• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser2333

Guest
já právě otevřel turnaje a na první turnaj vůbec to proti mě do bojů staví neskutečné hordy, které nemám šanci porazit... to moc nepobírám tedy, surovin mám málo, nestačí ani na provincie a to mám ještě házet do turnaju? :O
 

DeletedUser592

Guest
V turnaji to máš v množství podle své velikosti oddílu, jak ty, tak i soupeř má obdobnou velikost, ty procenta tady někde byla. Dobrou strategií se dobujuješ i skrz 4. kolo.
 

DeletedUser2070

Guest
Tak já se taky teda zapojím do diskuze :)

Před změnou systému jsem v provinciích bojoval a turnaje vykupoval. Když se mi stalo, že souboj nešel vybojovat (rozumějte ztráty 100%), počkal jsem si, až se mi díky výzkumu zvedne počet jednotek (což byla pokaždé strašná brzda) a zase bojoval dokud to jen šlo. Pak nastala změna bojového systému a najednou mi už nešlo vybojovat vůbec nic. Ani když jsem si počkal na to, až se doženu s výzkumem. Samozřejmě, že jsem se chytal za hlavu a představoval si, jak mě to strašně zpomalí a že se vůbec nehnu z místa.
O dva dny a mnoho zbytečných bojů později jsem si řekl "Per to čert, začnu vykupovat provincie a budu bojovat v turnajích kde je málo jednotek, čímž se bojovat zase naučím". To jsem dělal nějakou chvíli a bojovat jsem se opět opravdu naučil. Než mi však došlo, že u turnajů trávím i 6 hodin denně a že mě ty repetitivní boje stejně nebaví. Od té doby vykupuji v 95% případů, bojuji jen když mám chuť.
Materiál, který jsem dodnes zainvestoval do vykupování turnajů, se mi s navýšenou výrobou díky získaným relikviím už dávno vrátil. Šlo jen o tu vstupní investici, kterou s mým dnešním denním příjmem 33 000 kouzelného prachu a 20 000 svitků (4 manufaktury od každého), vůbec neřeším (na ocel mám taky 4 ale to je taký zbytkový bordel, že se mi to nechce ani počítat). Takže pro všechny, kteří chtějí hrát tuhle hru ale boj jim nejde nebo je nebaví stejně jako mě: vykašlete se na něho, za ty nervy vám stejně nestojí a zaměřte se na zesílení ekonomiky a na výkup turnajů. Tím se vám po čase zvedne příjem zboží a pak vám ceny za provincie budou připadat úsměvné.
Nevím jak je to u Orků a Goblinů a jejich potřebě platit otroky, k nim jsem se ještě nedostal. Snad mě konečně zpomalí, když to nedokázali ti trpaslíci se kterými se pachtím asi měsíc a chybí mi u nich posledních 7 výzkumů. Kurňa však od té doby co nebojuji se mi město rozrůstá ještě rychleji a to podle toho co tu od některých čtu asi neni logicke. Hraji zhruba půl roku, přesné datum nevím a mám 170 dokončených provincií. Před zavedenou úpravou soubojového systému jsem jich měl zhruba 80.

PS: nějak mi připadá že tahle hra není dělaná pro aktivní hráče :D Teď jsem si vzpoměl, že se tu řeší ještě diamanty na rozšíření. Doteď jsem si poslal 4 SMS po 50 Kč abych měl na stavební chatrč lvl3 a kouzelnou akademii lvl4 (kterou miluji :)). Což je dokupy 200Kč, což je za ten půlrok 1,1Kč na den. Takže to jde i bez těch tisíců. A jsem naprosto spokojený :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser292

Guest
Zas jsem si přišel zanadávat... :D:D:D
Zjednodušení turnajů podle mě nestačí, chce to ulehčit ještě víc (i když to zezačátku vypadalo slibně).

1. Turnaje: Umožnit všem hráčům co nemají tolik času (nebo buňky na boje, nebo se jim prostě jen nechce) - což je podle mě v této hře absolutní většina hráčů, aby mohli jet turnaj minimálně do 4 kola automatem, 5 kolo dejme tomu sem tam koupit nebo ručně (bral bych tak 1-3 boje z 8) a poslední kolo by dejme tomu mělo jít jen tak z poloviny.
Stejně se celý turnaj rozhoduje v posledním kole, tak fakt nechápu jakej má Inno problém s tím aby umožnilo účast pokud možno maximálnímu počtu hráčů!!! Opravdu mi není jasný co je na tom špatnýho a pro Inno natolik nepochopitelnýho - velmi bych ocenil, kdyby to byl někdo schopen objasnit :D:D - je mi jasný, že se toho nedočkám... :):):)

2. Mapa: Jak to vidím já, stejně skoro všichni mapu jen vykupují, tak tam ty jednotky klidně zrušte... :):):):)
To, že je to komunismus zastavit aktivní hráče na tom, že jsou podle soudruhů prostě moc daleko se nic nemění (myslím tím ty, co na výkup potřebují orky a zatím je nemají díky výzkumu). Podle mě takový nástroje do hry nepatří, protže je to namířený čistě proti těm nejaktivnějším!!!!!
Jinak chápu, že většině hráčů je skoro nebojovatekná mapa fuk, jen místo bojování kupují (tak jako já). Ale at se na to dívám ze všech možných úhlů, nic pozitivního pro hráče na tom nevidím a ani jsem nepochopil co je na tom pozitivní pro Inno (pochybuju, že to někdo začal vykupovat za diamanty).

3. Jehly: Upravit vlastnosti jehel bouře tak aby opět měli smysl...změnou bojového systému se úplně změnila hodnota tohoto baráku. Třeba tam rapidně navýšit bonus pro střelce. V tomto případě si dokonce myslím, že ti kdo do jehel investovali diamanty (já koupil jen poslední 2 runy), mají právní nárok na vrácení investované sumy, protože Inno porušilo odstavec 1, § 5, zákona 378/2015 Sb. Bohužel pro Inno nikde nebylo jasně řečeno: "nekupujte jehly bouře, protože se úplně změní přínos této budovy". Případné odvolávání se na všeobecné obchodní podmínky je zbytečné, ty nejsou postaveny nad žádným zákonem. Tím nechci nikoho navádět k tomu, aby podal žalobu (kterou by sice podle mě vyhrál a Inno by navíc pravděpodobně zaplatilo i soudní náklady a právníka žalujícího) :):):) Podle mě to vzhledem k malým částkám taky nemá smysl, ale aspoň by si mělo Inno uvědomit, že se nezachovalo úplně fér a zbytečně ztratilo podporu platících hráčů (protože tímto na ně přece jen udělalo trošku podraz). Upravením vlastností tak, aby jehly přinášeli původně očekávaný přínos by Inno aspoň trochu napravilo důvěryhodnost.

4. Zrušit úkol "Vyřeš 3 střety bojem": Zbytečná provokace, radši nahradit "Vyřeš 3 střety kupem"

Tak jsem to zase ze sebe dostal.... :):):)
U mě zatím stále platí - žádné další investice do hry!!! Snad nás bude dost na to, aby to Inno poznalo na účtech a opět vyslyší názory hráčů....
Mám totiž pocit, že to celkem dost hráčů bus úplně vzdalo nebo rovnou zabalilo, což je škoda.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2116

Guest
Vytahovat tady něco z českého zákoníku je o ničem, neboť jsi "podepsal" svoji registrací do hry dohodu s Innem, že případné soudní spory náleží výhradně soudnímu systému německé spolkové republiky a zákony jistě stejné nejsou. :D Navíc se mi to zdá mimo tímto takto hráče navádět, aby tak učinili, protože si kupuješ diamanty a je využiješ svévolně, nejseš do jejich útraty nijak dotlačen. Rovněž taky nikde nebylo psáno: "kupujte jehly bouře, protože se nikdy nezmění přínos této budovy". Když už, četl jsi celé VOP? Já je čtu vždy a vím, že tam píšou, že hru, její prvky, měnu, apod. můžou měnit. Tudíž jsi na to byl upozorněn při podpisu a pokud si že školy dobře pamatuji, že pokud dvě strany s dohodou souhlasí a podepíší, pak platí, že co je psáno, to je dáno. Obávám se, že tento spor výš každý spíše prohrál ;)
 

DeletedUser292

Guest
Nikoho nenavádím... píšu že je blbost se soudit. Nicméně pokud někdo podniká na zemí daného státu musí se řídit i jeho zákony. To si nedovedu představit, jak by to vypadalo... možná kdyby jsi hrál na německém serveru..snad, ale takhle je to blbost.
Nemá smysl to rozebírat, ale podle mě je to na hraně.
Nikoho nechci navádět k soudům - kvůli těm pár korunám je to fakt blbost. Celý tady to vypisování je jen o tom, že to moderátoři předají dál a uvidíme, jestli to Inno vyslyší nebo ne.
 

DeletedUser494

Guest
Tím, že je hra přeložena do češtiny, se podle tebe mění zákony, které se na hru vztahují? Asi těžko.

Nemyslím si, že by v InnoGames měli málo zkušeností a byli tak blbí, že by si právně neukotvili to, o čem píšeš. Nevěřím, že by bylo nějakým způsobem možné, abys je mohl žalovat, protože oni ve hře udělali nějaké změny... To by pak nesměli do hry přidávat nic a měnit nic, protože by každý mohl tvrdit, že ho to nějak znevýhodňuje... Takže tohle bych vážně nevytahoval. Každá hra se nějakým způsobem vyvíjí, něco se zesílí, něco zeslabí - vývojáři se tak snaží nějakým způsobem hru vyrovnat aby to běhalo na určité úrovni obtížnosti. To funguje u všech her, kde se dělají nějaké patche, upgrade verzí, datadisky, whatever... Tebe zas nikdo nenutil, aby jsi do toho investoval diamanty. Možnost změny hodnot všeho má InnoGames ukotveno v VOP a ty jsi s tím souhlasil.
 

