• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser494

Guest
Tak pokud se bavíme o turnajích, tam zrovna mi něco jako nepoměr oddílů nepřijde. Možná jste si nevšimli, ale takhle to bylo vždycky, i před. 1.15, se počet nepřátel v turnaji lehce zvyšoval. Prostě to MUSÍ být těžší, jinak by to nemělo smysl. A já třeba nemám problém s tím, že je to v posledních kolech už hodně těžké, snad byste nechtěli všechno zadarmo? :p
Krom toho, jestli jste si četli poznámky k nadcházející aktualizaci, počty jednotek nepřátel v turnaji budou snížené. Takže vidíte, zjevně vám Inno naslouchá ;) Jen prostě musí naslouchat všem a najít nějaký kompromis a to zkrátka nejde ze dne na den. Věřím, že s počty nepřátel v provinciích se také bude něco dělat, zatím si asi na to budem muset počkat... Co už. Budu zatím prozkoumávat, na co budu mít, to vykoupím, se zbytkem případně počkám. Já se nikam neženu :)

Jinak, jesterka tu myslím řešila, že se nemůže dostat v turnaji dál a získávat body do žebříčku - heh, všichni jsme na tom stejně, nikdo není znevýhodněn oproti jiným hráčům... Jestliže jsi podle tebe znevýhodněna ty, nebot nepřátel je mnoho, tak jsou tak znevýhodněni všichni. Čili se vlastne o znevýhodnění nejedná. Jen o zvýšení obtížnosti.

Chápu nespokojenost, proboha, mně taky vadí, že se nedá vybojovat celá provincie, ale chodit sem a nadávat, to mi přijde dost zbytečné... Vyjádřím svůj názor v klidu a budu optimistický, pokud to takhle cítí většina lidí, tak si jsem jistý, že se najde řešení, že to nějak zlehčí nebo posílí naše jednotky...
 

DeletedUser2265

Guest
Znovu, je tady zdůrazněn nepoměr bojových oddílů mých a soupeře, jak v turnaji od 4. úrovně výše, tak v provinciích dále. Jediné, co by tomu prospělo, by bylo, aby dali dohromady poměr sil, aby to ten člověk mohl ubojovat. By to mohli pak rovnou předělat na čistě budovatelskou, tudíž zrušit boje jakékoli celkově, nebo prostě umožnit e používat, na začátku bylo řečeno, že možnost, zda-li člověk chce obchodovat, nebo bojovat záleží na hráči a že mu nebude odebrána, takhle mi přijde, že ti, co hrají hru skrz ubojování provincií, od určité úrovně výzkumu tuto možnost ztrácí.
Co se tyce turnaju, tvrdì ze od stredecnì aktualizace by to melo byt lepsì, tak uvidìme. A co se tyce moznosti volby jak hràt, plne souhlasìm ze ji krute limitujì
 

fosilka70

Pokročilý žák
Woody, bezesporu s Tebou souhlasím, vlákno na to je, ale proč hned nadávat. Většina hráčů chce změnu, o tom žádná, ale skoro nikdo nenapsal v čem to změnit. Vrátit se k původní verzi bojového systému? Proč? Inno vložilo mnoho úsilí do nového systému, tak proč jej jen nevyladit? Proč nenapsat něco, co by se dalo změnit? :)

jesterka74 - madam se nelíbí kritika a sama jen kritizuje? :D Paradox je hlavně to, že srovnáváš Elv s FoE, ba dokonce s DK! Každá hra si prošla podobnými problémy, neboť každá se musela určitým způsobem vyvinout. ;)
Ano každá hra má své problémky ale od toho jsou tvůrci aby se to dalo dohromady a bylo to ready a ne aby hra stála na místě a muselo se neustále vracet ve výzkumu a stavět další cvičiště když už jsou jednou kasárny..Nevím jaké hry jsi hrál(a) ale k horšímu jsem žádnou nehrála..tahle hra byla hezká a je hezká,jen už se nedá moc dobře hrát:p
 

Maxa

Znalec fóra
tvůrci hry si to meli vyzkoušet na Betě a až vyladené pustit naostro. Už na betě byl problém a vědělo se o tom ! Teno problém se možná řeší, ale dlouho a neuspokojivě. Naštěstí naše názory (čechů a skováků) mají zanedbatelnou váhu, protoze mi, se sjednotit neumíme. Musejí to za nás tedy řešit jiné národy.
Pochybuji, že po aktualizaci ve stredu pujdou boje v turnajich na automat.
Pochybuji, že narovnají podmínky aby byly FER . ceny za rozsirení rozhodne k ferovosti maji daleko.

