• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4336

Guest
hanz44 >> Tak z hlediska osadníků to jde, popř. mírně zpomalit ve hraní, a ono se to vyřeší i jen ve společenství. Mě ale likviduje nastavení hry vlivem lunární knihovny, a tam to asi problém příliš nevyřeší. Padl tu příklad v podobě svitků, tak jsem jen nastínil, že problém pro postup ve výzkumu jsou hlavně trojkové životaschopné. Je to znát i na elfí psyskyřici, to je jediná surovina, kterou nevyrábím, jinak všechny zbylé mám jako bonus, i dost hráčů v našem společenství je na tom podobně (převaha), že má svitky a prach jako bonus. Problém to nebyl, dokud nevznikla věž se setem. Však už stavím třetí manufakturu na pukavé drahokamy, protože dvě mi na ty malé kamenné slevy nestačí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Vicky1177

Mistr slova
@hanz44: Na to, že "nemáš problém", jsi stvořil až přemíru písmenek ;). Já tě nechtěla nic učit, nabízela jsem jen svůj pohled na věc...
A "své problémy s živelnou výrobou", o kterých píšeš ve 14:22, tak to asi nemyslíš sebe, že? ;)
 

hanz44

Pozorovatel
@Vicky1177 ...nechtěl Jsem se Tě vůbec nějak dotknout! ..nebylo to míněno ve zlém ta odpověď ! ..nemyslel Jsem sebe,že mám problém,ale snažil Jsem se pouze pomoci radou těm co problém mají ! ..mrzí mě jestli Jsem se Tě nějak dotkl ! V takovém případě se Ti omlouvám ..
 

kuba

Pokročilý žák
Ahoj, mám problém. Protože mám bonus na svitky, tak mám za 1 problém s obchodem-musím prodávat pod cenou, abych získal zboží. Za 2 přicházím o body za vylepšování bonus manufaktur- proč je vylepšovat, když není odbyt.
 

hanz44

Pozorovatel
Nejsi v klanu @kuba ?? ..základ je vylepšovat bonusové manufaktury!!! Také výměna surek v klanu by měla fungovat a nejspíš máš špatné sousedy,když ani Ti neberou Tvé surky,ale třeba Tě přesunou na mapě a bude lépe ..Je nás mnoho co máme stejnou bonusovou výrobu jako máš Ty a ten problém řešíme právě v rámci společenství nebo díky sousedům ..chyba by byla nevylepšovat !
 

kuba

Pokročilý žák
Jsem ve společenství, ale skoro každý má postavenou knihovnu a v tom je ten problém- svitků na trhu je mnoho. Tak nemohu normálně obchodovat. Každý kdo má jako bonus svitky, prodává pod cenou)))

společenství pomáhá, ale u sousedů je to horší a když se podívám na trh, tak je to noční můra pro svitky)))

// Příspěvky sloučeny, Jumala
 
Naposledy upraveno moderátorem:

hanz44

Pozorovatel
Mám svitky taky a k tomu ještě ocel a prach a asi to máš stejně,ale stejnak musíš vylepšovat a vyrábět pořád víc a o tom to je ;) :) Nesmíš se zaseknout a být moc negativní ..ono se to zlepší:)
 

Vicky1177

Mistr slova
Taky mám svitky, k tomu lektvary a ocel. Svitky jsem teď výhodně vykšeftovala, u zbytku kolem 2 milionů na skladě...
 

kuba

Pokročilý žák
Proč mám vyrábět svitky na sklad, když je neprodám? A když, tak pod cenou. Asi jsem zvláštní, ale toto nejsou rovné podmínky pro hru)))
 

hanz44

Pozorovatel
Kubo ..koukal Jsem na Tvá města a musím říct,že hraješ zvláštně ..manufakturama šetříš což je chyba ..to Ti za celou dobu nikdo neporadil?
Netuším jak moc aktivní máš sousedy a co vyrábí lidi ve Tvém klanu,ale komunikace není na škodu a tak se s nima domluv na rovné výměně a snad Tě na mapě třeba přesunou časem mezi aktivnější hráče,ale podle toho co vidím musíš mít nouzi o surky i tak ..Nebo se domluv s nějakým sousedem jestli by Ti nepomohl sem a tam na trhu ..
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II nemám se svitkama problém a nejsem sám a svitky stejně jako všecko ostetní jsou potřeba stejně.. Není to o tom,že bych se na to koukal přes růžové brýle to fakt ne :)Myslíš,že když někdo někoho osloví s tím jestli by nemohl čas od času pomoct na trhu,že to je podbízení se? Já myslím,že ne.Beru to jako úplně normální a taky se mi stalo,že Jsem hooodně dlouho nemohl sehnat prkna a oslovil Jsem @CorwinOfAmber jehož mám ve Winyandoru za souseda a úplně normálně mi vypomohl ..někoho oslovit není žebrání ..přijde mi to úplně normální..
Nepátral Jsem po tom jak to mají v klanu,ale jestli má většina členů jako bonusovku svitky tak je to špatně ..
 
podívej, naposledy, protože už se ti to tady snažili vysvětlit snad všichni.

Situace je taková, že ve hře třetina hráčů vyrábí jednu surovinu, tedy 1:1:1 a potřeba je všech surovin v dlouhodobém hledisku taky stejně 1:1:1. A teď, co se stane, když jednu z těch surovin umožníš všem lidem vyrábět ve velkém (věž)? znamená to, že výroba se najednou vychýlí na 1:2:1, zatímco potřeba je pořád stejná 1:1:1. Svitky se začínají hromadit a trh pomalu kolabuje. Situace už trvá přes půl roku a lidé nadále vyhrávají budovy setu a výroba svitků nadále roste. Časem může dosáhnout třeba 1:3:1 nebo ještě víc, zatímco potřeba je pořád 1:1:1.

Nakonec to dospěje k tomu, že KAŽDÝ hráč bude mít v zásobě spoustu svitků a měnit budou už jen opravdoví altruisté. Nicméně hráči vyrábějící svitky si nebudou schopni už sehnat zásobu ostatních surovin. Zbylí hráči pak budou měnit už jen křišťál za hedvábko. Svitky výjimečně a to ještě v šíleně nevýhodných poměrech pro svitkaře.

Tady je třeba okamžitého zásahu (protože aby byla situace vyvážená, potrvá zase nějaký čas, než se trh uklidní - zase v řádech měsíců). Buď změnit systém odměn z věže a nebo změnit poměry požadovaných surovin ve hře tak, aby bylo třeba mnohem víc utrácet věžové suroviny.

PS: samozřejmě, že ti to někdo mění. Těch aktivních hráčů, co se snaží se domluvit není moc a skladové zásoby ostatních ještě nejsou úplně brutální. Ale jak se bude zvyšovat nouze, začne klesat ochota měnit ;) Tak proč neřešit problém včas.
PPS: otázkou je, proč k tomuhle problému vůbec došlo, když byl viditelný už při uvádění věže. Hned první, co napadlo nejen mě, že to nabourá trh. Ale přiznávám, ani mě nenapadlo, jak moc a jak rychle.
 

hanz44

Pozorovatel
Tak teda podívej ..myslíš,že se to nezlepší a bude to pokračovat tímto směrem dál?? ..To jako vážně?? ..Já si myslím naopak,že v tom je nějakej záměr a že pracujou na tom aby situace nedopadla tak jak to naznačuješ ..přece nejsou b.bý.Dle mě je tato situace pouze dočasně ..ono nejde všecko hned .Ukaž mi jednu zprávu kde mě osobně někdo něco o tomto problému,když už naposledy vysvětloval ..myslím,že nenajdeš :)
Tato hra je o překonávání nějakých překážek a je na hráčích samotných jak to zvládnou a někdo se na to jednoduše vyprdne a přestane hrát ,no a další to baví a problém překonají ..skoro každý se musel ve hře s něčím potýkat a to je normální ..Já zažil krizi s prknama a s živelnou výrobou,když začli Elvenarové a abych se na to nevyprdnul tak Jsem bral i zlodějské nabýdky a nejsem sám ..Takže krize je o tom abys našel řešení a překonal ji a tečka.
 

zralok73

Pokročilý žák
Já mám taky svitky a je opravdu děs sehnat nabídku na výměnu 1:1 dávam nevýhodý poměr abych něco vyměnil
 
Já zažil krizi s prknama a s živelnou výrobou,když začli Elvenarové a abych se na to nevyprdnul tak Jsem bral i zlodějské nabýdky a nejsem sám ..
to nevidíš ten rozdíl? Tam byl problém jen v tom, že přišla nová koapitola, takže větší množství hráčů bylo v jeden čas na úplně stejném místě a mělo tím pádem stejné požadavky, takže trh zkolaboval. Nicméně tahle situace se srovná sama (trvalo to asi 2 měsíce max)

Jinak, proti překonávání problémů nic nemám. Mám problém s tím, že pro třetinu hráčů je hra výrazně komplikovanější a ta nerovnost neustále graduje. Zatím je zvládnutelná, ale ani náznak řešení se dosud neobjevil ani na betě. O žádném prohlášení INNA taky nevím. Záměr v tom není určitě.

PS: jinak osobně preferuju náročnější výzvy. Ale musí to mít nějaký smysl a ne, aby to byl důsledek diletantství
 

hanz44

Pozorovatel
Víš @Emhyr var Emreis II Já pořád vidím jak se kritizuje to a ono ,ale ono nic není dokonalí a problém ve hře už měl každý a nemuselo se jednat o Elvenary ..je to prostě o překonávání překážek ! Mám ve Winandoru taky svitky ,ale ať už v rámci společenství nebo sousedů se dá dobře stále obchodovat a ono by to chtělo třeba taky trochu aktivnější přístup k těmto slabším hráčům a trochu jim sem a tam pomoct pokud nemají možnost si pomoct sami v rámci společenství ..každý člen společenství je na mapě světa jinde a má jiné sousedy,jinou výrobu ,takže by to takovej problém být prostě neměl.
Pochybuju,že by ,když se o tom ví tento problém prohlubovali.
 
pokud by měli aktivní přístup všichni, tak tohle řešení zmizí ;) vezmi si, že by najednou třetina všech hráčů začala chtít ve velkém měnit svitky. V situaci, kdy i ti ostatní si je přes věž vyrábějí, by ta ochota obchodovat je prostě klesala až k nule ;)
čím víc aktivních lidí, tím rychlejší krach.
tohle je úplně jednoduchý ekonomický základ, to si nevymýšlím.

Já taky nemám rád samoúčelnou kritiku, ale tohle je prostě špatně. Dokonce bych řekl, že to je aktuálně největší chyba v celé hře.
 

hanz44

Pozorovatel
Pořád se řeší jak je to a ono špatně,ale nikdo nic neudělá aby pomohl těm co to potřebujou ..co takhle se čas od času sebrat po turnaji a navštívit slabší klany pokud o to budou mít zájem a trochu jim pomoct radou a surkama??? ..co vy na to?
Proč mít na skladě množství všeho a nikdy to nevyužít ?? ..koukat se na to jak to utěšeně roste a chtít víc a víc abych měl nejvíc ..
Když už o tomto problému víme tak bychom se měli snažit slabším pomáhat aktivně a né řečma !
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru