• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Čarodějové & draci

DeletedUser341

Guest
Jestli se dobře pamatuji, šel jsem v čarodějích taky na 40 obytek, do elementálů jsem 2 přistavoval (plus jedna kouzelná a něco málo z eventovek, divy jsou samozřejmost :) ). Měl jsem 6+4+3 manufaktury, 4 zbrojnice, 9 dílen, cvičiště i žoldnéře a vyšlo to... Taktak, ale vyšlo :)
A mramor a prkna v elementech vyjdou naprosto na stejno (taky jsem nahrazoval dvě prkna...)

@Angedev Já na učně právě nečekal skoro vůbec - víc manufaktur na max = víc učňů :)
 

Angedev

Velmistr písma
Aha, tak to jsrm asi něco nedopočítala :D Každopádně už je to nějakou dobu za mnou, tak už to nenapravím :D
 

DeletedUser341

Guest
Ono právě pomáhá tady dost ta včela, co tu někdo zmiňoval Corwin... Za stejné množství učňů dostaneš víc "polovystudovaných", tím pádem můžeš častěji "vyrábět" absolventy, místo těch "polo", a tím zas zpětně spotřebováváš za stejný čas méně učňů (snad jsem to napsal smysluplně)... Takový zvláštní kruh :)
 

Angedev

Velmistr písma
Jojo, včelu chápu a průběžně ji vylepšuji :) Ale vzhledem k tomu, že stavím všechny divy, které jsou dostupné, tak to jde pomalu, musím je nějak spravedlivě podělit :D
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Včelku si vyzkouším na cz2 městě (což chvíli ještě potrvá - je na začátku V. věku), zatím zůstanu u toho, že její místo zabere nějaký jiný div (posilující armádu,bludiště na manu apod.)

Pro ostatní: Změna povinnosti úkolů po přechodu do nové kapitole je věc, kterou mám velmi rád a nadšeně toho využívám (ono v těch úkolech jsou k něčemu stejně akorát ty diamanty).
 

Prealiena

Velmistr písma
Ověřovala jsem si s Platinum leaf a i tady v otázkách to někde řešili, že úkol postavit 4 fakulty od každé se dal odmítnout už před změnou s odmítáním výzkumu s postupem do další kapitoly. Takže 3 od každé je maximum v povinných úkolech.
 

Lovec Krys

Legenda
@Prealiena Takže bych ten úkol teoreticky splnit mohl, kdyby před ním ještě nebyl naprosto nelogický povinný úkol na spoustu produkce 5h fakultních surovin v době, kdy už budu mít všechny fakulty i portál vylepšený, takže to stejně odkliknu u půlčíků:)
 

DeletedUser4169

Guest
Ano, tenhle úkol jsem přehlédl a jelikož jedu vždy formou vylepšit vše na max. a pak teprve rozjet výzkum, tak sem si pak dva dny blokoval univerzity výrobou zbytečností. Ale i tak, mám vše po 4 na lvl 4 a ti učni mě pořád brzdí. Musím třeba nechat jednu univerzitu přes noc stát atp. Chybí tu ten prvek, moci to nějak ovlivnit vlastní aktivitou.
 

Prealiena

Velmistr písma
Jak to tak čtu, tak asi zařadím Kvetoucí obchodní cech na vyšší prioritu při vylepšování. Už ho brzo budu stavět.
 

Lovec Krys

Legenda
Tak už jsem k tomu úkolu došel - Vyrobit 20x základní suroviny fakult, když už mám portál i všech 9 fakult na maximu.
Dlabu na děkana, ať si to vyrábí sám.
Já to na začátku půlčíků zase odkliknu.
 

DeletedUser341

Guest
Já to nakonec obětoval... Jsou tam potom postupně 3 úkoly, co daj dohromady 80k many, a když si to člověk dobře načasuje (sebrání odměny za úkoly), může to trochu pomoci se sběrem many pro výzkum... A mně se to hodilo :)
Ale kdo nepotřebuje, tak je to fakt v téhle fázi úkol na palici...
 

Lovec Krys

Legenda
Tak já produkuji (dle toho, jak efektivně ji vyberu) 50-60k many denně, takže mana rozhodně nebude pro mne brzda, mě budou brzdit jiné věci.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
také jsem nechápal, proč je tam takový úkol vůbec je... no zatím se tomu snažím přizpůsobit, abych ty suroviny pak nevyráběl úplně zbytečně. takže s kampusem na 4 a většinou fakult na 3 teď šetřím na obytné budovy (výzkum technologie se bude hodit i do události) a následně pak dorazím upgrade osadníků.
 

Baxcze

Znalec fóra
Když to tu tak pročítám tak Čarodějové a draci bude pěknej záhul na místo.Splnil jsem prvních několik málo úkolů a už mám z toho hlavu v pejru co budu dělat dál.Mohl bych tu někoho poprosit o nějaké obrázky jak to přibližně postavit.Plánuju postavit od každé fakulty 4 budovy jak tu už bylo napsáno jen uspořádání si nějak zatím nedokážu představit.Předem děkuji.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Baxcze : ahoj, tady https://www.gamersgemsofknowledge.com/sorcerers-dragons-chapter-x máš v druhé půlce stránky uspořádání fakult pro každý level kampusu.

jinak kapitola to je uplně super, mě hrozně bavila. ale největší výzva byla ta přestavba obytek. já smazal vrby, nahradil je za knihovny a tím jsem něco místa získal.

a jak koukám na tvé město, tak můžeš spoustu i smazat. já jedu na 40 obytkách a dílen / manufaktur / zbytku mám zhruba stejně jak ty (eventových budov asi taky podobně). v čarodějích dostaneš hrozný kýbl lidí. (jen nesmíš jít s lidma úplně na nulu, ať máš na začátku půlčíků na upgrade tržiště).
 

Lovec Krys

Legenda
Mi manu v čarodějích pořešilo mých 13 Festivalových obchodníků. Bohužel v tomto eventu nic podobného není, tak budou muset knihovny stačit.
 

Prealiena

Velmistr písma
Zkoušela jsem si na elvenarchitekt plán, dobrá zpráva je, že se mi tam vejde tří-fakultové uspořádání (na 4 fakulty jsem rezignovala) i vylepšení všech 30ti obytek. Špatná zpráva, že budu muset zbourat půlku vrb bez náhrady. Tak nevím, jak na tom budu s manou. Na kulturní bonus jsem taky rezignovala. Pár lidí z našeho společenství v minulosti vyhlásilo přechodně stop motivacím kulturních budov s tím, že mají tak málo kulturek, že jim to nezlepší ani všechny opackovat. Při nejhorším to udělám taky tak:), ale ta mana mě trápí víc.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Pralinka : měl jsem 10 vrb a 5 eventovek na manu. (produkce srovnatelná s vrbou). v čarodějích se to změnilo na 3 vrby, 12 knihoven a 4 eventovky. s manou jsem byl úplně v pohodě. asi takhle - smažes 1 vrbu, postavíš 1 knihovnu. minus kultura, plus místo, mana furt dobrá.

kultura šla dolů po prvním mazání asi o 20k, ale tak nějak se mi povedlo skončit na nějakých 10k kultury, takže i 125% bez problémů. no ty 3 poslední vrby jsem nechal fakt jen kvůli kultuře.

mám tu na fóru i screeny, takže nekekám :) https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/vaše-městečko-na-winyandoru.988/page-2#post-77903 (poslední 2 spoliery)
 
Nahoru