• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

Pajos88

Guest
Můžeš mi říct, v jaké jsi kapitole a kolik máš provincií?
Ano jsem v půlce druhé kapitoly a mám hotovo 36 provincijí... Takže jsem velice popředu v bojích, ted to pro mě znamená, že budu tak měsíc sbírat knihy a pokoušet se vyzkoumat lepší jednotky než si zase zabojuju.
V tuto chvíli mám velikost oddílu 36 a mám jen lehkoodděnce a lučištníky a nejlehčí boje které můžu hrát jsou tak 4-5x silnější než já...
Takže naprosto bez nejmenší šance...
 

belfort

Guest
Admin či vývojář po nás chce, abychom napsali každý detail boje, jednotek, všeho. Já myslím, že je to evidentní a že hlavně adminové to musí vidět všude okolo. Sám komunikuju široko daleko a nikdo není schopen nic vybojovat. je to katastrofa a já nebudu trávit čas zjišťováním, co kde je za jednotky a na jakém levelu.
Je mi jedno, jestli se čeká na nějaký průměr, jestli má někdo hodně provincií a někdo málo. Tak udělejte stop stav na plac města a nechte boje pro body, zábavu či cokoliv. Ale já bojovat chci, chci mít šanci vyhrávat, což teď nemám a když nebudu moct bojovat a získávat z toho něco, pak to nemusím hrát. Vyjednávat nebudu, protože nemám orky a diamanty do toho dávat nebudu, protože to považuju za podvádění. Zaplatit bych si to uměl taky, ale to pak můžu najmout idiota za mě a dotovat ho kreditkou, ať tak kliká diamanty. A

A tohle píšu jenom proto, že doufám, že se to velmi rychle napraví, jinak mě tu nic nedrží. Asi tak...
 

Zadrak

Znalec fóra
Já teď odemčel sedmou kapitolu a mám hotovo 185 provincií. Velikost oddílu 576, klášter bojových mnichů na úrovni sedm. A bojuji ve vzdálenosti 11 od města... (a aby bylo jasno takhle výrazně expanduji jen jedním směrem chci se dostat k určitém konkrétnímu hráči a teď jsem narazil na pomyslnou zeď a to jediné políčko od něj a to mě štve o to víc).
Skamar - jo myslím, že máš pravdu... ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, tahle změna teda opravdu zvedne spoustu hráčů ze židle :D Možná se ještě budou vznášet u toho. Já se jim ani moc nedivím. Ve směs už tady padlo všechno. Za mě je turnaj (zatím) v pohodě. Jak psal skamar, dá se dokonce i na automat. Oproti betě je to fakt jednodušší. Alespoň v těch předních provinciích. Pak už i automat má co dělat. Ovšem provincie jsou dost tuhý, zatím jsem neměl odvahu na ně vlítnout. Tenhle systém není špatný a není vymyšlený špatně. To je potřeba říct na začátek. Vlastnosti jednotek jsou zajímavé a myslím si, že i rozumné a nějakým způsobem vyrovnané. Konečně se budou využívat všechny typy. No, i když... Nová kouzla (nebo očarování, nevím jak to nazvat) jsou taky zajímavá. Problém je hlavně v tom, že hráče nepouští tak daleko, jako tomu bylo do teď. To znamená dává nějakou hranici, kam se člověk dostat může a kam už ne. To že se bojuje těžce znamená především to, že už je hráč daleko v provinciích. Samozřejmě někomu se bude bojovat těžce už jen proto, že mu boje nejdou. Ale ten kdo boje nějak rozumně ovládá má spíš problém v tom, že ho hra už dál nepustí, protože mu dá takovou sílu proti sobě, že hráč to nemá šanci udolat. A to je ten kámen úrazu, který všechny štve (i mě samozřejmě). Jak už tu někde padlo, trochu doufám, že to vybalancují vílí jednotky a celkově pak nové jednotky. Což by mohly, na betě se zdají být docela i užitečné. Ale nemyslím si, že pomohou nějak extra zrovna v tom problému, že proti mě stojí hromada naštvaných barbarů, co si škudlí svojí relikvii a ten vílák přiletí a rozbije je žihadlem toho tvora, na kterým lítá.

