• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Čarodějové & draci

DeletedUser76

Guest
Zdravím místní člověčinu ( myslím tu reálnou ,takže všechny :D) .Dnes ráno se mi poštěstilo hodit sedan u lepšího počítače a při té příležitosti jsem oživila město chodci. Mám to ráda,když se ve městečku hezky hemží po ulicích. Hned je lépe :).
Chvilku jsem čekala zda náhodou nepřelétne nad městem nějaký ten drak nebo babice na koštěti. Zřejmě jsem zlobila,prý jen ty nejhodnější je uzří ;).
Nicméně jsem se velice pobavila u bludiště. Takový fofr v bludišti , nejdříve mne napadlo zda se radují a rychle běží ven ,ale ne.
Nakonec jsem došla k názoru ,že je to scéna z kultovního filmu Osvícení kde tatík Jack honí svého synka před hotelem ve stromovém bludišti .
Ty jo ,klobouk dolů před vývojáři i hororové prvky dokázali zasadit do hry Elvenar , skvělé :D:D. Děkuji. :)
Pro ty co nejsou ještě tak daleko přikládám bludiště.

800px-SC_Culture_6x4.png
 

Moni Arda

Znalec fóra
Od začátku hry jsem se těšila na kapitolu Lesní elfové a narozdíl od Víl a Orků a Goblinů jsem jí prosvištěla jako velká voda, takže jsem se ze vzhledu jejich budov moc dlouho netěšila. Arkchitektura Čarodějů a draků mne ale velmi mile překvapila. Ač mám zatím budov jen pár, již teď se těším na nadcházející proměnu města. Pravda, trochu mi teď dělá starosti, kterou fakultou začít nejdříve a kterou pokračovat, ale až si to srovnám v hlavě a vytvořím si plán, budu si užívat přestavbu města :) Hra se mi líbí s každou kapitolou více a více, takže doufám, že mi hodně dlouho vydrží :)
 

DeletedUser4169

Guest
Draci jsou koncepčně zpracováni dobře, ale strašně se táhnou, když už máte vše vybudované, stejně vás limitují učni a tak prostě jeden výzkum trvá týden, ke konci.. subjektivně mi to přijde nejvíc zbržděné ze všech ras doposud.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Moni Arda : 1. alchymie 2. černá magie 3. mystické vědy :) https://www.gamersgemsofknowledge.com/sorcerers-dragons-chapter-x

já se do lesních elfů také docela těšil, všichni tu kapitolu hrozně chválili. ale jsem rád, že už jsem z ní vypadl, fakt mě to nebavilo. milion továren a milion klikání, protivnej strom, kterýmu furt něco vadí (sleduji i ten příběh) a výzkum také neodsejpal, jak jsem si představoval. kapitolu jsem měl asi za 2 měsíce, stejně jako orky, a to jsem měl továren nadbytek oproti doporučenému číslu v povinném úkolu.

tím víc jsem se těšil na čaroděje, ale bylo mi jasné, že ta přestavba města bude hodně velký výzva. hrál jsem si v elven architekovi, a když smažu 8 z 10 vrb, postavím 13 knihoven, vyjde to úplně přesně a krásně :)

a ta architektura lesních elfů (která se mi docela líbí), ještě nějakou dobu zůstane, než dorazím pár rozšíření na naplánovanou přestavbu.
 

Angedev

Velmistr písma
@CorwinOfAmber : Já teď takhle plánuji přestavbu na Elementály a to je teprve oříšek :D Potřebuji ještě minimálně 4 rozšíření a zavedení kouzla na vylepšení eventových budov a pak mi to snad více méně klapne :D
 

DeletedUser4169

Guest
U draků při tý přestavbě se můžete zaseknout, protože se mění ty obytný budovy (mě se měnili ještě dílny, páč sem předtím na ně dlabal) až někdy v půlce výzkumu, kdy už máte postavenou dračí infrastrukturu a nezbývá odkladové místo. Já kvůli tomu musel zbourat právě asi tři vrby.
 

Lovec Krys

Legenda
Jestli to ke konci bude trvat jen týden na výzkum, tak to je pořád rychleji, než co mi trval výzkum prvních dvou technologií vyžadujících absolventy.

