• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Letní slunovrat

DeletedUser3281

Guest
Dílny se zmenšovat nebudou, tedy není to jisté ale pravděpodobně se můžou zvětšit na 5x5 rozměr. Již jsou takto v kódu definované a budou chtít 1020 lidí navíc. Obytné budovy by zatím měli dávat jen 800 lidí navíc, takže minimálně příští dvě rasy budou i bez vylepšení ty venary III plně dostačující, ale já se nebudu s některými hádat, nemám totiž klacek.
 

Ludi

Veterán
Proč hned klacek? Škoda slov ...
Vždyť ať si každý dělá co chce, že. Jak psal ElfNostradamus - každý sám za sebe. Já prostě obytky nebourám, mám jich tak akorát. Od Orků jsem počet domů neměnila, není důvod.
 

ElfNostradamus

Veterán
Pánové, pánové klid...1.Pane Všepravdo není třeba hned násilí, máme svobodu slova, často se tím sám oháníš!
2. Mluví z vás současná pozice! Kdy ano nuda vše hotovo,tak se vyplatí již výše zmíněné, co napsal Joí..
3. je tu a myslím velké % lidiček, kteří ještě jedou různé kapitoly, kde a/ potřeba mincí k výstavbě b/ nemají ještě propast na xx urovni c/ sklízí 1xdenně či méně! d/ spolek nedává 10truhel nemají plánky a dostatek KR e/ aby jeli turnaj lépe, je třeba dost vojska, které je vždy ale hned vymláceno, takže potom nutné výkupy! opětovně mince! f/ nezískali tolik Skalisek, prtože prioritou mohla býti jiná odměna či neměli štěstí v truhlách g/ postaví pouze jedny skaliska či dvě na co budou mít v budoucnu vůbec prostor a možnost je vůbec vylepšit ...hezký den všem i Pravdovládcům :)
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Tak tak. To, o čem jsem se zde rozepsal, platí pro nás na konci hry, kdy je nadbytek mincí, málo místa a většinou i populace.
Pro ty s nižší kapitolou je to výhodné čím dál méně co se týče čísel. Takže klacky nechme pro psa :)
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Ludi Víš, jak psi rádi aportují? Klacek pro psa ano, ale na psa ne :rolleyes:
Hele..jelikož je toto virtuální svět, lidi se urážet nebo dělat různé naschvály budou. To nezměníš. Také s tím postojem nesouhlasím, ale so s tím naděláme, Popravdě nic. Je třeba s tím nebojovat, ale naopak se naučit tyto online výlevy ignorovat. Buďme moudřejší a nekažme si den ;)
 

DeletedUser3281

Guest
Díky, že jste zareagovali jak jsem čekal. Nikdo z vás, nemohl vědět co ten klacek značí, zda se odkazuji na Roosevelta nebo jen na lidové přísloví, ani teď to nevíte a o násilí nejde. Ale každý se zná nejlépe sám, tzn se uměl viditelně zařadit do své definice. Fakta zde napsané od @BiggJOEcz hovořili za vše, navíc ty diskuze a hypotézy o snížení mi přijdou zcestné skrz provedenou normalizaci, já jen upřesnil výhled na další rasu.

A ještě jsem se podíval na Venary v příští kapitole a zatím pracovně to vypadá na 9400 lidí a 9400 kultury. Opět to jen podpoří i možnou teorii level na 2 rasy za rok. A časem vyměnit. Mě ale stačí podívat se do města někoho, kdo oponuje výpočtům a je mi jasné proč, takže to moc nemá smysl.

PS. Velká aukce 33000 kultury.
PS2. I bez vylepšení tedy bude dalších minimálně 8 měsíců mít člověk místo 4 baráků, navíc +5800 lidí a + 24600 kultury + neztracených min 6396 kultury (kultura za 15 ještě není uvedena tzn to je 14 level těch budov) a za těch 8 měsíců se buď může objevit dobrá náhrada nebo si člověk během kopání do zadku něco dostaví z běžné výroby. Ale mít 8 měsíců klid je to proč to mělo smysl. Druhotný efekt je ten, že má člověk zaručený 170% bonu díky vysoké motivovanosti těchto budov i bez používání kouzel (mám tam dočasné budovy z minulého eventu, plus studny a bordel na VB, produkčně budu mít tak o cca 50tis méně kultury) ale vy si klidně postavte Stonehenge, sbírejte mince a myslete si jak jste udělali kauf století, mě je to šumák ;)

2019-06-25_122144.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5695

Guest
Tak tak. To, o čem jsem se zde rozepsal, platí pro nás na konci hry, kdy je nadbytek mincí, málo místa a většinou i populace.
Pro ty s nižší kapitolou je to výhodné čím dál méně co se týče čísel. Takže klacky nechme pro psa :)
@BiggJOEcz , @ElfNostradamus - to byl přece základní předpoklad pro výpočet výhodnosti, nicméně Elfe, je dobré to zmínit znova, aby ti menší a malí příliš nepodlehli autoritativně řečenému, ale i přesto, že někomu tento způsob podání nemusí vyhovovat, je to přínosná debata o hře, nakonec snad VSIII nebyla poslední popkultura ve hře :), klacek neklacek, stejně je virtuální...., takže za mě díky všem zkušeným a všem počtářům :)
 

Ludi

Veterán
Jen kdyby ty výpočty byly skutečně v pořádku, což nejsou, protože nezohledňují všechna potřebná data, jen se zaměřují na jeden aspekt, takže jsou vytržená z kontextu. Myslím, že ElfNostradamus to vyjádřil dobře. A klacek, i když je virtuální, je prostě výrazem hrubosti, ať se to teď opisuje jakkoli.
 

chirazka

Znalec fóra
Za mě s eventem spokojenost, co jsem chtěla mám...:)
STH je pěkná budova, ale kvůli pěknosti ji stavět nebudu...., někomu pomůže mě moc ne..., obyvatel, kultury a kladiv mám dost z jiných eventových budov. Každý máme ve hře jiné priority a jiný styl...:D.
Co se týká truhel tak moje oblíbená je za 142, ta nikdy nezklamala... co z ní padlo mi vždy udělalo radost.
 

DeletedUser2455

Guest
Za mě max spokojenost, skaliska-5, V.aukce-5, portál 33%-5, hafo urychlovače, zbytek zkusím studny.
Díííky :))
 

Prealiena

Velmistr písma
Tedy když si to tak vezmu, 1 Venarovy skaliska III mi v amuni dají stejně osob jako 2 obytné budovy na max a ušetřím místo. V konstruktech mi 2 obytky dají 7800 osob a Venar 8200, nemluvě o té úspoře kultury, co zmiňuje Explorer. Jediné, co mě zdržuje, je to, že mam na ty obytky napojené zlatníky. Nu, počkám si na rozšíření, přeskládám to a jdu do toho.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
nějak nechápu, proč to všichni tak řeší a k čemu je potřeba překopávat celé město a přepočítávat výhodu každého objektu na 1 pole :)

nabral jsem si venarky a aukci, smazal většinu předchozích eventovek. mám zisk lidí, zisk kultury, i zisk místa. obytky jsem nechal být, protože kdo ví, jaká bude náročnost na populaci příští kapitolu - a hlavně nevím, kolik budu mít volných rekonstrukcí. budu chtít zvedat část setu, možná fénixe a právě nově získané budovy.

volné místo v tuto chvíli mám, pokud bude pro novou rasu chybět, můžu uvažovat o nějakém větším překopání města. ale proč to řešit teď... upřímně, že utrácím každý den u obchodníka hromady zlata za T1 suroviny mi vůbec nevadí :)
 

Ludi

Veterán
@Prealiena - ještě to zvaž, protože pak by ti mohlo chybět zlato. Jistě, lepší kultura zvyšuje jeho produkci, jenže když nemá z čeho ji zvýšit, tak to není dobré. Ale možná máš mincí takový nadbytek, že je to třeba jedno, to já nevím. Spíš bych obytky nechala a Venera dala jako bonus. Ty máš jistě spoustu možností jak zvětšit město. Píšeš, že jsi v Amunech, tak další zvětšení města z mapy tě jistě ještě čekají. Já už jsem se zvětšováním na konci. Ale ani tak obytky bourat nebudu. Mám Venera 3x, smazala jsem slabší popkulturní budovy a je to výborné. Navíc na zvýšení kultury jako takové jsou i jiné možnosti - vylepšení divů. Ale dělej jak myslíš.

@CorwinOfAmber Líp jsi to vystihnout nemohl. Ten výmysl bourat obytné budovy není dobrá rada.

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

iDavis

Legenda
Ja obytné budovy kvôli pop+kult eventovým zásadne nebúram. Mám stanovený počet obytných budov ktorý považujem za statickú časť môjho mesta a ak sa sem tam nejaká takáto eventovka objaví, staviam ju len ako bonus.
Královské rekonstrukce idú na set, zhromaždiská orkov, valoriánky a fénixa.
 

Prealiena

Velmistr písma
Díky za starost. Já taky nemyslím hromadné bourání města:D, ale bez dvou budov se klidně obejdu. S produkcí mincí jsem na tom dlouhodobě tak dobře, že když je zrovna akutně nepotřebuju, tak obytky ani nesklízím.
Více mě zajímá úspora místa a zvýšení obyvatel, to pro mě znamená přistavit T6 manufakturu, další divy nových ras a stále dost místa pro osadníky, případně nějaké dočasné eventovky v budoucnu.
Mám postaveny 2 Venary a spolu s ostatními eventovkami na vylepšování bych to měla utáhnout, jsem v turnajově aktivním spolku.
Další Venary už asi přistavovat nebudu, KR mi taky nepadá v akademii každý týden, tak musím šetřit.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Ten výmysl bourat obytné budovy není dobrá rada
Nechápu, proč by to neměla být dobrá rada? Naopak poukazuje na možnost, která může pomoci. Ne každý hospodaří efektivně, určitě je hodně lidí, co bojují s místem i s populací na konci hry a možnost zbourat budovu, která není efektivní (ať se jedná o Eventovou budovu či třeba klasickou obytnou) a nahradit právě tímto způsobem volné místo i populaci, je určitě dobrá rada a za tím si stojím. A kdyby to pomohlo byť jedinému hráči, tak tato rada splnila účel. Sám jsem se motal několik kapitol s problémy s populací, která se po rozvinutí nové rasy u mě pohybovala vždy cca kolem 2000-4000. A tam si už hodně promýšlíš, co upgradovat, atd. Tyto Skaliska jsem zde nahodil jako možnost, a ne povinnost. A popravdě.. nechápu celkově tento zamítací postoj lidí z pozice někoho, kdo má Své město v pořádku, psát tak, aby druhé odradil třeba jen o tom přemýšlet a následně třeba si tak polepšit ve hře na několik měsíců hraní... Každý hrajeme jinak a toto jsem psal hlavně proto, aby to pomohlo těm , co to potřebují..a ne aby to kritizovali či nějak snižovali Ti, kteří mají funkční města a prosperují. Není přece důvod komentovat vše, když se mě to netýká.
 

Ludi

Veterán
@BiggJOEcz Jde o to, že se tu tento a podobné názory prezentovaly určitým autoritativním způsobem a když jsem se ozvala, že s tím nesouhlasím, dočkala jsem se nepříjemných reakcí. To už vzala voda. Ale mám právo vyjádřit svůj nesouhlas s některými názory, právě proto, že je nepovažuji za dobrou radu pro druhé. Dokonce si myslím, že některým hráčům, kteří mají málo obytek, to může velmi uškodit. Navíc, jak už bylo víckrát zmíněno i jinými hráči, tato rada není vhodná pro hráče v nižších kapitolách. Jen tak pro upřesnění, tuhle změnu uděláš i ve svém městě?
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Prealiena Já bych královskou rekonstrukcí na venary neplýtval. Pop/kult hybridy jsou v eventech vcelku pravidelně. Zatím jediné hybridy, na které stojí za to plýtvat KR jsou ty s poměrem 75% pop, 25% kult (Zimní hvězda (3x3) a Iglů festival (3x4) jsou ty o kterých vím já).
 
Nahoru