• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

návod k lesním elfům

Saux

Znalec fóra
Ufff.... vy mi dáváte :) Nemáte někdo náhodou nějaký screen, jak by mělo ideálně vypadat funkční město v kapitole Lesních elfů? Abych zbytečně neboural něco, co mi pak bude chybět...
Ale hlavně - a to je důležitá otázka: Po skončení kapitoly je dobré, aby vrby zůstaly ve městě, nebo je budu muset zase nahrazovat něčím jiným?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser6094

Guest
Vrby se budou nahrazovat knihovnami, dávají vic many. Ja v elfech jsem, zbourala jsem veskerou kulturu, pop/kulturu. Nechala jsem si pouze budovy typu studna prani, valorijska cest, hnizdo orku... a mam teda postavenou cast karnevaloveho setu, mam z nej 21k many za den a ziskala jsem 2 chatrce
 

DeletedUser4336

Guest
Město bohužel už nemám, protože jsem už na konci mágů, nýbrž s těma vrbama je to asi tak: z důvodu že mi bylo řečeno, abych postavil hodně vrb, tak jsem tak udělal, už ani nevím kolik jich bylo, někteří mi radili hodně hodně, já jich měl asi jen 11 nebo kolik, v elfech jsem na manu až tak netrpěl, jenže v čarodějích jsem zažil krutou náročnost na manu, tam máš najednou velký přebytek kultury a šílený nedostatek many, takže tě to nutí přestavět na knihovny mystických věd, kde najednou máš problém s kulturou a many pořád docela nedostatek, ale trochu se situace zlepší. Mě zachránily budovy z karnevalu, sadovka dává hodně many a chatrče na manu taky, a přestal jsem vylepšovat, takže už mám slušný přebytek.
 

Saux

Znalec fóra
Dobrá tedy, vymydlím všechny kulturní budovy ve městě (pop/kult si nechám). Můžu věřit, že vrby mi výpadek v kultuře nahradí?
 

DeletedUser2988

Guest
Divy jamo kulturky nic moc, když se nedají motivovat a získat tak double kulturu
 

DeletedUser3281

Guest
Ruiny se vyplatí proto, že ti motivaci zvednout třeba o 20% ten druhý div nemám kvůli kultuře ale pro turnaje hlavně. Obojí se vyplatí ale ano, taky by bylo rozumné kdyby to šlo motivovat. ovšem smysl mi ty divy dávali až někde od půlčíků, do té doby bylo město tak malé, že na tu velikost to byla bída, tzn jsem je stavěl až na konci.
 

DeletedUser2988

Guest
Mně osobně přijdou naprosto k nicemu, a to jsem v elementarech v druhe polovině... tak nevim... nějak mi nechybí nic, co ty divy dávají
 

DeletedUser3281

Guest
To je tím, že nejedeš turnaje, máš tím pádem málem VB a divy nízko, nejedeš na 170% kulturní bonus možná. Mě dávají oba divy v konstruktech totiž 29 613 kultury na 11 levelu, což není schopná skoro žádná kulturka trumfnout, resp některé to zvládnou jen s motivací, jenže ty ruiny prostě pak zvedají ještě motivaci o 36% tzn reálně to dává takový kotel kultury, že se to nedá ničím nahradit. jen při motivaci stromů, které motivuje každý skrz app, mi to hodí 35 000 kultury navíc k double. Tzn prakticky okolo 100K kultury jen díky těm dvoum divům a to je 25% celkové kultury co mám.
 

DeletedUser2988

Guest
Proto píšu, že já jsem nic z toho, co dávají, nikdy nepotřebovala. Celkově jsem proti divům, zbytečně zabírají místo. Turnaje jedu, jen když potřebuji určité relikvie, víc z nich nepotřebuju. Holt nejsem hráč fanatik, a i tak ve hře v ničem nestrádám.

A když si vzpomenu, že jsem až do půlčíků neměla ani jednu event budovu, tak si taky mohou mnozí poklepat na čelo. Elfové byli jedni z lehčích, měla jsem stále nadbytek lidí, kultury a many.
 