Takže za mě je samotný systém dobrý, ale měla by tam být větší volnost v tom, že by to nemělo hráče tak omezovat (což ale byl tak trošičku možná záměr). Na druhou stranu tomu asi i trochu rozumím, vývojáři nastavili nějakou hranici pro určité úseky vývoje a přes to vlak prostě nejede. Myslím že to není proto, že to jsou prostě hajzlové a rádi nás trápí :D Spíš to ze začátku nějak podcenili a teď se to snaží na poslední chvíli dávat dohromady, aby jim seděly nové naplánované věci, které chtějí přidat. Proto tyhle razantní změny. Je toho ještě potřeba spousta doladit. Opravdu dost. Doufejme že inno na tom už pracuje... Rozhodně by mělo.
 

DeletedUser1065

Guest
.... reagujem na príspevky nad priamim mojim príspevkom....
:D :D :D chlapi čo ja viem :D :D :D
.. aby som písol pravdu tak hej ... ááááléééé hééééééj :))))
Na jednej strane je strasne frustrujúce, ked si svistite od momentu ako zacala hra a naozaj beriete volny čas ktorý ste sa vrámci vášho dňa rozhodli stráviť tu dôsledne ( nie možno úplne vážne, pretože je to stále gameska, ale predsa len si dávate záležať na všetkých tých vecich ako "meškám so stavbou ((alebo do prčíc zasa som zmeškal turnaj o osmej a už je deväť ... ono je to vlastne zložité, pretože online svet je stále pre nás akýmsi fiktívnym svetom ako boli kedysi hry na Atari a Commodore nebo Sinclari a pak se ráno vzbudíš a zapínáš notíska a deláš to tak pravidelne, že k´fiktivnejší se stává snídane a sex s náhodne kolemdoucí v Tví postely jak ELvenar ...
... Elvé sa pôvodne pokúsil zbrzdiť provincie veľlkými nákladmi na ich prieskum ... lenže stalo sa to, že mincí aj cez upgrade workshopov a spol. sme mali každú chvíľu a jéééje, tak upravili tento systém, čo nie je až tak hlúpe, pretože si pamätám, že ako maxplne aktiv hráč na BEte som do doby trpajzlov vstupoval už s piatimi!!!! pripravenými rozšíreniami mesta ... fajn aj pruser ... v tom čase sa na Bete ukončoval výskum v top 50 do dvoch týždňov maximálne a to asi skôr upresní skamar, pretože sa tiež tam hore poflakoval, kým sa na Bete poflakovat naozaj nezačal :::

Problém nie je v nových ani úplne starých hráčoch ... problém je v tom, že v 60 minúte sudí odpískal futbalový match, zavolal si kapaitánov mužstiev a začal jim za pochodu vzsvetlovat novémpravidlá ako : nebudete už jedenásti ale jenom sedm vás tadz bude, brankár už nesmí chztat rukami a aut se kope stejne jako primej kop :D

//Nevhodné výrazy! Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Zadrak

Znalec fóra
Belfort no hlavně aby jsi mohl vypsat každý detail takové "statečné porážky" tak ten boj musíš vybojovat a pokud ti je podle počtů a složení jednotek hned jasné, že nemáš žádnou šanci vyhrát tak proč do takového boje vůbec jít? Ztratíš jednotky co buduješ několik hodin (jednu jednotku buduji cca 2,5-3 hodiny při pěti jednotkách tedy 12,5-15 hodin budování a to za stavu kdy u toho člověk stále sedí) a získáš teoretickou naději, že se možná něco změní... no nevím jestli do toho jít...
 
