• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser76

Guest
Anděli , vtipný Anděli :) tak jsem si dala tu práci a přelouskala celé forum na betě ohledně bojového systému.
Je pravda, že se jedná o zkušební verzi, ale ono to tak zas jednoduché není dle reakce hráčů. Málo času na vyzkoušení bojového systému a zpětnou vazbu .Nicméně systém tam zaveden je.
Pokud jste bojovali a naučili se bojovému systému ( zde mám na mysli charakter jednotek) budete se muset ho naučit od začátku a znovu. Ti co neporozuměli starému systému neporozumí novému. Záměrem je vyvážit hráče co provincie kupují ( poznámka moderátora) . Údajně kupující hráč byl v nevýhodě, více manufaktur ohledně zboží . Zatímco bojující hráč získal provincii snadněji. Změní se systém kasáren. Doporučení pro silné bojovníky od moderátorů mít všechny budovy na podporu vojáků plus 4. zbrojnice na největším možném lv. Mají být nové jednotky. Co se týče víl, hráči si stěžovali že neustále třepotají křídly a je to otravné. Dále do města přijdou vystavit skrze bojovaní dvě cvičiště, ohledně víl plus psíci. Zde jsou námitky proč se nedají rozšířit kasárny o dvě pole a musí se stavět další cvičiště. Nicméně všichni hráči co mají více než 300 provincií a jsou velíce zkušení v bojích si neškrtnou. Systém se testuje a dle hráčů je velice špatný , horší než před tím. ( Dle zkušených bojovníků co rádi bojovali). Celé forum je dosti negativní skrze orky, nový systém ohledně bojů. Ve zkratce. Taky spousta hráčů to zabalila a další vyhrožují.
A nejsou to hráči co hrají zadarmo. Změní se i boje v turnajích. No nechme se překvapit, ale moc růžově to nevidím pokud se to uvolní tak jak to je. Informace jsou z bety co hráči momentálně prožívají jak již zde bylo psáno nemusí to být i u nás.
Nicméně pokud bude musím říci, že mi je velice líto hráčů co rádi bojovali, protože zřejmě dle reakcí na betě budou zklamaní .
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GorGlin

Veterán
Takže aby to bylo fér, hráči co vykupují provincie to budou dělat procesem nekolikaminutového klikání?
Tyhle jejich řeči mě opravdu urážejí, to nás vážně mají za úplné blbce?
 

DeletedUser292

Guest
Díky Woody že sis dala tu práci, a nemeleš tu "bla bla" jako někdo kdo o tom ví prd a ještě tuto hru doted nepochopil. ;)
Bohužel tím Inno opravdu nejvíc naštve platící a aktivní hráče - přesně tak se to odráží i u nás v cechu na betě. Takže prostě někteří odchází, protože jim přijde že si z nich Inno opravdu dělá srandu.
Řvu tady jenom kvůli tomu, aby to sem nepouštěli bez rozmyslu. At teda počkají jaký budou reakce až na betě vypustí všechny 3 balíčky, dají chvíli čas na reakci hráčů a pak se uvidí - tak by to podle mě mělo být.
Když sem pustí první balík (netvrdím že ty ostatní něco zachrání, ale třeba jo), tak se hráči naštvou, v afektu zbouraj město a Inno má smůlu.
A taky mě napadá, že jestli se mám učit strategii boje od začátku ale přitom v půlce hry, je pro mě možná lepší začít od začátku hru jinou. :(

O tom vyrovnání šancí pro nebojující hráče jsem se radši nezmiňoval, protože to opravdu považuji za úplnou ptákovinu (mohli provincie jednoduše zlevnit).
 

GorGlin

Veterán
Já začal v únoru jako aktivní, platící.
Postupem času mě novoty dostaly do stavu aktivního neplatícího.
Uvidíme jak to půjde dál.
 

