• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Zapovězené ruiny

paphaja

Kolemjdoucí
Ahoj mám uplně stejný problém jako děcka nademnou :D Jsem tu nová, hraji chvilku a fakt nevim co s tím... strety resim v turnaji a v te vezi a nic, to se jako nepočítá? A krmeni jsem teda konecne vyrobila ale co s nim? dyž dám použít tak mi svítí nad městem ale nikam nekliknu. Mám jednu budovu kde sem dala asi 5x rozvinout ale na žadnou nejde kliknout....jak ho teda rozeberu? musim říct ze vysvetlivky tehle hry jsou dost nevalné :D člověk aby čmuchal jak ohař
moc děkuju za odověď a pomoc
 

Jirinazel

Znalec fóra
Možná to tam dali, abychom nezapomněli nakrmit popeláka, u mě to tak bylo, ale vůči nováčkům je to dost drsné.
Takže: když vyrobíš v akademii krmení, uloží se ti mezi kouzla. Vpravo dole - v tabulce s kouzly - máš tlačítko rozčarovat. Tak to krmení rozčaruješ na úlomky - klikneš na to rozčarovat a na to krmení - a úkol je splněn, krmení bylo použito.
Jo, a ty střety: úkol zní a) vyřeš střety, nebo střety ve věži - pak můžeš naběhnout do věže, nebo B) vyřeš střety nebo turnajové střety - pak můžeš hrát turnaj. Pokud je jenom střety, znamená to střety na mapě, jinde si nepomůžeš.
 

paphaja

Kolemjdoucí
Možná to tam dali, abychom nezapomněli nakrmit popeláka, u mě to tak bylo, ale vůči nováčkům je to dost drsné.
Takže: když vyrobíš v akademii krmení, uloží se ti mezi kouzla. Vpravo dole - v tabulce s kouzly - máš tlačítko rozčarovat. Tak to krmení rozčaruješ na úlomky - klikneš na to rozčarovat a na to krmení - a úkol je splněn, krmení bylo použito.
Jo, a ty střety: úkol zní a) vyřeš střety, nebo střety ve věži - pak můžeš naběhnout do věže, nebo B) vyřeš střety nebo turnajové střety - pak můžeš hrát turnaj. Pokud je jenom střety, znamená to střety na mapě, jinde si nepomůžeš.
a @voyager-1

Tak to je dobrý "sheize katze" :D Každopádně moc děkuju, sem zase o něco moudřejší... ale je to čuňárna no :D
 

GorGlin

Veterán
Hlavně když je tam vyres střety bojem
Často jsou úkoly sestavené aby tam byla možnost pro hráče v různých fázích hry, ale občas se to moc nepovedlo.
 

Mescal

Znalec fóra
Pro ty, kteří nemají žádnou budovu se zvířetem, které je možné nakrmit a nevědí, jak rozčarovat krmení...
Krmení lze si vyrobit v řemeslné výrobě akademie, je to ten recept zcela vpravo, já mám recept již vyrobený, proto je u receptu zelená fajfka.
krmeni.png

A až budu mít vyrobeno, tak v seznamu kouzel je v pravém spodním rohu klikací tlačítko "Rozčarovat" - viz první obrázek. Na tlačítko "Rozčarovat" je třeba kliknout a rozčarovat krmení, viz druhý obrázek.
kouzla.png rozcarovani.png

Tím by měl být úkol splněný.
Snad je to jasně vysvětleno. :)
 

Mescal

Znalec fóra
Tak nějak jsem překvapen z odměn nakrmeného Popeláka resp. Popeláků (mám 2).
pop10.png pop04.png

Očekával jsem, že od úkolu, který v základu dává 51 bodů a výše dostanu od Popeláka na 10. úrovni + 2 svitky (měny události) a od druhého Popeláka dostanu + 1 svitek (měnu události).
Opak je pravdou, dostal jsem jen + 2 svitky... :-( Upřímně to nechápu. Dokáže mi to někdo vysvětlit?
odmeny.png

Argument, že odměna 51 bodů dává jen 1 svitek navíc (u Popeláka na 10. úrovni neberu), protože 51 x 0.02 = 1.02 (a zaokrouhluje se na celé jednotky nahoru), viz můj klikací starý příspěvek k tomuto tématu ve vláknu Elveniarských her. Tam je jasně vidět, že od 51 bodů dával Popelák +2 měny události.
 

GorGlin

Veterán
Já mám od úkolů za 51 bodů dva bonusové
S jedním nakrmenym vylevlenym ptákem
Před tím jsi dostával taky dva bonusové svitky?
 

Mescal

Znalec fóra
@GorGlin : Ano dostával, viz odkaz na můj starý příspěvek na Elveniarské hry. Tam jsem měl 1 Popeláka (10. úroveň) a dával mi + 2 měny.

Teď na Zapovězené ruiny jsem vytáhl i druhou desku s Popelákem a povýšil jsem ji, co to šlo (4. úroveň) a myslel jsem si, že dostanu ke každému úkolu navíc + 2 a + 1 měnu a ono nic.
Jsem z toho trochu rozhozený, protože nechápu důvod, proč by to nemělo jít.
 

GorGlin

Veterán
když jsem to spočítal na podzimní event, tak ti jeden pták dal 130 a ten druhý to zvedne na 186, pokud by jsi ho vytáhl až na 10, tak dokonce 213
není to dvojnásobek, ale pořád ty je máš a ostatní ne
 

Mescal

Znalec fóra
Takže, abych za stávající situace získal od mých Popeláků navýšení +3 měny události, potřebuji, aby byl základ odměny za úkol alespoň 61 bodů.
Výpočet:
X=A/(B-1)
X=2.01/(1.033-1)
X=60.91 --> 61 bodů

kde:
X... hodnota základní odměny za úkol
A... navýšená odměna od Popeláka (jelikož se zaokrouhluje nahoru, je 2.01 minimum pro hodnotu 3)
B... bonus od obou Popeláků (v mém případě 2 % + 1.3 % = 3.3 % --> převedeno na desetinná čísla 1.033

Snad to někomu pomůže. :)

************** EDIT 30.1.2022 ****************
Výše uvedený výpočet byl dnes ověřen v praxi (61 měn v základu za splněný úkol + 3 měny celkem od obou Popeláků), viz přiložený screeshot:
popelak.png
 
Naposledy upraveno:

Hexik

Znalec fóra
kurnik to je horsi nez ziskat poustevnika ktery i bez jedne vedlejsi budovy je funkcni i s cinidlem
dnes jsem odklikala co se dalo na bete sice mam bez jednoho vsechny ale sance ze posledni budovu ziskam je miziva
hlavni budova vyzaduje vsech 5 spojeni s ostatnima budovama takze bez cinidla je docela slaby na manu si muzu udelat jiny budovy a vyroba tech magu je taky slaba co uz vsichni taky vime (takze odpocivej v pokoji teda ve skladu) a na cz se stresovat snad ani nemusim
 

GorGlin

Veterán
Já na betě taky celý nedám, ale tady mám ptáka, body z mailu i kolem města toho posbíráme víc.
Takže to vidím splnitelné jsi.
Pořád bude potřeba dostat nějaké svitky z losování, ale snad se urodí.
 

dodoch1

Pokročilý žák
Na Betě dva dny před konce jsem na 0. K získání poslední budovy mě schází 1815 kouzelnických vědomostí. Nevěřím, že je samotnou hrou bez utrácení obrovského množství dia možné event postavit. U posledního Eventu Kouzelníků to nebyl problém. Něco se změnilo a v neprospěch hry a hráčů.
 

GorGlin

Veterán
Já na nule nejsem, ale s přespokládanou cenou hole 25 svitků mi jich na postavení setu chybí 1371.
To je číslo, které za poslední zbylé tři dny určitě neposbírám, ale třeba mi napadá.
Pokud neuspěju, tak si za to částečně můžu sám, protože jsem z kraje utrácel za zbytečně drahé tento, hrady?
Poutníkův set mám a tenhle asi ne, ale rozdíl může být jen v tom, že jsem neměl takové štěstí na extra příděl svitků z losování.
 
Nahoru