• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

GorGlin

Veterán
Děkuji za info, ješte že vás tu máme.
Třetí balík, v ohlášení verze 1.17 není.
Forseti se zmínil, "Ahoj Woody, verzí 1.17 přepracování bojového systému určitě nekončí. Padlo tu tvrzení, že nadcházející aktualizace má obsahovat třetí balíček. Neměla by. Tvůrci hry se tentokrát rozhodli zaměřit na úpravu schopností jednotek a vycházeli při tom z vašich názorů a připomínek." asi týden před jejím nahráním.
Ale vy víte svoje.

Vývojáři jsou fakt fofrníci.
Nebo máte nějaký tajný zdroj informací?
 

DeletedUser494

Guest
Já když se kouknu na seznam změn v aktualizaci 1.17, tak tam k bojovému systému vidím celkem dost věcí. Osobně to považuji za třetí balíček.
Nicméně, jak bylo řečeno, tímhle to nekončí a přijdou další úpravy - a jestli chceš, říkej si tomu třeba další balíček -_-
Osobně si myslím, že Forseti se přepsal a chtěl napsat "čtvrtý" balíček. Ale kdo ví, taky se to může měnit každým dnem, co se plánuje.
 

DeletedUser2116

Guest
Dobrá, možná se pletu, uznávám. Nicméně to nic nemění na tom, co jsem napsal a pokud se chceš opravdu jen zaměřit na slovíčkaření, tak si najdi jiné téma. Ale na druhou stranu, se to dalo čekat, že se budou hledat chyby v příspěvku, který jde proti proudu navzdory ostatním příspěvkům. Osobně se nedivím, že admini nechávají toto téma svému osudu.

A jsem rád, že se najdou i další hráči, kteří vidí většinu příspěvků v tomto tématu podobně, jako já.
 

DeletedUser1532

Guest
Už bylo na čase, aby na toto vlákno přišel i někdo normální zvenčí, protože zde jinak tapetují své pláče a nářky pořád ti samí a pořád dokola se opakují, jako zaseknutý kolovrátek.

Za těch 14 dní se změnilo jen málo, turnaje zůstávají pořád bojově významně těžké, ale bojovat se dají, kdo chce více run, ten už si musí i něco málo vykoupit i tam. Ovšem nabízejí stále kvantum relikvií, run i VB (které už prostě jen nejsou zadarmo, jako byly ve starém systému), v provinciích je stále těžké se prosadit, ovšem nákupní ceny o poznání poklesly už před nejméně týdnem. Horentně podražilo Rozšíření měst, takže kdo si nekoupil ještě před 14 dny, když jsem zde diskutoval naposled, ten už se aktuálně hodně prohne.

I kdyby přišly v budoucnu jakékoli další úpravy a novinky v bojovém systému hry (v celém herním systému), trend je naprosto jasný a zřetelný a je třeba si ve hře buď IHNED najít své místo, nebo ji opustit, přičemž platí, že reálné peníze jsou pouze prostředkem k urychlení vývoje města, dá se to ale hrát i bez nich, pak je to opravdové relaxační hraní.

P.S. Nerozumím pak tomu, proč zde už tři týdny pláčou a hořekují relaxační hráči? :)
 