DeletedUser76

Guest
Upřímně z diskuze tam uvedené na fórum se nějaká více důležitá fakta nedozvíme, prozatím jsou vážně samá negativa od hráčů směrem k vývojářům hry a k Innu. Převážná část si stěžuje skrze orky ( to stejné co u nás) . Spousta hráčů spekuluje, že záměrem je pozastavit rychlost získávání provincií aby se hráči nedostali k runám a k provinciím tak snadno . Ve zkratce prostě sáhli do fofrmošen (peněženka) a provincie si koupili, od 337 provincie zmínka , že jsou neskutečně nákladné. Samozřejmě skrze aktivitu, berou to jako trest, také běží nová soutěž , tam se zmínili, že cirkusové stany se k elfům nehodí, soutěž je zavedena po novém bojovém systému a z toho co jsem vyrozuměla mají za úkol dobýt provincii a to nejde , takže v soutěži stojí , celkově, že poslední dobou začínají města splývat a elfí města ztrácí pohádkový vzhled. A spousta prosí o rady jak mají bojovat. Na forum stejně jako u nás chodí stejná skupina hráčů. Takže připomínky jsou od těch co jsou aktivní na forum. Dle mne to chce čas zaučit se v bojích , vypozorovat chyby atd ... A než se odvalí vlna prvního řekla bych dost nepříznivého ovzduší :D, je to tam hustý.
Já bych žádné závěry zatím nedělala, uvidíme co bude ;).
 

GorGlin

Veterán
Kus bude taky v tom, že ta změna hráče co bojovali zastaví.
Když pojedu v tomhle systému od začátku a budu zvyklí že neustále musím čekat na další rozšíření oddílu, nebo vylepšení jednotky, nebudu se kvůli tomu čílit, prostě normálka.
Taky si myslím, že hlavní důvod je zatnout tipec těm, co řeší střety bojem. Ty co vykupovali už mají pořešený přes orky, dokud nemáš množírny nevykupuješ.
 

DeletedUser76

Guest
Rozhodně si myslím, že to je skrze provincie a také skrze nové jednotky ( víly) ten nový systém . Víly byly problém, takže se musel celý bojový systém přepracovat. Také mělo dojít k vyrovnání jednotek. Takže u elfů i lidí by měly být jednotky ohledně sil vyrovnané. Co se týče provincií hráči jich mají více než by údajně měli mít. Dle výzkumu mám mít 160 provincií v kapitole orků a já jich na začátku měla přes 300. Takže se hráči musí zbrzdit . Dle mne potřebují hru dát nějakým způsobem dohromady , někde zřejmě je už od počátku chyba, pro to jsou tak velké zásahy do hry, nutnost skrze provincie orků, změny bojů,doposud nevyřešené sousedství .
Zřejmě se Elvenar šil rychlou jehlou :D aby mohl být co nejdříve hratelný. A co uděláš s hráči kteří platili ? , přeci jim neřekneš nám se to nepovedlo, díky za peníze teď táhněte o dům dál. Nezahodíš celý Elvenar jen tak. To je pouze má domněnka , hra na mne tak působí poslední dobou. A co je záměrem INNA to stejně nikdo neví jen INNO.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, vidíš. Konečně se směješ :D Pokud dobře vím (a že opravdu vím) tak v té události wonky nebyl žádný úkol na dokončení provincií. Jen průzkum provincií, ale tam je i alternativa s kouzly (taková ta klasika udělej tohle a tamto nebo vyrob kouzla). Byly tam tedy relikvie (a střety také, ale tam opět alternativa kouzlo), ale ty šly celkem rozumně naklikat z turnaje, který šel minimálně ze začátku dobře (na 17 to stačilo + něco šlo vykoupit nebo vytáhnout z motivačky). První dvě kola šly vybojovat. Něco dokonce i automatem. Takže jestli někdo stojí, tak nevím proč, tohle se opravdu dalo. A k tomu stanu... Jestli se tam hodí nebo nehodí, nevím, mě osobně nepřijde tak škaredý nebo vyčnívající, i když kdyby byl menší, byl by méně nápadnější. Barvou zapadne (alespoň teda k orkům). Taky to je o vkusu a na oku, no.

Ale jinak určitě, předělávání tohohle všeho je hlavně pro vyrovnání nedostatků. Kdyť to se mimochodem zmiňovali i ve videu ze začátku září, kde tohle všechno říkali, že s příchodem a implementací měli čím dál větší problémy. A proto tohle všechno a ty změny. Údajně i pro to, aby mohli rychleji přidávat nové věci - což je logické, nové jednotky budou přidávány ve stylu vílích jednotek. Takže ani ne tak chyba, jako spíš to, že dělali hru nějakým způsobem a nebyli připravený na to, že za rok (vlastně ještě déle - minimálně od spuštění bety) budou takový problémy s novými věcmi. A teď tu máme kvůli tomu obří změnu, kterou lidi budou rozdýchávat očividně ještě hodně dlouho :D Snad to ale bude stát za to a novinky v budoucnu nám tohle všechno vynahradí. Já se z toho rozhodně hroutit nehodlám a rozčilovat taky ne.
 
Naposledy upraveno:

GoldAngelcz

Velmistr písma
V tom případně naprostý opak tebe :) Jen nevidím problém totálně ve všem a nejsem negativní za každou cenu. Toť vše :D Nedělám z komára velblouda a nenadávám na vše co vidím (akademie, divy, zbrojnice, tohle, tamto a miliarda dalších věcí). Boje jsem si vyzkoušel a prostě se z toho nehroutím. Přijde něco nového, co je sice na prd a strašně to zkomplikuje hru, ale prostě to přijmu a budu s tím hrát dál. Až to bude nesnesitelný, pak se stanu třeba právě tebou, kdo nadává na vše :D Vy si křičte dál, vyhrožujte planými řečmi o tom, jak skončíte a všechno možný, protože to už tu někteří píší tolikrát, že ani spočítat to nejde. Já prostě nebudu a dokud mě inno neflákne přes obličej a neudělá ze hry to, co tu někteří líčí, tak prostě nadávat nebudu. Ne a ne :D Já to beru s rezervou. Je to pořád jenom hra...
 
Naposledy upraveno:

Atira

Pokročilý žák
Já na betě ještě nejsem ani u víl, provincií mám cca 157, po zavedení nového systému už na automat nevyhraji skoro nic a hrát manuál mě nebaví, navíc když je nový systém založený na tom, že máte například proti střelcům bonus na útok 40 %, ale zároveň škody působené střelci té samé jednotce jsou o 40 % vetší, tak nějak nechápu smysl, těchto bonusů, když se to vlastně nuluje. To samé se zrychlením výcviku, dřív jsem si nastavila trénink na 8 hodin dopředu a byla jsem spokojená, teď i čarodějky jsou za půl hodiny vytrénované, takže trénují max. 2,5 hodiny v kuse. což je pro mě dost nepraktické.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Nesoudím nikoho, to ať si každý je jaký je. Jestli takový jako zde nebo ne. Jen hodnotím na základě toho, co jsem měl možnost vidět :) A opravdu jsem od tebe viděl jen nadávání na vše.

To samé se zrychlením výcviku, dřív jsem si nastavila trénink na 8 hodin dopředu a byla jsem spokojená, teď i čarodějky jsou za půl hodiny vytrénované, takže trénují max. 2,5 hodiny v kuse. což je pro mě dost nepraktické.
Jojo, to je pravda. Ty časy jsou rychlejší. Pak záleží, kolik hráč má zbrojnic, případně budov podporující velikost tréninku.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, všechno tvé určitě nebylo ani zdaleka, to bych ti těžce křivdil :D Je tu takových hráčů rozhodně víc. A horších. Pokud mě nešálí paměť, tak ano. Minimálně vše z diskuzí a podobně. Hry, pokecy a tyhle věci nesleduji vůbec. Takže tam nemám tušení kdo co píše, pokud to vysloveně nechytnu okem.
 

DeletedUser292

Guest
Když se mi něco fakt nelíbí, tak se ozvu.
A zvlášt když se to nelíbí nejen mě, ale 99% hráčů na betě a stejně to sem chcou narvat.
Pár nás asi bude následovat GorGlina do stavu aktivní neplatící. :)
Hlavně doufám, že ne do stavu neaktivní neplatící.... :mad:

Co se týče upgradu jsem napsal svůj názor hned na začátku.....
 

