• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

Santerr

Veterán
Já mám momentálně 328 provincií, chybí mi ještě 3 do dalšího rozšíření, kterých bych ale potřebovala mnohem víc... :(
 

DeletedUser592

Guest
Nemáte to lehké, tam bych to ani nezkoušela, když vidím co udělá rozdíl jedné 1000 v oddílech.
 

DeletedUser32

Guest
Nemohu si pomoct, ale z mého pohledu s každým dalším "vylepšením" bojového systému, je to horší a horší, nechápu, proč se INNO rozhodlo tuhle do nedávna zajímavou hru naprosto zničit.
 

DeletedUser494

Guest
Já teda nechápu, proč je to s každým vylepšením horší... Co je jako horší? Jak Ti nová jednotka zhorší stávající situaci? Chápu, že ti to situaci nezlepší, ale nevidím na tom žádné zhoršení... -_-
 

DeletedUser32

Guest
Jednak je s každou novou jednotkou systém složitější (tím samozřejmě i otravnější), v druhé řadě se jednotka u protivníka samozřejmě objevuje okamžitě, kdežto ty ji musíš nejprve vyzkoumat a potom v patřičném množství narekrutovat, mimo to jako pro spoustu jiných, pro mě bylo na této hře lákavé právě to že boj byl pouze jako zpestření, jednoduchý a přehledný, člověk u toho nemusel přemýšlet a měl to jako oddechovou, relaxační hru.
Dříve jsem nakoukl x krát za den, něco vybojoval občas něco vykoupil než se narekrutovalo dostatečné množství jednotek, teď nakouknu jednou za den až za dva dny, zadám výrobu a když nashromáždím dostatek surovin vykoupím pár provincií, protože bojem je to takřka nemožné, navíc mě nebaví hledat jak namíchat jednotky abych měl alespoň mizivou šanci že občas některý boj s obrovskými ztrátami vyhraji, kdyby byl tenhle systém od začátku, buď bych s hrou nikdy nezačal, nebo ji po pár dnech ukončil, ale rozhodně se mi nelíbí, když hru kterou od začátku prezentovali jako klidnou a pohodovou, najednou tímhle posunou do úplně jiné roviny.
 

GorGlin

Veterán
Ashen:
Problém, je třeba v tom, že orčí strateg přivedl orčího desertéra.
Ke střelcům a mákům, které by pořešila lehká pěchota, protože na ně má bonus se přidá jednotka, která je specializovaná na lehkou pěchotu, tím se zaručí, že na těch střetech hráč patřičně vykrvácí.
Jenže ten orčí deserter na prvním lvl nastoupí proti hráči ve čtvrté i deváté kapitole.
 

DeletedUser494

Guest
pavouk123: Co ty považuješ za složitější a otravnější, mne třeba přijde zábavnější a zajímavější :-D Alespon co se týče těch možností výběru. Baví mne zkoušet jiné typy jednotek, baví mně taktizovat. Nicméně, i když to pro mne není jednoduché, asi rozumím tomu, že jsi chtěl hrát hru klidnou, odpočinkovou, kde není potřeba vážně přemýšlet nad výběrem jednotek a strategií. Ok. Předpokládám, že pro hráče jako ty nechali to vykupování provincií. Je to sice relativně nákladné, ale zas trvá dlouho, než provincii vůbec prozkoumáš, tak nějaký čas na nasbírání surovin tam je. A pokud Tě teda nebaví taktizovat a řešit boje, tak se na to vykašli a pusť se hlavně do manufakturování... I tak to třeba jde řešit. A popravdě, mně třeba strategie a boje strašně baví, ale už se nacházím v situaci, kdy to ani s dlouhým přemýšlením vyhrávat prostě nejde :-D Pokud není v provincii nějaké hodně dobré (pro mně) složení nepřátel. Ale což - prostě jsem už tak moc daleko, že to je fakt těžké až nemožné. Popravdě jsem rád, že hra vůbec umožnuje nějaký postup a nezastaví mně s tím, že mám moc vyzkoumaných provincií a dál mne to nedovolí vubec, dokud třeba nedojdu do další kapitoly, nebo tak něco...


Gorglin: Rozumím tomu, že pro hráče v pozdějších kapitolách hry nemá v tuto chvíli nová jednotka smysl, protože není vylepšená. Nicméně, je k dispozici minimálně těch pět základních jednotek, které bys měl mít vylepšené z Výzkumu. Osobně teda předpokládám, (a dosavadní progress mě v tom podporuje), že postupně budou do hry přidávat i vylepšení těchto jednotek - tj., že za nějakou dobu budou i dvakrát vylepšené dryády, nějací Orci-strátégové veteráni a nevím co ještě. Jen tyhle výzkumy vypouští Inno postupně, zjevně proto, aby zase nezastavily výzkum hráčů na X týdnů. Už takhle si někdo stěžuje, jak to děsně zdržuje.