DeletedUser592

Guest
Lidi, také nejsem válečný génius, turnaje bojuji, provincie kupuji (většinou), ale co je na tom? U každé hry se postupem hráče do vyšších úrovní zvyšuje její obtížnost, každá hra pak vyžaduje daleko více času i přemýšlení, případně změnu vlastní taktiky. Tady ke zvýšení obtížnosti došlo poněkud skokově, ale co na tom? Vždyť z většiny příspěvků přímo či nepřímo čiší touha se vrátit k obtížnosti před změnami, kdy šlo protivníka masakrovat automatem jedna radost. Jenže to už se nikdy nevrátí, hra logicky gradovat musí a bude. Píšu to jen proto, že jsem podobných her hrál poměrně hodně a scénář je všude stejný, větší potřeba investic reálných peněz do hry a nepochybně s tím spojené zvýšení obtížnosti hry. Ale tohle je obecně známá věc, kterou zvrátit nelze, lze pouze najít pro sebe efektivní a únosnou cestu jak u své hry zůstat. Nebo pak samozřejmě je možnost i hru ukončit, také jsem to několikráte již udělal. To, co tady hodně často čtu, to není žádná konstruktivní kritika s rozumným návrhem na řešení. (citace sem raději dávat nebudu, nevešly by se ani na několik stran). Chápu, že tím lidé vyjadřují svou nespokojenost či jiné pocity, ale vypadá to zde, jako když má dítě období prvního vzdoru :-D Podle mých zkušeností bude hra lehce upravena, aby byla vidět dobrá vůle, ale jsem také pevně přesvědčen o tom, že zůstane dostatečně obtížná tak, aby provincie automatem hrát nešlo. Já si už svoji cestu vybral: Elvenar rozhodně hned tak neopustím, hra mě baví, což je pro mne ten nejlepší důvod, proč zůstat. Ano, výrazně se zpomalí můj postup vpřed, to je pravda, ale copak je to závodní hra, abych musel být v nějakém pomyslně nesmyslném cíli první? Pro mne to není závod, ale zábava. Když nemám čas, vybojuji prostě jen méně bitev. Už sem ani moc nechodím, bez urážek, ale proč si kazit dobrou pohodu čtením neustále se opakujícího zcestného a většinou nesmyslného pláče. Buď se s tou hrou poperu nebo se na ní vytento... :-D Ale já jsem odhodlán se s obtížemi poprat a ne tentonoc. Vím, je to každého čistě osobní věc, jak své potíže vnímá a jak se k nim vyjadřuje, ale na moji maličkost už to stěžování dosáhlo stavu hraničního a tak jsem se z toho tady vypsal. Nikoho nehodlám přesvědčovat o správnosti svého názoru na vývoj hry a ani sem nechci dávat příhodné příklady z jiných her, ale co bych si dovolil doporučit je takové staré pořekadlo, které příhodné pro hraní je: "kdo chce - hledá způsoby, kdo nechce - hledá důvody". (Kdo hru hrát chce, najde si svůj originální způsob, kdo nechce, bude kolem sebe naprosto nesmyslně kopat a otravovat forum těm ostatním).
Tak chápu tě. Já způsob jak dále hrát a nevybodnout se na to hledám, spoustu věcí využívám, ale nedokončit málem turnajovou provincii jen proto, že ani na pátej pokus s jinou taktikou ten poslední střet nemohu uhrát, tak nevím. Turnajová provincie byla druhá ve 4. úrovni. Takže žádná snadná práce, to nejsou konec konců ani boje v provinciích teď pro mně, ale tak nějak je ubojuji snadněji, než ty vyšší úrovně turnaje. To byl opravdu záměr? Do předešlého stavu to nejspíše nevrátí, to uznávám také. Potom je však možnost automatu zbytečná. Pak nevím proč tam asi je i nadále, pokud nám nechtějí umožnit plnohodnotně hrát proti soupeřům. Asi pomalounku nedobrovolně začnu přecházet na výkup, jestli nenajdu způsob jak bojovat.
 

DeletedUser1148

Guest
Tak po dlouhé době jsem sem nakoukla a nestačím se divit.Všici víme ,že boje jsou nehratelné.Ať zvolíme jakoukoliv kombinaci ,tak selže protože protivník má neskutečnou početní převahu.Bonusama na tom můžeme být stejně nebo lépe ,ale početní převaha protivníka nás totálně převálcuje a to mám vyzkoumané to nejvyšší možné zvětšení oddílu ,jaké právě mohu a věřte ,že v bojích daleko nejsem.Nejsem nikde v předstihu ,protože bojuji přiměřeně.Stále mám v okolí provincie kdy orky k výkupu nepotřebuji ,takže vykupuji.Bohužel.Boje se uhrát nedají ,ať se snažíme sebelíp.Miluju ,jak se tu najednou někdo zjeví a sáhodlouhým příspěvkem nás tu všechny nazve pomalu fňukaly apd. a jak si stěžujeme a jak máme vymyslet konstruktivní řešení.My ho máme vymyslet.Legrační.Od toho nemusím být hráč.Pokud budeme vymýšlet konstruktivní řešení ,jak tu pár jedinců požaduje,tak to už se rovnou můžeme zařadit do týmu vývojářů a nemusíme to zde řešit voláním o pomoc.Můj názor je ten ,že krásná hra ,která mně velice zaujala nejen grafikou ,ale i příběhem a dobrou hratelností,ztratila svůj půvab a je totálně zkažená. Boje pro mně byly nutné zlo a hru jsem považovala za tu ,jak byla prezentováno ,tj fantasy budovatelská!!!....no je z toho něco ,co nejde zařadit do nějaké existující kategorie.Vy ,co jste tady napadali hráče ,kteří si tu chodí postěžovat a že jich je hodně a chodí si stěžovat právem,vy jistě ,když to požadujete po nás ,máte to konstruktivní řešení.Nemohu se ubránit dojmu ,že někteří z nich jsou buď řiťolezové a nebo snad nějací dobří kamarádi vedení této hry.Jinak nechápu ,jak někdo na tom ,co právě se hrou je a co se s ní stalo ,může vidět něco pozitivního. Věřím ,že pokud se s bojovým systémem co nejdříve něco nestane a boje nebudou co nejdříve hratelné ,tak tato hra asi bude končit.Ze spolku mi už odešli dva hráči.A to byli hráči ,kteří hráli rádi.A pár dalších o tom uvažuje.Nevím kam vývojáři směřují ,ale vypadá to zatím ,že ke konci této původně nádherné hry.
 

