• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Evoluce fénixe

DeletedUser3281

Guest
Si nemyslím, že nám dají tohle do craftingu, přijde mi to celkem utopie, protože oni crafting nepovažují za "rare" viz královská rekonstrukce. Spíše si myslím, že nám nacpou ty artefakty do DS po jednom, možná to nacpou do té spirály jak je ve spoilerech, protože dle obrázku se zdá, že by mohlo jít o něco archeologického a k tomu se ten artefakt typologicky hodí. Spirála by mohlo být takové individuální DS.

Z principu si myslím, že nemají zájem abychom měli všechny ptáky na 10. levelu, protože by pak začali hráči pindat, že to v dalším fenixu nemají jak dál vylepšit a artefakty se jím hromadí. Další věc, zatím podle mě ty dva ptáci navíc stejně nemají smysl ani na 10. levelu a tím přidáním, byť těžkých úkolů nám ptáky posunuli na zaručeně 8 level a při troše štěstí dokonce 9 level, takže by stačil jeden či dvě artefakty v nějakém minieventu, DS nebo výzvě a mám hotovo.

Můžeme se tedy domnívat jak to nakonec bude, ale z toho jak se hra vyvíjí, co jak nabízí nebo dělají nemám pocit, že bych se mýlil.
 

DeletedUser1532

Guest
Souhlasím s Tebou a dále se domnívám, že kromě Ptáka, nám ke Krmení dodají i další bájné "Tvory", aby bylo co krmit, a to hned v dalších velkých Eventech. Mít obecně Krmení jen pro jedno zvíře by bylo asi málo, i kdyby šlo právě o Fénixe. :)

Už vím, jak je to s tím rozšířením přes KR, diskutovali jsme to aktuálně na chatu Teamu, někteří věřili v Ohniváka dříve, než já, ani na něj zatím nemám plac. Je to tak, že každý z nás ho postaví do daného levelu hry, v němž se nachází, tedy do dané rasy, kterou aktuálně technologicky řeší. Nikdo z nás ho tak nyní nemůže rozšířit přes KR, jakmile se ale posuneme o rasu výše, už to půjde, a to za 16 KR kus/lvl, jako u běžných kulturně-obytných budov.

Z toho též plyne poučení, že pokud máme v úmyslu v dohledné době přejít do dalšího levelu hry (k další rase), bude rozumné si aspoň jednu vybranou Fénixovku postavit, abychom pak mohli použít kromě Artefaktu i KR na posun o level výše.

P.S. Pro nás ostatní špatná zpráva, na podzim bude další rasa (asi) a za rok další Kult Fénixe.
P.P.S. Do té doby můžeme doufat, že nám aspoň nějaký artefakt pošlou do Dobrodružství, nebo jinam, kde ho bude možné získat trochu plošněji.

Ergo. Dává mi to takto smysl a přijde i logické, nejsem proti srovnávání handicapů mezi hráči v této hře s ohledem na to, jak jsme zde dlouho. :)
 

DeletedUser3281

Guest
No motáte trochu podle mě KR a artefakty, KR je hotová věc a to prostě můžeme vylepšit, to bych vůbec neřešil, tady se řeší atefakty a může to lidi mást, že pak máte pocit, že bude možné ty artefakty craftit.... tak bych to radši nezmiňoval už se mě dva lidi totiž ptali, zda to tedy půjde craftit proto to píšu :)

KR není ve své podstatě vylepšení, to je posun budovy do dalšího věku, ale budova se tím nijak nevylepšuje. Jen ty artefakty budovy vylepšují a ty nepůjde craftit, tzn z podstaty věci v akademii je explicitně pro ptáky jen krmení nic víc.
 

DeletedUser1532

Guest
@ExplorerFfff : Nerozumíme si, kromě Artefaktů Fénixe, které získáváme jako hlavní odměny v tomto Eventu, je možné v budoucnu zvednou level Fénixovky též přes Královskou rekonstrukci, a to v případě, že máme k dispozici další level této Fénixovy budovy s ohledem na naši pozici v technologickém stromu světa.

