• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Letní mořské panny

DeletedUser4336

Guest
trrejsi >> Takže jde jen o to dostat rozumné alternativy, kdybys nedostal alternativu u předchozího systému jako dříve, a dostal nějaký neřešitelný úkol, tak bys ta tom byl stejně. Tady jde o to, že se náhodný úkol hned opakuje, a pokud je to pro někoho zničující varianta, tak s tím nepohne.
 

iDavis

Legenda
Mojou neriešiteľnou úlohou bude čoskoro "Dokonči 2 provincie". Na mape mi už nezostávajú takmer žiadne, a tak to zrejme touto úlohou ukončím. Na konte je dokopy niečo cez 7000 korálov (časť z toho už minutá pri posledných studniach).

Podarilo sa niekomu z vás získať cez 20 tisíc korálov?
 

DeletedUser3281

Guest
Ano, já přes 20tis jsem určitě (okolo 23tis myslím), možná když mi napadají nějaké korály zpět z 5,5tis co ještě mám a budu mít tři ty budovy na max, ale stavět asi nebudu ani jednu. Z truhel mi to sypalo spíše VB jako ty VB mají stejně největší cenu, tzn mi to ani nevadí, ty divy pomůžou městu více jak dočasnější barák. Chybí mi 7 artefaktů na ten třetí na max no uvidíme.

Jak psal kdysi lovec, já si to také psal a viditelně mě hra házela mnohem horší úkoly, celkem 25 poslední etapu a dojel jsem na dokonči dvě provincie. Už stojím na tomhle asi 5 dní a dál asi nepojedu. V závorce je kolikrát mi ten ukol padl (za 64 korálů jsou to ukoly).

1..........19x dílna 15 min (25)
2..........25x dílna 5 min (25)
3a........Získej 6 kouzel (13)
3b........Získej 900 úlomků kouzel (12)
4a........Použij 40 VB v divu (8)
4b........Dokonči 2 provincie (17)
5a........Prozkoumej 1 provincii nebo vylepši 2 budovy na lv 16+ (15)
5b........Utrať 30 VB (9)
6a........Vyřeš 10 střetů nebo 50 turnajových střetů (11)
6b........Získej 15 oparů vidění (13)
7a........Utrať 30 VB (11)
7b........Trénuj jednotky (4482 = asi 3 plné jednotky) (12)
8a........7x Bonus T1 3h (10)
8b........9x Bonus T1 9h (14)
9a........4 Bonus T1 24h (9)
9b........5 Bonus T1 48h (15)
10a......5 Bonus T1 3h (9)
10b......9 Bonus T1 24h (15)

Mě ten event moc nebaví, ty úkoly mi prostě přišli likvidační a odměny ne moc zajímavé. Ale v souhrnu jsem si nahrabal VB, možná i přes 2 tisíce vb mi naskákalo, nějaké urychlovače ze zoufalství a nudy jsem točil i studny které asi jen tak nepostavím ale kdo ví a nebylo co. Lepší jak drátem do oka si říkám.
 

DeletedUser7076

Guest
Když srovnám tenhle event se Slunovratem, tak tam bylo za sérii úkolů 5096 sluneční záři + dalších 910 za denní úkoly a pak co napadalo kolem města. Takže bylo max něco přes 6000 záři. Stejný počet korálů lze teď získat za splnění úkolů v segmentech za 30-62 korálů. Takže úkoly za 64 korálů už jsou taková "nadstavbová" část a stěžovat si, že je nelze plnit levou zadní mi přijde úsměvný.

Druhá věc jsou denní odměny. Bohužel stejně jako o Slunovratu jedu orky, takže a) budovy na manu jsou mi k ničemu, to si počkám na další event b) kulturní nebo pop/kulturní budovy jsou v tomhle eventu slabší. Řeším tedy spíš problém, za co ty korály smyslupně utratit.
 

joskap

Znalec fóra
předchozí článek:
a já jsem si myslel, asi omyl, že nekonečná řada je tady proto, aby Ti kteří mají víc času a tím pádem jedou rychleji, nemuseli od půlky eventu přestat hrát, protože už neměli co. A chyba, mám co hrát, bohužel nemohu, páč úkoly tak nějak nejdou udělat. Ještě jednou zopakuji : ze 13 kol, 11x vyzkoumej provincii, nebo zvedni 2 budovy na úroveň 16 a výše. Budovy došly a provincie za 48 hod. Pech?
 

aikomi

Mistr slova
@joskap Podle mne to není zas takový problém zrovna s těmito úkoly..Já jsem si postavila 2 budovy na prkna a za den max za 2 dny je máš vylepšené na 16lvl. A takhle je lepším do 20lvl a pak zbourám a znovu postavím...a to že máš vyzkoumat 1 provincii za 48 hodin, to si můžeš pískat radostí...Mne výzkum jedné provincie trvá 96h...Takže asi tak....:rolleyes:
 

DeletedUser7076

Guest
@joskap heh, tak tebe trápí, že v eventu založeném na náhodě máš smůlu. To je jako kdybys na pokerovém turnaji žádal nápravu, že ostatní hráči dostávali lepší karty a ty jsi kvůli tomu vypadl :) Přeji více štěstí v dalším eventu.
 

joskap

Znalec fóra
Alatriste ne, to ne netrápí, je to hra a nejde o život, Já jsem jenom hodně hravej, věnuji hře dost času (protože ho má) a pak mě štve, když nevidím za tou snahou výsledek, ale musím spoléhat na náhodu. Jinak pohoda


@joskap Podle mne to není zas takový problém zrovna s těmito úkoly..Já jsem si postavila 2 budovy na prkna a za den max za 2 dny je máš vylepšené na 16lvl. A takhle je lepším do 20lvl a pak zbourám a znovu postavím...a to že máš vyzkoumat 1 provincii za 48 hodin, to si můžeš pískat radostí...Mne výzkum jedné provincie trvá 96h...Takže asi tak....:rolleyes:
Určitě máš pravdu, jenže já jsem hrál jak jsem zvyklí a dělal jsem dvě, dvě a půl kolečka za den, no a pak když dostaneš 3x za sebou výzkum provincie, je to k vzteku, ono i ve dřevě 16, až 20, chvíli trvá. No a když k tomu 2x za sebou ještě dostaneš 10 úkolů, pokud není turnal - 2 provincie a dokonči 2 provincie, je vymalováno, můžeš na dovolenou :). Ale jak už jsem psal, je to jen hra a nejde o život. Přesto se mi to nemusí líbit. Prostě jsem od nekonečné řady čekal víc a ne opakované "likvidační " úkoly, ale to je jen můj názor:):):)

// Příspěvky sloučeny a odstraněna citace. Jumala
 
Naposledy upraveno moderátorem:
taky se vždycky seknu na 15 oparech nebo výzkumu provincie. Jsou to denní pauzy, jenže zbytek kolečka udělám během 10 minut, takže už to točím asi po desáté. Tolik korálů a odměn jsem ještě nikdy neměl, takže bych si na event vůbec nestěžoval. Mám pocit, že je nebývale štědrý. A to i přes to, že hlavní budova je možná o něco slabší. Zítra si jdu pro pár rejnoků, pak možná pár žraloků a za zbytek možná nějakou tu studnu (i když je nemám moc rád) nebo urychlovač...
 

Ludi

Veterán
Určitě tzv. nekonečné úkoly tak úplně nekonečné nejsou. Každopádně jsem ještě v žádném eventu nezískala tolik VB, ty padají parádně. Divy se mají ;)
 

Showstall

Pokročilý žák
500 korálů mi to dalo už 2x, kolik jsem jich posbíral netuším, utrácím je průběžně. Dle potřeby s ohledem na mince, abych mohl nakupovat a rozšiřovat, bo jsem v 1/2 čtvrtého lvl. Mám hotových 7 fází a nyní mě o víkendu drtí 3x48h královské lože a hned po dokončení 7x24 přepychové křeslo. Nevím, zda dokážu získat maximum.
 

DeletedUser5474

Guest
Za mě také s eventem spokojenost :) a to, že poslední úkoly jsou těžší bych pochopil, když to jsou úkoly vlastně navíc, takže s tím nemám problém, horší je, že hlavní cena je trošku horší.
 

Vicky1177

Mistr slova
Jako zdá se mi to, nebo si někdo hrál s počtem pravděpodobností u mušlí za 142? Když je nejvyšší pravděpodobnost denní odměny (30%) zrovna tady a od začátku eventu tomu tak i bylo, tak proč mi najednou už tři dny ze 142 padají jako nejvyšší VB za 25%? A to opakovaně?? :rolleyes:
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Já jsem aktuálně teprve v první kolečku nekonečné sekvence a už mám skoro druhý ráj. Takže když udělám pohled zpět tak to nebylo až tak strašné na úkoly a minulý event jsem se trápil mnohem více a ani jsem nebyl schopen udělat 8 artefaktů na Stonehenge. Jel jsem úplně stejnou strategii jako minule a dropy bonusových korálů byli na podobné úrovni, ale v tomto eventu jsem pohodlně udělal všechny budovy do sbírky a neměl jsem žádný stres ani pocity křivdy. A ještě stále mám korály a v poklidu jedu úkoly dál. Pocitově je nakonec tento nový systém fakt dobrý. A ačkoliv se některé úkoly zdají při opakování opravdu hardcore, tak pro pohodový dojezd události a získání 9 artefaktů není potřeba dělat nekonečnou sekvenci tolikrát aby to byl problém (např úkol. dokonči dvě provincie).
PS: Místo průzkumu (pro mě 90+hodin) stavím prostě dvě manufaktury na prkna (ano mám místo po rase, takže si pískám), která pak zbořím a jedu průběžně od znova.
 

