• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Soutěživost hráčů

DeletedUser76

Guest
To je dobře :), tak a můžu jít konečně malovat.
Ještě se dle moudrých starců z Indie mám stále co učit, třeba jak se neutápět v debatě ,
která mne ničím neobohatí a ještě k tomu připraví o čas,
který jsem mohla věnovati daleko hodnotnější věci co mi přináší radost, což je malování.
Nepřijímat a nerozvádět nesmyslnou myšlenku druhého člověka .
Mirael si zajisté poklidně užívá nočního klidu a naše názory jsou mu zcela ukradeny :D.

Dobrou noc , milý Lukulo, krásné sny přeji :).
 

DeletedUser1532

Guest
Vševidoucí oko, Učenec a Hrabě fóra? To opravdu nevíte, že porušujete nejen pravidla tohoto tématu, ale i pravidla fóra obecně, o jakékoli zdvořilosti a taktu ani nemluvě? To mám vzít na vědomí, jak se zde diskutuje a jak si Partička přijde na děkovné potlesky, vždyť je to nejvíce podobné zlomyslné hlouposti.

Moderátorům: Pokud je možné, aby na tomto Fóru někdo choval stejně, jako výše uvedení, je to ze všeho nejvíc smutné.

Žádám zdvořile o smazání všech tapet, které sem opory místního Fóra sériově lepí, děkuji.

Jinak bych opravdu nedokázal pochopit, proč jste mi téma zakládali...
 

Sindri

Guest
Zatím nejvíce provokuješ ty svým velmi netradičním a nepříliš žádaným způsobem (nezdvořilý, netaktní vůči ostatním účastníkům) vyjádření tvrdohlavého názoru. Pravidla fóra jsi prvně porušil taktéž ty. Kdybychom nechtěli dát prostor pro tuto debatu, utneme ji už v tématu otázek, ale jde o poměrně zajímavé téma, tak proč ho nerozebrat. Nicméně diskuse je o tom, že také reaguješ na argumenty svého názorového oponenta. Reaguješ tak, že se tyto argumenty snažíš vyvrátit. Toho jsem si zatím ale vůbec nevšiml.

Já ti mohu klidně doložit další důvody, proč není pohodové hraní této hry nikterak nevhodné, proč hráči postrádají soutěživost. První, trochu obecný. Ta hra tak není koncipována. Žebříček sice má, ale jaký je na něj důraz? Zodpověz si hlavní otázku - Proč by hráč měl být lepší jak ostatní? Záleží na tom vůbec? Za další, není nejenže vytyčen jakýkoli cíl (konec hry, vítězství), kterého bys měl v této hře dosáhnout, není ale tudíž ani vyměřen čas pro jeho dosažení. Proč by se tedy hráč měl snažit být lepší jak ostatní, když to nikdo, ani hra, neocení a tím pádem tu mají všichni hráči pro ostatní stejnou hodnotu.

Teď čekám, že mi tento hráčský pohled na věc vyvrátíš a nic víc k tomu.
 

nataly111

Velmistr písma
My ho nezakládali, to téma to udělal Sindri, pokud si to správně vybavuju:eek:
A víš co ten kdo se tu chová ošklivě si ty:p
my jsme se jen snažili odpovědět na tvé otázky, že se to nelíbilo tobě je jiná věc
Já mám ráda Woody a i Lukalu a za vše co napsali se taky postavím:rolleyes:
měj se fajn a trošku se usmívej na svět je vidět že to neděláš:p
také opuštím toto vlákno pa:cool:
 

Frigg

Guest
Téma jsem založila já, protože příspěvky nesouvisely s původním tématem Kulturní bonus. Proto jsem založila nové téma a příspěvky do něj přesunula.
 

