• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Lovec Krys

Legenda
Zvláště na začátku kapitol zejména u těch posledních dvou, kdy jsou nároky na výzkumy ve statisících a všichni je máme stejné.
Např. Čajovna:
1588329871963.png

Vylepšený senát:
1588329913596.png

A další jsou na tom podobně nebo i hůře.
A máme je všichni stejné, takže to zase bude nedostatek ve vlnách.
 

DeletedUser4336

Guest
Jirinazel >> Ale bismuth je zboží jako svitky, to není jako mana. Ovšem rozdíl je ten, že svitky se nerozpadají, bismuth je obživlý, a také se jedná o trojkové obživlé zboží, které je v posledních kapitolách (jsem u Elvenarů), vyžadováno po statisících pro výzkum. Tím se zcela znevýhodní třetina hráčů. Kdyby tato situace nenastala, tak už jsem dávno dokončil kapitolu, ale takhle mě dávno předhonili hráči, kteří mají jako bonus např. houbišky nebo máslo, protože jak nedám na trh 2x tolik, tak mi to nikdo nevezme, což u obživlého je to docela problém, div Simia pomáhá, ale není všespasitelný, navíc na své vylepšení také vyžaduje obživlé zboží, orky a fazole. Kvůli téhle situaci mě už hra celkem přestává bavit, neustále stojím ve výzkumu, a VB si láduju do divů, a dál se nepohnu. Kdyby to byl normální stav, ale je to uměle vytvořené, a vypadá to, že to nikdo neřeší. Nová kapitola jasně určila, že to bude pokračovat.
 

hanz44

Pozorovatel
Mám mýdlo a tím co říkáš si prošel každej ..bylo to mnohem horší,když Elvenary spustili ..je to hra a nic ani v reálu nedostaneš zadarmo ..je na Tobě a na každém se s tím porvat a jednoduchý to už nebude :D..Já ,když dělal Elvenary tak Jsem měl největší problém paradoxně získat bismut :cool:
Doporučuju každému najít si někoho kdo dělá výrobu kterou nemáš a navázat s ním kontakt a zkusit se domluvit na vzájemné pomoci ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Tak to je ale podstatný rozdíl. Tvá situace byla způsobena tím, jak rychle mnoho hráčů začalo novou kapitolu (která v té době nebyla), a jaké surky byly na začátku potřeba. Když se hráči dostali dál, vše pominulo, a surky se postupně vyrovnaly, tu dobu si velmi dobře pamatuji, sám jsem dával na trh bismuthu v poměru 1:1 dostatek, nebyl jsem ještě v kapitole Elvenaru, problém nebyl ani ve společenství. Ta doba netrvala moc dlouho, ale teď už to trvá daleko déle, a problém je globální, to je značný rozdíl. A např. houby se v poměru 1:1 prakticky neseženou. To se každý bavíme o úplně jiné situaci, dle mě to nejde srovnávat. To je jak srovnávat změnu surek na trhu vlivem turnaje a požadavků na výkup, to se taky mění.
 

hanz44

Pozorovatel
@Pauleo v tu dobu to bylo jak na houpačce .. to nic,ale nemění na tom,že by si každý měl zkusit najít si někoho na vzájemnou výpomoc na trhu ...v tom je ta dobře míněná rada ;) ..sám už takhle s pár lidma funguju;):)
 
Naposledy upraveno:

hanz44

Pozorovatel
Ahoj lidičky :) ..myslím,že tady chybí inzerce ..něco jako je vlákno - společenství hledá hráče.
Mohlo by být i vlákno které by se týkalo trhu s živelnou výrobou .
Kam by mohl hráč napsat něco jako - ahoj Jsem @hanz44 a v rámci společenství nemám šanci na vzájemnou pomoc se základní živelnou výrobou ( vyrábím platinu) a hledám někoho s kým bych mohl obchodovat v případě potřeby a vyrábí pryskyřici.
To je jen návrh ..samozřejmě,že by se to týkalo všech živelných surek (se základníma surkama se dá obchodovat jen v rámci společenství a sousedů na mapě světa) a bylo by to potřeba domyslet a zrealizovat pokud možno tak aby se to líbilo všem ;):)
A bylo by záhodno mít ta vlákna dvě ..jedno pro Arendyl a druhé pro Winyandor.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
Pauleo
Aha, tak to jsem nevěděla. To víš, jsem jeden z mála nerozvinutých hráčů, co sem občas něco napíšou. Máš pravdu, je to dočista stejný případ a je to uměle vytvořená schválnost, která by vůbec neměla být v oběhu. Za co ...? :rolleyes:
 

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel Spíše než schválnost jde o pohodlnost - než tam hodit funkci na Tx+1 (tzn. pro každého jinou surovinu v závislosti na jeho bonusu) je jednodušší tam hodit surovinu pevnou stejnou pro všechny.
Anebo tam nastoupil někdo, kdo tuto funkci neumí používat nebo o ní ani neví.
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
hanz44
A nebo si projít forum a zjistil bys že hráč se muže představit tady.
A pokud rozklikneš svět Arendyll nebo Winyandor jsou tam vlákna pro hráč hledá společenství a naopak. ;)
Mít tu vlákna čistě pro výměnu pro zboží myslím není třeba.
 
