• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser592

Guest
P.S.: Kdy ti hráči budou schopní to ubojovat? Pokud budu vykupovat tak se mi to nepovede, protože jak zde už Miloško som ja napsal: Boje jsou možný jen při podobné velikosti oddílu, nikoli při přesile nepřátel, kterou budeš mít i při plném stromu výzkumu od určité provincie dále. Tudíž možnost vybojování je aktuální pro ty co jsou v rádiu 30 provincií na kapitolu, takhle se nedá ale získat maximální plocha ani po ukončení výzkumu, nebo nemám pravdu?
 

DeletedUser2308

Guest
Ktovie,kde až výskum pôjde:) Možno prídu draci a vlkodlaci a upíri a šmolkovia
 

DeletedUser592

Guest
No zda na to mám spoléhat, no a aby to i ty lidi udrželo, orkové se mi zrovna nezamlouvají, třeba ty šmoulíky, draky a vlkodlaky bych brala, jen aby to nějak šlo, aby mi tam naopak nestrčili něco odrazujícího
 

DeletedUser1148

Guest
ono jde také o to ,že požadavky na budovy a jejich rozměry ,které bohužel třeba u orků musíš mít ,jsou vysoké a náročné na místo a rozšíření z výzkumu na to nestačí.Tak kde na to mám brát místo ,když ho není možné skoro vybojovat? Mělo by být možné ho i vybojovat ,ne jen koupit.Nechápu proč tak radikální změny zrovna v bojovém systému.
 

DeletedUser592

Guest
A konstruktivní návrhy? Tak například posílit jednotky divem, například jak je na střelce div jehly bouře, ak proč nepřidat k nějakému divu vylepšení mágů, k nějakému z těch stávajících vylepšení schopnosti obrněných střelců, k trpasličímu třeba i vylepšení síly šermířů jako je to u jehel, k orčímu divu na výrobu orků třeba i posílení těžkooděnců? Zatraktivnění divů a ulehčení těžších bojů v jednom. To by snad byl konstruktivní návrh.
 

DeletedUser494

Guest
Já vám teda nevím, ale proč by měla jít hra do kelu jen kvůli stížené možnosti bojů, to nechápu. Hra je budovatelská, tj primární je budovat, ne bojovat. Do bojů tě nikdo nenutí. Jistě, je třeba rozšíření, o tom není pochyb. Ale můžeš si je koupit. Popravdě, když nevylepšíš kasárny na max. velikost, nebudeš mít zbytečně moc zbrojnic (kdo už potřebuje orky na průzkum, tak pro toho zbrojnice samozřejmě neplatí), vykašleš se na cvičiště a tábor žoldáků, ušetříš trochu místa. Když dobře zorganizuješ budovy, mělo by ti vyjít místa dost na dostatečný počet manufaktur, které ti budou zásobovat dostatečně vykupování.

Nechci se nad nikoho povyšovat a tvrdit, že je někdo neschopný, to, prosímvás, v žádném případě. Jen uvedu příklad u sebe. Mám také názor, že boje jsou momentálně poměrně dost těžké. Jak moc, to záleží na kapitole. Já se aktuálně nacházím na začátku lesních elfů. Od aktualizace 1.15, tj začátku změny bojového systému, jsem toho moc nevybojoval. Něco se ale dalo. Pravda, ne celá provincie, ale obvykle se několik bojů vybojovat dalo, byť se ztrátami (především tam, kde jsou jen dva druhy jednotek). Zbytek jsem vykupoval. A vykupuju doteď. Se zbožím problém nemám - mám od každé manufaktury čtyři kousky a s přehledem mi to stačí. Turnaje dělám jen na bonusované zboží a obvykle jen pár kol, víc nestíhám. (Btw turnaje vybojvoat jdou, alespon ty úvodní tři kola, ale chápu časovou náročnost, sám je občas vykupuju).
Jinak, mám tři orčí zbrojnice, orčí kasárnu a tábor žoldáků, a několik divů, včetně toho trpasličího, co přidává jednotky a zrychluje výrobu v kasárnách.
Teď si představte, kdybych prodal jednu zbrojnici (a jelikož jsem za orky, tak bych si dost možná mohl i dovolit prodat dvě), třeba ten tábor žoldáků, možná i ten div - dost pravděpodobně by mi to dovolilo postavit další manufaktury. Když už teď si můžu dovolit vykupovat provincie za zboží a nestrádám, další manufaktura by mi výrobu ještě zvedla a bylo by to úplně na pohodu.

Osobně si myslím, že pokud opravdu nechcete bojovat, tak vás hra nenutí. Je to jen jiná cesta, jak přijít k něčemu, co si můžete pořídit za herní měnu (zboží). A je-li cesta bojem momentálně obtížná až znemožněná, tak se soustřeďte na tu druhou cestu, na zboží. Prodejte zbytečné válečné budovy a postavte manufaktury, vyrábějte kouzla, zúčastněte se v turnajích pro získání potřebných relikvií... A kdo chce, může si to usnadnit diamanty.

A neztrácejme naději v ulehčení bojového systému. Nevím, kdo z vás třeba viděl ten živý přenos před pár týdny, kde Riko a Timon odpovídali na otázky ohledně bojového systému - nicméně tam nás ujištovali, že tyhle změny nejsou konečné. Nahrály se a teď se prostě testují ve všech zemích. Vývojáři potřebují nějaký feedback, ale zjevně ne jen "je to k ničemu, vratte to zpátky" - zjevně je lepší dobře a s klidem popsat, co vám přijde špatně. Neříkám, že to mnozí z vás nepíšou. Nicméně, vemte si, kolik má Elvenar hráčů všude po světě. už jen zpracovat všechna ta data zabere spoustu práce... Nevím, kolik je v týmu vývojářů lidí a popravdě nemám ani páru o tom, jak dlouho trvá udělat nějaké změny ve hře, ale asi to prostě nejde ze dne na den, mno... Já budu optimistický a budu věřit, že se to časem zlepší. (a popravdě je mi dost líto přestat hrát hru, které se věnuju už rok...)

