• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4169

Guest
Píšeš,
Ti co máte přebytek svitků tak přestaňte s výrobou ostatních komodit produkce

Pokud to udělám, přestanu vyrábět T1 a T3, propadne se mi celková produkce na třetinu.
To by šlo dorovnat jedině tím, že ty manufaktury nahradím. Zbourám a postavím ty svitkový, protože nic jinýho podle plánu produkovat nemám.
A ani to nemá logiku, protože přestanu vyrábět to, za co se něco vyměnit dalo.
Nevím, školy nemám.
 

DeletedUser3346

Guest
@athlan Pokud máš přebytky svitků a chceš za ně něco vyobchodovat tak přestaň vyrábět třeba křišťál, hedvábí pokud chceš 1:1 a třeba i ostatní t1 i t3 podle libosti. A svojí potřebu odkupuj za svitky. Pokud by jsi neměl přebytek svitků a nehrál věž a měl výrobu svitků tak aktuálně nezadávej výrobu svitků ale vyráběj jiné komodity bez nutnosti bourat cokoliv. A pokud nemáš výrobu svitků a nehraješ věž tak dávej svitky kde můžeš a odkupuj svitky z trhu. Tímto se může pomalu narovnávat cena svitků ze stavu nezájem na zájem. Aktuálně když je svitkama přespamováno a nedaří se je udat na trhu tak nemají svitky cenu 1:1 ale menší možná až poloviční v poměru t2. Vše záleží kolik hráčů hraje věž ze ziskem svitků. Kdyby hrálo 100% hráčů ze ziskem svitků tak hodnota svitků bude menší než kdyby byl trh mince/kladívka.
 

luterina

Veterán
@Turunen , pokud mám přebytek svitků, tak i tak potřebuji mít dostatek hedvábí a křišťálu na chod města, a tedy i svou bonusovku na hedvábí vyrábět i nadále a ne se jí zbavovat, když ten "přebytek" svitků nemám jak a za jiné z T2 vyměnit, když je to "přebytek", který má v mém okruhu obchodu skoro každý, tak ho ani nikdo směnit nechce a mě nezbývá než ho směnit těžce pod cenou. A domlouvat se s celým světem aby svitky nevyráběl, protože já jich mám "přebytek" opravdu nehodlám.
 
Naposledy upraveno:

Slniecko

Znalec fóra
Tak ja vyrábím krištál a bohužel mám taky prebytek svitku a trh kolem mne nabízí porád jenom svitky, takže pro mne to znamená bohužel jenom to, že když nutne potrebuju jinou surovinu než jsou svitky, tak je musím vzít i když to je nevýhodná nabídka, takže mám permanentne nedostatek ostatních surovín.. Každý má jiný trh, záleží hodne na sousedech, ja mám bohužel polovinu mapy bez sousedu,takže tam mám jenom práznde místa a druhá polovina mych sousedu nabízí vetšinou svitky, nebo pak jsou tam takoví kterí nabízejí v nevýhodném kurzu.. Takže ja bych spíš uvítala, kdyby se upravili napr. odmeny z veže a místo toho,aby pro všechny nabízeli svitky, tak by nabízeli náhodnou produkci,tak jak to delají eventové budovy.. Nekomu by dávali svitky, nekomu hedvábí a nekomu krištál, podle toho, kdo má jakou bonusovku a podobne..
 
tak ona tam je ta logika svitků a knihovny resp nekonečného svitku... nicméně se to myslím úplně nepovedlo. Hlavně my svitkáři jsme biti :D a to samé ta pryskyřice nebo smůla nebo sliz nebo co to z toho setu kape (taky moje bonusovka…)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Je pravda, že nekonečný svitek je docela overkill, když nejsou alternativy pro ostatní T2 zboží. Na druhou stranu svitků bylo vždycky straně moc i před věží.
 

luterina

Veterán
@Fjorgyn , záleží asi i na obsazení hráčů jak ve společenství, tak i na mapě světa, kde se potom od toho odvíjí skladba nabídek v obchodě, a to se klidně může projevit přebytky či nedostatky určitého typu zboží, např. naše společenství je turnajové, tak spotřeba svitků je mnohem větší, zřejmě jak je svitkový turnaj ten nejtěžší ze všech, více se potom za svitky vykupuje oproti jiným turnajům, kde lze uhrát všechno na armádu, tedy má zkušenost je z dřívějška opačná, že svitků bylo pořád nedostatek.
 
