• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

Eragon92

Znalec fóra
Zatím není co hodnotit, nechme se překvapit. Jen doufám, že to bude změna k lepšímu nebo alespoň na stávající úrovni.
 

DeletedUser2105

Guest
To jako tady taky do sebe budou hráči řezat pro vyšší úspěšnost? Škoda...
 

Lukula

Velmistr písma
No, jsem na to moc zvědavý... Pokud budou změny mít velký dopad na přehlednost a srozumitelnost, jak nakonec slibují, třeba mě to přesvědčí, abych u bitek trávil víc času a přestanu je i možná vnímat jako nutné zlo. Jen jsem moc nepochopil, zda změna velikosti oddílů bude směřovat k mírně lepší situaci nebo naopak k mírně horší... Ale to bude asi mou únavou... :D
 

luterina

Veterán
Tak už jsem si pro "velký úspěch" v bojích navykla jen vyjednávat, tak uvidíme jak to po vyrovnání bojovníků půjde, určitě vyzkouším. :)
 

Eragon92

Znalec fóra
aaach jo, že já vůbec doufal v pozitivní změnu :(. Nejenže bude zase potřeba místo na další budovu, ale další lidi na jejich stavbu, vylepšení a výcvik se zase protáhne....

A už vůbec se mi nelíbí, že golem příjde o bonus na těžko oděnce :mad:
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, toho se taky trochu bojím... té změny u golema. Teď to byla dost užitečná jednotka. Ale zase máme čarodky... Takže já bych nesmutnil. No ale, kdo ví jak to chlapci němečtí vymyslí, no :D Ale na psa se rozhodně těším :)
 

Eragon92

Znalec fóra
No, toho se taky trochu bojím... té změny u golema. Teď to byla dost užitečná jednotka. Ale zase máme čarodky... Takže já bych nesmutnil. No ale, kdo ví jak to chlapci němečtí vymyslí, no :D Ale na psa se rozhodně těším :)

To sice máme ale obávám se, že nebude tak účinná :( navíc golem dost vydržel....

Santerr

Však je ale změní se mu bonus
 

DeletedUser2129

Guest
Ahoj, jak mám chápat to silnější/slabší? To jako těch +20%/-20% jako teď?
V současnosti je totiž nejvyváženější boj ten počáteční - lukostřelci a šermíři, obojí má něco do sebe, obojí je v něčem silné oproti té druhé jednotce a záleží hodně na kombinacích, pohybu a taktice. Jakmile do toho u elfů přijdou Duchové, dostanou střelci víc práce, protože duchy jinak nezničíš, jen když máš vlastní duchy, tak se dají zdržet do rozstřílení.

Nejhorší je, že pro menší a nové aktivní hráče nastane se změnou obrovský průs*r -> nebudou mít VŮBEC čím zničit dělostřelce. Už teď je bojový systém na hraně s tím, že je potřeba se k nim doslova probít jako kamikadze a veškerá taktika jde stranou, protože dostřel přes celé bojiště je při vyšší dávce kol než 6 prakticky roven porážce útočníka (= hráče). V současnosti se dají alespoň zlikvidovat nablízko šermíři či Duchy (v druhé vlně když se došourají). Po upgradu tato možnost padne, protože budou proti nim slabší oba druhy jednotek. Jak to asi mají hráči udělat? A představa, že až do bůhvíhjakého levelu výzkumu budu bojovat jen s duchy proti těm sviním dělostřelcům se mi vůbec, ale vůbec nezamlouvá...

Návrh nového systému:
KAŽDÁ JEDNOTKA BUDE MÍT STEJNĚ BODŮ ŽIVOTA A BUDE DÁVAT STEJNÉ POŠKOZENÍ, obojí v přepočtu na místo, které zabírá.
Každá jednotka bude mít BONUS (např. 50%) proti dvěma jiným druhům, ostatní budou na normální úrovni.
- Lehkooděnci a obrněná pěchota proti oběma druhům střelců
- Mágové proti oběma druhům pěchoty
- Lukostřelectvo proti Lehkooděncům a mágům
- ObrStřelectvo proti Těžkooděncům a mágům
Bonus by se zvyšoval díky levelování jednotky (např. 30->50->70%)

Nová budova ve městě nevadí, pokud bude velkým přínosem. V tomto případě bych ale byl pro, aby se daly verbovat VEŠKERÉ (něčím) SPECIÁLNÍ jednotky, které člověk na mapě potká. S vylepšováním budovy by se tyto jednotky odemykaly a časem i jejich vylepšení. Jedná se o jednotky Kerberů (dlouhý pohyb), Golemů, Dělostřelců a mágů dlouhého dosahu.

