• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Letní slunovrat

DeletedUser6766

Guest
Ahoj, nevíte někdo, jaká bude zítra poslední denní odměna? Dík
 

Lovec Krys

Legenda
Tak teď jsem koukal do inventáře a artefaktů mám 9, takže bych mohl mít Stonehenge na max. levelu.
Jen škoda, že mi ta budova nestojí za to postavit.
Možná kdyby dávala tak dvojnásobek lidí anebo dvojnásobek knížek, tak už by se o tom dalo uvažovat.
 

DeletedUser4336

Guest
Měla by být Kozyho farma :). Nebyl to náhodou ten slavný farmář, ten Cozy? Jenže z deseti zatočení až na výjimky jen červených a fialových beden mi nepadla ani jednou, furt jen magická výroba, knížky, a občas VB do divů.
 

Lovec Krys

Legenda
Kozí farma je mizerný pop-kult hybrid (poměr pop:kult 1:2), ale je velká, tak je dobrá na fragmenty.

ps: ke Stonehenge: Ještě by stálo možná za postavení v případě, kdy by se zrušila kladívka a o jejich hodnotu navýšila mana.
 

Ludi

Veterán
Stonehenge není samozřejmě produkcí extratřída, ale tak špatné to taky není. Ve 14. kapitole na 10 lv dává many podobně jako Fontána, 4VB jsou fajn, vzhledem k tomu, že to není čistá populturka, tak lidí i kultury dává slušně. Je to jen 4x4, tak co bychom chtěli, že. Nemůžeme čekat, že vždycky bude posvícení jako s Fénixem. Zatím mi Stonehenge vyhovuje, je to krásná budova, ale samozřejmě, pokud v budoucnu bude něco lepšího, tak vyměnit to můžu vždycky.
 

Lovec Krys

Legenda
@Ludi Jako fontána fakt ne (pokud nepočítáš samotnou fontánu bez bonusů, ale sety jsou od toho, aby ty bonusy měly). Kdyby se k tomu připočetly ty kladiva, tak ano, ale bez nich nedává ani polovinu.
Pokud manu výrazně nevylepšili oproti údajům na Elvengems, tak pro kapitolu XIV je údaj na X. úrovni 26,520 many.
Fontána mi dává 64025 many a to nemám celý set (s celým setem by to bylo +24625, tedy přírůstek o skoro tolik, co dává celý Stonehenge).
A lidí teda dává málo. 185 lidí na pole je míň než polovina oproti Venar III (410 lidí/pole) (můj top pop/kult hybrid Zimní hvězda dává 455/pole).
Výše kultury u mne nerozhoduje. I kdyby Stonehenge dávalo kultury milion, tak ho nepostavím (kulturní bonus ovlivňuje jen produkci mincí a kladiv, takže k ničemu pro hráče na konci výzkumu).

ps: A pokud ta výroba many ve Stonehenge není za 24h, ale za 48h, tak ještě vydělit dvěma, a to už je pak vyloženě tragická budova na manu, to už je na úrovni pochodňové fontány.
 

Green Jane

Šéfkuchař
Je to tvůj názor a máš na něj právo . Já nehraju tak dlouho jako ty , takže asi mám menší nároky . Mně se Stonehenge líbí
po výtvarné stránce a těch pár VB taky není k zahození . Třeba budu mít ve vyšší úrovni jiný názor , ale zatím o.k.
:D;):D
 

Lovec Krys

Legenda
@Green Jane Ano, je to můj pohled, ve kterém jsem popsal, proč tu budovu považuji za špatnou. Pokud někomu vyhovuje nebo je lepší než to co má (a to se při určité kombinaci eventů a přechodů mezi kapitolami může klidně stát), ať si ji klidně postaví.
To samé platí pro případ, že si ji chce postavit jenom proto, že se mu líbí. Jsou to vaše vesnice, můžete si tam stavět co chcete:)
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys - to je nedorozumění, samozřejmě jsem tím nemyslela fontánu ze setu, ale Pochodňovou fontánu z obyč. kulturních budov. Vyjádřila jsem se nepřesně, omlouvám se. Fontána ze setu mi dává 88650 many :). Já produkci ze Stonehenge nepotřebuji, mám všeho dost i tak, ale prostě jsou to pro mě věci navíc. Samozřejmě to stavět nikdo nemusí.

PS: To, že Stonehenge produkuje za 48 hod. samozřejmě vím :D.
Ale platí také to, že budova, která má smíšenou produkci, je vždy v jednotlivé produkci nižší, než budova, která je na něco přímo specializovaná. Takže když se z velikosti Stonehenge odečtou dvě malé knihovny na VB, tak zbytek produkce je vlastně budova 3x4.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Ludi Jo, to je problém, když dají do budovy 5 různých produkcí, tak je pak dají v takové výši, že tu budovu pak skoro nikdo nechce. Buď by tam měli dát o dost lepší hodnoty, nebo tu budovu prostě více specializovat.
Asi se snaží, aby ta budova nebyla moc přeboostěná, ale tím akorát dosáhnou efektu, že je vlastně slabá (zvláště, když většina hráčů 3 z těch 5 věcí vlastně vůbec nepotřebuje a pak porovnává jen ty 2 zbývající a ty pak vycházejí hodně slabě).
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys Souhlas. Kdyby STH měl méně funcí, ale lepších, bylo by to prospěšnější. Ale také mi připadá, že Stonehenge je méně výhodná pro hráče v posledních kapitolách. Když komunikuji s hráči v nižších kapitolách, tak tam jim je STH prospěšnější, protože celkové nároky na cokoli jsou daleko skromnější než u nás. Ale i tak se mi STH moc líbí. A pokud ho budu jednou měnit za něco jiného, tak zamáčknu slzičku ;)
 

DeletedUser5601

Guest
No, tak přibližně od poloviny eventu jsem měla strašnou smůlu, začátek vypadal nadějně, ale pak jsem se asi nakazila a začali mi padat jen knížky, no, aspoň jsem si za ně vylepšila jeden div... Bohužel to znamená, že jsem se se stonehenge dostala jen na 9. level, takže doufám, že bude ještě nějaká další akcička jako posledně manufakturní výzva, kde se ten jeden artefakt ještě bude dát získat, ale když ne, tak taky nevadí, i tak je to moje zatím nejlepší budova na manu, co mám, zejména, když se mi podařilo si vytočit jen 2 chajdy a nepovedlo se mi vyměnit si lotos s kladívky za lotos s manou, prostě smůla...
Co jsem to tu ale tak sledovala, tak zbytku se nakonec docela dařilo
 

DeletedUser7076

Guest
Nevím co si o tom mám myslet. Na závěr eventu jsem z hlavních odměn získal ještě jedno Stonehenge. Kdybych ho čistě teoreticky chtěl postavit, tak nevím kde bych si jako nahvízdal dalších 9 artefaktů na vylepšení. Ale na rozčarování dobrý ...
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Ten druhy STH je taková odměna navíc pro diamanťáky, nás se to krom toho paliva netýká. ;)

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Prealiena

Velmistr písma
Tedy takové štěstí jsem už dlouho neviděla.
Ráno posledních 168 paprsků, tak vytočím 26 bednu. V dalším kole mi najede 142 bedna, přesně tolik mi zbývá, tak jdu gamblit a vrazím to tam všechno ...
a dostanu 500 paprsků nazpět:D

Takže nakonec je i ten devátý artefakt, stonehange sice stavět nebudu, ale dobré vědět, že bych ho dostala na max. Druhý stonehange z následující hlavní ceny mi uteče o 1 květ, ale už kvůli tomu nebudu přikupovat. Neplním ani poslední denní úkol nákup 5VB, nechám si to na příští event s užitečnějšími odměnami, ať se mi to zbytečně nezdražuje.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Taky jsem měl štěstí a i bez dia jsem se dostal až k druhému Stonehenge. Ale stavět nebudu asi ani ten první. Důležitější jsou pro mne 17x Venarova skaliska III. To bylo taky to jediné co jsem chtěl a za co jsem pak utratil prakticky všechno.
 

ElfNostradamus

Veterán
STH.....u mne tedy nakonec stojí taky :) zvítězila více estetika budovy před matematikou, přesto 4VB a kladiva /83,7k/ :) nejsou k zahození... Jinak - za mne :) pro ty, co ho ještě ,,neprotopili,, bych doporučil nechat ho zatím v inventáři aspon do nové rasy, protože nás mohou překvapit nějakým dalším zajímavým zvýšením parametrů při vylepšení. Věřme :)
Děkuji tedy za event Slunovrat, potěšil, nenadchl, tak jako Fénix.
 
Nahoru