DeletedUser76

Guest
Já teď budu psát za svoje hraní , mne nerozčiluje nic na hře :D je mi to fuk, pravda zapojuji se do debaty o tom co by mému způsobu hraní vyhovovalo více třeba runy , jo byla by to paráda získat je i za motivace jako ve FoE , ale nerozčiluje mne, že to nejde. Zase runa není tak nákladná na finance když chybí jako třeba krásný šneci. S houbičkami u orků jsem si poradila tím, že jsem odstranila kulturu a to z toho důvodu jelikož hra se při mé aktivitě stala pomalou. Teď se těším až si uspořádám město. Orčí grafický design mne osobně se líbí, někdy se mi zdá, že lidské města velká které vidím na betě i u nás vypadají lépe než elfí, přijde mi že budovy návštěvních ras tam zapadají lépe. Samozřejmě jsem si posteskla nad svojí životní smůlou a to mám :D , že nikdy nic nevyhraji , takže obdivuji krásné zahrady a praotce ( myslím ty stromy modré ) u hráčů. Vzhledem k tomu , že už jsem za těch pár jar zvyklá v reále na mé štěstí u her to beru se smíchem :D, co se týče bojování nepamatuji si charakter postav a není zde pro mne tak důležité . Razím střední cestu to co vybojuji mám a to co mi nejde prostě vyplatím. Mne bojování netáhne , ale chápu, že některé hráče ano. Jediné z čeho mám obavy , že nebudu moci používat automat , ale opět mne to nerozčiluje. Samozřejmě turnajů se účastním a všech kvůli relikviím ( zásoby na kouzla) kvůli bodům pěkně se hýbe výzkum, můžete podpořit i divy paráda a kvůli runám . To že bych se vyžívala v bojích u mne nehrozí. Celé hraní beru s nadsázkou něco mému když to tak nazvu životnímu rytmu vyhovuje více něco méně. Co se týče peněz mám strop a ten jsem vyčerpala,jelikož žádná hra mi nestojí za několik set tisíc. Necítím žádnou zášť vůči INNU, vývojářům hru beru jako produkt buď mi vyhovuje líbí se mi a hraji si nebo mne prostě nezajímá netáhne mne . Není mojí povinností hrát Elvenar na světě je spousta her. Na hráče ve spolku netlačím , je pravda že je mi občas líto, že je hra tolik netáhne nebo že jim nevyhovuje , ale co , každý má hrát pro vlastní zábavu a jak mu čas dovolí. Spíš pociťuji smutek , že chybí legrace , hráči poslední dobou nemají tolik čas, máme tam hráčku co onemocněla vážnou nemocí a před měsícem nám napsala diagnosu , bohužel rakovina :( a moc se jí nedaří zvládat chemoterapie.To mne štve daleko více než nějaké změny, že neumím pomoci a jsem bezradná. Každý z nás ve spolku prožívá reálné změny a ty se promítají občas do hry. Někdo třeba potřebuje vyvětrat hlavu a když pak narazí na nějaký problém ve hře ( která v ten moment nepomůže) hledá relax jinde. Při té zdlouhavé výrobě u Orků je to vidět :D no a když to hráči kvůli bojovému systému zabalí pořád mám na co vzpomínat ,vážně jsme si užili spoustu legrace :D, takže co víc si přát ;).
 

DeletedUser292

Guest
Pro mě je to taky jen hra (takže se dá celkem rychle změnit :)). Osobně mě nejvíc vadí ten přístup (ale to bych se opakoval). Jak jsem psal, turnaje mě fakt potěšily a ted mi je berou... na to abych bojoval ručně od 3lvl fakt nemám čas a abych kvůli 4 runám přišel o mraky vojáků zas náladu...:D
A zášt vůči Innu?? To ne proboha - jenom nechápu proč nemůžou říct všechno narovinu.
Zas tak moc jsem do hry nevrazil, takže mě případný odchod ani moc mrzet nemusí..:D Spíš je problém že odchází hráči - a tím, že se něco zásadně mění jich odchází víc (zůstávají ti, kteřím to vyhovuje, pak se ve hře něco změní a už jim to nevyhovuje takže prostě skončí a tak pořád dokola).

Věci které nejdou ovlivnit neřeším - prostě to tak asi má být.
Ale jestli je šance, že je ovlivnit můžu, tak to zkusím. A než aby v cechu zase někdo skončil, tak tady budu klidně vyřvávat furt dokola..
Nemoc je vždycky zlá, já můžu jenom držet palce, ale ona at bojuje - ona to může změnit.
 
Nahoru