Čili, jak to vidím, chce to prostě trpělivost, až přidají ty technologie na vylepšená jednotek, tak se ty jednotky stanou použitelnými o pro hráče v pozdějších kapitolách. Momentálně z toho těží především hráči v nižších kapitolách, kteří proti sobě mají stejně (předpokládám) vylepšené jednotky. Nebo by alespon měli, pokud nejsou napřed v množství vybojovaných provincií.
 

DeletedUser32

Guest
Ashen: já rozumím tomu, že tebe a některé další to baví, ale tady jde o to, že kdybych chtěl hrát hru, kde je složitý a propracovaný systém bojů, vybral bych si jinou hru než Elvenar, Tuhle hru jsem si vybral právě proto, že nabízela jednoduchý a přehledný systém, nad kterým nemusím trávit moc času a přemýšlet (což mi vzhledem k mým časovým možnostem naprosto vyhovovalo), teď se bouřím jen proto, že nový systém naprosto změnil základ hry, kdyby taková byla od začátku, prostě bych si našel jinou hru která by mi vyhovovala a Elvenar bych nikdy hrát nezačal, je to asi jako když hraji nějaký rok tanky a najednou by se někdo z tvůrců rozhodl, že místo aby se ve hře bojovalo s tanky, bude se závodit s traktorem.
 

DeletedUser494

Guest
To chápu, ale tak pořád můžeš nebojovat a jen provincie vykupovat, dokud se s tím něco neudělá...

PS: Ta narážka na tanky je čistě náhodná, nebo to má nějaké odůvodnění...? :D
 

DeletedUser32

Guest
World of tanks nebo War Thunder?
World of tanks blitz.
Iddun: To jenom vyplynulo z hovoru, v daném případě bylo přehlednější a jednodušší odpovědět v tomhle vlákně, pokud by se hovor na dané téma rozvinul samozřejmě chápu že je třeba jej přesunout do patřičného vlákna.
 

DeletedUser740

Guest
Už jsem tady hodně dlouho nebyl takže všechy zdravím .
Když jsem tady před rokem začínal tak mě tato hra učarovala svojí hratelností ,jednoduchostí a zábavností .
Hraji ji jako relax ale bohužel musím konstatovat že se to tu neustále zhoršuje , komplikuje a hlavně systém bojů šel totálně do kopru .
Hrálo se tu krásně z mého pohledu protože na složité taktizování nemám moc času z důvodu mé práce . Dělám 8 až 12 hodinové směny a vymyšlet půl večera jak porazit prakticky neporazitelného protivníka než trhnu provincii a pak následně i týden se vzpamatovávat z dobívání to je vážně opruz .
Proč týden ? no protže opravdu nezvládám chodit co 3 hodiny klikat na cvičák aby se mi vyklubalo pár vojáčků málokdy kliknu na cvičák více jak 2x za den někdy ani to ne . Taže vycvičit armádu na jednu provincii je u mě zaležitost 6ti až 9ti dní ( když počítám ztráty cca 90% málokdy jsou nižší , většinou jde celá armáda do háje a nikdo se nevrací ) . No a poslední dobou pořad něco stavím takže na nějake kupování provincií neni ani pomyšlení a po posledním " vylepšení " kdy byl zlikvidován obchodník (pardon on sice funguje ale dat skoro 3 mega za 250 elixírů to už je fakt úlet ) už je trh skoro pro kočku ( některé zboží je těžká podpulotovka ) takže se mi dost často stává že i týden stojím protže něco není ( hihi natož kupovat pozemky ) . Upřimě kdybych tu neměl přátele tak jsem s tím už praštil . Hratelnost na bodu mrazu a hrůza z každého ohlášeného zlepšování ( likvidování ) hry . Co bych za to dal kdyby se to vrátilo do stavu v jakém to bylo před rokem ( systém bojů a trh ).
 

DeletedUser1198

Guest
@Nubian já už ani nebojuji, vypustil jsem to a tak nějak se mi ulevilo.:rolleyes: Nechtělo se mi koukat na ten masakr, ke kterému jsem vždy dospěl. Na druhou stranu, koho to baví a chce, tak může. Z takové té duševní povinnosti něco udělám v turnaji, ale max. tři provincie do konce a tečka. K získávání provincií používám pouze výkup, jsem příliš daleko nad plán, abych mohl bojovat. Provincií mám tolik, že kdybych šel bojovat, bylo by to jako kdyby pár křováků mělo mít úspěch v boji proti jednotce rychlého nasazení, tudíž chápu, že vyhrát nemohu a tak to ani nezkouším.
 

DeletedUser2739

Guest
bojuji jenom, když jsou protivníci obrněnci to jen dvě jednotky s dosahem útoku 1, nasadím střelce a doufám, že bojiště bude mít překážky, abych mohl dlouho zdrhat, schovávat se a střílet, občas nasadím i nějakou rychlou jednotku, aby odlákávala pozornost, ale vzhledem k velikosti bojiště většinou zařve, stejně tak občas zařve jednotka střelců, kterou obklíčí, jinak nebojuju, nejde to...
 
Nahoru