DeletedUser2308

Guest
Boje určite hratelné sú.Ano,je to oveľa ťažšie,ale pri správnej voľbe vojska a aspoň približnej veľkosti oddielu,je to stále hratelné.Nevravím,že je to dobré,určite to veľa hráčom robí problémy,mohli bi trochu ubrať.Ale IDE TO.Nedávam rozumy,ani nejdem nikoho napádať,nie som riťolezec ani nemám kámošov vo vedení tejto hry.Len vravím,dá sa to.Pravda majú jedny aj druhý,pre niekoho je to väčšia zábava,pre niekoho neprekonatelná prekážka.Netuším,či to niekoho z vedenia tejto hry zaujíma.Ale asi bi malo,lebo ak už niekto odchádza kvôli obtiažnosti,tak to nebude dobré.Mne to síce ide,dajme tomu polovičke hráčov tiež,ale aj tá druhá polovica bi mala mať šancu.Nechcem,aby nás tu ostalo málo a táto hra skončila kvôli nezáujmu hráčov
 

DeletedUser592

Guest
Já uhraji i některé střety kde mám proti sobě 800 až 1000 velikost oddílu při mých 600, dá se to, ale jen v několika případech "slabých" soupeřů do těch 6 oddílů, pak už je to pouhý masakr vojska. Rozhodně ne automatem. A opravdu v těch soubojích nevyužiji čarodějku, jež byla za starých dob silná jednotka, teď mi přijde suverénně nejslabší.
 

DeletedUser1148

Guest
jde hlavně o to ,že toto není hra bojová a nemá mít hlavní téma boj ,ale budování městečka.... no a budovat nejde bez rozšíření ,rozšíření z výzkumu na požadavky budov ,které jsou potřeba v různých kapitolách nestačí a z provincií rozšíření není možné pro většinu hráčů nyní získat ,protože jsou pro ně boje nevyhratelné. Takže hra pozbývá svůj význam budování s fantasy tématikou. Fantasy sice zůstává ,ale to je tak vše. S těžkým srdcem provincie vykupujeme a vývojáři svou energii a vše dali do bojů ve hře , v které mají být boje vedlejší.
 

DeletedUser2308

Guest
Mourimka má pravdu,čarodejnica je teraz úplný lajdák,hádžem ju ako návnadu a Luciasek tiež,rozšírenia za boje sa teraz získavajú nesmierne ťažko.Ale hráme dalej,že?Dievčatá,nechodte preč.Oni uberú.A ked nie, na Talianskom Elvenary vraj hráči štrajkovali.Postavíme barikády a bude mazec;)
 

DeletedUser592

Guest
Tak to se klidně připojím, i když tam nepadla ani kačka reálná do mého města, přesto mě to stálo spoustu mozkových buněk a času dotáhnout to sem, včetně zadávání výrob mezi 16 hod směnami, to spousta hráčů radši lehne a prdí na to.
 

DeletedUser1532

Guest
Boje pro mně byly nutné zlo a hru jsem považovala za tu ,jak byla prezentováno ,tj fantasy budovatelská!!!....no je z toho něco ,co nejde zařadit do nějaké existující kategorie.Vy ,co jste tady napadali hráče ,kteří si tu chodí postěžovat a že jich je hodně a chodí si stěžovat právem,vy jistě ,když to požadujete po nás ,máte to konstruktivní řešení.Nemohu se ubránit dojmu ,že někteří z nich jsou buď řiťolezové a nebo snad nějací dobří kamarádi vedení této hry.Jinak nechápu ,jak někdo na tom ,co právě se hrou je a co se s ní stalo ,může vidět něco pozitivního. Věřím ,že pokud se s bojovým systémem co nejdříve něco nestane a boje nebudou co nejdříve hratelné ,tak tato hra asi bude končit.Ze spolku mi už odešli dva hráči.A to byli hráči ,kteří hráli rádi.A pár dalších o tom uvažuje.Nevím kam vývojáři směřují ,ale vypadá to zatím ,že ke konci této původně nádherné hry.

Proč je nezbytné zde titulovat nevlídně lidi, kteří záměr Tvůrců hry pochopili, proč se raději nezamyslet nad tím, jak je hra skutečně postavena a nepřiznat si to už KONEČNĚ? Dokud nezačneš Ty a Tobě podobní hledat chybu v sobě, budeš tady jen zbytečně psát o tom, jak něco nejde, když to jde v pohodě objektivně...