Modi zde meli udelat anketu. pak by jsme snad znali nazor vetsiny. tyto dohady jinak stejne nikam nevedou.
 

fosilka70

Pokročilý žák
Tak pokud se bavíme o turnajích, tam zrovna mi něco jako nepoměr oddílů nepřijde. Možná jste si nevšimli, ale takhle to bylo vždycky, i před. 1.15, se počet nepřátel v turnaji lehce zvyšoval. Prostě to MUSÍ být těžší, jinak by to nemělo smysl. A já třeba nemám problém s tím, že je to v posledních kolech už hodně těžké, snad byste nechtěli všechno zadarmo? :p
Krom toho, jestli jste si četli poznámky k nadcházející aktualizaci, počty jednotek nepřátel v turnaji budou snížené. Takže vidíte, zjevně vám Inno naslouchá ;) Jen prostě musí naslouchat všem a najít nějaký kompromis a to zkrátka nejde ze dne na den. Věřím, že s počty nepřátel v provinciích se také bude něco dělat, zatím si asi na to budem muset počkat... Co už. Budu zatím prozkoumávat, na co budu mít, to vykoupím, se zbytkem případně počkám. Já se nikam neženu :)

Jinak, jesterka tu myslím řešila, že se nemůže dostat v turnaji dál a získávat body do žebříčku - heh, všichni jsme na tom stejně, nikdo není znevýhodněn oproti jiným hráčům... Jestliže jsi podle tebe znevýhodněna ty, nebot nepřátel je mnoho, tak jsou tak znevýhodněni všichni. Čili se vlastne o znevýhodnění nejedná. Jen o zvýšení obtížnosti.

Chápu nespokojenost, proboha, mně taky vadí, že se nedá vybojovat celá provincie, ale chodit sem a nadávat, to mi přijde dost zbytečné... Vyjádřím svůj názor v klidu a budu optimistický, pokud to takhle cítí většina lidí, tak si jsem jistý, že se najde řešení, že to nějak zlehčí nebo posílí naše jednotky...

Ashen nenadávám jsem jen nespokojený hráč, kterému prostě vadí když se pomalu po každé aktualizaci musí buď vracet ve výzkumu a stát místo toho abych pokračovala dál..to že se nedá bojovat už je jen takový bonus k tomu všemu:oops::p..

tvůrci hry si to meli vyzkoušet na Betě a až vyladené pustit naostro. Už na betě byl problém a vědělo se o tom ! Teno problém se možná řeší, ale dlouho a neuspokojivě. Naštěstí naše názory (čechů a skováků) mají zanedbatelnou váhu, protoze mi, se sjednotit neumíme. Musejí to za nás tedy řešit jiné národy.
Pochybuji, že po aktualizaci ve stredu pujdou boje v turnajich na automat.
Pochybuji, že narovnají podmínky aby byly FER . ceny za rozsirení rozhodne k ferovosti maji daleko.

Modi zde meli udelat anketu. pak by jsme snad znali nazor vetsiny. tyto dohady jinak stejne nikam nevedou.
Pokud já vím přišlo to sem z Bety takže si myslím že tvůrci to moc dobře vědí..otázkou však zůstává proč to došlo až sem;)

//Sloučen doublepost a opravena citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1198

Guest
@Nannare
Stacì se podìvat na fora jinych stàtu, naprìklad na tom italskèm jsem zrovna vcera cetla nàvrh znovu stàvkovat akoràt ze vìc sjednocene
Prosím, už přestaň s těmi nesmysly. Na tom fóru se láteří a hubuje podobně jako u nás, návrhů zde mohu napsat tak 10 za půl hodiny a tam nic jiného není, možná jen nevíš, že od jakéhokoli návrhu k jeho schválení a nakonec provedení existuje docela trnitá cesta a tam k žádnému výsledku ani nedospěli a žádná skupina hrát nepřestala. Vytrháváš věty z kontextu, navíc jsi si je buď špatně vyložil nebo přeložil a já teď jen přemýšlím, zda tohle děláš naschvál a nebo ne. Protože jestli tohle děláš naschvál, šíříš naším fórem lži a nesmysly a říkáš si o spravedlivý trest a jestli ne, no to sem napsat nemohu, to bych si o ten trest řekl já sám. Když už chceš poukázat na jiné komunity Elvenaru, laskavě si nejprve ověř, o čem se tam píše a jestli již ta akce probíhá nebo proběhla. Protože šířit tady řeči o tom co se chystá a vydávat to za hotovou věc je lež, zlomyslnost, podvod a mohl bych přidat ještě další kategorizaci toho, co zde provádíš. Neprezentuješ ani svoje svoje názory, ale bereš údaje odjinud, překrucuješ je. Doufám a pevně věřím, že Ti tohle neprojde jen tak. (Tvůj minulý příspěvek, který jsi smazal samozřejmě mám v plném znění).
 

