• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Letní slunovrat

luterina

Veterán
Stonehenge je budova na 10. stupni nádherná, ale to je asi tak vše, tím co dává, je pro mě absolutně nezajímavá, takže jsem celkem ráda, že tento event pojedu lážo plážo a že si budu jen tak bez přípravky hrát a občas si i zatočím truhličkami, kde se mi bude něco líbit, či se mi bude něco hodit: nějaké ty časovače a do další kapitoly třeba i budovy na manu, to bych i ráda..., takže já se těším a za Letní slunovrat děkuji. :)

..když už bych Stonehenge stavěla do města, tak asi až od 9 kap. kde dává manu + knížky a jen v případě, že bych jí dostala do fáze 9. - 10. ...
 
Naposledy upraveno:

Semtexx72

Znalec fóra
Luterino, ty už víš parametry té budovy Stonehenge v závislosti na jejím stupni rozvoje ? Máš prosím nějaký odkaz ?
Hledal jsem tu na fóru, ale zatím nic bližšího nevidím.
 

Lovec Krys

Legenda
Stonehenge jak budova je nezajímavá i na lv10 (já na betě můžu mít až lv 7, do konce eventu 8).
Poměr kult/pop je 2:1, což z ní činí nezajímavou budovu z hlediska populace.
Venarova skaliska II, která jsou 14. den poskytují stejný počet bodů na menší ploše, navíc jsou rozděleny 1:1, takže dávají více popky než větší stonehenge. Takže kdo by chtěl stavět Stonehenge kvůli popce si raději vytočí pár Venarových skalisek II.
Many to dává jen o něco málo více než Žhavé jezírko z fénixe. Takže to je jedno z mála hledisek, kdy by se to někomu mohlo vyplatit postavit i na tom 8. levelu (dočasně, než přijde další kapitola a lepší manová budova (nejlépe set typu zimního(stromečky))). Každý, kdo má jakkoliv zajištěnou produkci many na to bude kašlat.
Semínek to taky moc nedává, může být přitažlivé jen pro hráče, kteří jejich produkci potřebují aktuálně zoufale zvýšit (je o něco lepší než jiné budovy na semínka, ale nic, kvůli čemu byste spadli ze židle).
A VB? Na 10. to dává 3/48h, to samé můžete docílit s Monumentem prastarých vědomostí, který zabírá 2x2 oproti 4x4 (v eventu z hlavních cen získáte 2). Případně s knihovnami, které zabírají ještě o polovinu místa méně (opět 2 z hlavních cen).
A 3VB jsou jen na lv10, na reálném lvlu 8 je to jen 1/48h.

Tedy závěrem, pokud nepotřebujete zoufale zvýšit produkci many nebo semen, bude vám tato budova ve městě jen zavazet.

Já osobně nejspíše poberu pár urychlovačů, studen, možná nějaká ta Venarova skaliska. Točit budu hlavně bedny s vysokou cenou + některé další vybrané podle obsahu - půjdu kromě odměn hlavně po urychlovačích a portálových požehnáních(nejdražší bedna) a kouzle Magická výroba (od té doby, co v Akademii kouzel vyrábím jen katalyzátor, je toto jediná další rozumná možnost, jak se k nim mimo těch pár z turnajů dostat).
 

iDavis

Legenda
@Prealiena tie Venarova skaliska III sú tam hlavne kvôli zjednoteniu, nech sú všetky pohromade, teda to nezaručuje že sa objavia v tejto udalosti (viac než čo je na bete neviem).
 

DeletedUser4336

Guest
Já jsem hlavně navíc ve fázi hry, kdy si událost stejně moc nezahraju. Jak začnou vylešení budov na vyšší úrovně, tak nemám šanci, protože dokončuji kapitolu a nemám co vylepšit. Nakonec jsem i kompletně bez místa, a stejně tak záplavy střetů a relikvií moc nedávám. Takže jako událost k odpočinku jedině dobrá.
 

luterina

Veterán
@Pauleo , k těm úkolům kde se budovy vylepšují, je vždy alternativa, povětšinou vyzkoumej 1 technologii či nakup nějaké množství VB. :)

@Lovec Krys , přesně tak nějak to vidím i já, proč se plahočit za něčím, co lze získat snadněji a s vyšší výtěžností, a to i když si spočítám, že Stonehenge na úrovni 10. dá to co 3 pojízdné knihovny, many cca jako jezírko (kolik dává taková chatrč na manu?) a pop/kultury jako nějaká průměrná eventovka a že je to tedy taková zkomprimovná všehochuť budova, tak mi stejně moc co do její velikosti výhodná nepřijde..., a ještě, jakou mám vůbec šanci jí na úroveň 9. - 10. dát?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
luterina >> No body by se daly, ale výzkum u mě taky nic neřeší, mám poslední dva výzkumy v pulcích, a vše vázne na medech, ty jsou největší problém a brzdou kapitoly, to není kapitola pulčíků, ale kapitola včelařů, protože ty medy mi vážně nestíhají a těch chtějí nejvíc :).
 

luterina

Veterán
@Pauleo abych pravdu řekla, to vylepšování budov - v kombinaci výzkum technologie + vylepšení budovy - by se mělo z úkolů vypustit, hráči co vyzkoumat technologii nemůžou i kdyby se postavili na hlavu a třeba i měli portálová požehnání dostatek, povětšinou ani nemají možnost vylepšovat budovy, které už mají k dané kapitole na maximum, co vím, tak jedinou možností je x již vylepšených budov zbourat a znovu je vylepšit, což je tedy v samotné hře dosti nelogické takové počínání a nebo záměrně ve výzkumu stát a technologie si na event předpřipravit jen k jejich aktivaci.., no i tak chtít v úkolovce vylepšit tolik budov v kombinaci s výzkumem technologie (ta kombinace technologie/budova je tam 4 x) je podle mě poněkud nedomyšlené.

..a ještě jsem se chtěla zeptat, když na ten úkol postavím kouzelnou obytku nebo dílnu (v jejím požadovaném levelu), tak se mi to do úkolu jako splněné započítá?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Přesně, na konci kapitoly velká nevýhoda. Nechávat si budovy je řešení, ale taková hra mě nebaví se záměrně brzdit a čekat zda nebude zase někdy nová událost. O těch kouzelkách jsem přemýšlel, ale nezdá se mi to, protože budovy žádné klasické hvězdovité úrovně nemají, takže tipuji že ne. Jinak výzkum by byl u mě teoreticky zkoumat velikosti oddílů, ale to se mě nechce, jedu bez nich.
 

luterina

Veterán
nechávat si budovy na vylepšení nebo je bourat a stavět znovu či stát ve výzkumu a čekat s otevřením technologie to je podle mě na pytel pane stavitel :D ..ale jak to jinak udělat když eventy jsou v podstatě jeden za druhým a od těch technologie/vylepšení budov úkolů nás neušetří???

..jinak co říkáte na tu budovu Velká aukce? :)
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@Emhyr var Emreis II , dobrý postřeh, děkuji, tam kde se jede vláček na vkládání VB do divů si myslím, že by to zas až takový problém být neměl je na splnění těch úkolů vylepšit, jen jeden div zabere tak přes 30h času, takže mít urychlovače je jistě výhoda a v úkolech je většinou vylepšit na 14 level či výše, což tedy asi také nemá - včetně mě - každý.
 

DeletedUser3281

Guest
No mě nedělá problém si nechat většinu obytek na předposledním levelu, dělám to už několik ras právě pro eventy. Ale to víte, já jsem ten blázen, co hraje strategickou hru strategicky, takže to tak nedělejte, prostě to vše vytáhněte na max, všechno vyzkoumejte, i to co se nevyplatí jak zde pár chytrých doporučuje, stratéga vůbec nepočítat, to je nesmysl a kacíř :D
 

luterina

Veterán
@ExplorerFfff , tak nemáš tu jen samé zkušené hráče co už notoricky známé úkoly mají v hlavě a předem s nimi na event počítají a když ženeš všechno dopředu - výzkum a vylepšení budov - tak tě nebaví čekat s něčím z toho na každý á 1 měsíc? event :) ..já např. v jednom městě stojím dlouhodobě a vylepšuji jenom divy, takže už mám za tu dobu na max vylepšené všechno a výzkum nemám jak dát ani s bonus portálem, místo na osadníky mám jen sporadicky, místo něj mám studny a za diamanty nakupuji kouzelné obytky a dílny, tedy i já jsem ráda za každý tip, jak ty úkoly technologie/vylepšení budovy mám možnost splnit i za situace kdy už není co vylepšit ani není co by šlo vyzkoumat...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3281

Guest
No jasný, ale je to tom jak si to celé rozvrhneš, vylepšovat vše na max dost často jen zvyšuje body. Kdo neřeší body, tak produkci něčeho mu to kdo ví jak nezvedne, aby musel :) A lidi i bytovky mám právě tak nastavené, abych si mohl dovolit mít cca 20 nebo kolik budov možnost zvednout, to mi stačí na ty 4 měsíce čekání, pak přijde nová rasa a opět, zvednu jen dva levely, tzn 1 lvl mi zůstane :) Fakt bych nečekal na vylepšení divů, ty jsou potřeba vylepšit co nejdřív po naplnění, ale bytovky ani ne. Stejně tak výzkum, tam na nic nečekám, co nejdříve ho mít za mnou :)

Mám ušetřeno na jednu kouzelnou, skoro dvě brzo a nekoupím si je, nějak si to nemůžu dovolit, 5 kouzelných + sety je max, co si můžu dovolit skrz RR. Tzn dia nějak netřeba no :)
 
Nahoru