Elve byla a je BUDOVATELSKÁ FANTASY, když už od jejího spuštění je možné budovat město jen na Rozšířeních, která je možné 1. VYBOJOVAT (vojsko je třetí základní komoditou zde, vedle mincí a zásob, stačí k jeho zajištění jen kasárna a zásoby a je k dispozici od samého začátku hry) - nejlevnější varianta, 2. NAKOUPIT (buď za zboží, nebo za diamanty). Tohle se nezměnilo a nezmění, přibyly jen Turnaje, kde je za úzkoprofilové komodity možno platit vojskem a časem, nebo diamanty a zbožím.

Co je proboha na tomto nepochopitelné? Spolehni se na to, že se stávající TREND už nezmění a buď se s tím srovnáš a bude Tě hra bavit, nebo ne a nebudeš zde už vůbec.

Ovšem být zde a nebavit se hrou je dokonale iracionální a už Ti to někdo napsat musel!

Takže se prosím zamysli sama nad sebou, nad ostatními nemusíš, jak je vidno, zorientovali jsme se mnozí už dávno a to včetně těch, co brečeli o pár stránek dříve...

A domnívat se, že Tvé hořekování zde změní nový Trend vývoje hry je směšné. Tahle hra už se dá totiž pouze HRÁT, už se nedá výhradně flinkat, šulit a dokonce ani bezbřehá možnost nákupu už není možná. Tyto novinky prostě vítají skuteční Hráči a pláčou zde titíž, jen začínají na "S".

P.S. HRÁČI si to aktuálně částečně vybojují a částečně nakoupí, OSTATNÍ jen nakupují, přičemž aktuálně (po zlevnění bojů ve zboží) v provinciích nestojí za to ztrácet jednotky a je rozumné buď koupit hned, nebo odložit získání provincií (pokud nemáme zboží dost) na dobu, kdy bude možné bojovat, tedy poté, kdy schopnosti našich bojových jednotek budou k úspěšnému boji dostatečné, vlivem dalšího posílení (zvětšení oddílů, nové účinnější jednotky - obojí technologicky).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser592

Guest
Já myslela, že toto fórum je o diskuzi, tak nám sdělte názor a obhajte si ho na toto sdělení tedy. Jinak je to jenom kopírování příspěvku.
 

DeletedUser1148

Guest
No já myslím ,že nás čeká zase dlouhý příspěvek o tom jací jsme atd.....počkáme si ;):D:p

EDIT: Tak jsem se dočkala a nezklamal jsi Mirael Archer .K tomu tvému příspěvku není co napsat ,protože ty mluvíš o koze já o voze a tak to bude do nekonečna.Budeš zde napadat termíny jako fňukalové atd. a svými příspěvky ostatní ponižovat a dávat najevo jak jsi nad věcí a že ta hromada hráčů a tím myslím opravdu většinu , jsme vlastně podle tebe blbci ,kteří nic nepochopili a máme hledat chybu v sobě. Jak krásné ,že jsi mi to napsal.A teď sem hoď prosím ,to konstruktivní řešení. Většina je většina a ani tím ,že mně budeš svým příspěvkem ponižovat a urážet nezabráníš tomu ,že hráči budou nespokojení ,protože boje jsou nehratelné. Když čtu tvůj příspěvek k mému citovanému ,tak nějak nenacházím co tím chtěl básník říci.Uvědom si ,že tu diskutuješ s dospělými.Ne s dětmi nebo dospívajícími náctiletými ,které si klidně poučuj o jejich chybách atd. Ale je mi dost na to ,aby si se mnou jednal jak s tupcem.Všem je naprosto jasné -nebo spíše většině - že změna bojového systému je průšvih jak hrom.A to mi tím tvým napadáním mé osoby nevymluvíš a piš si klidně že jsem hráč na s .


// doublepost - sloučení příspěvků - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser592

Guest
Aha takže jsem flink, co hru šulí a jen si stěžuje, stejně jako ostatní jimž tohle nevyhovuje, proto je z nás většina tak daleko, šulením hry a flinkáním.
 

DeletedUser2308

Guest
Dosť radikálny názor čo tu dal Mirael Archer a aj ked vo veľa veciach má pravdu,to s tým hráčom na ,,S,, nemusel.Nie každý máme nadanie na všetko.Niekomu tie boje s takou obtiažnosťou nepôjdu nikdy,ale to neznamená,že je neschopný,alebo že teraz už tú hru nemôže hrať.Páni vývojári,ľudia sa vám tu začínajú hádať.Budíček
 
Nahoru