• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Soutěživost hráčů

DeletedUser1532

Guest
Tak nejdříve odpověď na tvoji otázku proč hráči končí kolem 5 až 6 k bodů je to jen dohad ale řekl bych že se jedná o hráče kteří nemají dost času na hru typu strategie , legendy tohoto žánru jsou náročné na čas a logické myšlení (matematika) .
Oplátkou za názor by jsi mi mohl napsat co v této hře považuješ za originální ať se mám na co těšit ;)
1: Obecně bych řekl že většina hráčů začala s touto hrou kvůli lehkému začátku :D
2:Odchozí většinou zjistili že je více baví hry typu RPG
3:Linie výzkumu mi přijde příliš jednoduchá , ale chápu že někomu to tak připadat může .
4:Absence nějakého cíle v příběhu hry mi soutěživost dost znesnadňuje .
5:Syndrom vyhoření je nemoc lidí kteří nemají své soukromí .
6:Fungovat by to mohlo ve školách , ale jsme dost konzervativní národ .:)
7:Mohu napsat že svoji hru snů jsem už docela dobře poznal , i když se dělí na dvě části . Hra TES:Oblivion se značnou úpravou od českých fanoušků mi po stránce dost vyhovuje . Kromě příběhu ten moc nemusím .
8:podal jsem pár návrhů , ale řekl bych že moji vizi moc lidí nezaujalo .:oops:

Děkuji za názory, ale ten seznam témat je k malinko hlubší diskuzi, nespěcháme, můžeme se věnovat klidně jen jednomu tématu. Klidně vyber nějaké sám, které Tě nejvíc zajímá.

Zajímavé jsou všechny Tvé odpovědi, ale nejvíc mě zaujala ta na bod 6. k profi hraní strategie jako je Elve (FoE). Že by to mohlo fungovat na školách. Jinde zde na fóru je diskuze k věku hráčů této hry a z ní vyplývá, že lidé, kteří se k věku přiznali a na diskuzi svůj věk zadali mají většinou od cca 30 do cca 50 let. Tedy dospělí a už zralí lidé středního věku. Vůbec mě to nepřekvapilo. Kdo by zde čekal zástup dětí školního věku, pletl by se. tyto hry jsou během na dlouho trať, při docela významné potřebě znalostí strategie a taktiky ve hře, tedy nic pro děti.
A profesionální hraní je možné pouze s lidmi dospělými, kteří už mají právo založit si účet v bance. K registraci do profi virtuální hry je vždy povinnost být dospělý a vlastnit účet v bance.

Po registraci by mohla následovat strategická hra (v nějaké podobě), v níž vložený finanční kapitál (v penězích) přejde do herních peněz (v nějakém kurzu) aby se o něj soutěžilo. Soutěž by v tomto případě mohla mít hned čtyři parametry: boj, budování, obchodování a diplomacii. Vše s vlivem prospěchu jednoho na úkor jiného u boje, s prospěchem vlastním u budování a prospěchem oboustranným u obchodu a diplomacie.

Mám dost přesnou představu, jak by to fungovat mohlo a je to věc k diskuzi. S tématem to dost úzce souvisí, tvrdím, že motivace ke hře u profesionálních hráčů bude potom výkonnostně 100%...
 

DeletedUser1532

Guest
Dle mého soukromého názoru je celé toto vlákno úplně mimo téma, neboť toto je fórum hry Elvenar, nikoli o obecné diskuzi (nebo fórum psychologie, filozofie). Osobně, jako hráče, mne toto vlákno akorát irituje a odrazuje od fóra jako takového, neboť si sem, jako hráč, „chodím“ odpočnout od skutečného života. Proč bádat nad tématy tohoto typu? Proč se nebavit normálně a nerozebírat tyto hlouposti, které stejně většinu diskutujících iritují, protože pokud se naráží na něco, co se kohokoli týká, tak nelze brát tuto diskuzi neosobně? Sám ji bereš osobně, neboť se Ti nelíbí, jak ostatní k diskuzi přistupují, tudíž se opakuji, toto téma nelze prodebatovat neosobně. Lidi se chtějí u her bavit a pokrok v nějakém žebříčku je u her tohoto typu akorát bonus. Osobně si myslím, že k Elvenaru většina lidí odbíhá od každodenního stresu a uvolnění se, chodí se sem bavit a nechtějí řešit důležité, případně složité věci a témtata.

