• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

ElfNostradamus

Veterán
Pravidelně sleduji trh a mám pocit a zatím to asi tak není hrozné, ale zákonitě se postupně budeme dostávat do převisu nabídky na T4 u elfí pryskyřice díky Blahovičníku a na svitcích díky Nekonečnému svitku, jak více a lépe hráčů projíždí věž, tak se ziskem těchto ,,budov,, se bude projevovat vyšší přetlak na nabídce těchto dvou komodit a nedostatkem oněch dalších jim párových. Je nějak myšleno na kompenzaci a narovnávání takového to stavu /kromě toho, že svitkový turnaj je pravděpodobně nejnáročnější a tudíž asi vykazuje nejvíce ztrát právě na komoditě svitky/ ?!?
 
Naposledy upraveno:

iDavis

Legenda
Myslím že toto veľmi nemá zmysel riešiť, chybná rovnováha na trhu môže miestami nastávať, ale som za to, že dokým by sa naozaj nedalo hovoriť o probléme, podnet na nápravu to zo strany vývojárov nie je. Ja osobne toto práve oceňujem, že existujú v hre isté faktory, ktoré niektorým surovinám nejak škálujú "hodnotu", a tak mierne hýbu s trhom inak, než sa prirodzene hýbe sám.
V neposlednom rade, pokiaľ ide o set mesačnej knižnice, v kóde má označenie spire_set_a, čo (vďaka písmenovému označeniu) môže indikovať nejakú ideu plánovania pridania nového alebo náhrady do budúcnosti. Takže je vidieť, že minimálne priestor na to je.
 

voyager-1

Velmistr písma
já už těch budov ze setu mám plnej inventář a doufám že se něco změní, protože na konci cesty ho podle mně opravdu nemá cenu stavět.
Je to celkem dobrej set u Elfů na manu i u půlčíků ale pak vejš postupně ztrácí smysl.
 

luterina

Veterán
na A jsem teď započala produkci živoucího zboží, tam Měsíční set nedává jen Elfí pryskyřici, ale i Měsíční kámen, čímž nedostatková je v obchodě Platina? ..a přebytky svitků v obchodě mám na A i na W (a to ani v jednom světě je nemám bonusové)
 
Naposledy upraveno:

Slniecko

Znalec fóra
Ja ješte nejsem tak daleko, abych mohla vyrábet další suroviny, takže jedu jenom T1,T2 a T3, ale u mne na tržišti je permanentný prebytek svitku, všichni je nabízejí a nikdo už je nechce bohužel, hodne chybí hedvábí a prkna na to tedka hodne trpím.. Neríkam jenom o členech spolku, ale hlavne taky lidi v mojem sousedství absolutne nikdo tam nenabízi hedvábí,ani napr. prkna.. Všichni jedou hlavne svitky a mení je i za T1 suroviny a dokonce i za T3 suroviny..
 

DeletedUser3346

Guest
Nazval bych to krize

A co k tomu dopomohlo?

Nejprve špatně promyšlený systém odměn jak píšete z věže kdy všichni dostanou mnoho svitků. Blbé je na tom právě to že tam dominuje jen jeden produkt a né třeba jen na střídačku třeba další věž produkce z t1 i kdyby bonusová. Takto dostanou všichni co hrají věž svitky a za několik málo kol je problém hlavně na trhu.

Možná by se to dalo vyřešit přepracováním věže aby navazovala na minulou věž a jak jsem psal účastník by dostal t1 a věž by více požadovala právě třeba svitky. Jednou jsem psal o změnu na trhu systém burzy. Ovšem lepší by bylo když už je to takto aktuálně řešené uvolnit dočasně trh bez poplatku pro neobjevené hráče. A aktuální řešení bude teď čekat na hráče, kteří věž moc nehrají nebo nehrají vůbec a taky by teď byl dobrý svitkový turnaj s tím že požadavky na vyjednávání s většími požadavky na svitky ale to se může řešit i pomocí jiných turnajů.

Nebo nová funkce obchodníka převodu surovin bez čekání na trhu.

A nebo dalším řešením je projevit nespokojenost a další věž bojkotovat a hojně o tom diskutovat zde i na betě. Je jasné že mít něco co mají všichni a ještě ve velkém logicky ztrácí hodnotu a za nějaký měsíc se dá nazvat pojem svitkový trh pro ty co nehrají věž. Takže vůbec nesouhlasím s @iDavis že to zase není moc problém. Pokud bude stávající aktivita hrát věž tak pak bude trh určen výhodně pro hráče kteří věž nehrají a nebo že potřebují svitky a nebo jen protože mají jiné bonusovky. Krizové to je a bude pro hráče, kteří právě mají bonus pro svitky, ti pokud hrají věž se nevyplatí pak ani zadávat výrobu manufaktur na svitky.

Takže suma sumárum mimo bojkotování věže a psaní stížností moc reálně možných řešení není ...
 

Ludi

Veterán
Set byl dobrá alternativa na výrobu Spojovacího činidla, dokud nebyly společné odměny ve Věži. Nyní, kdy většinu těchto kouzel máme z Věže, tak set už nemá takový význam. Ještě set mám, ale je už v kategorii možného uvolnění místa v nové kapitole. Ale brána se např. hodí jako dobrá vycpávka, je to šikovná kultura a než mít hluché místo, tak dočasně to může stát.

Jelikož vyrábím hedvábí, tak trh plný svitků mi až tak nevadí ;). Ale upřímně, ne všichni hrají Věž a mají set apod., takže kdo má velkou mapu, tak kupce časem najde.
V živoucím dávám vždy nabídky na *** a vše je pryč velmi rychle, takže s obchodem nemám problém. Nechápu ty lichvářské nabídky, co tam sedí věčnost.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
No set docela negativně ovlivnil stav dvojkových surek v našem společenství, protože většina lidí má bonus na svitky, a nic jiného knihovna neumí, a že jich nedává zrovna málo, takže svitku je ještě víc přesvitkováno, a ostatní sice když zrovna potřebuji dostanu, ale rozhodně není šance nějak vyrovnávat skladové zásoby. S blahovičníkem by to sice mělo fungovat podobně, ale tam mi to tak žhavé nepřijde, suroviny dává málo, a ta se ještě následně rozpadá na prvočinitele, takže nejde skladovat do velké foroty.
 

DeletedUser6390

Guest
Nazval bych to krize

A co k tomu dopomohlo?

Nejprve špatně promyšlený systém odměn jak píšete z věže kdy všichni dostanou mnoho svitků. Blbé je na tom právě to že tam dominuje jen jeden produkt a né třeba jen na střídačku třeba další věž produkce z t1 i kdyby bonusová. Takto dostanou všichni co hrají věž svitky a za několik málo kol je problém hlavně na trhu.

Možná by se to dalo vyřešit přepracováním věže aby navazovala na minulou věž a jak jsem psal účastník by dostal t1 a věž by více požadovala právě třeba svitky. Jednou jsem psal o změnu na trhu systém burzy. Ovšem lepší by bylo když už je to takto aktuálně řešené uvolnit dočasně trh bez poplatku pro neobjevené hráče. A aktuální řešení bude teď čekat na hráče, kteří věž moc nehrají nebo nehrají vůbec a taky by teď byl dobrý svitkový turnaj s tím že požadavky na vyjednávání s většími požadavky na svitky ale to se může řešit i pomocí jiných turnajů.

Nebo nová funkce obchodníka převodu surovin bez čekání na trhu.

A nebo dalším řešením je projevit nespokojenost a další věž bojkotovat a hojně o tom diskutovat zde i na betě. Je jasné že mít něco co mají všichni a ještě ve velkém logicky ztrácí hodnotu a za nějaký měsíc se dá nazvat pojem svitkový trh pro ty co nehrají věž. Takže vůbec nesouhlasím s @iDavis že to zase není moc problém. Pokud bude stávající aktivita hrát věž tak pak bude trh určen výhodně pro hráče kteří věž nehrají a nebo že potřebují svitky a nebo jen protože mají jiné bonusovky. Krizové to je a bude pro hráče, kteří právě mají bonus pro svitky, ti pokud hrají věž se nevyplatí pak ani zadávat výrobu manufaktur na svitky.

Takže suma sumárum mimo bojkotování věže a psaní stížností moc reálně možných řešení není ...


Heuréka! křičel Archimédés, když přišel na Archimédův zákon . ...věž hrají pouze ti, kteří na to mají a tím mimo jiné, ovlivňují vše další na trhu.
 

DeletedUser3346

Guest
@Tomahawk Beze všeho souhlasím. Jen je otázkou jestli přínos ze hry věž je opravdu výhra když asi většina dostane právě odměnu ve formě suroviny kterou pak stejně velké množství hráčů tím zahltí trh. Ono se dá říct že celkem o nic nejde a i to je pravda. Prostě místo spamování trhu svitkama z věže si je ti kteří na to mají můžou klidně skladovat a šetřit až se vylepší situace, žádný limit na počet surovin t2 neexistuje takže prostě toho budou mít asi celou pokladnici jako strýček Skrblík. Možná že strategie křečkovat svitky se jednou někomu vyplatí za čas a třeba taky vůbec :D:D:D
Aktuálně na tom vydělají neaktivně hrající věž a ti co mají bonusové výroby na poptávku hráčů co nabízí svitky. Ale i ti co mají bonusové zboží jiné než svitky a hrají věž tak ti asi ten trh moc nevytrhnou :D

Takže na druhou stranu opravdu gratuluji k úspěchu ve hře věž a užívejte si získaných výher, kterých není nikdy dost :D

a reakce na poslední větu: a komu ovlivňují trh? Já bych řekl že pouze jen samy sobě. A komu tá situace na trhu bude vadit? Já bych řekl že asi těm co hrají věž protože na to mají a ovlivňují trh ...

A taky je možné že bude další kapitola a svitky se budou hodit ...
 

ElfNostradamus

Veterán
Trochu je to tu jablka s hruškami. Hrát Věž je myslím skvělý, slušné odměny a at´si každý zváží a uhraje na co má...To, že to je nevyvážené, je věc druhá. Prostě se rozdávají pouze svitky a časem dojde jistě k přesycení trhu, ano někteří jedinci mohou masivněji utrácet svitky ve svitkovém turnaji vyjednáváním, ale přesto ne všichni tak budou činit a tudíž ti co mají křištál nebo hedvábí jsou na tom jistě lépe. Co se týče Elfí pryskyřice, tak se ano částečně rozpadá na prkna, přesto lze pozorovat na trhu její přebytek a nepoptávku po ní.
 

DeletedUser4169

Guest
Samozřejmě věž tomu přispěla, ale myslím že přetlak svitků byl vždycky, alespoň já je mám a pozoruji to tak od začátku.
Jen bylo dříve těžší sehnat křišťál, nyní je to spíš hedvábí. Svět Wněco.
Prohlubuje se to mimo jiné i tím, že čím dál tím více hráčů jsou ve vyšších kapitolách a jejich produkce rostou.
V podstatě jde jen o bonusouvou produkci hráčů řekněme v top500, protože jejich produkce bude tvořit, nevím, 60-80% celkové.
Hra to možná rozděluje na začátku rovnoměrně, ale není zohledněno, kdo u hry vydrží deset kapitol a kdo se na to vybodne po třech dnech.
Což systémově nejde moc řešit v současném nastavení, jelikož i kdyby to nováčkům začalo přidělovat jen ne/svitky, než se dostane jejich produkce k použitelnýmu objemu, bude to rok. A samozřejmě budovy s produkcí bez ohledu na bonusové suroviny tomu nepřidají.
Osobně to řeším tak, že mám větší zásobu (10M+) od každé suroviny, takže mi nevadí že ty nabídky leží na trhu dlouho.
 

DeletedUser5695

Guest
Svitků, ocele a elixírů, tím pádem i pryskyřice, sametu a houbiček, byl nadbytek již před věží, nepřijde mi, že knihovna přináší tolik komodit. Trh je zničen nabídkou nevýrobních produkčních budov, a ne že bych tuto nabídku nevyužívala. Nehrát věž nedává smysl, jediný smysluplný bojkot by byla hromadná stávka, ale každý chce něco jiného, když se podíváte na komentáře k událostem, tak ať je změna jakákoli, vždy si někdo stěžuje......., ale samozřejmě je to dáno i taktikou Inno ode zdi ke zdi,
 

DeletedUser4336

Guest
No mě přijde, že na věž má téměř každý, knihovny a další budovy ze sady jsem viděl i v malých městech kolem sebe, takže je vidět, že to hráči hrají ať jsou jakkoliv daleko.
 

DeletedUser3346

Guest
Ono tá krize nemusí být zase tak hrozná jak se zdá. Ti co máte přebytek svitků tak přestaňte s výrobou ostatních komodit produkce a naopak ti kteří nehrají věž ať vyrábí všechno možné jenom né svitky. A obě strany by měli investovat produkci do všeho možného. ti co hrají věž tak kam můžou ať cpou svitky a druhá skupina ať cpe kam může ostatní produkci. Za nějakou kratší dobu se svitky dostanou do kurzu zájmu nákupu.
 

DeletedUser4169

Guest
To je pěknej blábol. I kdyby to, čistě teoreticky, opravdu začali všichni dělat, tak poklesne minimálně o třetinu objem celkový produkce. Protože bourat manufaktury a nahrazovat je jinejma nikdo nebude.
 

DeletedUser3346

Guest
@athlan Já nic nepsal o tom že se mají bourat manufaktory atd. To jsi napsal teď ty a plně tě označuji za autora nápadu bourání manufaktur. Prostě ti co hrají věž a mají toho opravdu moc jako svitků tak fakt nechápu proč pořád vůbec zadávat výrobu pokud někdo má manufaktury na svitky? Prostě ať dočasně nezadávají výrobu, nebo se to bude pořád dokola jen prodlužovat a případné stížnosti jak jim nejde prodávat svitky se bude logicky prodlužovat. A naopak ti co produkují vše jiné než svitky ať vyrábí dál a cpou svitky kam jen můžou. Aby se dorovnal poměr nabídky a poptávky. Pokud na tohle bude většina dlabat a hrát věž plus vyrábět a spamovat trh, tak si ti svitkaři můžou stěžovat a děkovat jen sobě. Nikomu jinému to totiž mimo spam nabídek vadit nebude, jen těm co mají přebytek svitků.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru