• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Čarodějové & draci

Iddun

Guest
Elvenar čekají další velké novinky. Přečetli jste si, co vše přináší aktualizace na verzi 1.23? Na kterou novinku se nejvíce těšíte? Jste zastánci nových bojových jednotek? Nebo se už nemůžete dočkat inteligentnějšího automatu?

S novou verzí souvisí i příchod nové rasy - čarodějů a draků. Už víte, co vše vás čeká? Hodláte si postavit ve městě nové divy? Chceme znát vaše názory, proto neváhejte se s námi o ně podělit.
 

Santerr

Veterán
Nejvíc jsem samozřejmě zvědavá na dráčky a čaroděje, konečně je uvidím "na živo" i u nás. ;) Na wiki zatím nic o nich není (myslím anglickou), takže pořád ještě nevíme, jak moc obří ty budovy budou, ale i tak se těším, protože ta jejich architektura vypadá moc hezky. I když... po zelenooranžových elfech budou modrošedí čarodějové asi trošku "smutní". Taky jsem zvědavá na ten "vylepšený" automat, tak nějak pochybuju, že díky tomu budu mít v soubojích lepší šanci, ale třeba se mýlím, uvidíme, co se nám z toho vyvrbí. ;)
 

Lukula

Velmistr písma
Já mám trochu obavu s vylepšení UI. Jelikož update proběhne opět během probíhajícího turnaje. Tak jen pevně doufám, že všechny případné chyby s tím spojené jsou maximálně vychytané a nedojde k žádnému fiasku... Jsem samozřejmě, jako asi většina hráčů, na nové UI zvědavý. No, nechme se překvapit.
 

DeletedUser1590

Guest
Tak já jen doufám, že ve výzkumu přibude více rozšíření města, jelikož za diamanty jsou ceny nereálné a za provincie je doba neusměrně dlouhá, na nové rozšíření je třeba otevřít 9 provincií, jedna trvá skoro 2 dny, takže 18 dní na čtvereček 5x5 to je docela dost. Navíc časová náročnost pořád roste. A když si vezmu, že jste krásně zvětšili obytné budovy s 4x3 na 3x6 tj. jedna obytná budova o 6 polí více, takže když jich mám přes 60 je to 360 polí takže 360:25 = 14,4 takže 15 nových rozšíření města...tolik jich počítám ani nepřidáte, takže budu muset nějaké bourat....nevidím v tom smysl, něco složitě stavět a pak to zbourat, přijde mi to postavené na hlavu.
 

DeletedUser2216

Guest
Ve snaze zlepšit vaše šance na bojišti, obzvláště v počátečních kapitolách, jsme se rozhodli posílit jednotky, speciálně na jejich první a druhé úrovni. Toho bude docíleno přesunem jejich hodnot útoku a obrany na předešlou úroveň. Což znamená, že na první a druhé úrovni budou mít jednotky vyšší hodnoty útoku a obrany než dříve. Třetí úroveň jednotky odemkne speciální schopnost, ale už nebude zvyšovat hodnoty útoku a obrany. Čili třetí úroveň jednotky zůstane nezměněná, zatímco síla první a druhé úrovně se zvýší.

Tak pokud tá speciální schopnost bude třeba odrážení útoků na nepřítele s tím že to jednotkám odebere polovinu vydaného útoku nepřítele a nepříteli též, tak nějaká miniaturní šance že si i starší hráči budou investovat do jednotek by byla možná. Ale myslím si že posilovat jednotky v počátku hry je sice fajn vydrží déle než obvykle a co pak? Nevím jakou šanci mají jednotky proti nepřátelům až dvakrát silnějším? Ono by to zase tak nevadilo když by se opravdu vylepšil bojový systém tak že dobře prohraji v boji ale soupeř při odvetě už nebude mít tolik jednotek co první boj nebo aspoň né tak silné. Stačilo by jen tohle vylepšení ...

A co problém s grafickou stránkou města na kterou se upozornilo v diskuzích verze 1.22?
 

DeletedUser2345

Guest
MartinKarolina: Počet rozšíření z Výzkumu lze zjistit, podíváte-li se na video únorového dílu InnoGames TV (https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/innogames-tv-únorový-díl.2141/), konkrétně kolem 3:15 je to vidět.

Také bych rád doplnil, že obytné budovy budou mít velikost 3x5 políčka, ne 3x6, jak uvádíte, takže se nebudo zvětšovat tak markantně.

Radagast: Jaký konkrétní problém s grafikou ve městě máte na mysli?
 

DeletedUser2216

Guest
pro Dagr

citace o problémech hráčů s grafikou měst příspěvky z 1.22

iDavis : Nové vizuálne efekty som vypol (spomaľovali mi hru, navyše tá modra hmla na okolí sa mi nepáčila)

Vivinova: doufám, že ten nový efekt zůstane volitelný, jednak je to dost děs mít město pod oparem a druhak mi to tak zpomalilo hru, že to je pro mě stejně nepoužitelné

a další ... nechce se mi to přejíždět celé

A mohu se zeptat ohledně těch jednotek co bude tá speciální schopnost?
 

DeletedUser2345

Guest
A v čem je problém? Mlhu v rozích mapy přeci můžete vypnout v Možnostech -> vypnout atmosférické efekty.

Co se týče schopností jednotek, to vám říci nemohu, ale osobně předpokládám, že to jsou ty efekty působící na zasaženou jednotku po útoku (-50% do útoku další kolo atd.). Není to však jisté, tudíž bych nerad něco potvrzoval. Koneckonců, aktualizace tu bude za dva dny, nebudeme čekat dlouho na odpověď.
 

DeletedUser1767

Guest
"Tato změna uzavírá všechny hlavní novinky, které jsme prováděli v souvislosti s bojovým systém v dohledné době." Jaké další novinky v souvislosti s bojovým sytémem nás ještě čekají? A kolik týdnů je "dohledná doba"?
 

DeletedUser494

Guest
Nameless: Chápal bych to tak, že tohle je vše, co mají naplánováno ohledně bojového systému a momentálně nic dalšího v plánu nemají... Čili další změna bude kdovíkdy.
 

GorGlin

Veterán
zkouším boj na betě, ale jsem v začátcích
zlepšení jsem si nevšiml, ale začínám pátou kapitolu a jednotky mám nízko.

Pochopil jsem ten jejich popis, že jednotkám změnili staty.
První úroven bude mít staty jako druhá, druhá jako třetí a třetí zůstane stejná, ale vyfásnou nějakou schopnost.
Je to tak?
 

DeletedUser1767

Guest
Ashen: Něco v záloze mít musí, jinak by nepsali "hlavní novinky". Mě zajímají i ty "vedlejší", "drobné", "kosmetické",... plánované novinky bojového systému.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
"Tato změna uzavírá všechny hlavní novinky, které jsme prováděli v souvislosti s bojovým systém v dohledné době." Jaké další novinky v souvislosti s bojovým sytémem nás ještě čekají? A kolik týdnů je "dohledná doba"?
Tímto jsme chtěli říci, že všechny změny, které jsme pro bojový systém plánovali, jsme už provedli. Pokud tedy v tomto ohledu budou následovat nějaké úpravy, budou především kosmetické, bez většího vlivu na hru.
 

Eragon92

Znalec fóra
Nejvíc jsem samozřejmě zvědavá na dráčky a čaroděje, konečně je uvidím "na živo" i u nás. ;) Na wiki zatím nic o nich není (myslím anglickou), takže pořád ještě nevíme, jak moc obří ty budovy budou, ale i tak se těším, protože ta jejich architektura vypadá moc hezky. I když... po zelenooranžových elfech budou modrošedí čarodějové asi trošku "smutní". Taky jsem zvědavá na ten "vylepšený" automat, tak nějak pochybuju, že díky tomu budu mít v soubojích lepší šanci, ale třeba se mýlím, uvidíme, co se nám z toho vyvrbí. ;)

Co jsem četl tak budou hodně obří, a hlavně budou kvůli napojení potřebovat kvanta místa.

PS: Zde ve stavebním simulátoru ( http://www.elvenarchitect.com) se na velikost budov už můžeš podívat ;)
 

Santerr

Veterán
Tak já už teď budu muset něco ve městě ubourat, ale trošku mě mrzí, že pak budu muset ubourat pomalu půl města :(
 

DeletedUser236

Guest
Sakryš, já se teprve před pár dny konečně propracovala přes orky a než se naděju, už je tu další rasa! :D Ale jak tu bylo řečeno, škoda toho bourání... Ale uznávám, já jsem extrémista, co si schovává i portály spřátelených ras, protože se mu líbí, jak vypadají, a snažím se postavit si každý div... (líbí se mi mít městečko pestré a z toho důvodu se snažím mít od každé budovy aspoň jednu, vyjma kulturních budov) Když něco z toho oželím, tak se pak možná vejdu, ale to je ještě hudba budoucnosti, zatím mám sotva pár tklivých vrb :D
 

DeletedUser2216

Guest
Se omlouvám za nepochopení dosazování ras. A akorát je fakt škoda že nebýt rozdílnosti obtížnosti hry ze začátku kdy se mi zdá hra ze lidi těžší, tak absolutně nevidím řádnou rozdílnost mezi lidmi a Elfy teda kosmetické jo vzhled města i avatarů ale jinak je to nuda. Jako začínající hráč neví a vysvětlení v úvodu mi připadá spíše zbytečné. Myslím si že hra by získala hodně na zajímavosti nových ras dosazených přímo do hry.
 

DeletedUser2449

Guest
By mě zajímalo proč mám tak domrvené úkoly? Míval jsem třeba vyrobit 1x Obdivuhodný oltář a k tomu shromáždit 8k zásob a nyní tam mám sice 1x oltář, ale už se chce po mě 12k zásob sice je tam vyšší odměna a to 120k zlata místo původních 80k, ale mě to nevyhovuje. Zase jen aby jste tahali prachy, ne?
 
Nahoru