Naposledy upraveno:

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Upřímně si myslím, že spíš než zahlcovat forum nabídkami, by bylo lepší vyřešení trhu ze zbožím a to nejen živoucím. ;)
Ale to je jen čistě můj soukromý názor.
 

hanz44

Pozorovatel
Nejednalo by se o žádné zahlcování,když by to bylo pod jedním vláknem a starší zprávy by byli promazávány:cool::) ..s tím by snad nebyl problém nebo jo?
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
Ahoj lidičky :) ..myslím,že tady chybí inzerce ..něco jako je vlákno - společenství hledá hráče.
Mohlo by být i vlákno které by se týkalo trhu s živelnou výrobou .
Kam by mohl hráč napsat něco jako - ahoj Jsem @hanz44 a v rámci společenství nemám šanci na vzájemnou pomoc se základní živelnou výrobou ( vyrábím platinu) a hledám někoho s kým bych mohl obchodovat v případě potřeby a vyrábí pryskyřici.
To je jen návrh ..samozřejmě,že by se to týkalo všech živelných surek (se základníma surkama se dá obchodovat jen v rámci společenství a sousedů na mapě světa) a bylo by to potřeba domyslet a zrealizovat pokud možno tak aby se to líbilo všem ;):)
A bylo by záhodno mít ta vlákna dvě ..jedno pro Arendyl a druhé pro Winyandor.

@hanz44 , myslím, že by to nic neřešilo, protože opět by ta vlákna byla přehlcena jen hráči s jedním typem zboží, kterého je nadbytek, poptávajíc zboží, kterého je nedostatek, např. hráči co mají bonus na svitky, by sháněli hráče co mají bonus na hedvábí a křišťál k výměně, ale kdo by se jim ozval, když snad už každý má v obchodě tolik svitků a tak podhodnocených, že zájem mít někoho extra na získání svitků, už potřebu nemá???
 

hanz44

Pozorovatel
@luterina to bylo myšleno na živelnou výrobu ..normální výrobu co se týče trhu nerozšíříš globálně ..to nejde,ale co se týče živelné tak je trh globální a pár hráčů se může domluvit mezi sebou na spolupráci ..
 

luterina

Veterán
@hanz44 , ale s tou živelnou je to to samé, měsíční set dává kromě svitků i pryskyřici a kámen, tedy platiny je nedostatek, a kdo s bonusem na platinu by chtěl někoho extra na obchod s pryskyřicí a kamenem, když je pryskyřice a kamene, a to podhodnoceně, na trhu přebytek a může si tedy vybírat přimo tam?
 

hanz44

Pozorovatel
@luterina ..nejde o platinu ..to byl jen příklad :) ..jde o to co už Jsem psal a sám už s pár lidma takto obchoduju,takže vím,že to funguje a může to pomoct ..nic víc;):) ..a trh je na prdlačku sám o sobě :)
 

Vicky1177

Mistr slova
@hanz44 : Trh není "na prdlačku"... Promiň, nechci se tě nějak dotknout, ale jestli se ti nedaří obchodovat, trh za to opravdu nemůže. Párkrát pokus/omyl a zjistit, na co lidi slyší. Obvykle na malou slevu, jako v kamenným krámě. ;) Nepotřebuju se někde domlouvat, beru nebo nechám.
 

luterina

Veterán
@hanz44 , tady se právě řeší nadbytek zboží z Měsíčního setu, které tím pádem podhodnocuje/snižuje cenu zboží, které ten set nevyrábí, jehož důsledkem je to, že svitkáři mají problém své bonusové zboží směnit čestně za hedvábí a křišťál - když svitky nabízí kde kdo pod cenou, a ti co mají bonus na platinu se zase nepřiměřeně obohacují neférovými nabídkami, když pryskyřici a kámen - kterých je nadbytek, chce každý měnit za platinu. Čili zavést vlákno na extra s někým výměnu, by vypadalo asi tak, že by v něm opět každý poptával převážně jen platinu a převážně jen nabízel svitky, o což by zřejmě asi nikdo zájem neměl, když bonusáři na platinu mají na trhu pryskyřici a kámen ve velkém a s nižší cenou (proč by ještě extra s někým uzavírali ten samý obchod, když takových nabídek se jim dostává požehnaně?), a svitků je na trhu nadbytek a to pod cenou (proč by někdo uzavíral extra obchod s někým kdo má svitky, když je jich na trhu opět požehnaně?).
 
Naposledy upraveno:

hanz44

Pozorovatel
@Vicky1177 Já nemám problém :D ..mě vážně obchodovat učit nemusíš;) ..myslel Jsem to dobře a třeba si z toho někdo něco veme a pomůže mu to ..
@luterina ..tady nejde o měsíční set,ale o osadníky a výzkum;)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru