• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Podzimní událost 2018

DeletedUser341

Guest
Málo pokusů? Hmm... Tak třeba dnešní odměnu jsem dostal na 42. pokus až... Ano, z utracených 2100 střepin (otvírám ty malé) jsem dostal 1320 zpátky, takže výsledek je dost slušný, ale i tak... 42. pokus??? :D
 

Angedev

Velmistr písma
Jaj, tak to "potěší" :eek: Jak už jsem tu někdy psala, v zimním eventu mě taky jedna budova stála přes 20 pokusů (z velkých truhel!), tak doufám, že tentokrát to štěstíčko přijde o něco dříve :)
 

iDavis

Legenda
S tými malými debnami mám veľmi zlé skúsenosti, síce sú lacné a psychologicky to funguje spôsobom "veľa pokusov tak snáď aj veľa budov", ale v skutočnosti môžu prísť až desiatky otvorení bez dennej odmeny, zatiaľ čo pri veľkých truhliach často chodí denných odmien niekoľko za sebou (mal som napr. 3 studne za sebou).
 

DeletedUser341

Guest
To já mám špatný zkušenosti s těma velkýma... A když bych to přepočítal na získané sluneční paprsky, tak oproti použití velkých truhel jsem vlastně vydělal, takže spokojenost :)
Mimochodem, první část setu mi přišla z malých truhel na jednom světě na druhý a na druhém na třetí pokus...
 

Vicky1177

Mistr slova
Souhlasím s iDavisem. Když mám dost střepin na točení beden 140, tak zásadně netočím menší. Navíc dostáváme i sluneční záři: za 140 je 20 a za 50 je 5. Takže při čtyřech otočeních dávám za stejný počet záře o 60 střepin víc a to jsou klidně i dva úkoly, který jen tak vyhodím do luftu. Jiná situace byla u random beden ve Woodelvenstocku, kde se muselo točit to ,co zrovna padlo...
 

DeletedUser341

Guest
A to je právě to, co píšu... 42 otočení, to je 210 sluneční záře. 1320 měsíčních střepin se mi vrátilo, takže jsem zaplatil 42*50(=2100)-1320=780 střepin za 210 záře... Kdyby mi z velkých truhel padlo 1x 140 a 1x 200 (pravděpodobnost je tam výrazně menší) a otevřel celkem 8 truhel, jsem na 8*140(1120)-140-200=780 stejném množství střepin a sluneční záře dostanu "jen" 8*20=160, tj. o 50 méně... Sorry, malé truhly mi vycházejí lépe, právě kvuli vysoké pravděpodobnosti návratu střepin :)

Ale stejně je to vždycky hlavně o štěstí - tentokrát jsem ho měl hlavně na ty střepiny, no :D
 

DeletedUser341

Guest
Kdybych to vzal čistě matematicky (ti co mne znají už ví, že počítám rád :) ), tak:

Malá truhla:
S 15% pravděpodobností se mi vrátí 50 střepin, tj. v průměru 7,5 střepiny z každého otevření (50*0,15)
S 19% pravděpodobností se mi vrátí 90 střepin, tj. v průměru 17,1 střepiny z každého otevření (90*0,19)

Celkově za jednu malou truhlu tedy vlastně zaplatím 25,4 střepiny v průměru (50-7,5-17,1)
Z toho vychází, že na jednu sluneční záři potřebuji 5,08 měsíční střepiny (25,4/5)

Střední truhla:
S 11% pravděpodobností se mi vrátí 90 střepin, tj. v průměru 9,9 střepiny z každého otevření (90*0,11)
S 16% pravděpodobností se mi vrátí 140 střepin, tj. v průměru 22,4 střepiny z každého otevření (140*0,16)

Celkově za jednu malou truhlu tedy vlastně zaplatím 57,7 střepiny v průměru (90-9,9-22,4)
Z toho vychází, že na jednu sluneční záři potřebuji 5,77 měsíční střepiny (27,7/10)

Velká truhla:
S 15% pravděpodobností se mi vrátí 140 střepin, tj. v průměru 21 střepiny z každého otevření (140*0,15)
S 8% pravděpodobností se mi vrátí 200 střepin, tj. v průměru 16 střepiny z každého otevření (200*0,08)

Celkově za jednu malou truhlu tedy vlastně zaplatím 103 střepiny v průměru (140-21-16)
Z toho vychází, že na jednu sluneční záři potřebuji 5,15 měsíční střepiny (103/20)

Matematicky vychází o fous lépe malá truhla před velkou, pokud se zaměřuji na záři, nejhorší je střední.
Vím, matematika nevychází a pravděpodobnost, zvlášť v této hře, je zlá mrcha, ale... Já prostě dál zůstanu u malých truhel a ostatní mohou zvážit podle výpočtu výše :)

Kdybych měl pokračovat i na zisk denní odměny, tak z velké truhly mi vychází v průměru 560 střepin (140 / 0,25) na jednu odměnu, zatímco u malé truhly je to nepěkných 714,28 (50 / 0,07), ale protože víme, že ta pravděpodobnost je hrozně nespolehlivá... A já osobně nechci mraky denních odměn, ale naopak od každé "setovky" jednu a hlavně hlavní odměny, i tento výpočet mne směruje na malé truhly :)
 

Vicky1177

Mistr slova
@ramaloke : Já se tenhle event snažím abych udělala hlavně setovky a zrovna všechny tři hlavní odměny jako na potvoru setovky jsou. No a včil mudruj... ;)
 

Lovec Krys

Legenda
Já si dnes vyzkoušel malé truhly na betě. A nic.
Pravda, měl jsem jen přes 300 střepin. Takže by to nemuselo vyjít ani při klikání 140.
Ale aspoň bych měl nějaká slušná požehnání. Takže já pro příště zůstanu u velkých beden. Na náhodné bedny z léta už mám funkční strategii (viz. mých 13 obchodníků na cz1 a 15 studen na cz2).
 

iDavis

Legenda
@Xeris zatiaľ nie (jej tabuľku Čoskoro som musel z príspevku odstrániť, kvôli limitu 20 obrázkov, ale pokiaľ nie je v tabuľkách denných odmien, tak zatiaľ nebola).
 
mě ty střepiny z truhel prostě nespadnou... ale nevadí, našlápnuto je slušně. Jen ale, aby karak nebyl až po posledním dvojnásobkovém dni, to by byla prekérka...
 

DeletedUser3281

Guest
Já jsem kdysi pro klienta měl navrhnout určitou náhodnou aplikaci, výherní ovšem klient měl žádost aby šlo tuhle náhodou aplikaci řídit ale furt byla náhodná, při testování bylo zjištěno, že určitá čísla padají z random funkce mnohem častěji než jiná, došlo tedy k tomu, že na tyhle čísla byli alokovány výhradně nulové výhry, bylo zjištěno že některá čísla nepadají téměř vůbec. Na ty byli naopak alokovány výhry největší. A systém točení truhel mi přijde velmi pravděpodobně obdobný, protože já vnímám od určité doby horší pravděpodobnost a v té době hlásili aktualizaci a změnu algoritmu pro přidělování VB.

V okamžiku kdy víte, že vám z náhodného generátoru padají určitá čísla, stačí rozdělit odměny na dané čísla a celkem snadno může 25% možnost snížit celkem zásadně dolů. Z pohledu nějaké legality je to čistě transparentní, opravdu točíte náhodně ale počítač až tolik náhodný prostě není a určité funkce mají tendenci házet podobná čísla.
 

DeletedUser4169

Guest
Karak je na betě dneska, už jen věřit, že v těch 4 zbývajících dnech bude ještě dabl.. a že za CZ neudělají nějakou rošádu :D
 

Angedev

Velmistr písma
Volejte sláva a 3 dny se radujte! :D

Tak konečně jsme se dočkali :) Věřím, že ten dvojnásobek ještě přijde :)
 
Nahoru