• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rada pro nováčka..

nataly111

Velmistr písma
Já píšu každou sobotu zprávu o tom jak se nám vedlo celý týden, pokud mě nějaký člen trápí (třeba proto, že nekliká nebo nemá ani jeden bodík) označím ho ve zprávě a ptám se na příčinu, možná jen potřebuje pomoct. Pokud se neozve píšu ještě soukromou zprávu, až pak letí.;)
Ale mám v týmu spoustu super lidiček a vzájemně si pomáháme.
Pak je ještě motivuji soutěžemi, to je taky docela fajn.:rolleyes:
 

DeletedUser34

Guest
Luciasek7 jednu vec som zistil ak si vo vedeni spolku hru si neuziješ jedine bežný člen ma uplnu volnost v hre a uziva si ju ja som nol velitel vo viacerich spolkov a vzdy to bolo ako pises o kontrole a snahe aby sa kaudy zapajal a robil vsetko pre spolok ale ked som sa rozhodol odist aj ked v mojom pripade to bolo z inich dôvodov zdravotnich ale to teras neni poddstatne ked som radovo obyčajny člen tak si hru vychutnavam nehram tolko kolko by som chcel ale je to ine ako ked si viazany vedenim
 

DeletedUser1148

Guest
nataly...taky upozorňuji dopředu soukromou zprávičkou ,ale když vidím hráče denně online několik hodin a sousedská celý týden nikde ,na zprávičky neodpovídá a stav se nemění tak už pak se s ním bohužel musíme rozloučit.Když se omlouvají tak je to v poho.Jsou hráči kteří dlouhodobě jsou méně aktivní.Stačí se omluvit a vše je v poho.Já posílám pochvalné zprávičky jednou za čas celému spolku s poděkováním ,abych jen neupozorňovala atd....

protokol ... je pravda ,že když jsi ve vedení ,tak máš více práce a musíš tomu věnovat mnohem víc času ,ale i tak si hru užívám a moc mě baví.

//Sloučen doublepost. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

nataly111

Velmistr písma
To je uhel pohledu Protokole, já si to velitelování užívám.:D Ale jo jinak máte pravdu je to o kontrole a trošičku toho hlídání.:rolleyes:
 

DeletedUser34

Guest
teras ked niekoho vyhodite tašie najdete hráca ktori to hrá aktyvne bud zoberiete novacika a vychovate si ho aebo idete do ineho spolku a tam oslovite lebo hraci na volnej nohe povecine su neaktyvny ktori odisli zo spolkov alebo su samotari a nechcu nikam
ale inak gratulujem obom ak vam spolky idu na 100% to sa uz tak casto nevida povecine idu a tich 60%
 

DeletedUser1198

Guest
Tak když parta za něco stojí, tak to není až takový problém, v neděli se vždy kouknu na statistiku, o kolik kdo popolezl, kdo kolik poskytl výpomocí - máme na to šikulku, co to hlídá a hned vidím, jestli jsem se neflákal s rozvojem svého města a kdo co a jak a také je vidět, komu je třeba pomoci. A lidi sami napíšou, kdy nebudou a pak je to šéfování určitě menší starost a větší radost. Hlavně, aby to vydrželo si říkám, hra sama o sobě je legranda, bez party by to byla straaaaaašná nuda.
 

nataly111

Velmistr písma
Máš pravdu, já nemám ráda přetahování členů, já sama to nedělám, ale pokud mi někdo napíše, že je ve společenství kde je to na prd, vezmu ho pokud můžu a mám volné místečko.;)

pes63 To by byla nuda, nejlepší je, když u toho nejsem a pak čtu ty rozjařené zprávičky jak se tam ta partička baví.:D