Úvod do téhle kapitoly je kouzelný. Člověk ani nestačí pořádně postavit univerzitu a už to po něm chce absolventy:)
Takhle brzo v kapitole jsem ještě knížky do divů nesázel.

Já vrby už nemám:)
Teď mám 7 žhavých jezírek a 8 mystických knihoven. To by mohlo stačit. Knihovny pak v červenci nahradím z letního eventu.

Já už úkoly nijak neřeším. Jednak dávají směšné odměny a jednak je stejně nejsem schopen splnit.
Budu rád, když kromě kampusu lv4 (zatím mám lv2, večer budu mít suroviny na lv3) postavím i po 3 fakultách z každého druhu (tzn. ještě jednu černou a jednu mystickou přistavět.
Ale pokud to ke konci potrvá ještě déle než na začátku, tak je to asi na dlouho.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : počkej co tam vyvádíš s tím výzkumem :) kampus teprv na 2ce a už postavený zástup knihoven?

pokročilé průzkumíky jsem otevřel přesně před 2 týdny. chvíli trvalo, než jsem vyzkoumal celý ten první sloupec (dokonce jsem tam čekal asi 2 dny na manu, protože bylo hodně VB z turnaje), každopádně někdy teď v sobotu jsem poprvé zvedl kampus na 2, teď už je na 4.

je pravda, že od začátku jsem měl nachystané místo na maximální počet fakult, i přestavby se povedly tak, aby bylo kolem kampusu dycky maximum, co se tam vleze.

zaseklej už samozřejmě několik dnů jsem, ale dokavaď nebudou všechny fakulty na 4ce, nic do výzkumu vyrábět nebudu. koukal jsem na úkoly, a bohužel to po mě tedy bude ještě chtít ty 5-hod produkce, i když je pak potřebovat nebudu. ale nevadí, mně ty odměny připadnou fajn. mana a orkové se hodí, navíc ten příběh mě tady hrozně baví.
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Nebylo místo.
Já zatím vyzkoumal rozšíření a ty knihovny (celkem po 50 všech druhů absolventů), obojí mi zvětšilo volné místo (které jsem navíc měl v uplynulých dnech použité na výrobny pro dobrodružství).
Teď už nic zkoumat nebudu dokud to vše nevylepším na maximum. Do výzkumu se vrhnu poté. Uvidím, kolik navíc se mi těch fakult tam vleze, ale počítám s tím, že úkoly na počet výroben už nikdy nesplním.
Kampus 3 bude dneska, až mi doběhne výroba lapačů duší (pak to hodím vylepšovat a urychlím to urychlovači).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no jo, málo si mazal :) já provedl první velkou čistku už v lesních elfech, kde šla pryč 3. zbrojnice, několik obytných budov, téměř všechna kultura co nedává populaci a několik starších kulturně-populačních budov, co jsem nahradil fénixovýma.

v čarodějích jsem zlikvidoval poslední 2 sněžné okouzlující stromy a 4 cukrové otce pralesa. (a už jsem věděl, že se vlezu se vším). a na další přestavbu můžu shodit maják a trpasličí vál a postavit pak znovu, proto je neleveluju.

navíc jsem u tebe nikde nenašel včelu - ta udělá fakt hodně, byť se to nezdá. smazal bych prostě cokoli a flákl tam včelu a hned s ní šel nahoru, co to půjde.
 

iDavis

Legenda
@CorwinOfAmber keďže je otázka koľko obytných budov si nechať pri prechode do čarodejníkov pre mňa aktuálnou, náhodou si nepamätáš koľko si ich potreboval ty?
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Já včelu nemám v úmyslu stavět. Je sice fajn, že zvyšuje produkci portálu, ale i bez ní budu nejpozději za rok na konci výzkumu a fakt nevidím rozdíl v tom, jestli stihnu rasu za 3 nebo 4 měsíce - stejně budu x dalších měsíců čekat na rasu další. Časem můžu změnit názor, ale zatím to vidím takhle.
Ze stejného důvodu mi nevadí, že neplním úkoly na počet výroben spřátelených ras (ono zas o tolik méně jich nemám).

Předpokládám, že výzkum čarodějů se mi rozjede, až dolevelím Kampus a všech 9 fakult (2 teď stavím, takže se mi tam vlezlo po 3 z každé.

Nejstarší kulturky mám z dob Elfů, zimní event je již kompletně smazán.
Val, Houby i všechny 3 zbrojnice potřebuji na nepřetržitou produkci vojska do turnaje, takže zatím nic z toho v dohledné době neplánuji nic mazat.

Celkově vzato jsem zvolil strategii optimalizace města pro vyšší výsledky v turnaji a to i na úkor o něco pomalejšího rozvoje města.
I přesto je dle mého odhadu stále rozvoj rychlejší než průměrného hráče.
Navíc si myslím, že existuje reálné riziko, že stejně budu u elementálů čekat, až mě doženou pomalejší hráči, abych měl s kým měnit T4 suroviny.

Holt mě asi brzo ve výzkumu předeženeš(pokud se tak již nestalo).
 

DeletedUser341

Guest
já dělal dřív "draky", než "nekromanty" a taky to fungovalo, ale myslím, že hlavní je začít těma alchymistama...
 

Moni Arda

Znalec fóra
A když už jsme tedy u předávání zkušeností, může mi prosím někdo napsat, kolik je tak třeba kterých fakult? Zatím mám 2x alchymisty a 2x černou magii. Mystické vědy zatím zkoumám. Díky za odpověď :)
 

DeletedUser341

Guest
budeš mít úkol (povinný, jak jinak), co chce 4 od každé, ale jde to zvládnout v pohodě i se 3... hlavní je, mít jich stejně - i když jsou jinak veliké, vyrábí a spotřebovávají všechny stejné množství a navzájem jsou závislé...
 

Moni Arda

Znalec fóra
Se stejným počtem jsem v zásadě počítala. Byla jsem ochotná jít na tři budovy od každého, ale jestli chce úkol čtyři, tak je stejně budu muset postavit. Otázka je, zda se rozhodnu ty čtvrté budovy vylepšovat, ale to mi snad ukáže hra.

Moc děkuji za svižnou odpověď :)
 

DeletedUser341

Guest
Tak když nejdřív dokončíš kapitolu, tak pak se povinný změní v nepovinný, takže... Dá se to i s těma třema :)
Já vylepšoval všechny, kvuli rovnováze, ale já mám místa dost, no
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : ona ta včela se nezdá, ale jakmile máš postaveno a začneš vyhazovat přebytečné mince u obchodníka, ten bonus k němu je také fajn. já dám takhle denně 4-5k mramoru + 4-5k oceli navíc, což rozhodně zanedbatelná čísla nejsou.

je pravda, že průměrných výsledků v turnaji dosahuješ vyšších jak já. i tak ale na tom nejsem úplně špatně a snažím se najít nějaký rozumný kompromis mezi rychlým postupem a nějakými těmi body do turnaje. a co bude po elementálech, to je problém Corwina z budoucnosti :)

@Moni Arda : no když maximum je 4 od každé, musí to mít smysl, že jich je stejně :) tedy jak píše kolega. každopádně úkol můžeš v klidu ignorovat přece. přehoupneš se do další kapitoly a změní se na nepovinný.

@iDavis : před nějakou dobou jsem si to počítal - kolik budu potřebovat lidí do konce elementálů s tím, co aktuálně mám (6 dílen, 2 zbrojnice, cvičák, 6+4+4 manufaktur) vyšlo mi to na 42 obytných budov. nepočítal jsem s návratností propasti a horského sídla. pak mi snížili populaci u eventových budov. stejně ale předpokládám, že nějaké nové zase získám. s tímto vědomím jsem s klidným srdcem ponechal 40 obytných budov. (v ementálech zruším dvoje prkna a postavím 2 mramory, tak snad budou chtít těch lidí zhruba stejně)

v čarodějích bude velký nadbytek lidí, ale v půlčících slabý nedostatek, v ementálech taky. takže mazat už rozhodně žádné nebudu.
 

Angedev

Velmistr písma
Čtyři byly povinné? Já myslím, že povinné byly jen 3 a ty 4 už bylo možné odmítnout... Ale přiznávám, že si to také úplně nepamatuji :D A pokud si dobře vzpomínám, vystačila jsem si se 2 od každého, ty třetí povinné jsem postavila a zase zbourala (nebylo místo je tam držet)... I tak jsem nejednou musela čekat na učně...
 
Nahoru