Tento systém má však jedno ALE, nevýhodu: když si budou všichni lehkooděnci podobni životy jako vejce vejci, budeme všichni cvičit jen ty nejlepší. Kdo by cvičil šermíře, když může mít kerbery? A kdo slabší mágy, když může mít ty s delším dosahem? Bylo by samozřejmě zajímavé opatřit tyto cvičitelné jednotky nějakým jiným postihem než její sesterské. A tím se dostáváme ke kritickému bodu. Buď vybalancovat levelování budovy tak, aby se vždy v nějakém období vyplatilo bojovat jedněmi jednotkami víc než druhými (= dražší upgrade budovy či podmíněný technologiemi/úrovní hlavní budovy/něco...) nebo se vykašlat na změnu bojového systému.

Stávající systém je totiž vychytaný a vcelku dobrý. Co bych srovnal jsou procenta postihů (obou) (viz 30-50-70) a bude jasné, co je proti komu jak účinné. Jediné, co mu chybí, je těch pár jednotek navíc pro každou rasu. Takže bych tam umístil všechny jednotky, co rasa nemá normálně k dispozici (v závislosti na levelu budovy), klidně ať je za relikvie jak levelování divů (aby to nebylo tak jednoduché) a bude vyřešeno. Osobně mi třeba ke spokojenosti neuvěřitelně moc chybí dělostřelci, protože je nedokážu zlikvidovat bez těžkých ztrát - nemám na to jednotky s dostatečným dostřelem a dosahem (hraji za elfy).

Jsem jediný, koho by to potěšilo tak, jak píšu, nebo někdo má jiný návrh? :)
 

Eragon92

Znalec fóra
Toho jsem si ani nevšiml, že teď zlikvidovat střelce bude o dost těžší. Duch než se k němu došourá budou ztráty jak prase a když nasadím mágy zas je posekají šermíři.
A v Kerberovi taky nevidím extra výhodu - střelce srovnám golemem a mága dodělám šermířem. Za to lidé s tím moždířem dostanou dobrou výhodu...
 

GorGlin

Veterán
Vždycky jsem chtěl k elfům kerbera.
Ted ho dostanu, ale nebude to kerberos likvodující střelce.
A spolus tím naskáče do výzkumu spousta dalších položek.

Nemáte někdo přehled, kolik času mám to vyzkoumat jako nepovinné?
Než se to zpovinní?

[QUOTE="nebudou mít VŮBEC čím zničit dělostřelce[/QUOTE]

tohle ale platí, pokud by změny jaksi nebyli komplexní.
S dělostřelci jsme se potkal v době, kdy proti nim mohli jít jen šermířy. Bolelo to, ale šlo to.
z náznaků vyplívá, že ted budeš muset počkat na duchy/paladiny, případně mágy.
což může být čistě poraktický krok, jak držet pod kontrolou rychlost získávání provincií.

//Double. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Eragon92

Znalec fóra
Než dojdeš s duchem k dělostřelcům tak to bude hodně bolet, pokud se k nim vůbec dostaneš. Uvidíme jak moc na něj bude účinný mág ale zase ten nemá takovou odolnost jako golem...
 

GorGlin

Veterán
když tak na to koukám, boj jak ho známe je minulostí
budu se snažit vybrat provincie, jako je krystal, které je ted radost, s elfy, dobívat
prožože veškeré zkušenosti budou k ničemu.
jen doufám, že jejicha vše co s tím souvysí zahrnuje i zbrojnice
jeslti ztrátu jednoho oddítl budu nahrazovat dva dny bude to trochu pruda.
 
Nahoru