Tedy, zvednou level Fénixovky je možné za KR (včetně v Akademii přes Řemeslnou výrobu rozčarované Plánky) až po posunu o rasu dál, a to s ohledem na rasu, v níž jsme budovu postavili.

P.S. Jiný vztah Fénixovky ke Akademii kouzel nemají, snad jen ten vedlejší, že tam budeme produkovat Krmení.
 

DeletedUser3281

Guest
Právě, že si rozumíme ale už dva lidi tohle zmátlo, že mi psali soukromě jak to je. To že fenixe jde upgradovat pomocí RR není nic extra a tak bych to vůbec neřešil, jde to zcela automaticky protože to je eventová budova. Ale lidi si díky tomu viditelně myslí, že si budou moci "rozvinout" fenixe pomocí královské rekonstrukce.
 

Heruen

Pokročilý žák
Ahoj Fenix dobrý .
Ohnivý je super už jsem na 6 lvl.Akorat me štve jak se přidali úkoly .
Nemám už místo a ty dvoudenní výroby a denní no nevím už jen čekám .
Tak už to nějak snad doklepu ‍♀️
 

DeletedUser1055

Guest
Jako hra dobrý...ale proč na mě pomalu při každém kliknutí vyskakuje reklama, chcete-li upozornění na fenixe, to opravdu netuším. Mám chu't se na to vykašlat, protože jsem už uklikaná. Jak se toho mám zbavit? Jestli to nejde, kašlu na hru.
 

Lovec Krys

Legenda
@Heruen Ber to jako bonus.
Ty úkoly navíc jsou prostě navíc, pokud nemáš místo na to abys splnil alespoň jeden z těch nových úkolů, tak na tom jsi stejně, jako kdyby je nepřidali (ale 15x 9h dílen může splnit asi každý).
Cokoliv dalšího je jen bonus a více esencí na více pokusů v eventu.
 

luterina

Veterán
Ahoj, u mě velká spokojenost co se týká přidání dalších úkolů, bude více esencí a větší šance získat pro fénixe další artefakty, jen jsem se nechala trochu doběhnout a po splnění 114. úkolu už jsem si volnou plochu zastavěla, takže jsem musela opět bourat a stavět..., @ExplorerFfff co se týká urychlovačů, tak já je převážně používám na Divy, čím rychleji div vylepším, tím dříve je na vyšším levelu a to se prostě vyplatí :D ..truhličky točím vždy ty nejmenší a všechny fialové, jestli se vyplatí či nevyplatí neřeším, buď štěstí nemám na získání dalších 200 esencí nebo mám, o tom ta hra kromě získání odměn přeci taky je :) ..no a nefér nové úkoly? ..tak to si ještě přidám, výhodné je mít bonusovky co zabírají pole jen 2 x 1, potom jich je na stejném místě dvojnásobek a úkoly 2 x tak rychleji splněné :D ..jinak všem přeji pohodovou hru, dobrou náladu a hlavně na točení to štěstí ;):)

..jo! a zdar všem - ať už modrým, zlatým, či ohnivým - ptákům co stojí! :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2449

Guest
Nejhorší je, že jsem si omylem prodal/smazal toho ohnivého fénixe a jen kvůli tomu, že jsou označené objekty špatně vidět kdyby byly osvíceny červeným obrysem tak se taková brutální chyba nemohla stát, původně jsem chtěl smazat 1ks cesty za ním no. :( Je to pech. Ale nestalo se mi poprvé, že jsem omylem něco smazal nebo vybral protože to není prostě vidět.:mad:
Furt se dělají nějaké nové vychytávky a toto se neupraví.
 

