• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Sraz hráčů Elvenar

Ethariel

Guest
Ahoj

Tak myslím že hlasování dopadlo celkem jednoznačně v prospěch konce března.
Výsledky :
26-28 únor - 1 hlas
4-6 březen - 2 hlasy
25-27 březen - 3 hlasy
Můžu kdykoliv - 4 hlasy

Tímhle bych chtěl spustit hlasování o místě konání srazu. Poprosil bych některého ze členů Elvenar týmu, aby změnili hlasování o datu na hlasování o místě.

Kandidáti na místo konání srazu :
1.
http://www.usadu.cz/ - Pivnice U Sadu - Žižkov
2. Malá útulná hospůdka ve které jsem byl asi jen 3x ale okouzlila mě svou atmosférou :) Nachází se asi 5 minut chůze od OC Nový Smíchov na Andělu -

http://www.yelp.cz/biz/u-věstonického-venouše-praha
3. http://www.restauracekaminka.cz/ - Restaurace Kamínka - Zbraslav. 20 minut autobusem ze Smíchovského nádraží. Hezká restaurace obložená dřevem. Dobře vaří :)

Samozřejmě přijímám i nové návrhy na místo. O přesném datu srazu bych hlasoval až začátkem března.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ethariel

Guest
Právě že si nepamatuji :D Ale stáhnu mapu a vyznačím bod kde se nachází.
Tak z mapy.cz jsem stáhl obrázek místa. Hospůdka je v parku Portheimka skrytá za rohem budovy. Streetview to naneštěstí nevyfotil, ale pokusil jsem se to označit červeným kroužkem.
Hospůdka.jpg
 

luterina

Veterán
Díky Váli.

Tak 1 a 3 je taková klasika co nepřekvapí, 2 je celkem lákavá, za prvé to mám z domova 7 tram celkem kousek a recenze zní docela záhadně, takže jsem pro vyzkoušet něco takového jako je neobvyklá vinárna. :)
 

Zharthuru

Mistr slova
Dvojka se mi docela líbí , z Vyšehradu je to co by šípem dostřelil , nevíte jaký tam mají ten gril pro ty donesené potraviny . Potřeboval bych délku
rožně .
 

Ethariel

Guest
Vidím že by nebylo na škodu abych tam o víkendu zašel a poptal se :) Pokud máte nějaké dotazy ohledně hospody u Věstonického Venouše, tak je napište sem. Pokud máte dotazy na hospodu č. 1, tak tu bohužel neznám. O Restauraci Kamínka toho vím hodně, jelikož tam čas od času chodím.
 

Ethariel

Guest
No a víš že jdu? :D Dneska jsem líně polehával doma, něco málo poklidil a tak. Ale právě zítra jsem měl v plánu se tam zastavit :)
 

Ethariel

Guest
No, jen tak jsem zkontroloval tu stránku Věstonického Venouše a mají tam napsáno, že dnes je zavřeno T_T To je snad naschvál :D
Edit : Hmmm. Možná jsem se usek... Je tam napsáno "Teď zavřeno" a ne "Dnes zavřeno". Takže tam vyrazím kolem dvanácté. V jednu hodinu odpoledne bych tam měl být.
Edit 2 : To si už ale dělají srandu ! :D Teď jsem trochu zasurfoval na internetu a na jiné stránce je napsáno, že mají otevřeno až od čtvrté odpoledne ...
https://www.zomato.com/cs/praha/u-věstonického-venouše-smíchov-praha-5
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ethariel

Guest
Tak. Přišel jsem, viděl jsem, dal si jedno velké a odešel s pár zajímavými dojmy a pojmy.
Věstonický Venouš na Vás dýchne už u vstupu. A to vcelku příjemně. Na malou hospůdku bez klimatizace to tam naproti očekáváním vonělo. Někdo tam podle všeho pravidelně větrá a vytírá podlahu.
Barman byl dlouhovlasý pětatřicátník, který se bavil s hosty. Těmi byli vesměs paničky z střední vyšší společnosti, které si tam chodili pro pravidelný doping ve formě sklenky vína, bělovlasý, šedovlasý a bezvlasý kmetové, kteří nadšeně diskutovali nad politickou situací a stádečko omladiny, které diskutovalo o kabelkách, KFC, selfie a jiných životně důležitých věcech.
Samotná "vinárna" by se dala rozdělit do čtyř zón.
1. Zóna volné diskuze a hlučné mluvy se nacházela před vstupem v jakési verandě obestavěné dřevěnými lavicemi.
2. Zóna štamgastů. Místo u baru a malý stoleček před barem vyhrazené pro skalné fanoušky Venouše.
3. Zóna alá bistro, kde byli vysoké dřevěné stolky s dřevěnými barovými židlemi a milým, mírně tlumeným osvětlením.
4. A naposled Zóna kobka, kam se vcházelo přes izolační vrstvu korálkového závěsu s dlouhými stoly a židlemi s polštářky. Samotná kobka pokračuje ještě jednou místností s dlouhým stolem a díky hrubým zdem i výbornou zvukovou izolací od zbytku hospody.
Co se týče dotazu o rožnění a vaření, bylo mi zděleno, že rožeň (gril) bychom si museli sehnat sami, ale majitelovi by to podle všeho nevadilo. Se samotným majitelem se sejdu v pátek odpoledne. Bohužel nabídka jídel se točí kolem klasické hospodské nabídky plus nějakých klobásek a pečiva. Byla by i možnost objednat si obloženou mísu.
Kdybych měl hodnotit, tak Venouš má u mě 7,5 bodů z 10. Body naneštěstí ztrácí za nevábnou vůni vinoucí se z toalet, které jsem se bál navštívit a které se tváří jako unisex.

Když už jsem teda sepsal recenzi na Věstonického Venouše, tak by nebylo na škodu napsat jednu i na Restauraci Kamínka.
Kde začít? Zkusíme od začátku. Restaurace samotná je asi sedmnáct minut jízdy od Smíchovského nádraží plus čtyři minuty chůze. Vejdete přes velkou kovovou bránu do prostoru venkovního posezení s velkým grilem a tenisovými kurty po stranách. Je tam i venkovní dětský koutek a pódium, jelikož přes léto se tam pořádají koncerty okolních, převážně rockových kapel a večerní přemítání filmů. Budova samotná je stavěná ze dřeva s betonovými základy. Tedy alespoň se tak tváří a celkem ji to jde. Po vstupu uvidíte nekuřáckou zónu oddělenou od zbytku restaurace prosklenou zdí s dveřmi. Kuřácká část je kolem baru. Obsluha se naneštěstí většinou tváří jakoby snědla něco nechutného a vy jste byli ti kdo jim to naservíroval. Číšnice jsou kapku odměřené, ale zase rychlé.
Co se týče vaření, tak kuchaři se mají čím chlubit. Jídlo je jak hezké, tak chutné a porce taky nejsou nejmenší. Sortiment se pohybuje od nakládaných hermelínů a smažených klobásek, přes hotovky až po vepřovou panenku, hamburgery a pochoutky z grilu.
Kdybych měl hodnotit, tak Kamínka má u mě 8 bodů z 10. Mínusem je odměřená obsluha a vzdálenost od Prahy. Zato toalety, i když malé, jsou čisté a voní.


Co se týče hlasování, rozhodl jsem se, že nebude na škodu počkat, až si přečtete recenze. Ukončil bych ho až koncem příštího týdne.

//Sloučeny tři po sobě jdoucí příspěvky. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru