• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Čarodějové & draci

Prealiena

Velmistr písma
Tak to nehrozí, já teď jedu na 8 vrb + 8 tajemných jezírek.
V čarodějích budu muset 4 vrby zbourat a zbytek nějak nahradit knihovnami/festivalovými kupci, až dorazí královská rekonstrukce (stejně mám jenom 2 kupce). Zatím nevím, jak to přestavím s těmi knihovnami. Počkám si, až přestoupím k čarodějům a pak se s tím poperu.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Pralinka : ty máš jen 30 obytek, to zvládneš úplně v pohodě :) já jich zvedal 40 a vlezl jsem se. a ti cukroví otci pralesa by se taky dali vymlátit, už budou tak 2 kapitoly staří, ne?
 

Lovec Krys

Legenda
@Prealiena Na královskou rekonstrukci bych nespoléhal, kdo ví, kdy ji nasadí. Je klidně možné, že vyzkoumáš čarodějné divy a vylepšíš je na lv 20 dříve než bude. A s divy na vysokém levelu ty eventové budovy stejně potřebovat nebudeš.
 

Prealiena

Velmistr písma
Já neholduju neoverscoutingu, ale pravda, zatím jsem se vždycky vešla. Hold to jedu minimalisticky.
A ti cukroví otci už jsou hodně přes čáru, zvláště po nerfu. Ale chci je tam udržet, protože stále doufám. :oops:
 

DeletedUser2715

Guest
Když to tu tak pročítám tak Čarodějové a draci bude pěknej záhul na místo.Splnil jsem prvních několik málo úkolů a už mám z toho hlavu v pejru co budu dělat dál.Mohl bych tu někoho poprosit o nějaké obrázky jak to přibližně postavit.Plánuju postavit od každé fakulty 4 budovy jak tu už bylo napsáno jen uspořádání si nějak zatím nedokážu představit.Předem děkuji.
Dobrý den.Zrovna jsem se dostala k čarodějům a jsem z toho živa diva.Mám nedostatek místa,potřebovala bych zbourat vše z lesních elfů,ale...Můžu už teď,nebo musím čekat až příjde tenhle povel v úkolu?Abych zas nebyla moc rychlá.Díky za každou radu a odpověď.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Ahoj.
U Kapitoly Čarodějové a draci klidně zbourej vše nepotřebné z Lesních Elfů. 200ks diamantů získáš právě vylepšením Pokročilých průzkumníků a to je jeden ze dvou důvodů, proč čekat s bouráním v nové kapitole. Druhý důvod je bourání pro mince/zásoby, ale postupně kvůli kapacitě mincí a zásob.

Informace na tuto kapitolu hledej tady:
https://www.gamersgemsofknowledge.com/sorcerers-dragons-chapter-x

Přehled úkolů pro danou kapitolu zase tady:
https://www.gamersgemsofknowledge.com/story-quests-humans
..jen je třeba si tu kapitolu zvolit na spodní liště okna (u tebe čarodějové jsou S&D)
 

DeletedUser2715

Guest
Dobrý večer.Najdu tu prosím na foru někde ukázku toho jak nejlépe sestavit kampus a fakulty?Zase zápasím s místem a než se rozšířím,bude nějakou dobu trvat.Děkuji :))
 

Saux

Znalec fóra
Ahoj, tak už jsem k čarodějům doklopýtal i já :)
Mám tedy dotaz na pokročilejší: Z hlediska místa - je výhodnější nacpat kampus + fakulty do středu města (a ostatní budovy vytěsnit na periferii), nebo pro čaroděje udělat místo někde na kraji, jako jsem to dosud dělal u předchozích osadníků? Podle mě je lepší ta první varianta, ale za zeptání nic nedám :)
 

DeletedUser4336

Guest
Je to jedno, pouze musí být splněna podmínka napojení na náměstí moudrosti (nelze měnit orientace, a to musí být napojené na cestu) a být dostatek místa zcela kolem něj (a zvětšuje se až do obřích rozměrů 10x10 polí), bude zcela obklopen fakultami (4+4+4), takže je dobré si předem zjistit jak velké ty fakulty jsou, a jak hrůzostrašně se nafoukne kampus na čtvrté úrovni. Docela dobré pojednání je o tom na stránkách elvengems.com, tam je rozestavění budov věnováno docela dost prostoru (včetně vývojových fázích kampusu). Takže když si spočítáš potřebné místo, lze to pak fouknout kamkoliv.
 

Lovec Krys

Legenda
@Saux Nezáleží na tom. Plný kampus s maximem fakult (Kampus + 12 fakult (3 druhy po 4 fakultách - víc jich tam nenacpeš - ony se musí přímo dotýkat kampusu)) má přibližně stejný tvar bez ohledu, zda jej máš uprostřed nebo na kraji města.
Teď jde pouze o to, zda máš místo na celý slepenec nebo ne. A jak ti to bude ladit s ostatními budovami (např. obytky mění velikost a tvar ze 4x3 na 3x5).
Já měl Draky na okraji (teď si nepamatuji, zda na okraji uprostřed nebo v rohu).

Je zde také možnost si to vyzkoušet na Elvenar architektu.
 

Saux

Znalec fóra
Tak mám ještě jeden dotaz, tedy vlastně dva: Jsem v čarodějích a mám v průměru okolo 500K many skladem. Není to zbytečně moc? Nějaké místo po pokácené vrbě by se mi šiklo :)
A je mystická knihovna na výrobu many výhodnější než vrba?
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Mystická knihovna má lepší poměr výroby many na dílek, ale je horší co se týče kultury. Každopádně jako manová budova je mezi základními budovami perfektní.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Určitě vyměnit vrby za knihovnu (max. budeš řešit chybějící kulturu). V prosinci to nejspíše stejně vyměníš za nějaké manové budovy z eventu.
Vrby by stejně dále nestíhaly v produkci many.
Já měl kdysi tuším 12 nebo 16 žhavých jezírek na manu. Od minulé zimy mám na ni zimní set (původně 4 stromky, dnes už jen 2), které plně pokrývají mé potřeby many.
 

DeletedUser5695

Guest
@Saux možná máš z event; mana chajdy, jsou malé a dobré, nebo lahodnou lískovou jeskyni, také mi nepřijde špatná, některé setové budovy jsou po KR výborné (soví set, karnevalová sada), kromě výměny knihoven, mana je nevyzpytatelná, pokud nejedeš rychle výzkum, je v přebytku, když zrychlíš, může se nedostávat :). Kampus na 4. levlu je veliký, ale jedině ten umožní navázat všechny fakulty, ale pokud nespěcháš nebo máš požehnání portálový bonus, nemusíš dodržet maximální rozměr, já měla a mívám osadníky na okraji, zatím se mi to lépe organizuje, ale zkus elvenarchitekta :). Odskok na něj je z elvenstats.
 

Saux

Znalec fóra
Ahoj kolegové,
trochu se nudím, a tak si tady pročítám starší diskuse :) Zaujala mě vaše debata o počtu obytek - nechci tady teď řešit jejich počet, ale mám spíše takový technický dotaz: Když třeba zjistíte, že vašich 30 obytek je málo - a těch 30 máte např. na lvl 20, tak ty další přistavujete znovu otrocky od lvl 1, nebo to jde udělat nějak jinak (teď nemám na mysli nákup kouzelných obytek)? To přece musí strašně dlouho trvat... (?)
 
Naposledy upraveno:

voyager-1

Velmistr písma
když nechceš kupovat tak stavět :) Nebo získávat pop-kulturní budovy, navyšovat divy na obyvatelstvo, zkusit získat modrou obytku ve věži.
 

Lovec Krys

Legenda
@Saux Někdy do orčích obytek to ještě jde, pak se délka vylepšování začne blížit ke dni. Naposledy jsem ručně z úrovně 1 přistavoval obytné budovy v konstruktech, kdy se po první úrovni změnil tvar obytky ze 4x4 na 5x3 a obytka přidala celých 100 obyvatel. Takže jo, chvilku to trvá, ale občas přijde doba, kdy si řekneš, že to prostě uděláš.
 
Nahoru