• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rada pro nováčka..

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ahoj, kupecké požehnání ti přijde vždycky vhod. co se dalších kapitol týče, tak lesní elfové byli pro mě ještě otravnější než orkové... (byť o fous rychlejší), takže minimálně tam za ně budeš rád. čarodějové sviští jak po másle, abys pak strávil mládí u půlčíků :)

jen mysli na to, že čím vyšší portál, tím efektivnější kouzlo je. tedy s portálem nižším než 4 bych ho používal jen výjimečně.
 

iDavis

Legenda
Za seba môžem povedať, že orkovia boli najhorší. Neberiem do úvahy dĺžku ani náročnosť kapitol (tie pre mňa až tak dôležité nie sú), ale spôsob, akým bol hráč v danej kapitole zamestnávaný. A pri produkciách, ktoré mali tie farmy na houbičky - 2 dni, sa mi javí táto kapitola ako rozhodne najhoršia.
 

DeletedUser4530

Guest
Nazdárek všem,
mám dva dotazy. Jak je to s potřebou many po kapitole "Čarodějové a draci"? Je stejná, je vyšší, nižžší? Tuším že v kapitole "Půlčíci" se objeví semínka - živoucí zboží.
Postavit "Bludiště temné hmoty", je dobrý nebo blbý nápad?
A ještě. Tuhle jsem někdo narazit na pěknou tabulku budov které poskytují manu. Byl tam i přepočet na pole. Nevíte kde jsem to mohl vidět?
Díky za odpovědi :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
čauec jmenovče :)

náročnost na manu : půlčici - rozumná. elementálové : velká. amuni : velká na začátku, minimální na konci. roboti : téměř žádná. (na hlavní sídlo sice miliony, ale krom sídla a trhu nepotřebuješ manu na nic).

semínka máš od půlčíků dál. nejdřív jen na výzkum, stavbu kulturek a osadníky.

živoucí zboží : od elementálů dál vždy každou kapitolu přibyde 1 nová skupina. to se pak bude vyrábět také za semínka.

bludiště - pokud máš volné místo na oba čarodějné divy, postav. pokud ne, tak dračí opatství je lepší.

tabulky s přepočtem produkce na 1 pole máš vždy na gems of knowledge. https://elvengems.com/carnival/daily-prizes/ (nápověda - chatrč na manu je dobrá a vydrží hodně kapitol).
 

DeletedUser4530

Guest
Tak jsem zase tady. :)
První důvod proč jsem píšu. Začal jsem stavět kanál v elementálech. Ale pak si uvědomil že bych potřeboval tu druhou orientaci.
Tak jsem to zrušil, a začal stavět tu co potřebuji.
Ovšem živoucí zboží které jsem do stavby dal, se mi nevrátilo. (Měsíční kámen, platina a pryskyřice.)
To je jako v pořádku? Nebo bug?
A druhá. Pořád jsem nenašel tu tabulku, kde jsou všechny baráky které vyrábí manu, a je tam i jejich přepočet na pole...
Asi jsem lempl.. :D
Předem díky. :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Corwin22 : zdravím kolego jmenovče :)

bug to není, jakmile zrušíš novou skladbu, skutečně přicházíš o zdroje. (ony se nějak přepočítají na mince / kladiva, a vrátí se ti půlka po přepočtu). zrušený upgrade je ale už v pohodě.

co se budov na manu týče, však je to jednoduché. v každé kapitole chceš vždy postavit tu největší věc na manu, kterou odemkneš. vrby v elfech, knihovny v čarodějích, vinné farmy v pulcích. ty musí vydržet až do konce elementálů. pak postavíš fontánky, tím pokryješ kočky. na konci koček máš sfingy, které sice nedají o moc víc many, ale zase fixnou kulturu. no a na konci konsruktů, jakmile vylepšíš sídlo a cesty, už manu nepotřebuješ :)

tedy vrby jsou už v půlčíckách špatné, ty bys měl dát honem pryč. no a všechny eventovky / sety ber spíš jako bonus, díky kterému budeš stavět těch základních manových věcí míň. ale určitě eventovky neslouží k tomu, abys neupgradoval manové budovy vůbec.
 

DeletedUser4336

Guest
No ono je špatné vždy všechno. Vrby se daly, ale toho místa, knihovny byly docela bídné, protože nenahradily kulturu, a vinice jsem měl jen dvě, a pak je celkem brzo radši hned nahradil nějakými budovami z událostí (mana i kultura).
 

