• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Konstrukti

DeletedUser4169

Guest
Je to jen o čase, méně ostrovů, budeš rasu zkoumat déle. Ale zrovna u konstruktů to až tolik nevadí, kam kvaltovat že. Já postavil po třech, max. bonus mají všechny až na jednu.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Jak velký setový bonus vlastně ostrovy dostávají? Je to velký rozdíl, jestli se dotýkají jen 2 dalších typů nebo všech 3?
Vyplatí se postavit po dvou ostrovech z každého druhu s mezerami a plným setovým bonusem nebo raději po 3 bez mezer, ale s menším setovým bonusem?

V podstatě mám na výběr zkusit dosáhnout max. setový bonus se 2 od každé anebo postavit 3 od každé, ale setové bonusy půjdou do háje.

#1
No, pokud pojedeš 4.typy ostrovů po 2.kusech nalepených na sebe 3.různými ostrovy s bonusem 250% celkem, a jako příklad budu vycházet z množství výroby na jeden sběr od každého ostrova 100ks, tak to bude:
4.druhy po 2.kusech násobeno 250%(100ks+50+50+50) - 4 x 2 x 250 = 2.000 kusů surovin za 1.sběr

#2
Pokud pojedeš 4.typy ostrovů po 3.kusech nalepených na sebe 2.různými ostrovy s bonusem 200% celkem, bude to takto:
4.druhy po 3.kusech násobeno 200% (100+50+50) - 4 x 3 x 200 = 2.400 kusů na sběr

Nevím, jak to máš rozvrženo s místem, ale vzhledem k tomu, že ty 4.ostrovy Ti spolknou 102.políček (+ možné mezery), tak zisk bude jen o 20% větší.

Přepočet surovin na políčko je v prvním případě 9.8/na pole, v druhém případě to je 7,8/pole
 

Lovec Krys

Legenda
@BiggJOEcz Místo mám cca 15x20 + výběžek 5x10. Vypadá to, že zkusím dát max. bonus ze dvou kusů a pak případně doplnit po jedné s menším bonusem (dle toho, jak se vejde a jak bude zbývat prošlé zboží).

Jak to zatím vidím, tak manufaktury vylepším až po dokončení kapitoly (včetně T2 a T1, které taky ještě nemám vylepšené na levely za prošlé zboží.
 

GorGlin

Veterán
já to hrotím jen vrámci možnstí, ostrovů mám 16, dělám co se mi řekne, nad smyslem už nepřemýším
ale stavět dílnu navíc která mě stála tisíce orků, tím zas ukázaly jak moc nad úkoly přemýšlí
 

Lovec Krys

Legenda
Nakonec jsem zvolil postavit jich 8, 7 s plným bonusem, na úkoly kašlu (už mám úkol na 12 ostrovů a plnit ho nehodlám, místo si nechám na eventy, dobrodružství, vylepšování budov).
 

ElfNostradamus

Veterán
Výzkum hotov, jeden div již postaven...jel jsem bez úkolů, pouze portál na level 4 a díky % bonusům na portál jsem plnil výzkum. Ušetřené místo = stále držím /a postupně vylepšuji/ všechny 4 kvalitní sety nic jsem neboural, což bylo i úmyslem.
 

DeletedUser3281

Guest
Já se nakonec rozhodl, že ty úkoly splním. Je to po dlouhé době rasa, kde jako odměny není až takový výsměch, navíc vylepšení ostrovů nežere suroviny do výzkumu, takže mi to zase tak nebrzdí postup. Už budu mít vše na 3 levelu, jsem někde u 50-60 ukolu, teď z hlavy nevím. Už to taky chci mít z krku a mít místo, doufám že mi vyjde dojít na konec dřív než začne ten další event, mám to na hrubo spočítané na cca 30-40 dní do konce.
 

voyager-1

Velmistr písma
Tak to asi nestihneš. Velikonoce jsou za tři týdny a to předpokládám už bude. Taky to plánuju, bude to s chlupem, potřebuju ještě 4-5 skladů matroše.
 

DeletedUser3281

Guest
Dle výpočtu mi to bude trvat mezi 25-30 dny, vykoupil jsem nějaké VB v turnaji takže mě bude limitovat asi jen výroby těch osadníků a tam to je 26 dní po vylepšení na 4 level o něco rychleji. Ale bude to asi tak, že začátek eventu ještě budou smrdět no bohužel :D Ovšem mě chybí už jen asi tak dva týdny do úkolu měj 12 ostrovů na 4 levelu, takže při nejhorším po splnění tohohle můžu zbourat většinu ostrovů a zbytek dojet čistě ležérně.

Ono navíc v tom eventu bude asi možná celkem prd, uvidíme s čím přijdou ale moc se virtuální tamagoči netěším.

A jo mě chybí 5-6 skladů cca
 
Naposledy upraveno moderátorem:

voyager-1

Velmistr písma
já zvedl na lvl 4. 12 budov kvůli rádci, na zbylý asi kašlu. Zbývá mi naházet VB do posledních tří výzkumů.Mohl bych naházet skoro tři sklady zdrojů portálu z požehnání ale nevím jestli to mám všechno utratit. Zase není kam spěchat.
 

DeletedUser3281

Guest
čehokoliv

Já už jsem u 69 úkolu, ale nějak to růžově nevidím i když budu stíhat každé dva dny udělat třikrát 9h stejně je to 17 dní do konce. Snad se pozdrží event co to půjde, protože budovy budou dobré a bylo by blbé mít málo bordelu na točení na začátku.
 

Meesha143

Znalec fóra

DeletedUser3281

Guest
Máte stejný problém že ty construkty navrhovalo tele?

Zadám všude výrobu 3h vyrobím více, než potřebuji na 6h, zadám 6h ale vyrobím o pár jednotek méně, než potřebuji na 9h :mad: Člověk by řekl, že to bude promyšlené, ale viditelně ten kdo ty výroby počítal, prostě ráno vstal, podíval se z okna, spočítal mraky a hodil to od boku. Hlavně, že snižovali výrobu u portálu ale tohle nesrovnali :(
 

aikomi

Mistr slova
Má už někdo postavený div, Časový skok, na snížení času v turnaji? Docela bych ho brala... O kolik to klesne, když to je na 1lvl? :)
 

Silversnake

Mistr slova
Časový skok asi postavím jen na 5. úroveň.... mezi 5. až 9. úrovní mi připadá nezajímavý odstup.... těch 12h bude dostatečných, abych turnaj odehrál ráno a večer, tedy na 6 hvězd to bude hotové za 3 dny...
 

voyager-1

Velmistr písma
svým způsobem stačí level 1, jak si to zatím nechám já. Druhý den večer stihnu třetí kolo a na zbylé tři pak bude dost času.
 
Nahoru