DeletedUser76

Guest
Můj názor je ,že tato hra dává hráčům velké možnosti odreagování se od povinností v reálném životě a dle toho hráči k ní přistupují.
Vzhledem k tomu, že cíle zde nejsou vytčené má možnost si každý jedinec vytvořit své vlastní cíle , pokud to k motivaci hraní potřebuje, např. posunu se o deset míst v žebříčku . Vyhovujícím faktem pro mnohé hráče je, že není kam spěchat ,protože samotná hra vám neuteče , města na vás počkají a to je další pozitivum pro lidi,kteří žijí natolik v uspěchané době. Je jedno zda hru hrajete v noci,brzy ráno nebo odpoledne nebo si s ní krátíte čas na noční směně co by hlídač parkoviště, je pro vás přístupná neustále v jakékoliv době ,hodině za každého počasí pokud vám nevypadne proud nebo se nerozbije počítač :D .Vzhledem k tomu,že je to mírumilovná hra a na tomto konceptu byla i založena je samozřejmé že i má své mírumilovné tempo nazvala bych jí hrou meditační ve virtuálním světě o proti FofE , kde jste tlačen ostatními hráči ve spolku skrze cechovní války,umístění a hráči co bojují (sousedy),kteří vám mohou vzít suroviny. Pokud někomu zde chybí jakýsi bojový adrenalin i ten si může vytvořit využitím žebříčku hráčů .
Třeba jako já a Anděl když jsme se týden prali (v dobrém slova smyslu) o místo. :D Pokud nemáte náladu hovořit či si potřebujete vyprázdnit hlavu nebo jen tak si srovnat myšlenky a nevíte co z rukama velice vhodná na nesmyslné jen tak klikání :). Nic tím nepokazíte . Znám zde hráče,které v reálném životě zažívají velké starosti a řeší nepříjemné životní situace a velice mne těší a jsem moc ráda když mi ráno napíší woody díky rozveselila jsi mne a druhý den se vrátí ,protože je to pro ně odpočinek , odreagování se aspoň na malý okamžik co jim dodá síly pak se postavit a řešit důležité životní situace v reále. Na žebříčku jim fakt nezáleží . Když shrnu nacházím zde vše pokud budu chtít soutěžit můžu využít žebříčku a dle toho samozřejmě musím obětovat dle svého uvážení čas a postavit město, když budu chtít být tvořivá mám zde prostor na vytvoření krásného města v tom případě zde nekladu vůbec důraz na žebříček a když budu zde chtít trávit čas pouze rozhovory s hráči i to mi je umožněno bez ohledu na to jak budu postupovat ve výzkumu , ve výstavbě města a zda budu či nebudu motivovat. Nikdy mne nenapadlo a nikdy jsem nezapřemýšlela o tom , že by zde jakýkoliv hráč byl špatný či dobrý , lepší , horší ,chytrý, hloupý než já a jakýkoliv jiný hráč , natož pak zde dle jeho hraní usuzovala zda v reálném životě je ambiciózní nebo lenoch , ztroskotanec a trpí syndromem já nevím čeho všeho možného. Takže z toho důvodu je pro mne hráče toto vlákno zcela zbytečné .Také co nedokáži pochopit ve virtuálním světě pomluvy hráčů ,které mne nikdy nezajímaly ani v reálném světě , ale setkávám se s tím ,že dostanu zprávu se slovy jak se můžeš bavit s oním hráčem když je to ubožák. Proč ? protože má zcela odlišný pohled na hru ? nebo si koupil diamanty ? nebo se snažil poradit a dotyčný o to nestál ? nebo někoho předběhl v žebříčku , nevím .
Označit někoho za ubožáka je pro mne dost silné kafe tak stejně jako tento výrok hráče : Má ty svatá prostoto. Nemohu Ti doporučit nic lepšího, než sem nechodit.
Nevidím v tom nic jiného než arogantní nadřazenost a pohrdání nad jiným hráčem.
To jsou přesně ty situace , kdy já jako člověk a hráč přemýšlím o tom zda mi stojí za to zde trávit čas nebo se v takové společnosti pohybovat bez ohledu na to jak mám tuto hru ráda , kolik jsem investovala peněz do diamantů a času do hraní této hry.
Celkově to na mne působí negativně což mi bere pak možnost se odreagovat zde.
Svět reálný je plný násilí, vulgarit, ambiciozních nezdravě soutěživých lidí přehlížejících názory ostatních, škatulek, nesmyslných pravidel a zákonů.
A tak si říkám proboha lidi , proč chcete vytvářet takové místo i tady ? !!!
Proč nenecháte hráče zde a tuto hru volně plynout a čistě dýchat ? !!
 