GorGlin

Veterán
Sakar:
Prosím?
Turnaj se rozhoduje v posledním kole?
Pokud jsem dost gramotný a kouknu na hodnocení, stačí mi udržet první místo v prvním kole.
Pokud mám otevřenou jednu provincii navíc než ty a dohraju jí až do konce, co s tím uděláš?
Diamanty v turnaji nepočítám, ten člověk by musel být magor s hodně bohatým papínkem.

Přidej ještě žádné další investice do vojska a zbavíš se problému.
 

DeletedUser2333

Guest
Já bych třeba i rád bojoval, ale prostě nemůžu, at tam pošlu co pošlu, vždy to skončí stejně - totálními jatky mých vojáků :( :D
 

DeletedUser292

Guest
Nikdo se soudit kvůli pár korunám určitě nebude...ale hra je v češtině, v české doméně a peníze platí čeští občané. Takže hold platí české zákony, nad nimi je evropské a meznárodní právo (u toho pochybuji, že by něco takového řešily).
Napsal jsem to výhradně pro to, aby se Inno zkusilo na věc taky podívat očima hráčů (kdyby změnili přínos šneků na polovinu, tak by spousta lidí byla hodně vytočená - a bylo by to úplně to stejný co provedli s jehlama) a pokud možno hráče získalo zpátky.. to že to ve hře jde od 10 k 5 musí vidět každý. Turnaj aktivně hraje max. 50 hráčů - a podle mě většina jede stejně jen automatem.
Změna boj. systému podle mě spoustě lidí hru znechutila, odradila atd. A podle mě by prostě nějakými změnami mohli aspon část těch aktivních hráčů získat zpátky.

GorGlin: Myslím to tak, že stejně málokdo dohraje všechny rozehrané turnaje až do posledního kola, ta obtížnost je už tak vysoko, že to dá celkem málo lidí i ručně. A můžeš si klidně rozjet 30 turnajů který nedokončíš a budeš mít mín bodů než hráč s kompletními 8 turnaji.

Jinak souhlas s tím vojskem... to je přesně to o čem tady furt melu dokola .... ty změny odrazují a vytáčejí především aktivní a perspektivní hráče - ty jsi prostě jeden z nich.
Inno tím dokázalo perspektivní hráče akorát naštvat a pěkně srovnat do latě s těmi průměrnými (minimálně tím, co udělali na mapě).
 

GorGlin

Veterán
Skamar:
Mluvím o případu, že se chci umístit, nebo prostě získat těch 1000 bodů do žebříčku.
Pochopitelně to znamená, že musíš mít hromadu surek, protože boj ručně nepřipadá do úvahy a automat je na baterky.
 

paulo1414

Mistr slova
Chodim sem kazdy den a precitam si vaše nazory "vyplakavanie" nad zmenami v bojovom systeme. A stale ma pobavia ti isti ludia, ktorím sa zmeny nepačia. Prečo? Lebo nemozu bezstarostne postupovat dopredu takou rychlostou ako doteraz? Ze nestupaju v rebricku tak rychlo ako by chceli a to ich na tom se...e? Spametajte sa konecne. Vyplakavanie nicomu nepomoze a to ze ste do hry narvali kopec penazi, len aby ste boli v popredi rebricku je vas problem. To nikoho nezaujima. Ani Inno. Ja som od aciatku hry co to hram nebojoval. lebo ma to nebavilo a vybral som sa cestou vyjednavania. Investoval som zopar grošov do stavitelov a na zaciatku z vlastnej hluposti aj do kulturnych budov, pačili sa mi :). Už par mesiacov som do hry nic neinvestoval a ani uz nehodlam. Ja tuto hru beriem ako oddychovku a nebudem sa trapit nejakym bojovym systemom. Keby som chcel bojovat, tak si zahram Far Cry a je to. Provincie vyjednavam a na nedostatok surovin si nestazujem. Vyjednanie jednej celej provincie ma stoji viac ako 100.000 suriek a da sa to. Momentalne mam celkovo okolo 2 mil. surovin. Takze neni co riešit.
Uvedomte si jednu vec, Inno sa nebude riadit podla Vas, ale pozeraju na svoj marketink a zisk. Oni to maju pekne spocitane a urcite neprerobia na tom ak im odide viac platiacich hracov. Hračov ktorý tieto zmeny bojoveho systemu kritizuju najviac.
Tak sa na to vykaslite a hrajte tuto hru ako oddychovku a nie ako nastroj na to ako ukazat ze ja som ten najlepsi, najchytrejsi a budem kritizovat všetko s čim Inno pride.
Prajem príjemnu hru a peknu adventnu sobotu. Pavel :)
 

