• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rada pro nováčka..

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jestli máš místa málo, tak ze tří manových divů (bludiště, enar, opatství) je to opatství fakt nejlepší. ale to zase vyžaduje aspoň minimální účast v turnaji, aby sis nabral zopár kouzel, ať je palivo.

a jestli máš provincie modré, tak můžeš velice efektivně i bojovat,. jednou za čas postavíš na turnaj jedinečné vylepšení jednotek a využiješ ho i v provincii. já bojuju s nízkými ztrátami i žluté provincie. (samozřejmě je potřeba vybrat ty jednodušší provincie i ty jednodušší střety - tož je to stejné jako s turnaji)
 

Lovec Krys

Legenda
ps: Enara bych nestavěl - vlastně bych nestavěl žádný div, který dává něco v okamžiku spuštění průzkumu - vzhledem k neustále rostoucímu času průzkumu.
Proč bych stavěl něco, co mi dá 200k many 1-2x týdně, když to samé mi dá set denně.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Tohle mi přijde trochu paradoxní.
Na jedné straně, je v podstatě hráči naznačeno, že by neměl zkoumat moc provincií, aby neměl drahé výkupy.
Na straně druhé, se podle vyzkoumaného počtu provincií určují počty semínek a dalších věcí.
Přijde mi to trochu na hlavu...

Ve Tvém případě došlo ke smíchání dvou různých informací. Provincie dobíjej jak je to jde -> plynou z toho bonusy z různých divů, logicky čím je provincie dál tím je dražší. To co se doporučuje je nezkoumat pro levnější výkupy v (a zatím jen v) turnajích (později i ve věži věčnosti) nepovinné technologie velikosti oddílů, ty ovlivňují cenu výkupů, ale zároveň to komplikuje život při dobíjení normálních provincií na globální mapě

Edit: doplnil jsem důležité slovo nezkoumat ;)
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
Enara měl asi nějaký smysl dřív, jelikož dává úlomky run. Jenže tuhle schopnost mají i sety, Ohnivý Fénix apod, takže v současné době je Enara na nic.
 

DeletedUser4530

Guest
...Ve Tvém případě došlo ke smíchání dvou různých informací. ....
Nedošlo.
Povinné oddíly, kterým se jde vyhnout nezkoumám.
A dobíjet čím dál tím dražší provincie nemám zapotřebí(krom tedy toho výpočtu pro sběr semínek). Důvody jsem to psal na konci minulého příspěvku.

PS:CorwinOfAmber:Jo když stavím do turnaje budovy na vylepšení, tak jich pak používám na normální provincie. Právě protože v modré obtížnosti je s těmi budovami boj na pohodu. Vlastně je pak provincie za "babku". :)
 

DeletedUser4336

Guest
No já jsem se s provinciemi nikdy nijak nebrzdil, drahost výkupů jsem neřešil. Prostě jsem potřeboval rozšíření kvůli místu, a tak jsem se snažil vykoupit co nejvíc (bojovat můžu minimálně, protože je mám moc obtížné). Nepovinné oddíly taky nezkoumám. Přesto bych musel mít bludiště až na nějaké vysoké úrovni, aby mi samo o sobě nějak víc přidávalo manu, já ho stavěl hlavně kvůli tomu, že mě někdo ze společenství navrtal, že přijde doba náročná na manu, takže hlavně kvůli omezení rozpadu, a spíš jsem to nakonec zvládl pomocí budov z událostí a díky opatství. Turnaje jsou u opatství samozřejmostí, hlavně pokud se v akademii vyrábí převážně spojovací činidla.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Corwin22 - v tom případě se omlouvám ze nepochopení Tvých důvodů, protože nerozumím kde bereš pocit, že je hráčům naznačeno, že by kvůli ceně výkupu/ boje neměli dělat další rozšíření. Ale chápu to tak, že jsi asi jeden z mála hráčů, kterého nezajímají rozšíření z provincií. Je pravda, že doby kdy to byl hlavní příjem relikvií a run je již dávno za námi, takže pokud jich máš dostatek z turnajů, pak to pro Tebe také není motivace. A v aktuálním stavu trhu, není ani moc potřeba objevovat další aktivní hráče okolo města, když jsou v nabídce stejně jen nesmysly.
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Je to naznačeno tím, že je limit na rozšíření z provincií. To samozřejmě nebrání dalšímu zkoumání a čištění provincií, jen za to hráč zatím nedostane žádné další rozšíření.

Cenu za výkup v provinciích nepovažuji za problém (ve vyšších kapitolách, v nižších to může být pro některé hráče problém (dočasný, pokud navýší produkci surovin)), i tmavě rudé provincie jsou pro pokročilé hráče snadno vykoupitelné (ale nebojovatelné, což hráčům orientovaným na turnaj nevadí, neboť stejně v provinciích nebojují). Výjimku samozřejmě tvoří např. hráči, kteří zkoumají a čistí provincie netradičním způsobem - např. prozkoumání si cestičky k jinému hráči (taková provincie ve vzdálenosti 26 dokáže sežrat i milion surovin na střet).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Lovec Krys, ale podle elvenstats hráč @Corwin22, nemá ani zdaleka dosažen limit rozšíření z provincií, nechť jsem opraven, že to tak není.

Já osobně jsem modrou nikdy neviděl a odbojovávám žluté provincie a díky tomu, že mám i nepovinné technologie na velikost oddílů, tak mám žluté provincie i ve vzdálenosti 16. Tyto provincie využívám pro různé eventy a zároveň tajně doufám, že někdy v budoucnu se uvolní limity. Takže plynule otevírám nové provincie, přeci jenom průzkum přes 4 dny na provincii není úplně rychlé tempo.
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Na corwina jsem nekoukal.
Já modré viděl - nějakou dobu po vyzkoumání posledních průzkumníků. Teď už je mám žluté (1 rozšíření do limitu).
 

DeletedUser5695

Guest
@Fjorgyn, @Lovec Krys - provincie vidím žlutě poprvé na skoro konci čarodějů a draků, před vyzkoumáním posledního vylepšení velikosti oddílu, zkoumám stále, zatím jsem nedosáhla na limit, vše vykupuju (i ty 3 žluté), i když u čarodějů je to docela průvan, spíše vichřice ve skladech, oranžové jsem viděla prvně u elfů :), nepovinným rozšířením se zatím důsledně vyhýbám.
 

DeletedUser4530

Guest
@Fjorgyn :
Nemám, psal jsem že se snažím držet naopak co nejníže. Přibližně v polovině výzkumu <Elementálů>, mám z potřebného množství ke vstupu do <Amuni> 293/320 provincií.
Nejsem hráč kterého rozšíření z provincií nezajímají. Jen se snažím šetřit na boji/výkupu. Proto nikam nechvátám.

Zkusím napsat Svůj pohled na věc.
Tvůrci hry nechtěli aby měl každý hráč/ka k dispozici neomezeně rozšíření hned od začátku.
Kdyby tomu tak chtěli, tak by výkup provincie byl bez ohledu na vzdálenost, stále stejně drahý. Např. 100 mramoru, 100 oceli a 100 prken. Boj obdobně.
Jenže Oni chtěli, aby se postupovalo postupně. Ostatně, kdyby si člověk hned na začátku prozkoumal "neomezeně" provincií, a získal "mraky" rozšíření, tak by hra ztratila část svého kouzla, které spočítá v tom, že se musí každý vejít do stanoveného prostoru. Proto se náklady zvyšují. Proto v jednom okamžiku přibude podmínka na orků pro průzkum. (Tuhle jsem někde četl, že slečna zkoumala, zkoumala a zkoumala, až najednou zjistila že pro další postup je potřeba orků, které ovšem ani zdaleka neměla, a tak si hodně dlouho počkala, než se k nim ve výzkumu dostala.. :) )
Proto jsem psal že "..je v podstatě hráči naznačeno.." Možná někoho trochu pomýlila formulace. Za to se omlouvám. A doufám, že předchozí text, dostatečně vysvětlil co jsem měl na mysli. ;)
 

DeletedUser5695

Guest
@Corwin22 Tuhle jsem někde četl, že slečna zkoumala, zkoumala a zkoumala, až najednou zjistila že pro další postup je potřeba orků, které ovšem ani zdaleka neměla, a tak si hodně dlouho počkala, než se k nim ve výzkumu dostala.. :)
Toto je poměrně standardní situace, která se děje mnoha aktivním hráčům. I v tomto případě lze nadál zkoumat a NEVYKUPOVAT, nebo vykoupit jen to, kde nejsou požadavky na orky. Také lze vykraftit budovu, která orky produkuje i v nižším levlu. Vyzkoumané a nevykoupené provincie mohou být v některých případech výhodou, např. eventové úlohy...apod.

Proto jsem psal že "..je v podstatě hráči naznačeno.."
Hráči je naznačováno trvale, že má nakupovat diamanty, nemyslím, že držet se přesně toho, co Inno naznačuje, je ta nejlepší strategie :).
 
budova co produkuje orky, na nižších úrovních produkuje suroviny (třeba mě nabízela kouzelný prach). K orkům se prostě před kapitolou orků nedostaneš.
A je fakt, že než jsem se k orkům dostal, chybělo mi už jen maličko provincií, kde jich nebylo na průzkum třeba
 

Lovec Krys

Legenda
Tak ta situace s orky se týká spíše hráčů, co hodně zkoumají provincie, ale ve výzkumu postupují pomaleji. My rychlíci měli ještě rezervu.
Jinak pokud člověk nezkoumá nepovinné oddíly, tak už někdy kolem IV. věku je většina provincií oranžová/rudá (pokud neupravili velikosti oddílů). Později to zase zesvětlá a při posledních průzkumnících i zmodrá.
 

DeletedUser2988

Guest
@Arweene NELZE mit budovy, ktere produkuji orky drive nez pred vyzkumem orci kapitoly... NESIR NEPRAVDIVE INFORMACE
 

DeletedUser5695

Guest
@Arweene NELZE mit budovy, ktere produkuji orky drive nez pred vyzkumem orci kapitoly... NESIR NEPRAVDIVE INFORMACE
@donutka díky za upozornění, nevěděla jsem to, ale již to včera mírumilovně objasnil Emhyr, takže tvůj dnešní komment je nadbytečný a zbytečně útočný
Emhyr var Emreis II, Včera v 11:50 budova co produkuje orky, na nižších úrovních produkuje suroviny (třeba mě nabízela kouzelný prach). K orkům se prostě před kapitolou orků nedostaneš.
A je fakt, že než jsem se k orkům dostal, chybělo mi už jen maličko provincií, kde jich nebylo na průzkum třeba
 

Ludi

Veterán
@Arweene Evidentně jsi to nevěděla, tak jde jen o omyl. Jen se tu výjimečně můžeš setkat s tím, že někdo šíří nepravdy či polopravdy záměrně. I s tím už jsem se v minulosti párkrát setkala. Je to hra a i na fóru si s námi někteří hráči pohrávají.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2988

Guest
nemelo to byt nemirumilovne, jen jsem dala duraz pro ostatni, tak neni duvod v tom hledat neco, co neni
 
Nahoru