• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Soutěživost hráčů

DeletedUser1532

Guest
O pracovitosti, trochu přemýšlení a logice a jasně že i času;)
Konkrétně pokud se mi budova dodělá 12.45 ale já se k počítači dostavím, až večer tak jistě strácím náskok, třeba jen o malinko, to je ta kouzelná matematika, jak tu někdo zmínil
Je to o tom, že ne každý tomu chce, nebo může dát maximum, a je jedno jaký má důvod;)

Na straně druhé tomu přeci nic moc aktuálně ani dávat nemusíme. Od vánoc mi stačila prakticky devítihodinová perioda, už měsíc prakticky nemohu dále ani stavět, není na čem, dva a něco dne trvá jen průzkum jedné provincie. A přesto jsem akumuloval nevídaný ranec zboží - dost přes 4M v rovnoměrné zásobě.

Stává se přesně to, co se stalo u mě i jinde, došel jsem systematicky až do stádia, kdy to celé jaksi funguje i beze mě a moc práce to nechce, také proto jsem se rozhodl zjistit odpovědi na některé otázky, které mě zajímají.

Chci tím říct, že už aktuálně hře ani tolik času dávat nemusíme, pokud nebudeme chtít.

Pracovitost se přesunula někam jinam, do rozhodovacího procesu (přemýšlení o strategie, logika dalšího postupu, kudy dál s městem výhledově), pořídit si můžeme aktuálně cokoli a snadno. Předpokládám, že i Ty máš sklady plné.

Jestli ještě můžu s otázkou, začala bys hru znovu, kdybys věděla, kolik to bude chtít času? Zahrála by sis i svět "W"? A proč...?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

nataly111

Velmistr písma
Jestli ještě můžu s otázkou, začala bys hru znovu, kdybys věděla, kolik to bude chtít času? Zahrála by sis i svět "W"? A proč...?

Odpověď je naprosto jasná
To si piš že bych začala znova:D
a proč? Prostě mě to baví:p Proto;)
ale jinak ti řeknu něco co tu pár hráců ví
Muj hlavní svět je Arendyll, Serious Company vede Ladus
Winyandor, Serious Company vedu já
A znovu proč to všechno? Prostě mě to baví a tuhle hru miluju , víc v tom nehledej¨

a o tom to je! Nedělej z komára velblouda:D
 

DeletedUser76

Guest
Lukula , taky mám takový pocit ,že dotyčnému jde o jakýsi průzkum atd...
Pak to hezky vypracuje , zaškatulkuje , dostane každý z Vás krabici a už Vám to nikdo neodpáře...
A to je přesně to co nemám ráda, upřímně co je komu do toho jak každý z nás, z Vás přistupuje ke hře, k soutěžení, k žebříčkům atd...
Je to zcela Vaše věc ,nenechte si otrávit zde hraní, pokud Vám je to nepříjemné.
Hrajte tak aby jste měli dobrý pocit Vy ze hry, na tom jediném záleží.
Ale to zajisté všichni víte :).
Na otázky zde reagovat nemusíte ;).
Slušností i zde ve virtuálním světě je představit se a pokud někdo chce dělat nějaké závěry požádat hráče o spolupráci a na rovinu říci o svých úmyslech, tak to vidím já.
Několikrát zde padlo již nevím vlastně o co ti jde ?
Tak by se slušelo odpovědět hráčům o co Ti jde , nemyslíš ?
 

DeletedUser1532

Guest
Mirael Archer, nějak pořád nerozumím tomu, o co ti vlastně v tomto vláknu jde... Proč je tak důležité rozebírat, jací lidé hru hrají, jaké je k tomu vedou důvody, proč odcházejí, co je vede k odchodu etc., etc. ? Proč rozdělovat hráče na více aktivní a méně aktivní? Proč srovnávat realitu s virtuálnem? Asi mi tu něco nedochází. Zatím mám ale pocit, jakoby to byl nějaký průzkum. Ale za jakým účelem?
Přitom je zcela jasné, že hru hrají dva typy hráčů (protože to hra umožňuje):
1. Ti, co jsou rádi na prvních stupních žebříčku - ti se dělí na pracovité typy, kteří do hry nepustí ani korunu a na ty, kteří svými finančními příspěvky dotují vývojáře a na nichž (přiznejme si to) závisí budoucnost hry. A ti moc pracovití být nemusí (ve hře).
2. Ti, kteří hrají jen pro radost ze hry samotné (relax, zábava, noví přátelé atd.)

Na tvé otázky:
Co mě přinutí hru opustit?

Dokud tato hra bude především budovatelskou strategií vyžadující pouze několikaminutovou aktivitu každý den, tak jen zánik samotné hry (vyjma důvodů v reálném životě).
Je tato hra o pracovitosti?
Ne nutně. Pokud netoužíš být vpředu. A spousta hráčů netouží. Víc není potřeba to rozvádět.
Proč hráči odcházejí ještě než hru pořádně rozehrají?
Důvodů je spousta. Internetových prohlížečových her je v dnešní době mraky. Existuje mnoho typů takových her, od bojových strategií až po ty budovatelské. Každá hra má něco do sebe a každá má své hráče. V takové záplavě her se člověk těžko orientuje. Není nic lepšího, než se zaregistrovat a hru vyzkoušet. Pokud mně nezaujme, končím. Vždycky mám na výběr. Nemusí to být nutně tím, že hra má chyby. Každá nějaké má...

Nač nad tím vším polemizovat a řešit to? Copak musí být vždy odpovědi složité? Mě osobně to ani nezajímá, proč tohle nebo tamto. Prostě hraju, protože mě hra baví. Nepotřebuju víc důvodů. To že nebaví někoho jiného mě taky nezajímá. Někdo hraje rád šachy, někdo zase Človeče nezlob se. A taky nerozebírám důvody, proč zrovna nehraje šachy.

Co se týče tvého přístupu k ostatním příspěvkům - zatím působí jako provokace. Každý máme na něco názor. Já ti neberu tvůj, ikdyž také příliš nerozumím, kam tím vším míříš. Ale to přece neznamená, že budu psát "nikoho nezajímá tvůj názor". Možná se budeš divit, ale mně třeba jeho názor zajímá. Takže chceš-li být přesnější, tak aspoň napiš pravdu a neschovávej ho za ostatní. Měl bys napsat, že tebe ten názor nezajímá....


Začnu tím mým přístupem. Diskuze má nějaká definovaná pravidla a tohle je místo, kde se bude diskutovat podle pravidel a diskutovat zde může kdokoli v rámci obecných pravidel diskuze. Pak je to snadné, uznávám obecná pravidla diskuze, tak diskutovat můžu. Ale jak je vidět (a podle očekávání) je vysoké procento lidí, kteří ani nevědí co je to diskuze (a že je například debata něco úplně jiného) a že má diskuze nějaká obecná pravidla (na netu se dá zjistit více). Pokud má někdo, třeba i Ty, potřebu mi sdělit názor na mě, tak to nemá s diskuzí k tématu přece nic společného.

Dále vycházím z předpokladu, že diskutovat zde časem i jiná témata (než objektivní životnost lidi v této hře v závislosti na přístupu k ní) budou jen lidé, které vztah lidí k virtuálnímu světu obecně a hrám speciálně zajímá a též k tomu mají co říci.

Děkuji za odpovědi na otázky, jenže tahle hra nemá takové chyby, aby ji opouštělo takové vysoké procento lidí, jaké ji opouští, nepřipadá mi nijak složitá i pro úplné začátečníky, na první pohled je vizuálně významně přitažlivá, přesto je úmrtnost vysoká. Časově je nenáročná a po dosažení nějaké infrastruktury města už to funguje dokonce skoro samo. Nikdo zde nikoho vojensky neohrožuje, jako jinde, klid a pohoda s podporami od neznámých lidí v sousedství, přesto to ani pár týdnů nezkusit většinově?

A upřímně, vyjmenuj stejné, nebo lepší hry ve stejném stylu (viz předchozí odstavec), osobně jich zase tolik nevidím.

A podle mě vše se vším souvisí, čím dál budeme někteří ve hře, tím je pravděpodobnost začít od začátku dlouhodobější působení zde na našem světě nižší a bude stále nižší a nižší, nebo se mýlím?

Jak souvisí motivace v dlouhodobém pokračování ve hře s investicí do města s používáním diamantů? Ergo, mají platící výhledově větší životnost ve hře?

