• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.54

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Ve čtvrtek 17. května 2018 nás čeká aktualizace na verzi 1.54. Jak se Vám líbí, co na ni říkáte? Dejte nám vědět! :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no, "super" nápad se změnou těch budou uprostřed události :-( ... jako chápu, že byly moc silné a bylo potřeba s tím něco udělat. ale tak třeba v nějakou rozumnější dobu, ne? kdybych ráno nenastavil vylepšení 4 budov na úroveň 5, tak už tu událost snad nedám, protože z +800 lidí ráno jsem na -1500. a to mám nejstarší budovy z poslední zimy. žádné 2 roky staré zahrady nebo tak.
 

DeletedUser2988

Guest
o duvod vic, proc nepoužívám event budovy xD tak holt budou muset lidi stavet obytky xD
 

DeletedUser341

Guest
Lidi změna 0, kultura +320.. Za mne dobrý :) Maximálně to mohlo být ještě lepší :D
 

Lovec Krys

Legenda
@ramaloke Tak do mínusu to hodně šlo pro budovy získané v kapitolách trpajzlíků, víl a orků. Od elfů nahoru to šlo nahoru.

Já přišel asi o 1200 kultury celkem, z negativně zasažených budov mám už jen 2 okouzlující sněžné stromy.
Nejhůře to odskáčou právě hráči v kapitole orků (jako by už ta kapitola nebyla problémová sama o sobě).

Ale to, že to po tom všem na betě pustili na live servery v nezměněné podobě a bez kompenzace jen dokazuje, jak na své hráče Inno myslí...

Edit: Například jeden z našich hráčů ve společenství v kapitole orků (má několik cukrových stromečků) přišel o 1500 lidí a 6000 kultury.
 
Naposledy upraveno:

Scratka

Znalec fóra
To je tedy fajn - měla jsem v elfím městě víc jak 2000 obyvatel, teď jsem v mínusu 1599 :-( Za dobrodružství společenství jsou chabé odměny, teď se snížily bonusy za již získané kultury z eventů atd. - teď jen lituji, že jsem vynaložila jakýkoliv čas na hraní eventů :-/ Eventové budovy jsem chtěla hlavně právě kvůli jejich bonusům.....Opravdu - škoda času se vůbec snažit.....možná i škoda času vůbec Elvenar hrát! Kdo ví, co si pro nás připraví příště :-/
 

DeletedUser3966

Guest
Za mě je to vcelku dobré :D mám 168 lidí do plusu :p
Pobavil mě cukrový otec pralesa :) 95 kultury proti 430 popky :D Být to obráceně tak se stavitel nezastaví :D
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
také dost dobře nechápu tu logiku u čísel eventových budov. v lesních elfech se oproti orkům téměř zdvojnásobí - je tam hrozně velký skok. proč zrovna tady? (stačí se podívat teďka na hřbitov a mlýn)

EL_akcia_m_j_2018_h_odmeny1.png


největší nedostatek lidí je v trpaslícíh (ty obytné budovy fakt moc nepřidají), ve vílách to není o tolik lepší. orkové dají hrozně moc lidí, ale zase je nouze o kulturu, protože zbrojnice (i ty obytné budovy) sežerou hrozně moc. lesní elfové dají lidí tak akorát, kultura tam už člověka nezajímá, protože vrby. čarodějové dají lidí nadbytek, půlčíci a elementálové opět tak akorát.

takže jestli by měl být někde takovýhle skok, tak populace u trpaslíků a kultura u orků. je to jak píše kolega @Lovec Krys : hráčí v orkách (a ve vílách) trpí nejvíc.

v jedničce mám 3 cukrouše z třetí kapitoly : oproti 350 lidí + 350 kultury mám nyní 72 kultury + 330 lidí. budu mazat, 72 kultury na 9 políček fakt živit nebudu. raději víc obytných budovy. okouzlující strom (z 3. kapitoly) šel dolů z 960 na 920 kultury, to je v pohodě.

ve dvojce mám 8 cukrových otců pralesa :((( a u každého z 890 lidí na 670 lidí. kultura je k pláči - z 890 na 150. hodnoty z víl. okouzlující strom šel z 2400 kultury na 1900, což není tak zlé, ale večer si vyzvednu hřbitov z čarodějů za 6600 kultury, takže je asi jasné, co se stromkama udělám. jenom náhrada těch cukroušů bude asi běh na delší trať, ale půjdou pryč všichni.
 