DeletedUser2265

Guest
Tak pozor, jà jsem nic nesmazala a overenè to màm, takze si muzes rìkat co chces.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Maxa

Znalec fóra
take jsem navstivil par cizích for a ikdyž používám google translator, tak se priklanim k Nannare. Všude jsou nespokojeni jako mi zde. Ono se totiž není čemu divit. Nespokojenost je opodstatněná.
 

DeletedUser2116

Guest
Mno, google translator není zrovna košér k překladu textů, která je navíc vedena v hovorové řeči. :D To bych zde radši ani neuváděl...

Ale nespokojenost je jistě na více frontách, což se dalo očekávat, tudíž nepíšeš ani nic nového... :D

to Fosilka70 - různé on-line hry již hraju více než 15-16 let. Moje počátky hraní začínali u webgame.cz (neberte to prosím, jako reklamu, je to pouze příklad - díky), kde shodou okolností proběhlo mnoho chybných úprav a jelikož byla tato hra nejdříve úplně zdarma - bez prémiových funkcí, tak poté, co se zavedli - se zvrhla obrovská vlna nevole a spousta hráčů ji odmítla hrát. Ovšem, když se podíváš dnes, pořád je funkční a spousty much vychytali a hru vybalancovali. Vím, že srovnávat tyto dvě hry je totálně absurdní, avšak mají lecos, co chybných rozhodnutí týče, dost podobné. A takhle bych mohl pokračovat i dál. Proto tvrdím, to co tvrdím a to jest - že každá (pro některé hráče „téměř každá“) si projde vývojem a ne každé rozhodnutí je správné. Toto rozhodnutí se buď přehodnotí, nebo upraví. Ale šířit kvůli tomu tak obrovskou vlnu nevole, jen kvůli tomu, že se mi to nelíbí? Proč? Na názor má každý právo, to nikomu neupírám, ale což nejde ten názor napsat v klidu a musí se hned okolo všem nadávat, jak jsou všichni špatní?

Kdyby každý z vás přišel až nyní, tak by mu to ani nepřišlo, že je nějaký bojový systém těžší.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1277

Guest
Pojdme se bavit jen o bojovém systému a to na našem foru. Co je jinde, bude asi podobné, možná někde jsou hráči naštvani více jinde méně, ale podstatné je proč? Mě vcelku nevadí vykupovat provincie za zboží, toho mám dost, mám i dost orků, to také není problém, ale pro lidi, kteří hodně bojovali a i vykupovali a ted nemohou ani to ani to, protože boj nevyhrají a orky ani nevyrábí, jsou třeba u víl nebo dokonce u trpaslíků, tak v tomto vidím problém. Toto se by se mělo nějako změnit, možná nějaký bonus pro hráče, kteří orky nevyrábí, mohli by si je koupit za nějaké zboží a připlatit si tak výkup provincie. Toto je jen nápad, nic víc nic mín. Ale aktivní hráč, který hodně bojoval, tak je ted zablokovaný a to si myslím, že není moc fér.
Co se týká turnajů, tak si myslím, že dělat turnaje je dobrovolné, to je jasné. odměny jsou podle mě dobré a skore je taková třešnička na dortu. Ale dělat turnaje ručně může jen možná 5 hráčů ze sta, to se časově nedá. A automat od 5. kola nefungnuje, to se nedá vyhrát ani s velkými ztrátami. 6. kolo jsem vždy dělal ručně, ale toto se dá časově zvládnoout, ale dělat ručně 5. kolo a dokonce nějaké boje kola 4. mi připadá moc. Proto je dobře, že se bojová síla protivníka snižuje, je otázka,zda to pomůže. to ukáže čas.
Prosím o reakce na můj příspěvek, aby moderátoři mohli dávat nějaké konkrétní náměty vývojářům, abychom se v tomto bodě někam posunuli. Pokud je v mém příspěvku nějaký překlep, tak se omlouvám, píšu to v rychlosti, protože času je málo nyní.

Děkuji všem dopředu.

