• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Letní slunovrat

DeletedUser3281

Guest
@Arweene Kdyby to šlo prodat za VB tak to klidně prodám že :D

@BiggJOEcz Zvažoval jsem to, ale nechci být úplně závislý na popkulturních budovách snažím se to mít tak nějak vyvážené, i když pravda je, že ještě do večera zvažuji zda nevytočit ještě dva a tři baráky baráky zrušit. Jde o to zda risknu, že je nebudu zase někdy dostavovat.

EDIT: No asi si mě pomohl se rozhodnout, vytočil jsem za 750 ještě tři venary a vyhodím 4 baráky, vyjde to přesně a technicky se to asi vyplatí i při zastarání. Body do žebříčku jsou mi šumák a +8,5K lidí bodne asi víc, pochybuji že v další rase dají barákům +2125 lidí navíc na jeden.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5695

Guest
@BiggJOEcz To je hodně dobré řešení pro ty, co čekají na další rasu, pro ty herně mladší to může být problém, bourání obytek a náhrada popkulturou. Protože časem popkultury zastarají a RR ani plánků není nadbytek. Dobré řešení je použít popkulturu namísto přístavby obytek, takže já mám zatím 1x Venarova skaliska III ve skladišti, na 1. a jediný točicí šťouch (nebývalé štěstí), protože slunce jsem vytočila za manachajdy a časovače. Takže těch zbylých momentálně 92 roztočím dost snadno :). Možná za červenou truhlu a 2. VS III.
 

aikomi

Mistr slova
@BiggJOEcz díky za info ;) Nejsem moc počítářský typ, ale pokud to je jak píšeš, tak budu muset změnit své plány.... I když bych ztratila body, ty snadno nahradím postavením bonusové manufaktury :)
 

Ludi

Veterán
Vzhledem k tomu, že už se tu jednou silně snižovala populace všech kulturních budov, tak nevím, jestli je mazání obytek dobrý nápad. Tehdy se argumentovalo tím, že je to příprava na Královskou rekonstrukci, ale podobný důvod může nastat zase.
 

Ludi

Veterán
@aikomi To by byli naštvaní všichni, ale vzhledem k tomu, že už se to jednou stalo, je třeba počítat i s touto možností. Přeci jen vybudování nového domu trvá dlouho. Vylepšení obytek je snadné, kdežto vylepšení kulturních budov už méně. Čím větší budova, tím je potřeba víc plánků.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Ludi pokud by to snižování hodnot Eventových budov nastalo, není nic jednoduššího, než ty Obytky postavit zpět a Venary zbourat. Budeme přinejhorším opět na svém .. Osobně si to ale nemyslím, že v nejbližší době toto nastane.

@Arweene máš pravdu, že pro ty, co jsou levelově níž, to nebude mít takový užitek do budoucna, protože bude třeba haldy KR do budoucna. Nevýhodou je to, že jedny skaliska chtějí 20KR na upgrade. Pokud jsou ve městě kouzelné obytky , pak to bude chtít mít pravidelnější přísun plánků. Toto je především řešení pro nás, co jsme na konci, čekáme na události, eventy, snad v budoucnu i ty DS..atd... Ušetříme místo, kulturu, populaci. A osobně zastávám názor, že kvalitu si je třeba hýčkat ;):) A takové TOP budovy je třeba oprašovat každou novou kapitolu :) Sám si takhle udržuji nejlepší eventovou hybridní budovu ve hře už 2,5 roku - Věž Krále Zimy :cool:. Ta roste neuvěřitelnými skoky v populaci každou kapitolu :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3281

Guest
Nevěřím, že by se to stalo, protože důvod proč to dělali nebyla ani tak RR jako, že to při uvedení nastavili moc vysoko, tohle je budova co normalizací prošla a tudíž nevím na co by se vymluvili a když, už mi stačí jen pár dalších zámek k tomu si najít jiného žrouta času, ale jak se píše postavit těch pár obytek s 5 staviteli fakt není problém :) Stejně se člověk 4 měsíce kope do zadku.
 

DeletedUser5474

Guest
Já sice ještě na konci výzkumu nejsem, jsem momentálně u pulčíků, a vytočil jsem si dneska 6x venara III obměním tak jiné hybridy a ještě můžu snížit obytky, takže jich budu mít 27. Plánky sice žádný nezískávám z turnaje, ale nevidím problém je obměnit za jiné hybridy v jiném eventu až budu v další kapitole, sice nejspíš nebudou tak výhodné, ale místa mám dost :)
 

DeletedUser3281

Guest
@Emhyr var Emreis II 7 se jich táhnout dá, ono když nám nedají další sety tak stejně není nic co by člověk chtěl táhnout, když člověk nemá Yetti, což je k prdu to držím jen pro VB, tak i těch 8.

2019-06-24_194037.jpg
 

DeletedUser5695

Guest
Souhlas se všemi, ale vše nelze mít a já mám zatím zahrabaný město setovkama, které jsou zatím přínosné. Plánky mám díky dobrému spolku z každého turnaje a je jich sakra málo. Jasně, pro ty, co se 4 měsíce kopou do zadku a mají 5 stavitelů je vylepšení obytek rozptýlením. Pro ty, co se posouvají, naopak dalších 5 stavitelů chybívá, pokud tedy nejsou extrémně trpěliví, což já nejsem :).
 

DeletedUser6952

Guest
Slunovrat je veliké zklamání. Díky turnaji mám téměř zničenou armádu, sklad bez surovin a ve výzkumu proto stojím a padne mi z fialových truhel 5x 20 VB, které mám dát kam...

Odstraněny nevhodné výrazy. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

ElfNostradamus

Veterán
...jen doplním ještě jeden pohled /jinak plný souhlas se V. skalisky/, že vývoj obytek může! nemusí! být v budoucnu různý, v konstruktech se obytky vývojově zmenšovaly, nebo bude jejich nárůst obyvatel impozantnější, při tlaku na místo mohou býti takto obě varianty, vylepšení obytek jde z výzkumu, kdežto skály se budou muset vylepšit skrze plánky a KR a bude záležet na jejich nárůstu, v neposlední řadě sype obytka mince... přesto, se nyní jeví skaliska výhodnější.....jinak každý sám za sebe :)
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@ElfNostradamus Skaliska se zdají výhodnější nyní, ale asi je lepší trochu vnímat výhled do budoucna. V příští rase se velikost obytek nebude měnit, jen množství obyvatel, na řadě jsou dílny a dá se očekávat, že se zmenší. Nic tak nestárne, jako kultura. Často mi něco připadalo být úžasné a přišla další kapitola a už jsem měnila za něco jiného. Takže Venerova skaliska u mě nahradila slabší kulturu. V příští kapitole je pravděpodobně nahradí něco jiného. Obytky mazat nechci.
 
Naposledy upraveno:

BiggJOEcz

Mistr slova
@ElfNostradamus Zkusme se na to podívat do následující kapitoly takto:

Obytné budovy rostly v 11.12. a 13. kapitole o 600.populace, ve 14. kapitole o 500 populace. 15.by mohla být +600 populace Kultura spolkla za level cca -250.
Skaliska rostly v kapitole 11. +800p, 12. +1.000p, v 13. +1.300 a v 14. +1.500 populace. 15.by mohla být +1.700 populace. Kultura se navyšovala stejným tempem.

Takže za předpokladu, že budeme kalkulovat s touto obměněnou sestavou jak jsem psal před pár dny,mezi kapitolami 14 a 15, by to mohlo přibližně vypadat takto:

Obytka (14) - 3.900 pop.(260pop/č) a vezme 1.599 kultury
Obytka (15) - 4.500 pop (281pop/č) a vezme 1.850 kultury

Skaliska3 (14) - 8.200 pop (410pop/č) a přidá 8.200 kultury
Skaliska3 (15) - 9.900 pop (495pop/č) a přidá 9.900 kultury

Rozdíl už jde dobře vidět zde. Ale přece, jaké by byly teoretické rozdíly mezi kapitolami 14 a 15:

Skaliska3 level 15 - 6x 1.700 populace = nárůst +10.200 populace a +10.200 kultury
Obytka level 35 - 8x 600 populace = nárůst + 4.800 populace , ale vezme to dalších 2.000 kultury.

Takže celkový nárůst vylepšením 6xSkalisek na 15.kapitolu oproti vylepšením 8.obytek na 35.level je se ziskem +5.400 populace a +12.200 kultury. A hádám, že alespoň o jedno políčko navýší obytné budovy. Skaliska se nehnou, že :p

Přepočet z kapitoly 14 na 15 a ty čísla jsou samozřejmě jen teoretické dle dosavadního vývoje ;)

Na konci hry v 99% nehrají mince významnější roli, body do žebříčku nechme diamantovým hrdinům :cool:.. jde tedy jen a jen o ty plánky + KR a vše utáhnout během toho půl roku mezi kapitolami. Takže jen na toto vylepšení 12.plánků za půlrok, ikdyž dle mě, pokud se těch 12.plánků nasbírá ob kapitolu, stále skaliska budou výhodnější, než ty obytky
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
No já bych spíše očekával dílny 5x5, tzn. +1 pole.
A ty obytky se sice zmenšily (o 1 pole), ale stejně, jako když se zmenšovaly posledně (u trpaslíků), bylo potřeba jich přistavět (kvůli tomu směšnému přírůstku populace), takže ve výsledku zabíraly více místa než předtím.

A pro skaliska je možné ještě jedno řešení. Po přechodu do další kapitoly je prostě nahradit v jiném eventu. Ušetřené rekonstrukce se pak můžou použít na něco jiného.
 
Nahoru