DeletedUser2988

Guest
musis koukat poradne, pri prodeji budov to chce potvrzeni, tak se poradne koukat :) mne se to jeste nikdy s nicim nestalo, a to hraju na appce, na ktere je to jeste hure videt
 

Semtexx72

Znalec fóra
Kdypak se dozvíme info, co bude za denní odměnu v poslední den akce? Má to být překvapení ? :)
Když už jsou některé budovy nabízeny 2x za dobu trvání akce, tak bych uvítal zopakování hned té první (Záhadné kouzelné vejce), která byla vůbec nejlepší čistá kulturka v této akci.
 

Lovec Krys

Legenda
@Semtexx Odměna v poslední den je: Žhavé jezírko.
Jediný zdroj je beta server, kde událost běží se 14 denním předstihem (nejčastěji to bývá 7 denní předstih, pokud nedávají něco nového, jako teď fénixe).
 

DeletedUser3281

Guest
@Semtexx no toho se těžko dočkáš, protože tu nej budovu dávají jako první zcela záměrně :)

Dnes jsem vytočil 4389 a získal jsem 10x denní a asi tak miliardu odpadu ve formě mincí, tzn to máme dnes 438 esencí za denní budovu.
Celkem jsem zatím získal 17 denních budov, z největší truhly mi většinou padli mince, jen asi 2x mi padlo 200 zpět. I tak mám již ale do konce eventu zaručeno, že bude 9 level ohniváka, bez těch úkolů navíc by to asi nebylo, takže za ně můžu poděkovat, protože 9 level a portálové požehnání je hlavní důvod, proč to má smysl stavět :) Za celý event jsem mohl získat cca 6250 esencí, tzn na celý to zatím dělá 367 esencí za denní budovu.

Tak uvidíme, co bude padat do konce, až budu postupně točit z těch 585 + okolo města, co ještě posbírám. Jako ty mince mě pěkně štvou, ale jinak standardní event, prostě by člověku padlo těch asi 10-12 budov tak jako vždy.

Do 10 levelu ohniváka by možná moc nechybělo, ale popravdě prachy do toho vrážet nebudu :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1532

Guest
Právě, že si rozumíme ale už dva lidi tohle zmátlo, že mi psali soukromě jak to je. To že fenixe jde upgradovat pomocí RR není nic extra a tak bych to vůbec neřešil, jde to zcela automaticky protože to je eventová budova. Ale lidi si díky tomu viditelně myslí, že si budou moci "rozvinout" fenixe pomocí královské rekonstrukce.

Nevím, jací lidi si myslí, že se budou moci Fénixovky upgradeovat/"rozvinout", prostě zvýšit o level výše přes Královskou rekonstrukci, ale viditelně k nim patřím taky, v poslední záložce náhledu k tomuto objektu je právě ta možnost budovu zvýšit o level. Spíš je pro mě záhadou, co si myslíš vlastně Ty...

A jen zopakuji, že to bude možné až v dalším levelu hry (rase), následující po té, v níž budovu poprvé do města umístíme, protože rasa v níž ji umístíme, bude pro nás aktuálně konečným levelm hry, pro nějž bude budova nastavena, a tedy plně rozšířena.

Ergo: Pokud někdo přišel včera a postavil ji, tak bude za KR moci zvedat Fénixovku i bez Artefaktů, až po Lesní elfy (9. kapitola hry) na 10. level. Kdo ji postaví v Amuni, musí počkat na další rasu pro upgrade přes KR a jedinou možností je zisk Artefaktu, jiná varianta aktuálně není a podle mě ani nebude.