//Odstraněna část týkající se smazaných příspěvků (nedává nyní smysl), Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2116

Guest
Krásně napsáno, vskutku. :) Jsem rád, že se na to dívá i někdo jiný z jiného pohledu. :) Ovšem bych si dovolil reagovat svoji citací z jiného tématu, tedy co se týče orků v provnicii:
Co jsem tak pochopil, Elvenar by měl být jakýmsi příběhem, který má jednu (neberu v potaz rozdílné rasy) dějovou linii, kterou si musí projít každý a nejlépe, aby ji prošli všichni stejně, což je zde kámen úrazu a hra tím nedává hráči moc příležitostí vlastního rozvoje, tedy „svobodného myšlení“. V tom se Elvenar odlišuje od ostatních her, které se mu zdaleka jen podobají.
Tvůrci tímto hráče nutí, ať ten příběh prožijí všichni stejně - možná si to až moc maluju barevně :D - ale beru to z tohoto hlediska.

Co se týče turnajů, tam nemám námitek.
 

DeletedUser1277

Guest
Ano, at si tím příběhem projde každý, s tím já problém nemám. Dobývání provincie by nemělo souviset s příběhem, to souvisí se získáním místa na stavbu a když někdo není v orcích, tak prostě orky nemá a nemůže vykupovat. A normálně bojem nevyhraje. A právě totto není dobře. Udělal bych to tak, že když je někdo takto v bojích o provincie hodně dopředu, tak:
a - povolit třeba udělat 1 boj v 1 provincii denně bez použití orků, hráč bude sice zpomalen, ale může získávat provincie
b - může získat provincie, ale místo orků zaplatí nějakou surovinou navíc.

Vím, že obě varianty jsou asi komplikované nějak naprogramovat, ale aktivní hráč je takto ne zpomalen, ale zastaven neproniknutelnou zdí, která nejde ani přelézt ani obejít.


// odstraněna zbytečná citace - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser592

Guest
Jen nevím, jestli pomůže vyřešit střet v provincii, to že nepřítel nebude mít k dispozici orky. Příklad třeba u mně: oddíl 636 proti 1240, skladba nepřátelského vojska: 2 oddíly kamenochodů po 310, 4 oddíly rozzuřeného pekelného ohaře o síle 1240 a dva oddíly ďábelské kouzelnice po 310. Orci tam nejsou zařazení, takže tady by nevyřazovali nic, s mou sílou vojska za použití jakékoliv strategie nemožné vyhrát, nebo ti schopnější mi snad poradí? Na výkup požadují: 1800 prken, 1200 hedvábí, 3500 kouzelného prachu a 24 orků. Jsem na počátku výzkumu víl, takže nějký pátek mi potrvá možnost tohle vykoupit, šlo by to pokud by byla realizovatelná možnost b, takhle mi to bude svítit celkem dlouho. Asi k tomu příklad z toho, co se nachází u mně. Před změnou to nebyl problém ubojovat,teď bych si neškrtla.
 

DeletedUser1277

Guest
Ahoj

to jsi mě špatně pochopila. já myslel nebojovat, ale vykupovat. Bojem to nevyhraješ, to je bez šance. ale výkup když je požadavek orkové a ty jsi ve vílách, tak to nedáš, proto jsem psal, že nějaká výhoda pro hráče, kteří nevyrábí ještě orky. aby aspon trochu mohli vyjednávat.


// odstraněna zbytečná citace - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser592

Guest
Aha, tak to pardon, protože od určité provincie bojuješ i s orky, já myslela, tak, že by třeba místo nich dali jiný oddíl, ale jestli si to myslel v obchodním duchu, tak to by určitě prospělo spoustě hráčů.
 

Lukula

Velmistr písma
Ono by dost pomohlo (hráčům, kteří jsou daleko v provinciích a jsou tak zastaveni), kdyby se zrealizoval návrh na vylepšení, které tu na fóru už padlo. Dobývat území provincie postupně. Myslím tím na několik fází. Sice to bude dražší a pomalejší, ale reálné. Pošlu tam 5 jednotek, o které příjdu, ale taky asi sám něco vymlátím a ty jednotky, co pobiju, zůstanou pobité - neoživí se. V další fázi pošlu dlaších 5 jednotek a zas něco pobiju, atd. Aby to nebylo zase úplně postavené na hlavu, bylo by omezení na 3 útoky v řadě, pokud bych i přesto území nedobyl, nepřátelské jednotky by se vrátili na původní počet, stejně tak počet útoků.
A možná by stálo za to, pozměnit výzkumný strom tak, aby už na začátku měl hráč možnost si vybrat, zda jít cestou obchodu nebo boje. Tím mám na mysli obě tyto možnosti od sebe naprosto oddělit.
Vždyť už i na wiki je jasně napsáno: Můžete se stát buď zkušeným a známým obchodníkem, zaměřujícím se na výrobu, nebo veďte vaše vojska k vítězstvím ve 3D animovaných bojích, rozhodnutí je jen na vás!
Tak proč být nucen zkoumat vše za každou cenu, když bych si na začátku mohl vybrat cestu, kterou se vydám. I ty turnaje jdou přeci zásobovat. Pravda, nikdo mě nenutí bojovat, ale nutí mě zkoumat jednotky a vojenské budovy, abych se mohl posunout ve výzkumu dále.
 