Možná by bylo lepší od tohoto tématu upustit. A abych řekl pravdu, tak mi to připadá, že píšeš nějakou diplomku z psychologie (případně psychiatrie) a z hráčů sis udělal zkušební vzorky, neb snad toto téma nemůže zajímat nikoho.


Nabízím diskuzi pro lidi, kteří chtějí o hře přemýšlet a zváni jsou všichni. Současně nikoho nenutím a žádám pouze o diskuzi k tématu. Odmítám, že by závěry měly sloužit jakýmkoli mým osobním potřebám s jedinou výjimkou. Odpovědět na několik otázek, které mi na této hře připadají nelogické a souvisí s motivací, fluktuací a hledáním východisek.

Vůbec nerozumím tomu, jak by mohla diskuze NEBÝT odosobněna, když bez jejího odosobnění to už diskuze není a jak je i zde vidět, realizace skutečné diskuze k jakékoli problematice je umění. A já vím, že jsou i zde lidé, kteří diskutovat umí, ti co neumí zde prostě budou tapetovat, protože jim to bude umožněno.

Ale dobrá, klidně začněme diskutovat na téma diskuze, pokud to není zcela jasné. Měl jsem zato, že to zde nemůže být nejasné...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
no myslim ze tu neni o čom diskutovat je to len pisanie nazoru kazdeho kto o to stoji a niak moc zaujímavé aspon pre mna nie :D
 

Zharthuru

Mistr slova
Profesionální hraní Strategické hry je určitě možné . Ovšem ke zjištění úspěšnosti bych ti z vlastní zkušenosti doporučoval vyzkoušet ho raději na
Kickstarteru a podobných fenoménech :D
 

DeletedUser1532

Guest
Profesionální hraní Strategické hry je určitě možné . Ovšem ke zjištění úspěšnosti bych ti z vlastní zkušenosti doporučoval vyzkoušet ho raději na
Kickstarteru a podobných fenoménech :D

Ano rozumím, ale v tomto případě nejde o strategickou hru. A jde opravdu spíš o US-fenomén, ovšem ve stáji s projekty, jako je rakouský Lyoness... :)

Představuji si to tak, že lidé nedělají prakticky nic jiného než zde, třeba i několik hodin denně, třeba i více hodin denně. A pokud to dělají správně, tak jsou na tom finančně lépe, než byli, když přišli, zhruba stejně, když to hrají jen tak pro zábavu, nebo hůře, pokud tomu nedávají, co to objektivně vyžaduje, až po situaci, kdy jsou out, včetně svého vkladu do hry. Motorem činnosti je pak MOTIVACE k ochraně investice.

Myslím, že v této konstrukci je hodně patrná paralela s Elve, kde je fluktuace dost vysoká, když motivace poněkud ani nenaskočí, když vysoké procento hráčů zde ani nezačne hrát...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

dRaczek

Pokročilý žák
Moc na něj reagujete a málo klikáte na ignorovat. ;)
w6N7.png
 

Ethariel

Guest
Tak nejprve jsem nechtěl nic psát ale nedá mi to :D
Miraeli. Jen tak skusmo jsem přečetl kousek z té polemiky z první stránky tématu a to o "Profesionálním hraní téhle hry".
Odpověď : Úpřimne, komu to cpeš :) Jdi hrát LoL, CS:GO, StarCraft 2, Battlefield anebo jinou z profesionálně hraných her. U nás elvenárců s tímhle neuspěješ. Doufal jsem že ti to došlo z příspěvku ostatních, ale spletl jsem se. Tak jsem si řekl, že ti to jednoduše shrnu.