Naposledy upraveno:

Sheila7

Guest
Dnes celý den u hry sedím a vyrábím vojáky....a pak o ně přijdu během 5 minut! Není možné!!!:eek::confused::cool:
 

kockamata

Pokročilý žák
ahoj souhlasím, že tahle změna se nepovedla...je sice super že se vojáci cvičí rychleji, ale k čemu to když přišli o čás schopností a účelností co měli.:(
 

DeletedUser292

Guest
Jen bych tu citoval názor jednoho našeho hráče (nějkou cenzuru jsem rovnou udělal já :)). Je to reakce na novou skvělou změnu:

Podivej se na me. Z mozku nic nezbylo a jsem relativne v pohode. Obcas se objevi chut neco napsat, vetsinou strasne moudro, ale protoze je mozek uz v riti, vetsinou po prvni vete zapomenu, o cem, ze jsem to chtel vlastne psat. Jsem linej jak vandracka ves a nebavi me "strategicke uvazovani" ve zdejsich bojich, bo kdybych chtel premyslet tak hraju sachy ...
Tim chci rict, ze ja mam tyhle hry rad, protoze je muzu hrat v praci, jsou odpocinkem a nemusim u nich myslet, az na par vyjimek, kdy si delam planek mesta, ktery me ve skutecnosti bavi delat vic, jak samotne hrani. Stve me, ze jsem netrpelivy a ano, chci mit vetsinou vsechno. Proc hrat na 3000 miste? Kdyz uz tomu venuji cas tak at jsem taky videt, ze. Problem je, ze kdyz pak uz videt jsem tak uz me hra vetsinou tolik nebavi a drzi me v ni vlastne fakt, ze jsem predtim do ni tolik narval. Zacinam byt otravenej pri kazdem lognuti a pak, kdyz prijde takovehle "vylepseni" tak je to vlastne jen roznetka k vybuchnuti, ktere ale ve sve podstate neni zapricineno hrou, vyvojem, zmenou, ale jen nastradanim negativniho pocitu z kazdeho logovani do hry, kterou uz vlastne ani nechci hrat a jen me zdrzuje od hrani neceho daleko lepsiho .... samo taky pracuje jesitnost, ze to preci nepolozim z druheho, nebo tretiho mista ;) ......... a jeje, to je zase vyblitek ...mno, ale co, aspon jsem se vykecal :p Puvodne jsem chtel napsat jen tu prvni vetu.

Toto je na tom bohužel nejhorší - tahle změna bere hráčům chuť hrát. Někteří to překousnou, někteří jen přibrzdí a někteří skončí.

A to se někde psalo: " Nový lepší jednodušší bojový systém" :D:D:D:D:D
Podle toho co tu čtu, tak jsem rád, že jsem takový název nevymyslel já.... :D:D:D:D
 

PenyMarket

Znalec fóra
Jak už jsem dnes jednou psal, tvůrcům šlo hlavně o to přibrzdit hráče. Kdyby ovšem zdvojnásobily čas průzkumu (nyní otevírám novou provincii 2 dny, takže pak by mi to trvalo 4 dny) , sice by se taky trochu remcalo, ale pokud by to zdůvodnili, že je to v rámci zkvalitnění hry a získání času pro celkové vylepšení, určitě by jsme to jako hráči přijali s větším pochopením než je takováto brutální změna.
Je nutné si uvědomit kdo tuto hru hraje. Jsou to převážně rodičové a prarodičové tzn. lidi kteří si občas odskočí od reality, ale nemůžou u her sedět hodiny nebo k nim dokonce v noci stávat. Tuto hru si vybrali jako jednoduchou, ale přitom rozmanitou zábavu na relax a tak by to mělo i zůstat. Pro hráče kteří rádi přemýšlejí u bojů je plno jiných a určitě propracovanějších her.
 

DeletedUser2143

Guest
Také moc nerozumím, co mám tady psát konkrétně. Ale zkusím to: Po přeházení v tom výzkumu jsem na tom asi takto - mám 8 neotevřených výzkumů do kapitoly IV., (cca krát 45 vědomostních bodů, tedy nějakých 360 celkem - tedy bez možnosti boje se to téměř rovná 360 hodinám. Armáda je na tom takto, můžu nasadit 90 střelců, 90 psů, 90 sekerníků, 15 Paladinů + ještě jednu z nich...nebo to jinak nakombinovat. Proti mě stojí (v té nejslabší možnosti - jelikož dávám přednost menšímu počtu panďuláků o více jednotkách než aby měl soupeř jednotky rozdrobeny třeba do osmi panďuláků) 384 střelců, 96 kamenochodů, 96 těžkooděnců, 64 dělostřelců II. To mi někdo ukažte, jak se to dá vyhrát. A to jsem chtěl jen jednu bitvu vyřešit bojem, jak mě žádá ten strejda vlevo....a jsem v pr...
A jak už tady někdo psal ...jestli je smyslem to všechno unifikovat, aby na tom všichni byli stejně, nikdo nevyčuhoval, tak do tohodle komunistického rovnostářství nejdu. Já mám rád hry založené na variabilitě, abych si vybral svojí cestu a nebyl veden za ručičku. To pak ztrácí hra na atraktivitě, pokud se tak drasticky omezuje kreativita hráčů (notabene když už to nějaký týden hraju nějakým svým způsobem)! Tím pádem z toho opravdu vzniká hra pro mateřskou školku, kde je hráčům tleskáno, pokud si hrají přesně tak, jak jim paní učitelka nařídila...hlavně žádná vlastní invence - ta je penalizována jako za normalizace !!!

jo to důležitý jsem zapomněl...provinciií mám 71/50 u kapitoly IV.

ještě jsem kouknul na ty jiné provincie, tam je rozdíl ještě markantnější, proti mně stojí - 528 střelců, 132 kamenochodů, 132 rytířů(těžkooděnců) a 88 dělostřelců. Tak jak je
mám teda porazit? ať mi poradí ti chytráci, jak tady píšou levou zadní v polospánku :D

//Sloučen triplepost+ odstraněny zbyt. citace. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1065

Guest
levou zadní v polospánku :D
:D tak na takéto klikám levou zadní z polospánku na tu bielu vlaječku :D

Krásny večer a nezabúdajme na to, že ľudská fantázia je nekonečná, takže paradox je, že na túto mizernú elvé dobu, budeme o pol roka spomínať ako na krásne zlaté časy :D

DODATOK : To čo máme pravdepodobne nie je kompletné ... s novou aktualizáciou bol vývoj strelcov presunutý do nižšej doby tzn. už sa nebude vyvíjať v dobe orkov ( ak vyvíjate - nevyvýjajte, ) a niekde v 2 - 3 dobe budeme mať vývoj tých týpkov čo strieľajú od základnej čiary s granátometu, či čo to majú v rukách pod helmou ... takže, systém je nasadený, ale nie kompletný ... treba chvíľu počkať ... na Bete už sú aktívne aj tie včelie veci ( dve ďalšie nové jednotky ) ... teda pokiaľ nemusíte nebojujte ... ak si to dobre všímam tak dva tri týždne ponovinkách na Bete sa to objavuje na Regionalkach :))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

PenyMarket

Znalec fóra
Takže teď jsem si našel a vytiskl ten pětiúhelník na kterém je dle nového systému znázorněno proti komu má která jednotka výhody a nevýhody a zkoušel jsem dobýt provincii na mramor, kde je to samej dělostřelec, rytíř, lučištník no a pak pár takovejch divnej potvor.
Mág podle nového systému už na druhou stranu nedohodí, takže dělostřelci pálí co to dá do paládinu z kteých než se k nim dostanou zbydou trosky které dorazí rytíři. Zato ihned jak se spustí boj vyskáčí lučištníci a totálně zdecimují mágy kteří by mohli alespoň trochu ubrat na síle rytířům. Psiska se v počtu které mám v jednotce na luky taky moc nechytají, protože je dělostřeci do druhého kola tak zredukují, že potom tvoří ostatním vojákům jen překážku na cestě.
Tak a teď mi vy chytří stratégové poraďte a napište co dělám špatně.
 

DeletedUser2143

Guest
Také moc nerozumím, co mám tady psát konkrétně. Ale zkusím to: Po přeházení v tom výzkumu jsem na tom asi takto - mám 8 neotevřených výzkumů do kapitoly IV., (cca krát 45 vědomostních bodů, tedy nějakých 360 celkem - tedy bez možnosti boje se to téměř rovná 360 hodinám. Armáda je na tom takto, můžu nasadit 90 střelců, 90 psů, 90 sekerníků, 15 Paladinů + ještě jednu z nich...nebo to jinak nakombinovat. Proti mě stojí (v té nejslabší možnosti - jelikož dávám přednost menšímu počtu panďuláků o více jednotkách než aby měl soupeř jednotky rozdrobeny třeba do osmi panďuláků) 384 střelců, 96 kamenochodů, 96 těžkooděnců, 64 dělostřelců II. To mi někdo ukažte, jak se to dá vyhrát. A to jsem chtěl jen jednu bitvu vyřešit bojem, jak mě žádá ten strejda vlevo....a jsem v pr...
A jak už tady někdo psal ...jestli je smyslem to všechno unifikovat, aby na tom všichni byli stejně, nikdo nevyčuhoval, tak do tohodle komunistického rovnostářství nejdu. Já mám rád hry založené na variabilitě, abych si vybral svojí cestu a nebyl veden za ručičku. To pak ztrácí hra na atraktivitě, pokud se tak drasticky omezuje kreativita hráčů (notabene když už to nějaký týden hraju nějakým svým způsobem)! Tím pádem z toho opravdu vzniká hra pro mateřskou školku, kde je hráčům tleskáno, pokud si hrají přesně tak, jak jim paní učitelka nařídila...hlavně žádná vlastní invence - ta je penalizována jako za normalizace !!!
A ještě chci dodat, že zdaleka nejsem nepřítel změn. Naopak jsem ocenil, že teď to bude dávat logický smysl, jak to bylo graficky znázorněno na té pěticípé hvězdě - že každý typ bojové jednotky bude mít výhodu nebo nevýhodu vůči jiné a bude to spravedlivě rozloženo. Ale nikde jsem se nedočetl, že boje se stanou totálně nehratelné pro ty kdo má více provincií než musí. To vnímám jako podraz!
 

belfort

Guest
Ono je to prosté. Nejde vybojovat vůbec nic. Začíná to být nuda a vopruz. Jestli bylo cílem to, aby tisíce "průměrných" dohnali ty vepředu, tak je to fiasko. Ty "vepředu" to přestane bavit, protože nikdo nechce přešlapovat na místě. To se radši budu bavit něčím jiným. A ti "průměrní" jsou nakonec ve stejném srabu, protože to taky nedají. Jediný, kdo může postupovat je ten, kdo chce draze dokola vyjednávat, ale to mě nebaví a byla to pro mě jen doplňková volba. Já potřebuju místo, potřebuju růst a chci, aby mě to bavilo, což se při současném stavu bojů ztratilo. Takže doporučuju jedinou věc. POKUD UŽ NĚKDO POTŘEBUJE VYMÝŠLET NĚCO NOVÉHO, AŤ SI TO DOKONALE NAPROGRAMUJE, ABY TO MĚLO SMYSL, DO TÉ DOBY PROSÍM NÁVRAT K DOSAVADNÍMU SYSTÉMU BOJŮ. NEHODLÁM ALE ČEKAT TÝDNY, PROSTĚ TO ZABALÍM, KDYŽ SE TO NĚJAK NEROZSEKNE. Dobrou
 

DeletedUser1065

Guest
akže dělostřelci pálí co to dá do paládinu z kteých než se k nim dostanou zbydou trosky které dorazí rytíři.
Teraz mi v jednom kole delostrelec na Bete zobral max 1 paladina a cez to všetko že to tam palad nemá, stále je lepší ako rytier ... ak máš k tomu proti sebe ešte luk, tak tam daj cerbera, nebo barbara ... a je to! ( teda dúfam, že iné a je to ako v tom seriály :) )

To vnímám jako podraz!
Tak a presne toto tvrdí môj pes, keď okrem granúl nič iné nevyfasuje :D
Nie fakt, už sa to tu pár krát spomínalo LIDI ... FAKT JE JEDEN ... KDYZ SE KONCEM LEDNA VRATITE ZE ZAJEZDU a snowboard zostane v reichu i s pytlikem ... čaje ... ANI VAM NEDOJDE CO BYLO TED V ELVENARU :D

//Sloučen double post. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Jak už zde bylo zmíněno, přepracování bojového systému se skládá ze 3 balíčků (což bylo oznámeno už dlouho dopředu). A k nám byl nahrán teprve ten první. Rozhodně bych tedy nedělal ukvapené závěry a počkal bych, jak celý systém bude nakonec vypadat! (Jinak pokud vás to zajímá, tak na Beta verzi je už druhý balíček). ;)

Zároveň vás prosíme, abyste se při hodnocení nového systému vyvarovali nevhodných výrazů a osobních invektiv. Děkujeme!
 

DeletedUser292

Guest
Jj, jestliže je druhý balíček jen o nových jednotkách, tak jak jsem psal ty opravdu nic neřeší.... :)
Pro bitky jsou velice podobné golemům a čarodějnicím, takže je považuji za zpestření, ne řešení... :)
Psiska zatím nemám, tak nemohu soudit.
Samotnýho mě celkem mrzí být takhle v negaci, ale prostě si nějak nemůžu pomoct.. :(
 

Lukula

Velmistr písma
Jak jsem slíbil, píšu své postřehy z první bitvy po aktualizaci.

Když to vezmu podle mustru a lá Forseti:
1. Má velikost oddílu 414, velikost oddílu nepřítele 281
2. Jsem v VI kapitole
3. Počet dokončených provincií 122
4. Boj v provincii ve vzdálenosti 7
5. Vyzkoumáno vylepšení velikosti oddílu 16

Bez názvu.jpg
Bez názvu1.jpg


Pro konkrétní rozložení oddílů jsem přidal screeny před a po boji. Z nich je jasné, že nepřítel má mírnou výhodu. Rozdíl v počtu jednotek je 22 ve prospěch nepřítele (já 1382, nepřítel 1404). Kromě toho má více oddílů, což ale bylo pravidlem i v předchozí verzi. V praxi to znamená více útoků v jednom kole pro nepřítele. Jak je vidět zvolil jsem lehkooděnce proti čarodějnicím a těžkooděnce proti lehkooděncům (tak jak to zobrazuje pentagram).
Před bitvou jsem zvažoval i použití obrněných střelců proti lehkooděncům (v tomto případě psi), ale jelikož mají čarodějnice větší bonus proti golemům, zvolil jsem menší zlo - stromy.
Terén mi bohužel nepřál. Překážky poněkud znemožňovaly vícero možností pohybu, takže jsem byl docela uzavřen v malém prostoru. Fakt, že je naprosto pozměněna aktivita jednotek boj stěžuje. Ve starém systému by jako první útočil pes, nyní útočí první čarodějnice. Ty si samozřejmě vzaly na mušku lehkooděnce, takže začaly umírat dřív, než jsem se s nimi k čarodkám dostal. Jakmile jsem ale byl u nich, bitva byla vyrovnaná a obrátila by se v můj prospěch nebýt psů. Jelikož měli více útoků, slušně počet šermířů zredukovali do vaničke. Musel jsem dvakrát rozmyslet pohyb stromů, abych měl psy v dosahu a umožnil šermířům nahánět čarodky. Nakonec zbyly pouze stromy a 2 oddíly (s plným zdravím) čarodějnic a výsledek vidíte na screenu. I přes zjevný handicap v pohyblivosti a dosahu stromů jsem dokázal vyhrát.

Zjevná pozitiva pro mně: stále se pohybuji v provinciích adekvátní dané kapitole. Avšak sám jsem zvědav na více typů jednotek v boji, než pouhé dva.

Zjevná negativa (můj první pocit): Množství oddílů - mohlo by to být vyrovnanější v útocích. Nepřítel má obrovskou výhodu v počtu útoků na kolo. V novém systému bojů je tato výhoda mnohem citelnější - znatelně vyšší ztráty. To už tu bylo zmiňováno. Budou potřeba velké zásoby oddílů (s tím souvisí zvýšená potřeba už tak chybějících kladiv). A abychom to trochu odlehčili - boje už nedávám levou rukou v polospánku. Bohužel musím zapojit obě ruce a pravou i levou hemisféru... ;)

Nic to nemění na tom, že pokud jste v provinciích přiměřeně daleko, velké problémy s boji by být neměly. Ano, ztráty budou vyšší, ale provincie nebudou nedobytné. A stále můžu území v provincii vykoupit, bude-li se zdát, že spíše nemám šanci proti daným jednotkám. Osobně se vydám cestou menšího zla. Tak jako doposud.
Z celého je jasné, že vývojáři chtějí vyrovnat postup hráčů. To bylo jasné od začátku. Nedivím se všem, kteří využívali možnosti dobývat provincie za účelem rozšíření a teď to mají tímto ztížené a jsou příliš omezeni. Asi bych byl taky znechucený, jsem si ale jistý tím, že od hraní by mě to neodradilo. Spíš bych si dal pauzu. Bohužel nejsem ten typ, který se v tomto typu hry honí za úspěchy a pozicí v žebříčku. Tak mě berte s rezervou.
 

mroukous

Guest
za mě.. když hlava vychladla a přečtení mnoha příspěvků. Hra se ubírá špatným směrem ( podle mě) Začal jsem hrát jako mnozí, hru co nežere moc času, baví mě budovat, válčení nesmí být to hlavní. Chci si mazlit vesničku, chci se ubírat směrem vývoje mě vlastní, příběh není na škodu. Po roce hraji ze setrvačnosti.. nenašel jsem přes počáteční sliby co hledal, naopak míří to do .... Mám rád hezké věci, nesnáším orky.. Líbilo by se mi mít na výběr kterým směřuji, Líbilo by se mi nemít armády čítající stovky a tisíce anonymních postaviček .. nemít desítky budov které jsou tak velké že přes ně nevidím cesty, budovy s kulturou. Musím stavět vše v řadě aby seděli čtverečky, efektivně jsem mohl sbírat výrobky a peníze.. ne tohle mě nebaví.. mizí tu radost a vítězí efektivita nad čímkoliv.. V boji bych rád měl pár postaviček ke kterým si vytvořím vztah, které něco umí, každá je dobrá v něčem jiném, mohou se skrývat, počkat a naoplátku zrychlit, využívat strategii .. za překážkou na mě lučištníci nemůžou.. když jsou postavičky v chumlu získávají bonusy.. no jasně.. hůř zaútočí silák na semknutou skupinku ze které trčí meč, halapartna, sekera než na osamocenou postavičku.. Bude mi líto každého zranění každého zabití.. Tady? proč.. za hodinu vyrobím sto jiných.. jen musím mít dost surovin.. všichni jsou uniformní, nahraditelní..
 
Nahoru