P.S. Explicitně jsem ve svém prvním příspěvku včera odmítl, že by kdy mohlo jít získat Artefakt přes Řemeslnou výrobu, a to s ohledem na to, že Artefakty se zařadí ke komoditám, jako jsou Plánky a KR, tedy věcem, které aktuálně není (zatím :) ) možné koupit ani za reálný peníz.
P.P.S. Něco jako balíček: "Plánek, Artefant a Knihovna" bratru za 1.000 dia si ale už představit i umím (živí mě internetový marketing). A kdo by odolal, když budeme mít aktuálně skoro všichni 7.-9. level Ohniváka, že...? :)
P.P.P.S. Jsem si skoro jistý, že následovat budou i další "objekty" pro "chov zvířat" a jejich Krmení (něco jako Tamagoči má už zase hlad) za nějaký ten neodolatelný efekt ve hře.
P.P.P.P.S. Tipuji, že to další zvíře bude Jednorožec... :)

To dále následující (myslím, že nakonec budou tři) by mohla být nějaká "ryba", třeba Siréna, nebo Mořská panna. No a nebo, třeba Jaderná ponorka typu Akula (třída Tajfun), ta by v boji mohla dobře svým efektem posloužit, hlavně proti Mágům opozice...
 

DeletedUser3281

Guest
@Mirael Archer Tak nebudu je hlásit, ale někteří si zvykli, že mám většinu věcí spočítanou a vím co se vyplatí a nevyplatí, tzn když si tu něco přečtou tak se někdy i zeptají zda to má smysl stavět a nebo co si myslím, že by mělo v eventu smysl a to že hned dva měli dotaz, jak to tedy je, že tam lidi na foru píší, že půjde zvedat level ptáka za RR(KR) tak to prostě viditelně je matoucí, jako i pro mě je prostě zcela zbytečné mluvit o nějakém RR na zvednutí do další rasy, protože to mi přijde jako zcela samozřejmá věc a alfou a omegou celého ptáka její to, že jí v dalším věku posunu do další rasy, alfou a omegou je, jí dostat na 10 level což jde pouze pomocí těch artefaktů a tímhle se právě matou lidi a jestli to zmátlo dva z šesti lidí co mi čas od času píšou o radu, kdy jeden pochopil, že snad půjde artefakty craftit a druhý, že tedy místo nich půjde dle někoho tady použít RR, tak mi to nepřijde jako zanedbatelné.

Ale jinak jo, samozřejmě máš pravdu, že při podrobném čtení se to dá pochopit správně ale i tak mě to prostě prostě věc k ničemu, řešit, že si ptáka další věk posunu dál, to není nic těžkého, udělat 10. truhel je poměrně v klidu totiž abych měl plánek, mnohem těžší je ten plánek vyměnit za RR i tak ale celý event se řeší to, kolik získáme artefaktů, kolik levelů dostaneme a tím pádem jak získat poslední level ptáka? Na to se většina lidí ptá a bude ptát, a tudíž je pak mate to, když někdo hned řeší jak bude level zvedat pomocí RR :) Snad jsem to tedy vysvětlil dostatečně :)

A mě bude chybět okolo 350 esencí do posledního levelu ptáka, což by se asi dalo koupit já nevím za 250-500Kč ale to mi za to fakt nestojí tedy :D

PS. Hlavně posunem ptáka do další rasy nezískáš nic pořádného, pár lidí a kultury, odpad jako mince a trochu kladiv jinak stále to samé, tzn mluvit o tom prostě k ničemu to proč to stavíme nemá s tímhle moc nic společného :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1532

Guest
@ExplorerFfff Opravdu nepochybuji o Tvém početním umění, nakonec, jak umíme počítat se ani tak neprojeví na Fóru, jako ve hře samotné, že. Jednu chvíli ale ze Tvých příspěvků spíše vyplývalo, že se lidé diví tomu, že to přes KR/RR (Královská rekonstrukce = Royal Restoration) zvednout jde a nepochybuji o tom, že mechanismus, jak to půjde nebyl zatím nikde podrobněji vysvětlen. Tedy kromě tohoto vlákna.