DeletedUser4291

Guest
Já si myslím že v každém cyklu určitý system úkolů je, jak psal na začátku Forseti... ( Ač se to možná nezdá, tak úkoly, které obdržíš, mají předem daný řád, nejedná se o úplnou náhodu ) I když jsem si taky myslel že to dávají náhodně, dokud jsem si to nezačal psát.... Tady je ukázka úkolů 62...korálů
1 úkol - 15 minut 10 úkol - 15 minut 19 úkol - 15 minut
2 " - 1 hodina 11 " - 700 fregment 20 " - 700 fregment
3 " - mince 12 " - 1x tech. - 2x 16 budova 21 " - 1x techno. - 2x budova
4 " - 11x vapor 13 " - 11x vapor 22 " - 11x vapor
5 " - 2x katalizator 14 " - 2x katalizator 23 " - 2x katalizator
6 " - 30x VB do divu 15 " - 2x provincii dokončit 24 " - 30x VB do divu
7 " - 5x 9h manufaktura 16 " - 5x košík 9h 25 " - 5x košík 9h
8 " - 8x 3h manufaktura 17 " - 8x 3h manufaktura 26 " - 7x 3h pokročilé nástroje
9 " - 5x 24h sada nástrojů 18 " - 5x 24h sada nástrojů 27 " - 5x sada nástrojů
Když se na to člověk podívá, má to určitá pravidla v řadě myslím, mince - následují budovy, 9 -3 a 24 taky v řadě, vapor a katalyzátory taky v řadě. Tak že když se udělá prvních deset úkolů v cyklu dá se odhadnout co bude v řadě následovat...možná...:D
 

DeletedUser467

Guest
Největším zlem je pro mě úkol "dokonči 2 provincie" a na něm taky skončím. Nejsem schopna mezi eventy prozkoumat tolik provincií. Průzkum trvá věky a eventy jsou čím dál častěji. Asi mě to ale v tomto eventu ani nijak netrápí. Na 10. lvl ráje jsem dosáhla ještě před tím posledním segmentem, co se opakuje, a v denních odměnách mě toho moc nezaujalo. Někdy je ve statech budov tak velký rozdíl (viz třeba krabí hotel a venarova skaliska III), že člověk pak ztrácí o některé budovy zájem. Je to škoda. Raději bych měla ve městě více budov s různým designem než všechny stejné.
 

flego

Mistr slova
Já si myslel, že jsem udělal terno, když se mi podařilo vyměnit knihovny mystických věd za žhavé jezírka,a najednou tu jsou rejnoci obří,a i když nerad,budu stavět rejnoky. Těch pěkných budov,co jsem vyhodil už je hromada,ale pokud se budou objevovat lepší,tak není proč váhat(viz zmiňovaná veveranova skaliska III verzus krabí hotel).To samé i sety. Jenom mi vadí ta obrovská změna na tržišti,kdy sety tak nějak ten trh pokřivily,a je velmi obtížné získat zboží, které dříve na trhu bylo. Jako by už nikdo nevyráběl,jen měnil zboží III kat. (tak z 80% nabídek) a to v brutálním nepoměru. Jinak dva ráje mořských panen už jsem rozmělnil v akademii, což nebylo zvykem,a nevím,jestli je to tak dobře. Mám z toho smíšené pocity, vždycky jsem si těchto budov vážil, teď je to přebytečné zboží. Mám 14 artefaktů mořských panen,a zřejmě nepoužiji ani jeden,budova pro mě není zajímavá. Taky už melu z posledního,ty provincie mě neskutečně ničí, už čekám jen na studny a urychlovače,z minimálně 20 pokusů u bedny za 142 jsem na korály neměl štěstí ani jednou,zato nevím,co s mincemi a kladívkama :) Odměn v podobě studen, urychlovačů a budov mám až dost,snad ty výzkumy provincií nebudou mít negativní dopad při četnosti eventů na jejich budoucí nedostatek :) .
 
Naposledy upraveno:
taky už jsem protočil přes 6000 korálů a 500 se mi jich stále ani jednou nevrátilo... ale jinak spokojenost. Každý den celé kolečko úkolů protočím, rejnoků mám dost, vezmu ještě nějaký větší barák do kraftu, zkusím získat pár studen a nějaké ty urychlovače a třeba překvapí a jako minule zařadí mezi odměny i knihovnu :)
 

Ludi

Veterán
Mě taky 500 nepadá, z velké mušle "jen" VB. Hlavní cena se dá získat tentokrát snadno i 2x, možná i víckrát. Postavila jsem jí jednou. Je to krásná budova. Každopádně, kdo jí postaví 2x, tak produkce už je zajímavá.
Ale přimlouvala bych se, aby úkoly víc respektovaly kapitolu, v níž se hráč nachází. Pro hráče, kteří mají ukončený výzkum, je úkol s ukončením 2 provincií děsivý. Kdyby to bylo "ukonči 1 provincii, hned by to bylo lepší.
 

Lovec Krys

Legenda
Já mám ještě 10 provincií připravených, ale jakmile přijde úkol na 2 provincie, s eventem skončím. Raději budu šetřit síly na další zvířátka - třeba budu chtít více než jedno.
 
Nahoru