DeletedUser4530

Guest
@Prealiena: To je přesně ta stránka. :) Už vím proč jsem jí nemohl najít. Architekta používám už dlouho, a na stránku jsem narazil, když jsem se s ním seznamoval. Díky moc! :)
@Jmenovec: Ta ztráta zboží je dle mého dost na facku. Ale budiš. Aspoň si na to dám příště pozor.
Ten popis, jak si co postavit v které kapitole je dost dobrý. Díky. :)

EDIT:Na Dračí opatství jsem se tu ptal, a byl celkem přesvědčený že ho postavím. Ale zatím jsem nedostal stavební povolení. :D
Aktuálně přeplánovávám, a přestavuji s příchodem změny obytek v elementálech. Tak na něj možná konečně dojde.
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber No já měl ve vesnici jen chvilku vrby. Od té doby produkuji manu eventovkama + něco divama. Standardní manovku jsem od vrb nestavěl. Nevýhodou je, že ne každý event se dá soustředit na manové budovy a kompletně jet manu jen z nich.

Jinak manu potřebuješ i po dokončení konstruktů (tedy pokud máš postavené a vylepšuješ nové divy).
 

DeletedUser5474

Guest
Nevím jak ostatní, ale mě ta vinná farma v pulčících přijde celkem špatná oproti knihovně v čarodějích, kultury sice dává hodně, ale té jsem měl od elfů vždy dostatek, momentálně jsem u pulčíků, tak si počkám na další manovku až do elementálů.
No a pokud mám many zrovna nedostatek, tak díky opatství vyplýtvám hromadu kouzel a hned mám dost many :), takže za mě rozhodně lepší dračí opatství, než bludiště.
 

Ludi

Veterán
Co se many týče, tak určitě Dračí opatství je bezva, ale není špatné doplnit Bludištěm. Když se spoří mana na něco většího, tak úspora rozpadu many z Bludiště může mít velký vliv.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : já vím, však jsem k tobě chodíval pravidelně na výzvědy :)) právě v eventech jsem vždy chtěl od každého něco - trochu čisté kultury, hybridy a na manu dycky jen pár budov pro doplnění. jinak s divama máš pravdu, na ty jsem úplně zapomněl - mám teď 100k many denně ze setu, takže vše ostatní jsem v klidu zlikvidoval.

@mohyla98 : ono v přepočtu na pole to není zase o tolik lepší, ale výhoda je právě ta kultura (dá se pak nějaká umazat) a také to, že 4x7 vína zastavíš do jedné řady s 3x7 dílnama, což hodně usnadní plánování města.
 

DeletedUser4336

Guest
Opatství je super. Bludiště asi není špatné, ale když spočtu toho místa co zabere, a hlavně je to jen budova na manu, tak nevím jak moc se vyplatí. Sám mám obě budovy, ale bludiště mám jen na nízké úrovni, protože many dává celkem dost málo, na vyšších se asi vyplatí, ale zase, když potřebuji manu, mám na to dost budov z událostí a zbytek šokově dočaruji přes kouzla a opatství a použiju. Momentálně mám many hrozné přebytky, asi budu nějaké budovy na manu rušit kvůli místu.
 

Ludi

Veterán
@Pauleo Bludiště dává manu podle získaných provincií, takže i tím se to dá ovlivnit. Takže kdo hodně pracuje na mapě, pro toho je Bludiště výhodnější. Každopádně, když má člověk na skladě víc many, tak úspora za rozpad je podstatná záležitost. Ale je fakt, že je to velký a ošklivý krám :), i když zatím se mi vyplatil.
 

Lovec Krys

Legenda
A taky se dost často zapomíná, že bludiště produkuje manu i nepřímo přes ten rozpad - to spousta lidí nepočítá jako produkci many.
Ale ano, plně chápu lidi, kteří bludiště nepostavili - taky jej mám zatím jenom v jedné vesnici.
A teoreticky může být v budoucnu i oběť, která může být zbourána (pokud nás Inno donutí nedostatkem místa bourat některé méně efektivní staré divy). Doufám, že taková situace nenastane - těch knížek by bylo škoda.
 

DeletedUser4530

Guest
"..Bludiště dává manu podle získaných provincií, takže i tím se to dá ovlivnit. Takže kdo hodně pracuje na mapě, pro toho je Bludiště výhodnější."..
Tohle mi přijde trochu paradoxní.
Na jedné straně, je v podstatě hráči naznačeno, že by neměl zkoumat moc provincií, aby neměl drahé výkupy.
Na straně druhé, se podle vyzkoumaného počtu provincií určují počty semínek a dalších věcí.
Přijde mi to trochu na hlavu.
Jinak já jedu na co nejlevnější výkupy. Do rasy vstupuji s minimálním počtem potřebných provincií a jinou než modrou obtížnost jsem neviděl několik ras.
Ale chápu, že jsou lidi co potřebují mít co nejvíce prostoru.
 
Nahoru