Lovec Krys

Legenda
Tak update, u nás už jsou nejméně 2 lidi, co jsou s populací ve stavu -1000 a hůře.

Nevím, proč to pustili na live servery, když z bety moc dobře věděli, co to způsobí. Měli i spoustu návrhů, jak to řešit, ale neudělali nic!
Co z toho vyplývá si každý domyslete sami.
 

DeletedUser1198

Guest
Událostí jsem se docela pravidelně zúčastňoval, abych získal tu či onu budovu. No a jak to tak vypadá, hned tak se jich účastnit nebudu. Nejsem až tolik padlý na hlavu, abych se těšil na něco, co třeba ani není stoprocentní šance získat a když už se to povede, tak mi za pár týdnů u vybojované budovy sníží staty natolik, že se stane méněcennou nebo dokonce bezcennou. Ani tak mi nevadí, že jsem zrovna v mínusu s populací, nějak to vyřeším, ale to, že byly sníženy staty u budov z událostí, to považuji za výsměch všem hráčům, kteří strávili nemálo času u hry navíc, utráceli mince, suroviny, vojáky a zač vlastně? Ano, stále jsou ještě o malinko lepší než ty obyčejné ze hry, ale jejich bonus na čtverec je "mučo malo" (absolutně nemožný). Tak tedy staty byly hmm.. vybalancovány, jenže jaksi jen jedním směrem. Bylo to "O nás - bez nás" (cosi mi to připomíná z historie). Ale protože se tak trochu počítám za hráče v pokročilém stádiu hry, jdu trochu překopat městečko, abych se nemusel dívat na ty mínusové hodnoty u populace. Na nějaký čas mi v INNO tak trochu vzali chuť se účastnit budoucích událostí a podobných radovánek, ale snad časem zapomenu.
Všem přeji pěknou hru a rychlé dorovnání stavů populace.
 

DeletedUser341

Guest
Chi, já bych to celé otočil. Když jsem začínal hrát, nebyly eventy, nebyly eventové budovy a taky jsme to zvládli (na nějaký čas jsem si bral pouzy od hry, tehdy jsem už byl ve vílách, orkové ještě neexistovaly, eventy taky ne). Eventové budovy jsou pořád lepší, než běžně dostupné budovy z dané kapitoly, ale samozřejmě, že když máte ve městě X kapitol staré budovy z eventů, tak to má dopad. Do dnešního dne se ty X kapitol staré budovy vyplatili, ale... Vždyť je to proti logice hry? Proti posunu dopředu, proti vyměňování neefektivních budov z předchozích kapitol za ty efektivní z nových...
Vím dobře, že když jsem se ke hře vrátil a začal od znovu, získal jsem ve svém tehdy prvním eventu 4 zimní hvězdy z páté kapitoly. Boural jsem je až v Elfech!, protože do té doby byly pořád lepší, než cokoli získatelného bez diamantů u Orků... Jasně, měl se radost, ale rozhodně to tedy nebylo vyvážené.

Takže ne, chyba není ve vyvážení, to je naprosto v pořádku, ale ve stavu, který byl dosud... Ve špatném nastavení eventových budov v historii, které konečně bylo narovnáno, ale hráči, který jsou zvyklý na svoje super historické budovy teď logicky nadávají - jen proto, že jsou rozmazlení těmi nadhodnocenými čísly :)

také dost dobře nechápu tu logiku u čísel eventových budov. v lesních elfech se oproti orkům téměř zdvojnásobí - je tam hrozně velký skok. proč zrovna tady?

Jednoduchá odpověď - je to kvuli maně. Aby mělo v elfech (a výš) stavět kulturky, které nedávají manu, musí dávat fakt hodně kultury... Pravdou ale je, že do konce orků jsem se pohyboval na "zůstatkové" kultuře kolem 1000-2000, a po přestavení na vrby jsem hravě vylétl na +30000 kultury (i bez "nemanových" kulturek), takže tohle taky asi není úplně v pořádku (a rozhodně v těch orcích a vílách jak se tu píše, a ne v elfech...)
 

DeletedUser1198

Guest
No, tak se na to podívej očima hráče, který aby danou budovu získal, utratil třeba i dost dia, které koupil za reálné peníze, protože prostě tu budovu s danýmy staty chtěl. Budovu získal, faaajn, ale najednou už je k ničemu nebo již není tak dobrá, aby za ní ty reálné peníze utratil. Jako by mu z auta ze dvou jednotek turba výrobce vozu po roce provozu jedno nechal odebrat, aby to jeho auto už nebylo tak dobré. :-D

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lovec Krys

Legenda
@ramaloke Takový cukrový otec pralesa ze zimního eventu, který mezi ně patří byl na začátku letošního ledna.
To není x věků zpátky!
Já byl v té době u orků a teprve začínám čaroděje, takže ještě tak před týdnem to pro mne byl pouze jeden věk zpátky.
Nikoho nezajímají budovy získané kdysi dávno okupující mrtvá města. Většinově se jedná o budovy získané poměrně nedávno.

Nejhorší na tom celém je to, že Inno vědělo o situaci, která nastane - měli informace z bety.
Mohli ten slavný balanc posunout a dát ho zároveň s vylepšováním eventových budov, kvůli kterému ten slavný balanc vlastně dávají.
Mohli udělat ... něco .... aby tady neskončila spousta hráčů s populací/kulturou v mínus tisících. Informace z bety i ohlas beta hráčů měli v dostatečném předstihu.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
@Lovec Krys - zde nejde o to, kdy byly získány, ale kdy byly ony budovy do hry přidány. Cukrový otec pralesa byl již v prvním zimním eventu (výčet budov z Wiki - událost Sněhová záplava). Tato událost probíhala v období 5. prosince 2016 - 7. ledna 2017, viz oznámení na fóru. ;)

Vylepšovat se budou moci veškeré budovy získané z událostí, včetně těch minulých. ;)
 

DeletedUser341

Guest
No, tak se na to podívej očima hráče, který aby danou budovu získal, utratil třeba i dost dia, které koupil za reálné peníze, protože prostě tu budovu s danýmy staty chtěl. Budovu získal, faaajn, ale najednou už je k ničemu nebo již není tak dobrá, aby za ní ty reálné peníze utratil. Jako by mu z auta ze dvou jednotek turba výrobce vozu po roce provozu jedno nechal odebrat, aby to jeho auto už nebylo tak dobré. :-D
Dávat diamanty za získání eventové budovy? Ale eventy jsou přeci o tom, abych získal "lepší budovy" bez použití diamantů :D Jestli ne, tak hrajeme každý jinou hru :)

@ramaloke Takový cukrový otec pralesa ze zimního eventu, který mezi ně patří byl na začátku letošního ledna.
To není x věků zpátky!
Já byl v té době u orků a teprve začínám čaroděje, takže ještě tak před týdnem to pro mne byl pouze jeden věk zpátky.
Nikoho nezajímají budovy získané kdysi dávno okupující mrtvá města. Většinově se jedná o budovy získané poměrně nedávno.

Nejhorší na tom celém je to, že Inno vědělo o situaci, která nastane - měli informace z bety.
Mohli ten slavný balanc posunout a dát ho zároveň s vylepšováním eventových budov, kvůli kterému ten slavný balanc vlastně dávají.
Mohli udělat ... něco .... aby tady neskončila spousta hráčů s populací/kulturou v mínus tisících. Informace z bety i ohlas beta hráčů měli v dostatečném předstihu.

Sám jsi tu potvrdil, že je to 2 věky stará budova. Ukaž mi jedinou budovu dostupnou za diamanty z doby orků, která je alespoň srovnatelná s obdobnou (velikost) běžně dostupnou budovou z čarodějů? I v v těch elfech by jsi hledal dost těžko (ale ještě možná našel). Je ten cukrový otec teď, po rebalancu horší než běžně dostupné budovy z orků?
 

Lovec Krys

Legenda
@Ódin Ano, vím to. Ale celý problém vznikl kvůli tomu, že některé z těchto budov byly použity v nedávných eventech a tato změna teď ochromila města mnoha hráčů, kteří je nedávno získali jsou teď stovky i tisíce v mínusu s populací či kulturou (nebo s oběma).
 

DeletedUser1198

Guest
Dávat diamanty za získání eventové budovy? Ale eventy jsou přeci o tom, abych získal "lepší budovy" bez použití diamantů :D Jestli ne, tak hrajeme každý jinou hru :)
Já také hraji události bez dia, ale dobře vím, že někteří kolegové dia dali a dali je rádi, to je každého věc. Za svoje dia (peníze) získali něco, co chtěli, vše bylo OK. Hráč spokojen s budovou, peníze k INNO odtekly, co víc si přát? Hra musí z něčeho žít a rozvíjet se, o tom žádná. Jenže nyní už to vypadá jinak. Utracené dia byly vyhozené peníze, protože budovy ztratily něco ze svých vlastností a tudíž by ani zakoupeny nebyly. Co na tom, že je bude možno časem vylepšit (ovšem jistě také ne zadarmo, ale za úsilí, mince, zboží a třeba i za dia - tedy reálné peníze), to v tento okamžik není podstatné. A tak se tedy bude platit dál a víc. Podstatné je to, že takoví hráči ke škodě přišli a jak jinak - bez náhrady. A je úplně jedno, zda já nebo další hrajeme události bez použití dia. Ti hráči, kteří nelitovali svých prostředků a vydali je na budovy kterých se úprava statů dotkla - vydali je zbytečně. Zakoupili budovy s určitými vlastnostmi za určité peníze. Peníze jsou fuč, ale budovy o část svých vlastností přišly. Není třeba vypisovat, co, kdo a jak a proč hraje, či za co platí.[/QUOTE]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3079

Guest
Mnohokrát Děkuji za opravy, a za opravy na Mobilní Verzi.

Chci se zeptat, jde už na Mobilní Verzi dávat do DIVŮ body? Myslím VB
Jinak na mobilní verzi je úžasné to sklízení mincí. Bylo by skvělé něco podobného udělat aji na PC verzi, kdy si můžeme vybrat jestli chci jít do města, nebo se mi tam ukáže ta tabulka s top budovama kde dám buď kulturu nebo mince a tak dále. Šetří to nepředstavitelným způsobem čas, kde toto dělám už jen na mobilu to sklízení =) Nedá se to srovnávat s tím na PC jak se to furt dokola načítá jedno město za druhým. ... Stejně když chceme truhlu tak do města jdeme, a když chceme VB a Divy tak také ;) Jinak se určitě vždy někdo koukne. Jinak superskvělé a moc moc díky ♥
 

DeletedUser3281

Guest
Mě se nelíbí ten princip "snížíme vám 8 budov ale proto abychom vám to kompenzovali, dáme vám jedno kouzlo aby jste si jednu budovu mohli zvýšit"

A to se vyplatí ! o_O Je to stejná politika, jakou nám zde zavádí ten STBák, první utáhne šrouby a pak jako že, aby se neřeklo trochu povolí :confused:

Mě na tomhle vadí to, že tyhle kouzla bohužel budou padat hlavně těm společenstvím, kteří buzerují lidi k denní aktivitě a jinak vyhazují, z hry dělají práci na HPP, my co hrajeme tak nějak jak máme čas a chuť, nikdy nedosáhneme na 10 truhel, stěží a 4, protože těch lidí co nahraje 1000 a více bodů je málo.
 

DeletedUser341

Guest
Mě na tomhle vadí to, že tyhle kouzla bohužel budou padat hlavně těm společenstvím, kteří buzerují lidi k denní aktivitě a jinak vyhazují, z hry dělají práci na HPP, my co hrajeme tak nějak jak máme čas a chuť, nikdy nedosáhneme na 10 truhel, stěží a 4, protože těch lidí co nahraje 1000 a více bodů je málo.

Dávám každý týden 2500+, stojí mne to 6x5minut času... To není o čase, ale o výmluvách...

@pes63 - Joo, tomu se myslím říká klamavá reklama (slíbit někomu za peníze něco super a pak dát šunt)? :D Na téhle myšlence něco je, ale obávám se, že ve sporu s Innem bys stejně neuspěl, někde ve VOP, co si pamatuji, je psáno něco "hra se stále vyvíjí a může docházet ke změnám"... V okamžiku, kdy hráč tu budovu získal, mu to ty lidi a kulturu a ještě dlouhou dobu po tom, takže nemůže úplně říci, že by "za své peníze nic nedostal", ale spíš než jako "odebrání jednoho turba po roce" (jak tu někdo psal) bych to nazval "zákeřné sebepoškození koupené věci těsně po skončení záruky" (jo, záruční doba je tu krátká :D )
 
Nahoru