DeletedUser292

Guest
Vidíš a já si myslím, že právě jen kvůli tomu že tu nadáváme, tak třeba už došlo ke snížení obtížnosti turnajů...
Já do hry narval jen cca. 5000,-, u jehel jsem koupil jen poslední 2 runy... atd - mě osobně to zas tak moc netrápí.. Podle mě na tom prodělává hlavně Inno - čehož jsi i ty sám důkazem.
Určitě se to dá hrát i úplně bez dia, ale podle mě těmito změnami Inno odradilo přesně ty lidi od kterých mohli nějaký finanční přínos očekávat. Přesně ty o kterých mluvíš, že chtěli stoupat v žebříčku, mít víc rozšíření než ostatní atd, prostě růst a být lepší než ostatní... tito totiž jsou pak ochotni za stejným účelem i kopit nějaký dia na baráky a rozšíření za dia...
Třeba zdražení rozšíření za dia jsem nijak nekomentoval, protože to chápu a považuji za normální že chce Inno víc peněz. Ale tady tyhle změny jsou podle mě prostě opravdu nepochopitelné - nevidím v tom žádný plusy a jestli v tom jsou, tak mi je teda zatím nikdo pořádně nevysvětlil... :D:D
 

DeletedUser2116

Guest
to skamar: Očividně o obchodním právu nevíš nic. Platby ve hře zprostředkovává třetí strana, nikoli Inno a ti mají rovněž své obchodní podmínky, se kterými souhlasíš při uskutečnění platby. A je více než jasné, že takové mezinárodní společnosti budou chtít případné soudní spory řešit v zemi, ve které mají své sídlo, což je standardní doložka každé dohody mezinárodní organizace. Víceméně se takto brání vícenákladům spojené s cestováním, pobytem a ostatními náklady, kvůli tomu, že by museli k soudu do Austrálie. A opět podotýkám, pokud jsi tuto platbu provedl, souhlasil, že případné soudní spory se budou řešit jinde, než v ČR.

A nedělej sám ze sebe hlupáka, protože TLD (Top Level Domain - Doména nejvyššího řádu) ".com" není česká doména, tudíž hra není na české doméně. .com je mezinárodní TLD. ;)

Budeš se divit, nebo ne, ale psychologie je silný nástroj. Tím, žes napsal, cos napsal, mohl jsi klidně někoho přesvědčit k žalobě a pokud ji daný člověk skutečně podá, prohraje. A pak se budu hodně smát, až ty náklady bude chtít nahradit po Tobě, protože si jej tímto takto motivoval.

Všechno, cos zde napsal, máš neověřené, nic sis o tom nezjistil a honíš si tady akorát ego.
 

Maxa

Znalec fóra
Bojovat nelze !! Hraji na Betě asi měsíc a nejsem schopný vybojovat provincii vzdalenou 2 pole na automat. Dále stále a stále dokola...toto není bojová hra. Jako spestření ano, ale mel by byt funkční automat. Ja se jen teším, až zdraží i vykup aby dosahli toho, co je vedede ke zmene bojoveho systemu. S materialem uz souvisi i turnaje ve spolecenství. Bude ho kritický nedostatek.
 

GorGlin

Veterán
Taky jsem si udělal účet na betě a z mého pohledu je boj v začátcích úplně stejně na pendrek jako později.
Docela mě to překvapilo, protože oproti českému účtu nejsem daleko před požadavky pro danou kapitolu.
Ale neviděl bych to tak černě.
Bojovat nebudu, nejsem magor, to je minulost.
Ale ty turnaje.
Nedostatek bude mít jen ten co bude moc utrácet.
vůbec netuším, jak to bude, vycházím z toho jak je to ted.
Věřím, že občas si budu moct dovolit jednu nebo dvě provincie dotáhnout do konce turnaje a když se mi tam nelepí nováčci ze společenství a těm to helpne.
Proč ne?
 

DeletedUser2241

Guest
Pred zmenou jsem byl ochoten si sem tam koupit diamanty v akci. Po zmene mne ani nehne. Uz ode mne neuvidi ani korunu. A verim, ze svym postojem nejen ovlivnim dalsi hrace, ale ve vetsine donutime majitele,aby pochopili, ze jim vetsi prijem neprinese zdrazeni ani zkomplikovani hry pro ty, co to drive bavilo... jsem jen krok ke zmene hry... Bude mi lito, kdyz opustim par milych lidi tady.. ale to je zivot... Zadny penize uz jim nedavejte!!! Jinak nic nepochopi...
 
Nahoru