Jak souvisí motivace v dlouhodobém pokračování ve hře s tím, jak se nám subjektivně ve hře daří. Od toho držet tempo v rámci společenství, až po to, že máme vlastní osobní cíle? Tohle byl úvod do tématu...

P.S. Ty dvě poslední otázky jsou odpovědí na Tvůj úvod. Rád bych obecné odpovědi i na další otázky, protože mě to zajímá a možná, že i jiné lidi.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

nataly111

Velmistr písma
Jak souvisí motivace v dlouhodobém pokračování ve hře s tím, jak se nám subjektivně ve hře daří. Od toho držet tempo v rámci společenství, až po to, že máme vlastní osobní cíle? Tohle byl úvod do tématu..

zajímá mě tahle tvá otázka
Ano diamanty ve hře jdou velikou výhodou, ale to neznamená že je musím vyplácat na vše co je možné.
Ted teda k té motivaci, když objedu celou svou mapu vydělám majlant v mincích, něco málo i v kladívkách pár sousedů co výpomoc vrací, nám se to dlouhodobě vyplatí, mince mužeš použit i koupě bodíků a ty se někdy docela hodí, můžeš koupit i mareriál
Ano je pravda že poslední 3 měsíce jsem na své sousedy trochu zanevřela ale dneska jsem je obešla a ejhle za chvilku budu mít výzkumníky otevřené:p
že se ti daří ve hře, v tom je víc faktorů, ale i ty mince z výpomoci pomůžou;)
 

DeletedUser76

Guest
Mirael Archer, pokud jde čistě o Tvůj osobní zájem o hru Elvenar i jiné hry ohledně Tvých otázek bych Ti mohla doporučit hráče.
Ale nemohu zaručit,zda bude ochoten odpovídat a zda bude mít čas na Tvé otázky.
Je to hráč co delší čas hraje Forge of Empire na všech světech a zde hraje také na obou světech.
Nechodí na forum, hraje aktivně denně již řadu let.
Pokud bys měl zájem pro své zkoumání ho oslovit, pošli mi osobní zprávu a já ti napíši jeho nick.
 

DeletedUser76

Guest
To je sice možné ,ale já nikdy nebyla na stanovená pravidla a je mi zcela jedno zda je to pro Tebe zajímavé asi tak ...
Když čteš ,že se svojí rozpoutanou diskuzí spíše hráče rozčiluješ, možná by bylo dobré se zamyslet nad tím, zda je vhodné veřejně v ní pokračovat?
taťko ...
 

DeletedUser76

Guest
Onen hráč se zde nevyjádří,kdybys pozorně četl , psala jsem ,že zásadně na forum nechodí...

Tím končím svůj pobyt zde v oné diskuzi, přeji hodně štěstí při lovu ,mne to nějak zvlášť neoslovilo...
Ale ,každý jsme jiný, že , třeba nadšence najdeš :D
 

DeletedUser1532

Guest
na to je mistrině woody ne? ta už něco přeci zbourala, nebo se pletu?

Zbourala vše, kromě divů...

P.S. Na jednom sportovním serveru jsem už viděl totální výprodej týmů a nový restart hraní s mladými hráči od nižších lig, tam to je jedena z možností, jak ve hře zůstat s nějakým novým impulzem.
 

DeletedUser254

Guest
Chceš diskutovat, tak v pořádku.
Vzhledem k tomu že ještě ani jeden pisatel zřejmě nevyhověl tvé představě o diskuzi (neustále píšeš že nemáš zájem o názory) a já bohužel nechápu jaký je rozdíl mezi diskuzí a názorem na něčí projev, tak bych poprosil o nějakou šablonu, nejlépe podrobnou a detailní, jak mám tedy vést diskuzi z někým kdo odmítá jakýkoliv příspěvek jako nevyhovující.

Moc rád bych si zadiskutoval ale bohužel netuším jak.
No ale to bude tím že jsem obyčejný sedlák z holínkami od hnoje, který POŘÁD NECHÁPE O CO TI PŘESNĚ JDE.