//Sloučen doublepost. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1148

Guest
protokol .... mě jede spolek až nyní na 100% ,po dlooooooouhém snažení a opakovaném vyměňování hráčů.Založili jsme ho myslím že v lednu nebo únoru,nejsem si jistá a až teď jsme se dopracovali k tomu ,že všici hráči spolupracují.Konečně jsme se dostali za pořadí 100 .... dneska jsme na 93 místě ,což mě moc těší.Vím ,že pro spousty z vás je to špatné umístění ,ale já jsem za něj ráda.S těmi nováčky je to nejtěžší.Často přestanou hrát a nebo hrají jednou za 14 dní na chvilenku a ještě sousedskou nerozdají.Ale museli jsme se rozloučit i s pár zkušenějšími hráči ,protože sousedskou vůbec neřešili a zbytek spolku se tak snaží.Snad už nebudeme mít tolik starostí s hlídáním hráčů a budeme si i my více užívat hru :)
 

DeletedUser34

Guest
Luciasek7 ončas malá sútaz v spolku prospeje je to aj motyvačné a aj vecia pohoda

daj trebarz sutaž kto za tyzden nazbiera najviac bodov
sprav dve kategorie ty co maju diamanty a ty co nemaju a ako odmenu iim daj suroviny nemusi byt vela tak 1000 kusov by mohlo stacit a po tyzdni vyhlas 1 miesto diamantovich a 1 miesto nediamantovich a uvidiš ci sa zapoja
alebo si kludne sprav motivacnu sutaž ale tam treba hodnotit dlhši usek aspon 3 tyzdne kto da najviac motivacii ale to su len také nápady :)
ked členov stimuluješ v spolku rôznymi akciamy tak je to hned veselsie je hrozne vela moznosti a odmeny ako suroviny potešia kazdeho nemusia byt obrovske stacia male
 

DeletedUser1148

Guest
protokol ..... nejsem tak daleko abych mohla dávat za odměnu suroviny.Hodně jich potřebuji.U nás sice soutěže nemáme ,ale sešli se lidičky kteří dávají sousedskou skoro denně a předhánějí se v bodech ,kdo před kým bude a kdo se bude blížit k prvnímu místu.Jsem teď se spolek spokojená a jsem za naše členy ráda.
 

DeletedUser1198

Guest
@protokol ach ty diamanty, ty Tě jednou úplně dostanou, to bude legrace, prý ty co "maj" a ty co "nemaj" lehám tady smíchy, takhle rozděl soutěž a rozdělíš i partu, to byla likvidační rada. @Luciasek7 tak touhle radou by se řídil jedině špion ve vedoucí funkci a nebo ničitel vlastního společenství.
 

nataly111

Velmistr písma
Tak to já soutěže vedu, trápím své členy elvenar otázkami. A moc mě těší, že si umějí pomoct a odpovědi najít třeba na wiki.:rolleyes:;)
 

DeletedUser1148

Guest
pes63 .... nebudu se tou radou řídit.To pro mě ani není.My spolek vedeme sice jinak ,než tu někteří píšou ,ale jsme tam velice dobrá parta a fajn kluci i holky.Motivují se sami mezi sebou přibýváním bodů a předháněním se ,takže nepotřebuji je zatěžovat nějakou soutěží.Spousta z nich chodí do práce ,nebo maturují právě apd.Někteří hrají přes den .někteří po nocích ,je to různé.Chat tam jede celý den až do noci ,často je tam legrace a myslím si ,že se u nás cítí dobře.To je myslím hodně důležité.A hlavně je to o komunikaci .
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
K tomu vedení... Asi ano, na jednoho člověka je to dost práce. Proto existují přátelé a lidi kterým důvěřuješ, aby ti pomáhali. Jeden dělá to, druhý tamto a jde to krásně. Hře obětuješ pár minut denně a je to v pořádku. U nás se tyhle "funkce" rovnoměrně rozložily. Jeden hlídá motivace, jeden růst a další tři lidé zas něco jiného. Navzájem se o věcech radíme a když je třeba něco řešit, tak si nad to společně sedneme a prostě to vyřešíme. Ať už je to neshoda, neaktivní hráč a nebo prostě něco co je třeba. Fungujeme nádherně, máme se rádi a je nám spolu dobře :D Mimochodem, @woody69 by mohla poreferovat jak to u nás vypadá. Věřím že by se mnou souhlasila v tom co jsem psal, ačkoliv u nás byla vlastně jen chviličku. Ví jakou máme super partu lidiček a jak se navzájem bereme. Takže to je takový svědek ,který může říct "ne, to není pravda! Anděl lže!", když to bude potřeba :D

Takže ano, pokud chceš dělat všechno ty a být za to pak odměněný vděční a pyšnit se velkým úspěchem jak jen ty sám si všechno oddřel, tak budiž. Ale je to zbytečné a jen se tím kazí hra tomu, kdo tohle všechno musí oddřít sám (svým způsobem kazí, jak už bylo psáno ne vždycky je to otročina). Navíc to zní trochu sobecky (snad se protokol neurazí). Což je z mého pohledu velká škoda a není to ani potřeba. Soutěže neděláme, ale děláme věci, který pomáhají všem a těm, kteří jsou v žebříčku níž. Kdo může, pomůže. Děláme to rádi a za to se máme rádi :D

Takže kašlete na růst, na body a snažte se spíš věnovat lidem který berete do spolku. Protože lidi jsou to nejdůležitější v týhle hře - ať chcete nebo ne. Je jiný když přijdete do hry a chat prázdný, žádný zprávy a prostě nic. Když ale přijdete do hry mezi přátele, je to moc fajn. Snažte se je na ten chat vytáhnout, když přijdou do hry tak je trochu vtáhněte mezi sebe, když budou smutný tak je podržte a prostě je zapojte trochu do toho dění. Když najdete super lidi co mají tu snahu pomáhat ostatním, tak zbytek už přijde sám :) Najít správný lidi je sakra fuška, to je pravda :D Jen my jsme hledali posledního hráče jakou dobu za skvělou hráčku, která bohužel kvůli onemocnění nemohla hrát dál. Někdo občas skončí s hrou a náhrada za super člověka se strašně těžko hledá. Ale když se udělá pevné jádro z pár lidí, je pak lehčí přibrat člověk a vtáhnout ho mezi sebe, rozkecat a ukázat, že "tady" je prostě správně. Pak už je jen na něm jak se k tomu postaví.

Vlastně je to celý docela i věda, na tom se určitě shodneme :D
 

DeletedUser1148

Guest
musím s tebou v něčem lamičko souhlasit ,ale u nás respektujeme i ty ,kteří si povídat nechtějí a jen u hry relaxují.Je jich víc a vím ,že jsou s námi rádi ,přestože nezahrnují chat příspěvky.Hra je prostě baví a vím ,že i chat čtou a baví se u něho ,přestože nepřispívají a to je dobře.V každém dobrém spolku se myslím lidem věnují.U nás více nováčkům ,kteří začínají,protože si dobře pamatujeme ,jaké to je začínat.Ale ptají se i zkušenější hráči a na nás je, abychom jim vždy dokázali odpovědět.Já nejsem s městečkem moc daleko ,ale projíždím wiki a forum proto,aby jsem dokázala všem hráčům pomoci ,když potřebují.Je to i o zodpovědnosti,aktivitě a komunikaci.A musím se přiznat ,že i trošku víc času mi to zabere ,protože když jsem online ,tak se snažím na chatu psát s ostatními ,protože nemám ráda když je tam ticho :)
 

DeletedUser1198

Guest
Každá takováto hra je hlavně o lidech a pokud je jim v partě dobře, hrají i v dobách, kdy to pro ně není z jakéhokoli důvodu snadné. V dobré partě se i snáze překonají hluchá místa hry, kdy je to hlavně o hodinách - tedy uběhlém čase. A když to na chatu žije a jiskří, pak je to dobré znamení.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
ale u nás respektujeme i ty ,kteří si povídat nechtějí a jen u hry relaxují
To my samozřejmě taky :) Lhal bych, kdybych řekl, že všech 25 lidí ve spolku píše pořád a pořád. Jsou hráči který nepíšou skoro vůbec (nechtějí, nemají čas, ...). Někdo občas a pak tam jsme my, ukecaní blázni co jsou schopný půl dne si povídat o všem a pořád nemají dost :D Ale jsou lidi, který nemluvili vůbec a rozkecali jsme je postupně :) Hráč který nepsal vůbec si teď přijde občas pokecat, probrat co v práci a tak. Snažíme se je vtáhnout mezi sebe, když to jde a mají o to zájem i oni :)
 
Nahoru