CherryFlower

Guest
Děkuji woody :) Cítím to podobně, také se sem chodím odreagovat a nemám sebemenší potřebu se tu dohadovat nebo se nad něčím rozčilovat. Hra by přeci měla přinášet radost a pohodu. A pokud se někomu pořád něco nelíbí, pak nechápu, proč to dělá, proč hraje něco, co mu nevyhovuje.... ;)
 

Deleted User - 42211

Guest
Nechtěla jsem se k tomuto tematu vyjadřovat... chtěla jsem to enchat plynout, ale musím poznamenat, že náš velký pán, který všechny poučuje, jak neznají pojem diskuze... tak neodpověděl ani na jedinou otázku, kterou mu členové zde kladly k zodpovězení...
Stejně tak by si pan chytrý měl uvědomit, že diskuze je nadřazený pojem, který se může chytit z více stran,. Já jakožto vědec beru slovo diskuze podle podmínek, které musím splňovat při psaní vědeckých článků a prací, a to tak, že beru veškeré dostupné názory, ze kterých se snažím vyvodit nejsprávnější teorii s tím, že si může v mnoha věcech protiřečit a já musím hledáním důkazů dojít k potvrzení či vyvrácení, ale stejně to nkdy nebude jednoznačné. Mám z tebe dojem, že se pohybuješ ve sféře práv a podobných, pro mě totálně nesmyslných humanitních věd, které ostatní podporují pouze v aroganci a brání názorů ostatních. Zde na fóru je tolik úžasných lidí, který si velice vážím a velice ráda se s nimi i "pohádám", protože se jedná o diskuze, kde si ani jeden nenadává, ale vnímá názory druhého a snaží se je zapojit do své teorie. Nelíbí se mi ani trochu to, co u vytváříš, co tu děláš a co tu způsobuješ. Tvé vyjadřování porušuje snad veškerá pravidla a uráží lidi, kteří tu jsou starší a zkušenější, ať už v herním nebo osobním životě.
 

Zharthuru

Mistr slova
1. Hra Elvenar a vztah hráčů k ní obecně.
2. Fluktuace ve hře s ohledem na hru samotnou i s ohledem na herní styl hráčů.
3. Strategie ve hře a jejich optimalizace vzhledem k výkonnostnímu hraní hry.
4. Soutěživost hráčů vzhledem k motivaci k hraní. Vliv soutěživosti na dlouhodobé hraní.
5. Syndrom vyhoření.
6. Profesionální hraní strategických her, jako je Elvenar (FoE). Jak by to mohlo fungovat.
7. Jak by měla vypadat naše hra snů, případně kudy by měl (mohl) dále jít Elvenar.
8. Další související témata, která budeme mít zájem diskutovat později.
Tak nejdříve odpověď na tvoji otázku proč hráči končí kolem 5 až 6 k bodů je to jen dohad ale řekl bych že se jedná o hráče kteří nemají dost času na hru typu strategie , legendy tohoto žánru jsou náročné na čas a logické myšlení (matematika) .
Oplátkou za názor by jsi mi mohl napsat co v této hře považuješ za originální ať se mám na co těšit ;)
1: Obecně bych řekl že většina hráčů začala s touto hrou kvůli lehkému začátku :D
2:Odchozí většinou zjistili že je více baví hry typu RPG
3:Linie výzkumu mi přijde příliš jednoduchá , ale chápu že někomu to tak připadat může .
4:Absence nějakého cíle v příběhu hry mi soutěživost dost znesnadňuje .
5:Syndrom vyhoření je nemoc lidí kteří nemají své soukromí .
6:Fungovat by to mohlo ve školách , ale jsme dost konzervativní národ .:)
7:Mohu napsat že svoji hru snů jsem už docela dobře poznal , i když se dělí na dvě části . Hra TES:Oblivion se značnou úpravou od českých fanoušků mi po stránce dost vyhovuje . Kromě příběhu ten moc nemusím .
8:dal jsem pár návrhů , ale řekl bych že moji vizi moc lidí nezaujalo .:oops:
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser254

Guest
Témata k diskuzi jsou v úvodu tato:
1. Hra Elvenar a vztah hráčů k ní obecně.
2. Fluktuace ve hře s ohledem na hru samotnou i s ohledem na herní styl hráčů.
3. Strategie ve hře a jejich optimalizace vzhledem k výkonnostnímu hraní hry.
4. Soutěživost hráčů vzhledem k motivaci k hraní. Vliv soutěživosti na dlouhodobé hraní.
5. Syndrom vyhoření.
6. Profesionální hraní strategických her, jako je Elvenar (FoE). Jak by to mohlo fungovat.
7. Jak by měla vypadat naše hra snů, případně kudy by měl (mohl) dále jít Elvenar.
8. Další související témata, která budeme mít zájem diskutovat později.
Téma 1 - 6 + 8 = nerozumím jak mám odpovědět, abych nepsal názor ale diskutoval (podle mého je to nemožné)
Téma 7 = mě to zatím vyhovuje tak jak to je.

Tímto moje debata končí a přeju hodně štěstí v samomluvě.
(včera jsem to nenapsal přesně, tak jsem dřívější postík smazal a napsal jsem nový)

-------------------------------------------------------------------------
Zharthuru :
BACHA !! Nediskutuješ, ale píšeš svůj názor. Na to se tady nehraje
 

DeletedUser1532

Guest
Zatím nejvíce provokuješ ty svým velmi netradičním a nepříliš žádaným způsobem (nezdvořilý, netaktní vůči ostatním účastníkům) vyjádření tvrdohlavého názoru. Pravidla fóra jsi prvně porušil taktéž ty. Kdybychom nechtěli dát prostor pro tuto debatu, utneme ji už v tématu otázek, ale jde o poměrně zajímavé téma, tak proč ho nerozebrat. Nicméně diskuse je o tom, že také reaguješ na argumenty svého názorového oponenta. Reaguješ tak, že se tyto argumenty snažíš vyvrátit. Toho jsem si zatím ale vůbec nevšiml.

Já ti mohu klidně doložit další důvody, proč není pohodové hraní této hry nikterak nevhodné, proč hráči postrádají soutěživost. První, trochu obecný. Ta hra tak není koncipována. Žebříček sice má, ale jaký je na něj důraz? Zodpověz si hlavní otázku - Proč by hráč měl být lepší jak ostatní? Záleží na tom vůbec? Za další, není nejenže vytyčen jakýkoli cíl (konec hry, vítězství), kterého bys měl v této hře dosáhnout, není ale tudíž ani vyměřen čas pro jeho dosažení. Proč by se tedy hráč měl snažit být lepší jak ostatní, když to nikdo, ani hra, neocení a tím pádem tu mají všichni hráči pro ostatní stejnou hodnotu.

Teď čekám, že mi tento hráčský pohled na věc vyvrátíš a nic víc k tomu.


Od kdy je diskuze k vyvracení názorů jiných? U mě jsi to vidět nemohl. Jsi si opravdu jistý, že jako moderátor Fóra víš co je to diskuze?

Co je to proboha "tvrdohlavý názor"? :) Tak tady označuješ odlišné názory od místního paradigmatu k pohledu na žebříčky? :)

Ale jinak opravdu dobré otázky: Proč by hráč měl být lepší jak ostatní? Záleží na tom vůbec? Jednoduchá odpověď je, že jak komu, mě ale zajímá jaký to má vliv na dlouhodobější hraní, tedy na motivaci ke hře, pro ty co je to zajímá, oproti těm ostatním.

Podle mě hráč, stejně jako například sportovec, vykonává svoji činnost kromě jiného též s ohledem na úspěch. A shodneme se na tom, že někomu může na úspěchu, třeba i ve sportu, nebo ve hře záležet. A já jen dodám (tvrdím), že je zde docela vysoké procento hráčů, kteří hru hrají v souladu s nějakým progresem v žebříčku (na úplně všech úrovních) a tyto žebříčky jsou významně sledovaným ukazatelem (jednotlivci i společenstva), a to průběžně, dokonce i pro rekreační hráče. A je to tak správně, protože díky nějakému výkonnostnímu cíli zde lidé mohou mít menší tendenci k ukončení hraní. O tomto zde chci diskutovat. Jsou to body 1. a 2. a už včera se k nim diskutovat začalo.

Byl bych rád, kdybychom se soustředili spíše na diskuzi a odosobnili ji, jinak se v té fůře spamu s nevkusnou nezdvořilostí všeho typu, s tématem nesouvisejících, už nikdo nevyzná a případné zpětné dohledávání příspěvků bude složité.
 

CherryFlower

Guest
Jestli jsi to ještě nezjistil, tak se asi neshodneš s nikým :D I ti, co se ti ze začátku snažili odpovídat, už to vzdali :p Takže si tu píšeš v podstatě sám pro sebe. o_O
 

DeletedUser1532

Guest
Proč Vám tolik záleží na každém mém slovu a vůbec Vám nezáleží na tématu?

Svým přístupem k této diskuzi o sobě hodně prozrazujete, od těch, kteří diskutovat opravdu umí a jejichž názory stojí za pozornost, až po ty z Vás, kteří nevědí co to diskuze je. Opravdu nemohu za to, že moje vidění obecné demokratické diskuze pro Vás není stravitelné.

Asi nám tedy nezbude, než začít od Adama, tedy tématem DISKUZE a můj názor máte nahoře. Prosím ale o diskuzní příspěvky k tomuto tématu, děkuji.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Dle mého soukromého názoru je celé toto vlákno úplně mimo téma, neboť toto je fórum hry Elvenar, nikoli o obecné diskuzi (nebo fórum psychologie, filozofie). Osobně, jako hráče, mne toto vlákno akorát irituje a odrazuje od fóra jako takového, neboť si sem, jako hráč, „chodím“ odpočnout od skutečného života. Proč bádat nad tématy tohoto typu? Proč se nebavit normálně a nerozebírat tyto hlouposti, které stejně většinu diskutujících iritují, protože pokud se naráží na něco, co se kohokoli týká, tak nelze brát tuto diskuzi neosobně? Sám ji bereš osobně, neboť se Ti nelíbí, jak ostatní k diskuzi přistupují, tudíž se opakuji, toto téma nelze prodebatovat neosobně. Lidi se chtějí u her bavit a pokrok v nějakém žebříčku je u her tohoto typu akorát bonus. Osobně si myslím, že k Elvenaru většina lidí odbíhá od každodenního stresu a uvolnění se, chodí se sem bavit a nechtějí řešit důležité, případně složité věci a témtata.

Možná by bylo lepší od tohoto tématu upustit. A abych řekl pravdu, tak mi to připadá, že píšeš nějakou diplomku z psychologie (případně psychiatrie) a z hráčů sis udělal zkušební vzorky, neb snad toto téma nemůže zajímat nikoho.
 
Nahoru