nechcete si to rozmyslet?
Myslím že na rozmýšlení je asi pozdě :D Systém prostě bude.

Jinak samozřejmě válčím jak drak :D.
Ty neválčíš jako indián? :D
 

DeletedUser76

Guest
A zase Anděl ,
no dobře tak jak indián,
tomahawky, luky , šípy ,
ovládám já vskutku skvěle,
skalpy co by trofeje
rozvěsím pak u postele :D:D

No jsem tedy zvědavá, jak vše bude :)
 

GorGlin

Veterán
Taky mě napadlo, když jsem viděl ty pentagramy, že lidem co si protrpěli cestu až k žulovým golemům a teď vyrábí jen je a jendou pře sautomat, skončí veget.
Stávající elfí jednotky umožovali několik velmi zajímavých možností, uvidíme jeslti tam zůstanou, nebo budou jiné.

Ano, napsali že výcvik se zrychlí, ve spojitosti se zvětšením velikosti oddílu padlo dokonce "Samozřejmě vše s tím spojené bude náležitě upraveno."
Jenže to neznamená, že v novém systému nebude cena oddílu 2x větší, doba výcviku 3x delší a možnost odehrát střet se ztrátami doplnitelnými do hodiny, nebo dokonce žádnými, nulová.
 

Zharthuru

Mistr slova
Mno já vyrábím všechny dostupné jednotky a pak taktizuji pokud by se to tak dalo nazvat . Proto bych se rád zeptal na zákulisí nechystá se snad zmenšení figurek a zvětšení herního pole . Bojová kouzla za zlatky by jistě také obohatila bitvy . Vím že se opakuji , ale snad to sem trochu patří .
 

GorGlin

Veterán
Já nevyrábím lučištníky, golem mi je plně nahradí.
Uvidíme co se satne až mi padnou jehly, to pak možná zas budou dobří.
Nepochopil jejich "každopádně v tuto chvíli je takřka nemožné zcela porozumět stávajícímu bojovému systému"
Nepovažuji se za žádného génia, ale myslím, že jsem systému porozuměl dobře a ztráty v bojích bržím na úrovni, že nemusím čekat, než mi kasáran posatví novou armádu.
Někteří lidé nebojují, prostě proto, že je to nebaví.
Takové k tomu nedostanou žádným systémem.
 

georgie59

Guest
zdravím. mám jen jeden dotaz, když nejsem příznivcem boje nevylepšuji armádu ani zbrojnici ale ke hře potřebuji Orky k průzkumu a získávání provincií tak s touto hrou můžu asi zkončit nebo Orky seženu jinde jak ve zbrojnici level 20 a vyšší?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Santerr

Veterán
Orky jinde neseženeš, než ve zbrojnici od levelu 20 a výš, ale myslím si, že není důvod kvůli tomu končit... ;)
 

Eragon92

Znalec fóra
zdravím. mám jen jeden dotaz, když nejsem příznivcem boje nevylepšuji armádu ani zbrojnici ale ke hře potřebuji Orky k průzkumu a získávání provincií tak s touto hrou můžu asi zkončit nebo Orky seženu jinde jak ve zbrojnici level 20 a višší?

Taky jsem jednu nedobrovolně vystavěl. Pokud nebudeš prozkoumávat jak drak jedna by ti měla stačit jako mě...
 

DeletedUser292

Guest
Zdravím,
tak jsem so zkusil nějaký boje na betě.
Moje velikost jednotek je tam ted 906 a mám jen území za 14 bodů - velikost nepřátelských jednotek 4552.
Před aktualizací jsem kupoval tak 50% a 50% se dalo celkem rozumně vybojovat.
Po této krásné aktualizaci už nevybojuji podle mě nikdy nic, aspon se mi to teda zatím nepodařilo. (možná něco půjde až se naučím všechny + a - jednotek, ale ztráty budou min. 90%). Na nějaký automatický boje rovnou zapomeňte.
Takže se fakt těšte... Zatím co vím, tak ti co to zkusili mají spíš chuť to zabalit...
Jestli toto Inno myslí vážně, tak se podle mě teda zase předvedli.. :)

P.S: Jsem fakt zvědavej na dnešní turnaj.
 

GorGlin

Veterán
Co píšeš mě děsí.
Kasárna mi jednou na plný výkon, průzkum provincie mi trvá víc jak 1 den a bez problémů zvládám jí vybojovat a ještě ušetřit pár jednotek na turnaj.
Měl bych si toho užít, dokud to jde.

Jak jsou teď nastavené produkční časy a ceny jednotek?
Jak dlouho trvá, než ztráty nahradíš?
 

Santerr

Veterán
Drahý skamare, tak to jsi mne moc nepotěšil tedy :(
Takže, když se mi teď nedaří boje zvládat, po aktualizaci to jako můžu rovnou zabalit, protože nevybojuju už vůbec nic? :mad: Velikost nepřátelských jednotek se pomalu ztrojnásobila a ty moje budou ještě slabší, jo? No, doufám, že než to opravdu vypustí "do světa", že to ještě změní k, pro nás, lepšímu :confused:
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Proč zbytečně malovat čerta na zeď? Beta verzi máme od toho, abychom testovali, dolaďovali a různě vybalancovávali nové funkce. Rozhodně tedy neslouží k prezentaci hotového produktu. Ba naopak, mnohdy se u nás objevují novinky, které se zásadně liší v tom, jak byly původně představeny na Betě. Proč si tedy dělat vrásky na čele, když všechno může být úplně jinak? :)
 
Nahoru