Prosím tedy o nějaký formulář podle kterého bych mohl odpovídat.
Do té doby si svůj názor nechám pro sebe (nechci si vyslechnou psychologický rozbor mé osobnosti který by asi znamenal že jsem lempl v práci, protože nemám zájem se dostat do nějakého žebříčku ve hře což se odráží na mém vlastním syndromu vyhoření, který se odráží na mém laxním a nesoutěžním hraní)
 

DeletedUser76

Guest
Do té doby si svůj názor nechám pro sebe (nechci si vyslechnou psychologický rozbor mé osobnosti který by asi znamenal že jsem lempl v práci, protože nemám zájem se dostat do nějakého žebříčku ve hře což se odráží na mém vlastním syndromu vyhoření, který se odráží na mém laxním a nesoutěžním hraní)

Norguis, vítám Tě zde po dlouhé době na forum...

Pozor na to,to je vážně nebezpečné :D dostaneš podle tabulek razítko, takové tetování dle zde vypsaných slov , několikrát se zmiň jak rád motivuješ všechny sousedy, vyjmenuj všechny své ušlechtilé herní zájmy, jaký máš vztah ke spoluhráčům ve spolku , k elfům, k lidem , k trpaslíkům a k vílám :D.

Jo, jo já vím , opět mimo diskuzi .
 

Lukula

Velmistr písma
Norquisi, nedivil bych se, kdybys byl odkázán na výkladový slovník - pojem "diskuze".
Dle příspěvků výše mám čím dál větší pocit, že se tu hraje podle jistých nevyslovených pravidel jedince.

Pokud má někdo, třeba i Ty, potřebu mi sdělit názor na mě, tak to nemá s diskuzí k tématu přece nic společného.
Pokud vyjádřím názor na styl tvého vystupování, nesděluji tím názor na Tebe jako člověka. Ale s dizkuzí to má hodně společného. Protože záleží na tom, jak diskuzi vedeme. Tvé vystupování a reakce na ostatní příspěvky jsou na můj vkus (a asi nejen ten můj) až příliš vyhraněné a agresivní, čímž přicházíš o stávající účastníky diskuze a další to odradí. A nejsi daleko od toho - podle reakcí na tvé příspěvky - že povedeš monolog, v krajním případě to povede k uzamčení tématu.
Takže dle mého názoru jsi nezačal diskuzi dobrým způsobem. Začít agresivním způsobem diskuzi znamená očekávat agresivní odpověď.
Klidně si označ tento příspěvek jako "příspěvek není k tématu".
Nemíním zabředat do osobních přestřelek a zdvořile žádám o diskuzi k tématu, děkuji.
Pokud nemíníš zabředávat do osobních přestřelek, o což mimochodem nestojí nikdo, nevyvolávej je. Viz níže...
Tohle není diskuzní příspěvek. Dále předpokládám, že jsou zde výhradně svéprávní lidé, mami...

Nesoutěžit, bavit se, jen tak si hrát, nevnímat soutěž, jen si tak klikat, přičemž relaxovat, žvatlat si ve společenství, prakticky jen tak utrácet čas. Upřímně? Dokonale očekávatelné odpovědi.
Představ si, že většině z nás toto právě vyhovuje. Což také znamená, že jsi paradoxně v menšině, protože tobě to nevyhovuje. Pravděpodobně asi ve hře nemáš soupeře, motivaci a hledáš důvody, proč tomu tak je. Proč bys jinak spekuloval nad tím vším a hledal odpovědi na své otázky? Nebo mi chceš říct, že ses ve hře začal nudit, protože jak píšeš, hra už v určitém stadiu nevyžaduje tolik času jako dřív? Nechce se mi věřit, že se ptáš "jen tak" už jen z toho důvodu, že za odpovědi přijímáš jen to, co se ti do diskuze hodí a na ostatní reaguješ tak, jak reaguješ. A nemůžeš říct, že se ostatní diskutovat nesnažili.
Navíc vezmu-li v úvahu, že hru hraješ jak sám tvrdíš od června 2015 a zde na fóru jsi se registroval až nyní, patříš k aktivním hráčům. Co přiměje aktivního hráče k tomu, aby začal komunikovat na fóru? Pokud ne informace nebo přínos v podobě návrhů, nápadů jak hru vylepšit, tak co? Poučovat o tom jak vést diskuzi?
Odpověď nepotřebuji. Nezajímá mě...
 

DeletedUser1532

Guest
Pro dnešek bylo bohužel spíše možné zde ukázat poněkud skutečnou tvář všech diskutujících a bohužel též poukázat na skutečnost, že mnozí pojem diskuze neznají.

Úplně postačí, když tuto DISKUZI budeme definovat, jako výměnu NÁZORŮ a TVRZENÍ prostřednictvím diskuzních příspěvků, tedy zdvořilých, věcných a neosobních písemných příspěvků k tématu. Je-li příspěvek jiný, než definovaný, nemůže být považován za názor (není tedy nezbytné ho vůbec komentovat). Názor není na rozdíl od tvrzení nezbytné doložit, tvrzení bude doloženo na vyžádání.

Tvrzení čehokoli o jiných lidech osobně bez dokázaní pravdivosti takového tvrzení, zde bude považováno za LEŽ. Tvrzení o konkrétní činnosti jiných lidí (ve hře i na diskuzi) musíme být připraveni na jejich vyžádání doložit.

Úkolem diskuze je hledání co nejvíce objektivních kolektivních závěrů k tématům.

Témata k diskuzi jsou v úvodu tato:
1. Hra Elvenar a vztah hráčů k ní obecně.
2. Fluktuace ve hře s ohledem na hru samotnou i s ohledem na herní styl hráčů.
3. Strategie ve hře a jejich optimalizace vzhledem k výkonnostnímu hraní hry.
4. Soutěživost hráčů vzhledem k motivaci k hraní. Vliv soutěživosti na dlouhodobé hraní.
5. Syndrom vyhoření.
6. Profesionální hraní strategických her, jako je Elvenar (FoE). Jak by to mohlo fungovat.
7. Jak by měla vypadat naše hra snů, případně kudy by měl (mohl) dále jít Elvenar.
8. Další související témata, která budeme mít zájem diskutovat později.

Všichni diskutující mají stejná práva, diskuze se bude řídit všemi dalšími pravidly diskuze hry.

Pokud se na tom shodneme, můžeme přijaté závěry k jednotlivým problematikám definovat a jednou za čas zveřejnit.

Děkuji všem za Vaše dnešní příspěvky.
 

DeletedUser76

Guest
Má ty svatá prostoto. Nemohu Ti doporučit nic lepšího, než sem nechodit.

Dotazník : Zajímá Vás téma Soutěživost hráčů a je pro Vás přínosem zde na fórum navozující pozitivní pohodu ?

Má odpovědět : Ne

Chcete aby nadále bylo otevřeno toto téma ohledně diskuze Soutěživost hráčů ?

Má odpověď : Ne

Jak by jste charakterizoval hráče dle jeho příspěvků zde na fórum ?


Má odpověď : arogantní člověk, kterého oslepuje jeho vlastní ego , velice nevhodný pro veřejné fórum ve hře Elvenar.


Jak jednoduché ,že !
Pokud se Ti nelíbí mé příspěvky : Má ty svatá prostoto. Nemohu Ti doporučit nic lepšího, než sem nechodit.;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lukula

Velmistr písma
TÉMA 1 - 4 + 6
Odpovědi na tyto otázky nalezneš v tomto tématu ZDE. Nevyžaduje to příliš přemýšlení.
TÉMA 5
Syndrom vyhoření v žádné hře neexistuje. Pouze přehodnocení priorit.
TÉMA 7
Každý máme jinou představu. Komu směr, jakým se hra vydává a jaký určují vývojáři v součinnosti s aktivními hráči, přispívajících svými nápady a návrhy na fórech či beta serverech, nevyhovuje, ten pravděpodobně skončí. Takový hráč mi tu rozhodně chybět nebude a já jsem s hrou, tak jak vypadá dnes, spokojený. Nic dalšího k tomuto nemám.
TÉMA 8
Další související témata, ani žádná jiná, již po zkušenostech s Tebou nemám zájem diskutovat.
Doufám, že jsem ti dostatečně a podle "Tvých" pravidel diskuze odpověděl na tvé dotazy a stejně jako Norquis ti přeji hodně štěstí v další komunikaci zde na fóru.
Zařizuji se dle Tvého doporučení a již sem chodit nebudu. :cool:
 
Nahoru