• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser1936

Guest
Já zase nechápu, proč tak zrychlili výrobu vojáků, když jsou teď absolutně nepoužitelní. Sledovala jsem i nové slabosti i výhody, nasadila vojáky podle toho a i boje v poměru, který bych se starým systémem vybojovala i autobojem, jsem prohrála na plné čáře.. Zkoušela jsem to mnohokrát v různých provinciích a jednou! se mi podařilo zlikvidovat půlku soupeře.Já tedy opravdu nevěřím, že se naučíme vítězit. Je to prostě špatně nastavené a určitě tu není víc jak 15 tisíc hráčů naprosto nezkušených a hloupých, aby nemohli nic vyhrát! Budu teď všechno vykupovat a pokud to už nebude hratelné a bude mě pořád brzdit nedostatek surovin, tak skončím nebo přejdu na FoE. Navíc jsem měla za to, že je to budovatelská hra, kterou si můžeme obzvláštnit bojem a ne že z toho udělají špatnou bojovou hru. btw. automatický boj mohou zrušit rovnou, tím se nevybojuje už nikdy nic.

ono asi tak úplně nejde jak dobrý nebo špatný vlastnosti mají nové jednotky, problém je spíš v tom, že jsou příliš silné armády v provinciích, věc by asi vyřešilo vyvážení v tom, že by se srovnaly provincie, aby se dalo bojovat
NAPROSTÝ SOUHLAS!
Ta síla armád v provinciích se prostě nedá, jinak ta změna výhod a nevýhod proti ostatním se prostě přeučí

//sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser76

Guest
Co se týče bojů o provincii nemohu posoudit, průzkumník stále pátrá , co se týče turnajů , prozatím jsem vše vybojovala , ale dva boje v turnajích v jedné provincii mne stojí veškerou army :(. Takže od aktualizace jsem zvládla devět bojů což je jedna provincie . Velká ztráta bodů do výzkumu, velká ztráta relikvií , velká ztráta run v turnajích. To vše povede k nedostatku relikvií, k nedostatku run, akademie přestane vyrábět kouzla, stane se zcela zbytečnou budovou. Celých cca 14 dní na betě pročítám diskusi ohledně bojového systému, to že bylo nutné změnit celý bojový systém chápu, původně bylo řečeno, že skrze nové bojové jednotky ( víly) bylo řečeno, že nový systém bude pro hráče lépe pochopitelný , ale nepsalo se zde, že hráči nebudou moc dobýt provincie. Jsem na konci výzkumu orků , mám 4x zbrojnici na nejvyšší úrovni co ve hře jde, mám všechny divy co nějakým způsobem podporuji a i přes to jsou mé ztráty neskutečné a turnaje velice obtížné . Smutné, moc smutné :(.
 

DeletedUser2044

Guest
Tak sem si zkusil včera zabojovat taky......standartní mela.proti mně lukostřelci,pošlu na ně standartně čoklíky.....první rána od luku,pejsci ležej a dmg od nich do lukostřelců naprosto nulová
 

DeletedUser1254

Guest
Je to trapas,nic víc k tomu nemám,vše napsali ostatní přispěvatelé.:mad:
 

PenyMarket

Znalec fóra
Tak to se soudruhům opravdu nepodařilo.:mad: Nejčastěji jsem používal kombinaci paládinů s mágy (hraju za lidi) a mágové vždy pěkně likvidovali střelce i dělostřelce a ti si jich přitom ani moc nevšímali. Jenže včera jsem s hrůzou zjistil, že mág mi na dělostřelce už nedohodí, zato jeden lučištník je dokáže velmi rychle vymlátit. Navíc když jsem věděl, že budu déle mimo pc zadal jsem výrobu právě mágů a ta trvala cca 14hod, teď se vyrobí za chviličku což je sice hezký, ale když nebudu u pc nebudou se vyrábět vojáci a na bojištích je jich přitom mnohem větší spotřeba.
Počkám 14 dnů za tu dobu se pokusím zjistit jestli se dá novým složením a kombinováním armád nějak začít opět vítězit a pokud na nic nepříjdu nebo to znovu nějak normálně nezaktualizují skončím a začnu hledat zase nějakou jinou hru.
Hraju pro relax a ne proto abych se u her rozčiloval a propadal depresím. :)
 

DeletedUser744

Guest
Pár dní počkám jestli autoři napraví to, co dokonale zmastili. Z vynikající hry udělali naprostý děs. pokud to nespraví tak končím a budu hledat jinou hru. Ze hry, která byla vynikající na odreagováni jedním zásahem udělali hru která ničí nervy a to mně není zapotřebí.
 

DeletedUser1590

Guest
Tak přidám názor, naprosto zbytečné a hlavně špatně navržené a provedené. Skoro bych ten Váš update považoval za BUG a jestli to byl záměr tak jste naprosto zničili už tak špatný bojový systém hry, gratuluji. Kdyby jste místo blbostí radši jen dodělali chybějící funkce k táboru žoldnéřů tak uděláte dobře.
 

DeletedUser76

Guest
Starý bojový systém se do hry nevrátí , prozatím byl spuštěný pouze první balík, budou nové jednotky , samozřejmě, že to není jednoduché, také jsme naučeni na starý systém . Jde o zvyk a přizpůsobení, můžeme usilovat o vylepšení naších jednotek, chce to zkoušet a vypsat fakta o které jsme byli požádáni, když každý napíše stojí to za H.... končím , tak tím nic nedosáhneme ,nic nezměníme , berme to jako fakt, že prostě systém je pryč. Jde o celkové vyrovnání hry,později bychom narazili na daleko větší problémy , které by se nám vůbec nemuseli líbit. Hra prozatím hratelná je i bez starého bojového systému o města nepřijdeme , na betě stále hráči řeší tuto situaci ,prostě to chce čas a více trpělivosti :).
 

DeletedUser1590

Guest
No když napíšu konkrétně, tak mám vyzkoumané všechny typy jednotek na max až na lučišníky, kde mi chybí poslední výzkum u orků. Tak jako konkrétní případ dám jeden souboj v turnaji, konkrétně 3 kolo a 5 odemčená provincie, kde proti mě stojí

19 rytířů(těžkooděnec)
13 Dělostřelců II (obrněný střelec)
75 divoký lučišník II(střelec)
75 divoký lučišník II(střelec)
19 kamenochod II(obrněný střelec)
19 kamenochod II(obrněný střelec)

Ať pošlu cokoliv co mám, tak minimální ztráty jsou kolem 50%, Dřív bych poslal čarodějky a měl nulové ztráty, pač lučišnici a obrněný střelci čarodějkám nemohli ublížit), teď čarodějky sejmou lučišnici, lechkooděnce sejmou obrnění střelci, těžkooděnce sejmou lučišníci, obrněné střelce sejmou rytíři...prostě ať tak nebo tak mi polovina zařve a nic s tím nenadělám, jediné co můžu taktikou ovlivnit je jestli mi padne 50, nebo 80% toho co tam pošlu....
 

Zadrak

Znalec fóra
Také se připojím, hlavní nedostatek teď je totální nevyváženost síly protivníků. Sice předpokládám, že příchod nových jednotek to napraví, ale do té doby je boj téměř nehratelný (zvítězit je sice možné, ale jen za cenu velkých ztrát)... A tady je kámen úrazu, začít první etapu změny bojového systému, když důležitá část (tedy nové jednotky) zatím neexistuje je prostě špatně. Mělo se to spustit až bylo vše připravené, ale toto jen odradí hráče.
Před patchem bylo možné na nízké úrovni stále expandovat v území, já teď teprve vyzkoumal víly (ještě nemám ani jejich portál), ale v území už jsou vyžadováni orkové a tak směnou již rozšiřovat nemohu (i když ostatních surovin mám dostatek), zůstává mi tedy jen boj a ten je do příchodu nových jednotek téměř nehratelný, takže chci-li teď expandovat tak mi zůstává jediná možnost a to vyjednávat za pomoci diamantů...
Pro příklad abych teď získal jediný bod v provincii tak musím porazit 569 kamenochodů II, 2274 kerberů, 2274 psů a 4x569 mágů přičem já mám velikost oddílu 576. Ať nasadím co nasadím tak mi to sfouknou než se dostanu k ráně...
 

DeletedUser76

Guest
Ano , to je právě problém který nastal ve hře , zde se jedná o provincie , převážná část hráčů ve hře má více provincií zřejmě, než původně vývojáři zamýšleli , takže pro hráče co vykupují provincie byly do hry přidáni orci , bez kterých provincii nezískáte a pro hráče co získávají provincie bojem jsou silné ba přímo neporazitelné nepřátelské jednotky. Výzkum postupem času by se měl ve hře vyrovnat počtu provincií. Akorát tedy nerozumím tomu,až hráči všichni dosáhnou ve výzkumu možnosti orků jak chtějí zabránit aby si je nevykupovali,leda tím, že náklady surovin budou natolik vysoké, že vám potrvá nějaký čas , než na provincii našetříte suroviny. Z toho co jsem vyčetla na betě se údajně provincie budou řešit později, teď stále řeší bojový systém .
 

DeletedUser247

Guest
Za mě super, konečně nejsou boje tupé klikání pořád se stejnou armádou s jistotou výhry. Nechápu, proč by měl hráč pokaždé vyhrát. Nemáte na výhru bojem? Vyjednávejte. Nejde vyjednávat? Pak asi nejste ve městě dost civilizovaní, aby to šlo.
 

DeletedUser76

Guest
Já osobně si myslím, že v budoucnu až se vše vyladí a hezky si to sedne bude Elvenar moc hezká hra se stupňujícím bodem obtížnosti. Hráči zde naleznou zajímavý bojový systém, pěknou grafiku , strategii atd ... :).
Já tedy Elvíka neopustím :D.
Už se těším na další výzkum lesních elfů :).
 

DeletedUser744

Guest
Za mě super, konečně nejsou boje tupé klikání pořád se stejnou armádou s jistotou výhry. Nechápu, proč by měl hráč pokaždé vyhrát. Nemáte na výhru bojem? Vyjednávejte. Nejde vyjednávat? Pak asi nejste ve městě dost civilizovaní, aby to šlo.
Tak to běž hrát jinou hru. Tato hra nebyla doposud o bojích (jako jediná) a to právě bylo na ní to interesující. Proto taky tuto hru většina hráčů hraje (nebo možná hrála). Touto aktualizací byla zajímavost hry naprosto zničena. Tuto hru hrají v drtivé většině hráči, kteří se chtějí hrou bavit a ne se stresovat a nebo pracně počítat jakou sestavu bojovníků postavit proti dané sestavě "soupeře". O tom zatím tato hra nebyla a doufám, že autoři napraví svůj omyl. Her které jsou založeny na bojích je většina (skoro všechny) a celá řada jich je velice kvalitně propracovaných.
Teď už tomu chybí "k dokonalosti" aby to nutilo vstávat ke hře i v noci, tak jako Grepolis nebo Divoké kmeny a podobně (mimochodem ve své oblasti jsou to kvalitní hry, doufám ale, že se jim autoři Elvenaru nechtějí přiblížit)
 

DeletedUser247

Guest
Takže podle tebe hra není o bojích a proto ji lidí hrají. Ale tento update, hlavně jeho část o bojích lidi stresuje. Takže bojují, nebo ne? Já se u nového systému bavím. I do updatu byl boj o tom, co postavíš, teď je to jen o tom, že je třeba postavit něco jiného. Co je na tom stresujícího? Nechápu, co je zábavné pokaždé s prstem v nose vyhrát souboj. Nehledě na to, před i po updatu hra umožňuje vyjednávat, ti co jim boj nejde, nebo je stresuje, nebo nechtějí bojovat mají stále možnost účastnit se turnaje i získat další provincie.

//odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser32

Guest
Teď hra ztratila, na rozdíl od situace před úpravou, původní směr pohodové, odpočinkové, budovatelské hry, což je jeden z hlavních důvodů proč ji většina hráčů začala hrát.
 

DeletedUser247

Guest
Mohl by jsi mě poučit čím že hra ztratila směr budovatelské hry? Chceš snad tvrdit, že tím, že se změnil soubojový systém nemůžeš budovat?

//odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2025

Guest
problém je taky v tom, že dost lidí boje nebaví, chtějí si stavět a zkoumat, rozšiřovat a ty lehké boje co byly se dali překousnout. Já jsem co šlo i za cenu větších ztrát řešil automatem, jelikož jsem nechtěl ztrácet čas zdlouhavým bojem. Dost lidí má čas si ke hře sednout 1x, 2x za den a potom opravdu nechtějí řešit těžké boje. A jelikož u toho stále nesedí tak ani těch surovin nemají mnoho, aby mohli všechno uplatit. Prostě si chtějí na chvíli sednout ke hře, dát si relax, odklikat si to a být v pohodě. Jak jsem psal, není třeba úplně řešit vlastnosti současných jednotek, spíš vyřešit, aby v provinciích nebyly takový šílený armády a dalo bojovat s vyhlídkou na vítězství, aniž bych ztratil vše. Protože pokud tu budu jednou denně, tak si také nemůžu vyrobit tolik jednotek abych bojovat mohl. Lidé nežijí proto aby stále seděli u počítače, aby mohli zvládat obtížnou hru, ale chtějí se pobavit a popřípadě si popovídat s ostatními, co hrají také. Mohlo by to skončit tak, že hru spousta lidí opustí a k čemu pak bude, že je pro někoho velká zábava těžký boj, když to bude hrát jen pár lidí. Poslední dobou mám také dost pocit, že vývojáři dělají hry těžší a těžší hlavně kvůli tomu, aby přinutili lidi vrážet do toho peníze.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2219

Guest
Strašné. Hru nyní podle mě můžou hrát pouze ti, kdo jsou už tak daleko, že mají všechny typy vojáků a několik jejich vylepšení. Já mám pouze střelce a šermíře II. Velikost oddílu se mi snížila. Žádný boj, ať už tam je jakékoliv složení protivníků, nedokážu vyhrát. Do boje můžu poslat 255 vojáků, nyní koukám na provincii, kde v jednom konkrétním případě je 782 protivníků. Takže já můžu bojování rovnou zabalit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser247

Guest
Lidi, v reálu snad taky nečekáte, že s prakem sundáte kulomet? Vývojáři prostě usoudili (dle mého správně), že obtížnost byla jako pro mateřskou školku. Tak kapánek přitlačili. V každé hře co znám je to tak, že než se vydáte dál musíte na to mít technologie. Jinak by klidně mohli nechat základní meče/sekyry a základní luky/kuše.
Znáte někdo hru, kde ten, co hraje cca 10 minut denně je na tom stejně jako ten, co hraje pár hodin? Kdo jste kdy viděl hru, kde platící hráč je na tom úplně stejně jako neplatící?
 
Nahoru