Kdo to dočetl až sem, všechna čest :-D A optimismus!
 

DeletedUser1148

Guest
Ashen dočetla jsem až do konce a tento názor je pro mně mnohem přijatelnější ,než aby mně tu někdo napadal apd. jen proto ,že nesouhlasím se stávajícím bojovým systémem.Ano máš pravdu.Cesta obchodu tu je.Já osobně tak teď bohužel postupuji ,protože jinou možnost nemám.Ale proč udělat možnost získání rozšíření bojem tak náročnou? Tomu já nerozumím.Když si vzpomenu jak bylo milé když jsem si rozšíření z provincie mohla vybojovat a ušetřila tak suroviny.A také vidím trošku problém pro ty ,co začínají.Zápasí s množstvím surovin ,kolikrát mají co dělat aby měli na otevření výzkumu.Ale souhlasím.Jinak nyní tato situace řešit nejde ,než obchodem a vykupováním.

P.S.: vzhledem k tomu ,že jsem na začátku orků ,tak nemohu prodat zbrojnice. Ale věř ,že kdybych věděla ,že mi vše co k bojům budu potřebovat nakonec bude k ničemu ,tak to nemám.
 

DeletedUser592

Guest
Prostě by stačilo přidat nějakou možnost vylepšení síly jednotek, aby dvounásobní oddíly tak snadno nepřeválcovali hráče hned na začátku střetu.
 

DeletedUser1148

Guest
mourimka přesně .Není ani tak problém v síle protivníka jako v mnohonásobné početní převaze.Ten počet ,kdyby se snížil o mnoho ,tak to uhrát půjde dobře.
 

DeletedUser592

Guest
Myslím, že by nemuseli zrovna snižovat množství soupeře, stačilo by přidat možnost posílení mé jednotky, kterou si musím získat vylepšením něčeho, vyzkoumáním, nebo tak podobně, zase neberte možnost boje úplně. Někdo velmi rád bojuje přece jen.
 

DeletedUser494

Guest
Víš co, před touhle změnou si prý spousta lidí stěžovala, že ten boj je hrozně jednoduchý... Nevybereš si :-D I ted jsou lidé, kteří stávající systém chválí. Obzvláště v zahraničí.
 

DeletedUser592

Guest
Tak pokud chce někdo jenom legraci z boje, je tu spousta jiných her, já si nestěžovala na ten předešlý systém, pokud byl člověk dále než měl a bojoval sám bez automatu také už promýšlel tahy a jednotky proti soupeřům, takže nuda to byla ze začátku, později zas tak ne. Také bych to viděla na prostředek.
 

DeletedUser494

Guest
Tak nech to nastavia niekde na stred a je to tradááá:)
A právě hledání té střední cesty právě probíhá... Musí se zpracovat data, reporty od hráčů a najít někde nějakou cestu. Ale ono je fakt těžké to udělat tak, aby byli spokojeni všichni. A taky si myslím, že vývojáři nechtějí, aby každý týden jednotkám skákali staty a nikdo se v tom pak nevyznal...
 

DeletedUser592

Guest
No určitě bych nechala sílu střelců, kterou mají teď, tam se jim to povedlo, možná přidat trocha delší pohyb pro ně, ale to je na vývojářích, šermíři také nejsou špatní, duchové mají také solidní nastavení, já bych možná přidala trocha obrany golemům proti těžkooděncům, no čarodějka by se mohla ale posunout na místo nejslabší jednotky tedy.

A přidat možnost posílení těch jednotek, záleží už na vývojářích kam a kde, bodlo by i osamostatnit výcvik tábora žoldnéřů a cvičiště.


// doublepost - sloučení příspěvků - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Maxa

Znalec fóra
jen připomenu, že toto není bojová hra !
a dotaz pro vývojáře. k čemu že má sloužit to tlačítko na automatický boj ? je v plánu ho zrušit ?
 

DeletedUser2265

Guest
Predem se omlouvàm, nemàm hàcky a mà cestina nenì nejlepsì. Ale ctu si vase komentàre a obcas proste nechàpu. Jasne boje se i tet dajì zvlàdnout pokud jsou sìly vyrovnanè, ale vemte si ty co vyuzili spràvne predeslì systèm boje a na mape jsou hodne v predu, na kolik vylepsenì oddìlu budou muset cekat aby mohli znovu bojovat? Nemluve o tech kterym boje nejdou a nebo je moc nemusì. Jasne mohli by kupovat, ale ti co ve chvìli kdy prislo placenì orkama byli na trpaslìcìch a orki nemajì.. dve epochy nemuzou. Pokud se dobre pamatuji tehdà temto rekli.:"Muzete bojovat", jenze tet uz ani to nemuzou. Nemluve o tom ze prislo i zdrazenì provincijì za diamanty, kterè je silne prehnanè. Vy se tu hàdàte mezi sebou mìsto toho aby jste se spojili a tak jak se uz stalo na elvenaru jinych stàtu rekli jasne ze to prehànì. Nevìm jak vy ale jà zacala hràt strtegickou hru za urcitych podmìnek kterè uz tet neplatì a o strategiji jestli to bude takhle dàl pokracovat se uz taky bavit nemuzem. Muj pocit s toho co delajì je ze se nàs snazì spomalit, ale jak uz tu nekdo rekl riskujì ze tuhle hru zakopou.
 
Nahoru