Neotravuj už tuhle komunitu svými fantasmagoriemi. Jsme mírumilovná skupina, která ne tebe nemá chuť, čas, ani náladu a odepisovali jsme ti jen kvůli provokativnímu a velice nevybíravému způsobu komunikace kterým jsi nás tady zaplavoval.
 

DeletedUser1532

Guest
Pokud zde budete chtít DISKUTOVAT, pak interní pravidla pro nové zahájen této diskuze jsou tato:

DISKUZI zde definujeme jako výměnu NÁZORŮ a TVRZENÍ prostřednictvím diskuzních příspěvků, tedy zdvořilých, věcných a neosobních písemných příspěvků k tématu. Je-li příspěvek jiný, než definovaný, nemůže být považován za názor (není tedy nezbytné ho vůbec komentovat). Názor není na rozdíl od tvrzení nezbytné doložit, tvrzení bude doloženo na vyžádání.

Tvrzení čehokoli o jiných lidech bez dokázaní pravdivosti takového tvrzení, zde bude považováno za LEŽ. Tvrzení o konkrétní činnosti jiných lidí (ve hře i na diskuzi) musíme být připraveni na jejich vyžádání doložit.

Úkolem diskuze je hledání co nejvíce objektivních kolektivních závěrů k tématům, které Vás zajímají a souvisí s touto diskuzí.

Témata k diskuzi jsou v úvodu zpravidla tato (témata můžete volně přidat v rámci obecného rámce "Soutěžení ve virtuálním světě"):
1. Hra Elvenar a vztah hráčů k ní obecně.
2. Fluktuace ve hře s ohledem na hru samotnou i s ohledem na herní styl hráčů.
3. Strategie ve hře a jejich optimalizace vzhledem k výkonnostnímu hraní hry.
4. Soutěživost hráčů vzhledem k motivaci k hraní. Vliv soutěživosti na dlouhodobé hraní.
5. Syndrom vyhoření.
6. Profesionální hraní strategických her, jako je Elvenar (FoE). Jak by to mohlo fungovat.
7. Jak by měla vypadat naše hra snů, případně kudy by měl (mohl) dále jít Elvenar.
8. Další související témata, která budeme mít zájem diskutovat později.

Všichni diskutující mají stejná práva, diskuze se bude řídit všemi dalšími pravidly Fóra hry.

Pokud se na tom shodneme, můžeme přijaté závěry k jednotlivým problematikám definovat a jednou za čas zveřejnit.

Děkuji všem, kteří dnes přišli se skutečnými diskuzními příspěvky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Zharthuru

Mistr slova
Milý Miraeli , hlavní myšlenkou mého odkazu na Kickstarter bylo , že zde moc hráčů kteří by chtěli strkat peníze do nejistého výdělku asi nenajdeš . Můj vlastní projekt , který mám momentálně bohužel jen na papíře je něco jiného , je to hra která půjde hrát na Lumii skrze paměťovou kartu bez toho aby se člověk musel přihlašovat online . Jinak jsem nikde neviděl odpověď na moji otázku co považuješ v této hře za skutečný originál , jistě je svým způsobem zajímavá , ale originální součástka mi zatím unikla .
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1532

Guest
Milý Miraeli , hlavní myšlenkou mého odkazu na Kickstarter bylo , že zde moc hráčů kteří by chtěli strkat peníze do nejistého výdělku asi nenajdeš . Můj vlastní projekt , který mám momentálně bohužel jen na papíře je jiného , je to hra která půjde hrát na Lumii skrze paměťovou kartu bez toho aby se člověk musel přihlašovat online . Jinak jsem nikde neviděl odpověď na moji otázku co považuješ v této hře za skutečný originál , jistě je svým způsobem zajímavá , ale originální součástka mi zatím unikla .

Tu narážku na Kickstarter jsem nepobral sice do důsledku (dík za vysvětlení, moc hezké :)), ale aktuálně už to dává smysl. Malinko jsem si myslel, že v tom poněkud funguješ aktivněji investičně. Nic proti těmto projektům nemám, ani vůči těm binárním systémům (Lyoness), kam třeba patří i australský CCN (bývalý Carbon Credit, už se to jmenuje trošinku jinak, nějaké kredity jsem si koupil, dokud byly za paušál při startu projektu, jsou už volně obchodovatelné na burzách a vím, že neprodělám). Mám ovšem raději své investice poněkud většinově pod přímou kontrolou.

Ale k tématu. Domnívám se, že až jednou někdo přijde s opravdu dobře propracovanou netovou strategií s košatým technologickým stromem, interakcí, jakou má ve svých hrách tato firma (IG - FoE) a rozjede se to na nějaké platformě open world pro hodně lidí najednou, tak to bude bomba. Investovat dospěláckých pár set Eur do možnosti zahrát si o jackpot i každodenní příjmy? To spíš bude problém s tím, že se nikdy nevejdou všichni, pokud přerozdělení kapitálu ve hře bude logické a tedy jen o schopnostech a zkušenostech (motivaci opravdu není třeba řešit, ochranu investice jsem zmínil výše).

A co se týká Elve a jejích originálních částí, pak je to hodně složitá otázka a já bych to nechtěl odfláknout a jistě na něco zapomenu, takže se o tom můžeme pobavit, na pokračování. Začnu od těch nejviditelnějších a největší odlišností.
Originální je GRAFIKA hry a to pro lidi i elfy (je to moc pěkné a stálo to jistě velkou horu práce).
Kupodivu mají obě rasy (prozatím) různé plochy i směrování budov, takže mají elfíci prozatím docela výhodu (domečky jsou menší), ale myslím, že se to v budoucnu sjednotí a handicap se srovná, abychom si nemuseli závidět.
Dále je zde místo nějakého tutorialu (add FoE) vcelku propracovaný PŘÍBĚH v pozadí (s dokořán otevřeným koncem), který tomu dává atmosféru podobnou dobrým adventurám.
Docela převratná je INTERAKTIVITA bez přímého kontaktu v boji mezi hráči, zato podpory jsou zlatý důl (ELVE je především pro ženy dělaná na míru), přesto je BOJOVÝ MÓD docela pestrý a opět dokonale originální. Můžu Ti slíbit, že některé boje nedáš, mě to nešlo ani teoreticky. Pravdou je, že jsem byl neustále s průzkumem trošku vepředu oproti technologii vlastních jednotek a počtu, jaký mohu nasadit v oddílech, takto je opozice zničující, progres však zajistíš výhradně přes hromady jejich mrtvolek.
Kapitoly známe z FoE, ale tady jsou malinko jinak filozoficky, hra sice je především o získávání provincií (pro výkonnostní část z nás), ovšem OBSAH KAPITOL se nesnaží být prvotně technologický, nýbrž koresponduje velmi sympaticky a současně harmonicky s příběhem i možností progresivně budovat město (což ze hry dělá prakticky výhradně budovatelskou strategii, když i boj je pouze potřebou k rozvoji). Tohle je zcela nové, ale tady je ten zakopaný pes...
Pozvolný technologický rozvoj vede podle mě hráče do slepé uličky staví ploty kultury ve snaze zvýšit výnosy co nejblíž 170% (místo správného extenzivního budování a tedy většího zisku z více budov. při nižším procentu - tohle se dá dokonce snadno spočítat na kalkulačce :)). A kromě toho, že chcípne jejich progres ve hře, chcípne jim bohužel i příběh a s ním i progres v budování města. Podle mě je tato slepá ulička jednou z mála viditelných chyb této hry, přičemž je viditelně SMRTÍCÍ a živí zdejší fluktuaci (samozřejmě je to do důsledku k diskuzi).
Tato hra má hned NĚKOLIK MOŽNÝCH STRATEGIÍ, jakou hrají někteří na tomto vláknu je patrné, chtěl jsem, aby bylo patrné i to, že jich je více a je jisté, že hrát hru naplno znamená strategie používat komplexně a VYVÁŽENĚ, neupnout se jen na jednu možnou (třeba udržet 150% ať to stojí klidně i zamrznutí na místě navěky).

No a podle mě ti, co to tu opravdu "UMÍ" hrají komplexně a hra poskytuje mnohem více zážitků, nějak to potom do sebe dokonale zapadá (na město je najednou fakt hezký pohled) a hráč jde žebříčkem jako břitva máslem. A jak to vím? Nebylo zde pro mě možné nevšimnout si, jak je můj progres vysoký oproti ostatním a jediným vysvětlením je, že to drtivě většinově ostatní nehrají prostě komplexně (dále k diskuzi pod bodem 3.). A ještě víc zarážející je rychlost s níž mizí ze hry skoro všichni kolem, přitom je to fakt originální kus, viz výše. Ještě nikdy jsem s tak velkým zpožděním od startu hry nebyl tak rychle až úplně nahoře (max 12. open, už dávno 1. bez "dopingu")...

Jsou i další originality, o nichž vím, ale k nim zas příště. :)

Měj pěkný víkend.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Zharthuru

Mistr slova
Děkuji za přání , pěkný víkend jsem měl :D . Nejdříve odpovím Božskému Odinu . Budovatelských strategií bylo několik například Imperium romanum , Settlers či Stronghold . Jak jsem napsal výše , označil bych tuto hru za vyjimečnou ale ne za originální . Jsem náročný na toto slovo .
Teď k Příběhu , Na wiki jsem neopoměl tuto sekci navštívit a vážně mi to nepřijde jako silný příběh . Přeji úspěšný týden .
 

DeletedUser34

Guest
ale zase reklama v telke je celkom podarená na eurošporte už beži nejaký čas a zatial je to super sranda :)
 

DeletedUser1532

Guest
Děkuji za přání , pěkný víkend jsem měl :D . Nejdříve odpovím Božskému Odinu . Budovatelských strategií bylo několik například Imperium romanum , Settlers či Stronghold . Jak jsem napsal výše , označil bych tuto hru za vyjimečnou ale ne za originální . Jsem náročný na toto slovo .
Teď k Příběhu , Na wiki jsem neopoměl tuto sekci navštívit a vážně mi to nepřijde jako silný příběh . Přeji úspěšný týden .


Otázkou pak zůstává, co je to silný příběh. Domnívám se, že pokud si člověk přečte knihu a odloží ji poté, co dočetl její poslední stránku, tak může bez potíží konstatovat svůj osobní názor na "sílu příběhu", který aktuálně dočetl. A logicky pak platí, že pokud knihu dočetl až do konce, měl k tomu důvod a dále platí, že zdejší příběh na Elve není ani zdaleka úplně celý odhalený.

Dokonce bych řekl, že to pravé oříškové můžeme ještě očekávat. Trpaslíci nám dali technologie (nám lidem i elfům), abychom se v rámci "základního příběhu" mohli posunout (efektivněji) v budování měst o krok dále. Víly jsou už druhou linií v řadě, bez níž ani lidé, ani elfové dál nemohou, je možno konstatovat, že též víly sbližují lidskou a elfí platformu budovaného města (cesty, kultura) a současně platí, že víly nejsou logicky tím posledním, co nás přivede k zakončení Příběhu. A kolik dalších linií bude následovat je samo o sobě dokonale nejasné. Osobně se domnívám, že se to nesmí s napínáním hráčů přehnat, ale na druhé straně je třeba Příběh dále stupňovat a zajistit, aby byla příběhová linie na městech zřetelná a nezaměnitelná.

A aby bylo jasno, ani náhodou není vidět (cítit) POINTU, kterou to nakonec mít bude. Bez ní by už nikdo poté, co by byl celý příběh odhalen, ve hře nepokračoval na dalších paralelních světech. Osobně bych hru bez pointy na jejím konci, na jiném světě nedohrál, kdybych viděl, že neexistuje.

A pokud není v rámci příběhu ještě ani přibližně zřetelná pointa? Pak zde jde také o adventuru, a to tím lepší, čím více o pointě můžeme diskutovat a odhadovat své názory na to, co jí vlastně bude.

Podle mě je právě tato situace podstatou dobrého PŘÍBĚHU, o který jde na Elve...
 
Nahoru