vliv společenství na nabídky je sice významný, nicméně i tak jsem před věží měl na trhu přetlak spíš hedvábí a teď to svitky zválcovaly
 

Jirinazel

Znalec fóra
Nevíte náhodou někdo, jestli se s těmi svitky bude něco dít? Nevím jak jinde, ale u mne už je situace zoufala. Patřím k té třetině, co vyrábí svitky. Neprodám - nekoupím celé dny. Až mi odpadne poslední odběratel, můžu to zabalit. Tohle přeci není náhodná nebo dočasná nevyrovnanost, to je dlouhodobý stav, způsobený všichni víme čím, a něco by se s tím dělat mělo.
 

DeletedUser4336

Guest
Svitky jsou nepříjemné, ale co je hrozné, že se stejně veze i bismuth. Svitky se aspoň nerozpadají, takže zbylé surky se dají nasyslit ve společenství, což se o obživlém říci nedá, nikdo nebude vyráběr zboží zbytečně, aby se rozpadlo.
 

zralok73

Pokročilý žák
Ahoj, bohužel mám taky svitky takže to pociťuji v obchodě a ve skladě kde ho mám s prominutím na sr... . Hráčů se svity je mnoho a pak v obchodě musím dávat svitky pod cenu abych nějak udal ..... měli by s tím něco udělat
 

Lovec Krys

Legenda
Nezapomeňte ještě na jednu věc: Trh s T1-3 je o dost omezenější (prostorově) než s prošlým zbožím. Tzn. Kromě vlivu setu z věže taky máte menší plochu s menším počtem hráčů a tudíž může být na mapě dost míst, kde byste měli přebytek svitků i bez setu.
 

DeletedUser4336

Guest
Loves Krys >> No a o to je víc vidět, jak přítomnost knihovnické sady ve věži ovlivňuje celou hru, obživlé zboží by mělo být vyrovnanější, a není. Např. dostat rozumně houbišky je nadelfský úkol, zatímco bismuthem by se dalo dláždit, a sotva ho někdo vezme i za máslo.
 

DeletedUser5831

Guest
Nestačilo by u tady těch píp budov pozměnit výrobní plán z dám ti svitky na dám ti tvoji bonusovku+1, jako pro mě za mě ať se tady ty výrobní blbiny zruší úplně :D
 

DeletedUser4336

Guest
SummerPicka >> No ono jako stačilo, ale musel by to chtít někdo začít řešit.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Pauleo
Snad tě chápu, s bismuthem je to určitě pech, ale přesto mám pocit, že mluvíme každý o něčem trochu jiném, a že se tím smysl hovoru ztrácí. Zatím jsem teprve u many a předpokládám, že s bismuthem je to podobné. Vyrábějí ho všichni a pokud je neprodejný, jsou na tom všichni stejně. To jsou ty klacíky, které mi moc nevadí, elvenar je hra zlomyslná. No, a potom jsou svitky: ty jsme nafasovali na začátku podle náhodného výběru, je to naše hlavní komodita, máme je po celou hru bez možnosti úniku, no a pokud se v průběhu hry provedou úpravy, které je učiní neobchodovatelnými, tak je tím trvale znevýhodněna jedna třetina hráčů oproti ostatním dvěma třetinám, kteří mají komoditu jinou, výhodnější. Já v tom vidím přece jen rozdíl.
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@SummerPicka některé dřívější kulturky uměly reagovat na bonusovou výrobu, tak proč ne u setu z Věže? Dát tam buď bonusovku, nebo bonusovka +1 a hned by se situace na trhu vylepšila.
Navíc na trhu se množí, zvláště u živoucího, lichvářské nabídky. Je to pár lidí, kteří takovými nabídkymi zaplevelují trh, ale je to přesně reakce na to, že je velká nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou.
 

hanz44

Pozorovatel
Ovlivňuje to výzkum a osadníci ,když je spousta hráčů ve stejné kapitole tak mají stejné požadavky a někteří toho využívají,no..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru