• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Návrat kouzelníků domů

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj všem.
Já se momentálně nacházím (na chvíli) ve stříbrné lize. Nasbíral jsem 1.500 bonusových svitků, tak to vypadá, že bronz by mi neměl uniknout.
Každopádně po delší době, kdy mě event vážně baví. Liga (a hlavně soutěž o královské rekonstrukce) skvělý nápad :).
Ryny
 

Mescal

Znalec fóra
Liga jako taková není špatná věc, ale mělo by se hodnotit to, že hráč průběžně získává body z majáků a ne to, že syslí herní měnu na poslední den a poslední hodinu a tam je všechny najednou odpráskne.

Abych jen nekritizoval, navrhuji jedno z mnoha řešení - za každý maják by byly hole dle jeho obtížnosti (1; 2 nebo 3, tedy tak jak to je, na tom se nic nemění), ale navíc by byla vždy 1 hůl za prvních cca 7 majáků každý den. Ten, kdo by hrál pravidelně, dostal by tyto hole za denní aktivitu, ten, kdo by herní měnu spořil na poslední den, dostal by hole jen za poslední den, kdy naspořenou herní měnu utratil.

Celkem jsem schopen pochopit, že Inno profituje z platících hráčů a ty že preferuje, ale takhle postavená liga nikoho nenadchne.
 

Ladonka

Učedník
Myslím, že je jedno, jestli nastradanou měnu utracis průběžně, nebo jen v některých dnech. Asi by se mi nelíbilo, kdyby mě liga nutila hrát denně na odměny, které nechci. Liga je o štěstí na truhly/majáky, měnu navíc a o platících hráčích, ne o dnech v kterých hraji. ;)
 

Deleted User - 848885990

Guest
Právě naopak... Pokud "odprásknu" měnu v určitý den, utratím to co chci a nějakou ligou se nemusím zabývat. Jsou to právě pravidelně točící hráči, kteří šponují hranici pro ostatní a vytvářejí psychologický tlak, "že mi něco uniká".

Tahle liga je velmi špatný nápad. Po DS nám přichází další možnost pomocí reálných peněz zneschopnit získání odměny pro ostatní hráče. Ale zatímco budovy z DS šly "relativně" ignorovat, v eventech jsou k získání budovy s unikátními možnostmi. Kdo zaručí, že budovy z ligy budou "navíc" a ne "nutné"? V dalším eventu na betě už jsou v lize artefakty (další event, a hned zas liga - jen tak se toho nezbavíme). Půjde sehnat všech 9 jen hraním, nebo budu muset licitovat v lize? A pokud to nebude v dalším, kdo zaručí, že se to nestane za další 3 eventy? Žába se taky vaří pomalu.
V principu mi ani tak nevadí, že by nějaké budovy byly jen za peníze. Je to tak u kulturních budov, bylo to tak u starých eventů, je to tak u nových eventů, když má někdo smůlu a nechce hrát DS. Je to sice P2W, ale budiž, vývojáři nepracují zadarmo. Ale schovávat tu možnost za dražbu (ano, může se to jmenovat třeba diamantová liga, ale je to jen a pouze dražba) to mi nepřijde zrovna fér.
 

Hexik

Znalec fóra
no jo liga .. docela jsem zvedava jak dopadnu na cz nijak nepodporuju zisk svitku za penizky ani za dia na bete se vsema ukolama jsem byla v amateru .. trosku doufam ze bych na cz mohla dopadnout lepe ale kdo vi jak moc se lide snazi na bete a jak tu ale za 2 dny uz to uvidime jestli to bude zase amater tak priste ani neresim hezke odmeny ano, ale aby aspon ten bronz byl trosku dostupny by bylo aspon fajn (stribro a zlato at si nechaji ti co se neboji investovat) kdyz clovek odehraje vse
co se tyka odmen z ligy no rekostrukce se hodi vzy na druhou stranu za jakou cenu? takze kdyz padne bronz mala knihovnicka se hodi vzdycky
 

Jirinazel

Znalec fóra
Navzdory zdržení uprostřed hry - společenství jednoho hráče pomohlo - je set pohromadě a nakonec není vůbec špatný, akorát ho nemám kam postavit, hlavně kvůli monstrózní osadě konstruktů - až to zbourám, třeba se najde řešení, ale to je zatím v nedohlednu. No, když jsou takové velkoplošné výhry, mohl by být taky dostupnější prostor - konkrétně v konstruktech jedna parcela z výzkumu a min. 24 provincií z mapy na další, to je tedy darda! V lize se přetahuji mezi bronzem a stříbrem. Momentálně je to stříbro, ale to mi, tuším, nevydrží ani do večera, a pak nevidím valný rozdíl mezi amatérem a bronzem (až na ty tři KR) takže je to vlastně jedno.
 

Hexik

Znalec fóra
no co se tyka vykonosti setu udelala jsem srovnani ve 12 kapitole tak se s vami taky o to podelim

14700 ocel
17400 mramor
17400 prkna

49500
12,9 3h produkci zvysene zhruba to je asi 2,5 deni produkce (sidlo na 11)
na plose 4*5

4880 obyvatel
4900 kouzelny domek 4*4

8700 many neco pres jedno kouzlo z opatstvi na 11

6550 kultury atualni cista kulturka 3*5

kdyz to zjednodusene sectu vyjde mi produkce ktera mi zabere 81 dilku
a to ani nepocitam usetrenou populaci na vyrobu

velikost slozeneho je 40 takze ikdyz vypada na nic porad do vylepseni manufaktur na zakladni muze byt efektivni
(zdroj many jsem vhledem k neefektivnosti ani nijak nezapocitala do plochy)
 

dodoch1

Pokročilý žák
Snad jediné co bych si přál, je u Eventů typu "Návrat kouzelníků domů", přestat dělat loterii. K získání kompletního setu se lidi snaží hrát tento Event a odměnou za to, že zde tráví tolik času je, že nemají šanci ho postavit. Jak je jinak možné, že u jednoho města mám hotovo už před koncem eventu a jsem ve zlaté lize a u druhého města mě schází dva objekty. Jen odrazujete lidi od hry.
 

12alfa

Pokročilý žák
Mně se podařilo Poutníka zkomlpetovat předevčírem, bez použití diamantů. Šla jsem cestou nejlacinějších hůlek (nejdražší sice mají možnost získat hodně bonusových svitků, ale šance je mizivá, resp. myslím, že to vyjde tak nějak nastejno, jen cesta nejlacinějších hůlek je menší adrenalin).
Ligy se mi nelíbí, jsou nesmyslné, pakliže není možnost plnit neomezeně úkoly.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Nijak mě to neoslovilo, hraju to jenom ze sportu. Jediné, co mne zajímá, jsou některé denní ceny , loterijní ceny a králováky. Ale taky se kvůli tomu zrovna nepřetrhnu. Nepovedené.
 

Hexik

Znalec fóra
tak jsem na tom podobne jako dodoch tedy jedno mesto bude mit komplet a druhe s nejvetsi pravdepodobnosti ne a je to tak ze proste asi zrovna mula jeste ze to neni extra dulezity set a ze se bez jednoho kousku da postavit
 

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj.
Já zůstávám v bronzové lize. S 263 body už se víc nepohnu. Během toček jsem získal 1.500 bonusových svitků. Kvůli královským rekonstrukcím jsem byl ochoten utratit i diamanty, ale tolik jich zase nemám, takže je pošetřím na stavební parcelu.
Ve zlaté musí být jen extra klikaři ;-).
Ryny
 

Angedev

Velmistr písma
Tak já jsem zatím těsně ve stříbrné bez nákupů, jen s nakrmeným Popelákem. Měla jsem docela štěstí a padlo mi zpět 1700 vědomostí. Ale vzhledem k tomu, že mi jde převážně o VB, tak doufám, že mě ještě někdo odsune do bronzu :D Knihovnička mi dá víc VB než Kolo (i když vezmu v úvahu rozdíl v okamžitě získaných bodech z ligy) a je skladnější :)
 

Mescal

Znalec fóra
Zatím se stále držím ve stříbrné lize, ale je to o větší prsa. Limit Stříbra je teď 273, já mám 282 a limit na zlato je 309. Do konce události je stále ještě 19,5 hod.
To vše bez popeláka a nebo investice do svitků ať již přes diamanty či peníze. Je pravda, že několikrát se mi podařilo z truhel dostat svitky, ale nepočítal jsem to, tak kolik nevím.
 

voyager-1

Velmistr písma
@Hexik
Ty dvě budovy na manu ze setu Ti nedávají v 12. kapitole 8700 ale přes 19k manu. Nepočítala jsi asi provázanost budov nebo jen jednu budovu. V poslední kapitole je to kolem 50k. Když si postavím jen ty dvě budovy, je to nejefektivnější budova na manu po dlouhý době, A kdo získá v lize další budovu či dokonce obě tak to předčí v poměru na pole i vánoční strom protože ten taky k tomu potřebuje další dvě budovy. Nekoukám ted na kulturu a motivaci.
 
Naposledy upraveno:

12alfa

Pokročilý žák
Tak si tak říkám, že odměny z figurek na mapě mi vyhovují méně, než forma "pexesa", tam se člověk domůže denní odměny, když ji chce. Tady to jakože náhodné losování je děs. :-D
 

Jirinazel

Znalec fóra
Zbývají mi dvě hole na sestup do bronzu - jednu ještě dám, takže tři. Za 17 hodin to mimořádná nabídka jistě zvládne, takže šance prakticky nulová. Už vím, k čemu je dobrá liga a řekla bych, že se jí hned tak nezbavíme. Pro INO to bude obrovský úspěch - konečně správná vychytávka. :D
 
Nahoru