DeletedUser76

Guest
Ty jo bando , to je masakr tady , tedy , i vy jedni rošťáci :D,
já jsem se už dávno ztratila v bojovém systému a kdo by ne, těch jednotek a to ještě přibudou nějací orci nebo co , jestli jsem to tedy správně pochopila.Teď u lesních elfů máme lovce a pořád čekám , že mi inno nasadí nějakého toho pořádného indiánského bojovníka třeba Šíleného koně a oni ne . Jsou to wašiču co mají rozeklané jazyky slovy Černého jelena :D bych vám ukázala bitvu :D.
Četla jsem někde na forum , že nějaký starší hráč si musí psát tahák aby vůbec věděl a vyznal se v jednotkách, dle mne je toho až moc a dnes v turnaji jsem používala pouze starodávný lesní duchy, protože ty ostatní jednotky měly zbytečně vysoké ztráty . Takže vlastně se nic nezměnilo , když to tak vezmu , tedy pro mě. Já nevím starý bojový systém se mi moc nelíbil a tenhle taky ne .
A nebo, že by mi to už bylo jedno, možné to je. Určitě jste viděli vykoupení z věznice Shawshank , jak hlavní hrdina otravuje skrze knihovnu, tak to jsem já AUTOMAT,AUTOMAT,AUTOMAT , prosím .:D
 

DeletedUser292

Guest
Tak nová verze přinesla kapánek vítězství: :):):):)

  • Úroveň turnaje 1 (0 hvězdiček): velikost oddílů soupeře je nyní 85% velikost těch vašich (dříve: 80%)
  • Úroveň turnaje 2 (1 hvězdička):velikost oddílů soupeře je nyní 100% velikost těch vašich (zůstává nezměněno)
  • Úroveň turnaje 3 (2 hvězdičky): velikost oddílů soupeře je nyní 115% velikost těch vašich (dříve: 120%)
  • Úroveň turnaje 4 (3 hvězdičky): velikost oddílů soupeře je nyní 130% velikost těch vašich (dříve: 140%)
  • Úroveň turnaje 5 (4 hvězdičky): velikost oddílů soupeře je nyní 145% velikost těch vašich (dříve: 160%)
  • Úroveň turnaje 6 (5 hvězdiček): velikost oddílů soupeře je nyní 160% velikost těch vašich (dříve: 180%)

Gratulace nám všem, co tu pořád takhle brečíme... :D:D
A brečmě dál!!!!!!
V turnajích uvidíme až to odzkoušíme.... třeba to bude pořád málo... :):) Zatím za to velmi děkujeme :):)
Ale s mapou musí Inno něco udělat - omezovat aktivní hráče Stop stavem je kravina.
Podle mě Inno už dávno ví, že má velký problém - hráči odchází nebo to tu dost omezují - a Innu beztak klesá výdělek, protože těch max. 10 hráčů kterým to vyhovuje je neuživí...

A nenechte se odradit těmi, kdo nedohlídnou dál, než z vlastního okna a jediný co umí je ponižovat ostatní. Hlavně že evidentně nemají pravdu, že se nic nezmění, a Inno s tím něco dělá - takže jen tak dál a hustě do Inna!!! :D:D:D
Když se nám něco nelíbí, tak at se to Inno dozví!!!

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

fosilka70

Pokročilý žák
Je to zatím dobré:);)...jen škoda že při každé aktualizaci u mě vznikne nějaký problém..;):rolleyes:..asi mě nemají rádi..:D:D:p
 

DeletedUser32

Guest
Já už boj ani nezkouším, s tímhle systémem je to ztráta času, holt mi nezbývá nic jiného než vyrábět víc surovin a provincie pomalu vykupovat, nemá pro mě smysl, týden rekrutovat vojsko s kterým nakonec nezmůžu ani jednu celou provincii.
 
Nahoru