DeletedUser3281

Guest
Je to ale proto, že právě ty turnaje nehraješ. Protože ta hra samotná je strašně primitivní, nemusíš nad ničím přemýšlet, trochu složitější je to až jakmile chceš trvale utáhnout turnaje, pak to opravdu bez divů nejde - neříkal bych ti to, já divy stavěl až hodně pozdě, prostě až v době kdy to bez nich nejde a to právě kvůli turnajům. To co popisuješ funguje pro někoho, kdo nechce hrát aktivně turnaje a nechce mít hodně místa na eventy či rasy, protože vše co píšu já nebo lovec opravdu je o tom, že to ti může nakonec ušetřit mega moc místa které ale nepotřebuješ, protože spotřeba města bez turnaje je prakticky minimální a tím pádem nemusíš nic hnát.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@donutka :

je pravda, že když člověk neholduje turnajům a hraje plynule bez delších záseků, ty divy jsou pak hrozně nízko a je to takové demotivující. ale i tak je fajn jich mít aspoň nějaké minimum - prostě ty, které jsou v čistém přepočtu na 1 pole vždy výhodnější, než standarní budovy. propast, horské sídlo a dejme tomu jeden kladivový div. (který bude dycky lepší, jak dílna)

no a pak ty ruiny strážní věže - žádná budova ve hře nedává tolik kultury na 1 pole jako ruiny, navíc ten bonus k packám na ostatní budovy také pomáhá.

a pak by mě ale zajímalo, k čemu ti je ten trpasličí vál :) zrovna to je jeden z těch nejvíc neskladných divů, který je fakt na nic, když člověk hraje turnaje málo či jednou za čas.
 

Saux

Znalec fóra
Tak zrovna val jsem zboural :) Ale třeba Horské sídlo nebo Věže prosperity, jsou sakra dobré a užitečné divy! A čmelák taky :)
 

DeletedUser4336

Guest
Tak jak se to vezme, málokterý div je celý dobrý. Zrovna horské sídlo můžeš říct, že taky není to nejlepší co ve hře je. Bonus na výrobu se počítá k základu, ne ze zvýšené výroby, takže to není až taková sláva. A lidi to dává, ale to dává i zlatá propast a zabírá daleko míň. A ruiny jsou dobré na kulturu, ale ty packy třeba už tak valné nevidím, sic hodit se můžou. Osobně mám, propast i sídlo, ruiny i klášter, houby i val, (ten mi produkuje lehkooděnce pro šetření psů na lehčí obtížnost, i v posledním turnaji jsem je občas používal místo těžáků šermířky, jinak jsou na nic). Věže prosperity jsou dobré, ale jen pokud kouzlíš, samy o sobě produkují kladiv docela málo. Jako divů mám víc, ale pouze jsem popsal ty, co dělají víceméně podobné věci a přesto mám oboje, sic některé jsou kravské jak tu bylo popsáno.
 

Ludi

Veterán
Jde hrát úplně bez divů nebo s minimem, to je jasné. Je to jen o prioritách.
Pro mě jsou divy moc fajn. Vlastně je stavím od první možnosti, co to šlo. Navíc divy jsou moc pěkný. A taky je fajn, když ve výzkumu někdy stojím (většinou než postavím portál na 4), tak VB nepropadnou a mám pro ně využití. Dřív jsem si myslela, že některé divy jsou zbytečné, ale teď vím, že ne. Každému vyhovuje něco jiného a všechny divy od 7 lv. jsou velmi zajímavé. Navíc mnoho divů funguje na %, takže jejich účinnost roste i jinak, než jen vylepšováním divu. A když hrajeme na 10 beden, tak divy pěkně rostou :). Jenže město není nafukovací, takže i v divech je třeba zvážit, co je pro mě důležitější. Určitě na to má velký vliv turnaj, protože bojové divy hodně pomůžou. Zpětně v turnaji se dá získat spoustu VB - nejen z konečných odměn, ale přímo ze hry.
Každopádně tahle hra má víc možností, jak k ní přistupovat a to je dobře.
 

Saux

Znalec fóra
... nicméně mám dotaz: Co mám dělat s manou, kterou mi vyprodukují vrby a nemám ji kam dát?
 

Ludi

Veterán
Přes noc se 10% rozpadne, takže ubývá sama. Každopádně přijdou úkoly, na které budeš vyrábět manu víc dní. No a pak přibude možnost stavět nové cesty, což je šikovná kultura, ale stojí stále víc many. Potřeba many bude v dalších kapitolách narůstat, ale také se objevuje možnost kultury, která jí produkuje víc.
 

Lovec Krys

Legenda
@Saux O dostatek many bych se nebál, pokud ji produkuješ jen z vrb. Všechny výroby lesních elfů (v osadnických budovách) žerou manu, všechny výzkumy, takže ještě budeš rád, že zanedlouho bude event, ve kterém vyflákáš všechny pokusy na budovy na manu, abys jí měl dost, pokud chceš projít kapitolou přiměřeně rychle (a nejlíp měl i produkci many do zásoby do příští kapitoly, jelikož, pokud nehodláš jet kapitolou velmi pomalu, k čarodějům dojdeš ještě před letním eventem).
 
Nahoru