Přece právě proto existují tato diskuzní témata, tady to můžeme proprat tam i zpět a hledat optimální řešení nově vzniklých zadání ve hře, dokonce lidé, jako je Dave nám ta zadání zpracují, připravují a v dokonalém infoservisu předkládají a musí to být hodně pracné, to je jasné. Prostě dvěma slovy Princip komunity. Komunita má potom velkou sílu, když na něco zapomene jeden, velmi rychle bude doplněn, pokud něčemu nerozumí druhý, rychle se do obrazu dostane. No a důležitá je i funkce participační, kdy prostě odhadujeme, jak to řešit v budoucnu, když to nyní je sice řešitelné, ale nikoli herně.

Mám už spočítáno, že Ohniváka dám na 9. lvl. Podle mě je tohle ten cíl, 10. lvl je už jen o trošce efektu k boji, obyvatel a kultury navíc. Právě proto jsem zde uveřejnil svůj závěr v němž TVRDÍM, že budou další objekty se "zvířaty". Když už tuto budovu Tvůrci vyvinuli a do hry implementovali, Krmení je už součástí produkce, tak není důvod nám nenabídnout další aspoň dva Artefakty jiných zvířecích druhů. No a pokud to bude pravda a já si myslím, že ano, pak je rozumné poněkud výhledověji šetřit místem a nechtít hned vše a počkat si na ty další artefaktové sety.

Závěr:
1. Zvednout Ohniváka, kam až to půjde, optimálně na 9. level je herně i bez dia možné a proto i rozumné, 45% podpora v boji vypadá u tohoto levelu výborně a ze zkušeností jiných je v boji citelně znatelná.
2. Podle možností ho dostat na 10. level bude přednostní, před vývojem další Fénixovy budovy.
3. Se stavbou dalších Budov Fénixe počkat, jejich rozvoj zatím odložit, především proto, že do cca 5.-6. levelu jsou velmi málo efektivní a budou tak spíše dlouhodobě zavazet, než přispívat. Platí tedy zásada, stavět Fénixovky až poté, kdy máme dostatek prostředků k jejich efektivnímu vylepšení na aspoň 5. level, lépe na 6. a vyšší.
4. Je možné očekávat, že Princip "Fénixových budov" bude v brzké budoucnosti (další velký Event) opakován, a to s jiným Tvorem a jinými typy efektů na město. Proto je rozumné v této oblasti hrát strategicky a méně spěchat, o to více věc promyslet.

Ergo: Nikdy nebudeme mít možnost dát do města všechny budovy tohoto typu, takže si prostě jen dobře vyberme, co potřebujeme nejvíce, a to též s ohledem na efektivnost nabízených objektů a naši možnost tyto objekty dostat k maximu jejich možné účinnosti.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3281

Guest
Ano, já bych snad dodal jedno, i když někdo místo má, tak je potřeba si uvědomit, že v rámci 6 měsíců zvládne dál sebou táhnout pouze omezený počet budov, resp celkem 360 dílků plochy od čeho je třeba odečíst 10 za každou kouzelnou budovu co vlastní. Což většinu lidí dost omezuje, protože třeba na manu ti, co lépe počítají vlastní zimní stromy, které zatím nic nedokázalo nahradit ty zabírají prakticky třetinu celého "spoření". Jinak souhlasím se vším.

PS kdo není na konci, má pouze třetinu dílků, tedy cca 120 sebou, jinak by musel prodloužit času v rase na déle.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Heruen

Pokročilý žák
@Heruen Ber to jako bonus.
Ty úkoly navíc jsou prostě navíc, pokud nemáš místo na to abys splnil alespoň jeden z těch nových úkolů, tak na tom jsi stejně, jako kdyby je nepřidali (ale 15x 9h dílen může splnit asi každý).
Cokoliv dalšího je jen bonus a více esencí na více pokusů v eventu.

Tak já to nějak už dodělám;-))Jinak dobrý trhla jsem rekord v turnaji :))Myslím díky Fénixovi.
Nepíšu to ve zlem ;-))Proste mi to jen teď chvíli potrvá :))
 
Nahoru