• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

návod k lesním elfům

DeletedUser2333

Guest
Ahoj lidi,
právě jsem otevřel elfíky a zajímalo by mě, jaká je/byla vaše strategie v této kapitole + mohl by mi někdo poradit, jak to funguje s manou? :) Případně děkuji za všechny tipy a rady ;)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tohle téma pořád sleduju, protože bych potřeboval úplně stejnou radu jako ty... :) a ono furt nic. tak to aspoň můžeme probrat spolu.

na gamers gems of knowledge je doporučený počet vrb minimálně 10, ideálně 12. což mám, k tomu ze včerejška 5 jezírek, takže cca 17 vrb. mana je v pohodě, jen na hlavní sídlo musím chvíli šetřit.

co se týče osadníků, tak mám napočítané místo na 4 lesní výroby, 4 mramory, 4 oceli a 3 prkna.

na konci kapitoly je tam povinný úkol, kde toho člověk musí mít 4+6+6+4, což fakt nehrozí. ale dá se z toho odvodit doporučené množství. nicméně když jsem koukal k ostatním, ty poměry se zhruba blížili tomu, co plánuji já : tedy všeho stejně a prken míň.

jinak jsem vymlátil naprosto všechnu kulturu, co nedávala lidi (nechal jsem si jen 2 okouzlující stromy, protože jsou pěkný). vrby jsou prostě lepší, tak k čemu to tam nechávat. momentálně jsem na 33k kultury, pohoda.
 

Prealiena

Velmistr písma
Jsem teprve u víl, ale sleduji zahraniční hráče na YouTube a ti doporučují prodat veškeré kulturní, kultura/pop. budovy a postavit vrby. Negativní stav populace následně srovnat vylepšením obytných budov.
Mám ve městě hodně eventovek na populaci, tak už se psychicky připravuji na ta červená čísla. :confused:
 

iDavis

Legenda
S tými červenými číslami úplný súhlas, toto je len polovica mínusu v ktorom som bol asi pred týždňom. o_O

20180408_225012.jpg


Staviam pár nových obytných budov aby som to trochu zmiernil, ale práve zisťujem že miesto ktoré som si pôvodne vyčlenil na osadnícke manufaktury nebude stačiť, takže budem búrať ďalšie kultúrno-populačné budovy.

Čo sa týka vŕb, na začiatku som si vystačil so štyrmi, až do momentu vylepšovania hlavného sídla, kedy som musel pristaviť ďalšie 3. Teraz pri udalosti som jednu zbúral a pridal 3 žhavé jezírka, ktoré sú menšie a výhodnejšie ako vŕby, tak dúfam že už viac ich treba nebude.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no vy se toho nebojíte koukám :) já smazal přesně 2 obytné budovy (ze 42 jsem šel na 40), kulturně-populační ale žádné.

co jsem si spočítal, tak v lesních elfech mi budou chybět lidi na poslední úroveň prken a ještě poslední úroveň drahokamů, co nemám z orků vylepšené na 19. ale v čarodějích zase dostanu obrovský populační boost, tam zase lidi zbydou.

každopádně při mém aktuálním počtu budov (6+4+4 manufaktur, 2 zbrojnice (jednu jsem umazával), 6, dílen, kasárna + cvičistě) potřebuji do konce elementálů přesně 42 obytných budov. něco mi vrátí propast a horské sídlo, nějaké eventové budovy určitě ještě vyměním, takže těch 40 se zdá jako rozumné číslo.

jak to udělám s živoucím zbožím sice nemám vůbec tušení, ale to je problém Corwina z budoucnosti ^_^

ale to znamená, že žádnou další obytnou budovu si nemůžu dovolit smazat.
 

DeletedUser341

Guest
Už jsem sice v elementálech, ale zkusim zavzpomínat...
Vrb jsem měl 10 - víc mi přišlo zbytečné, a neměl jsem k tomu žádná jezírka ani nic podobného... Tehdy ještě v eventech kulturky s manou nebyly. 10 stačilo, občas se na manu čeká, ale dá se s tim fungovat... Vylepšení cest, i hlavního sídla jsem dělal až na začátku čarodějů - zatímco člověk staví a upgraduje Kampus, výzkum totálně stojí, a mana se kumuluje :)

Co se týče osadníků, na začátek jsem jel 4+4+4+3, na konci jsem ale dosbíral rozšiřka z mapy a zvedl na 5+6+6+4. Snad žádnou lesní výrobu jsem ale nehnal na max...

A bourání? Podobně jak iDavis, šlo dolů skoro všechno, co se kultury a pop/kultury týče. Spočítal jsem si trochu výhodnost, ale tehdy mi vyšlo, že vrby v kombinaci s obyčejnýma obytkama (max level elfů) jsou výhodnější než všechno, co jsem tehdy měl, s výjimkou zahrad. Klesl jsem na asi -7000 lidí :))

A v těch elementálech mám přesně 40 obytek (9 dílen, všechny tři vojenské budovy, 4 zbrojnice, 4+2/4/3 manufaktury), plus 1 kouzelnou. Pop/kultur budov minimum, poslední eventy nepřišlo nic "super", a nebo mi prostě jen nevyšly :D
 

DeletedUser3281

Guest
Já tohle téma sleduji bohužel, nic tu nebylo tak jsem se do toho pustil sám. Mám 9 výroby a 9 mramor, 8 dříví, 8 oceli a plánuji 9 výrob + 10 mramor + 9 dříví + 10 oceli... zatím furt všude stojím, až teď, když mám hlavní na LV4 a výroby na LV3 jsem se začal trochu hýbat. Vrb mám cca 18 když započítám i ty eventové věci. Chybí mi cca 8000 lidí na to abych dokončil výroby a sídlo na max, jedu 4:4:4 bonus systém. Ale bohužel nemám místo a výkup i průzkum je drahý, jsem průzkumem dávno u těch ementálů :D

Zvažuji že zbourám zimní event, nechám si jen orkové budovy, mě ten zimní set přijde totálně k ničemu a držím ho jen pro ten 1VB/den navíc :/ Pak by mi zůstalo místo na horkou pevnost, což by mi dalo nějakých 1tis lidí navíc.

Silnice také vylepšuji vždy na konci kapitoly. Nemám na MAX ještě 6 budov, těch mám celkem 34 (6 na levelu 22) abych mohl vylepšovat v rámci eventu, ale zvažuji že to vylepším, možná se totiž dostanu do dalšího levelu dříve, než přijde další velký event?

Zbrojnici mám jednu a zvažuji zda jí nezbourám, když nebojuji tak je jen na výrobu orků. Jinak jsem si nechal jen kasárny, cvičiště a tábor jsem zboural. Jedu efektivně, snažím se držet i stavět tak abych měl místo
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lovec Krys

Legenda
Tak asi taky trošku přispěju:
Nacházím se ve výzkumu v lesních elfech - chybí mi dozkoumat větve začínající technologiemi "Hrob, Fontána a želva" a "Domov a hřiště" + navazující technologie, celkem 8.
Teď jsem nějakou dobu stál ve výzkumu a vylepšoval mýtinu a lesní výroby.

Mana: Po vyzkoumání jsem postupně postavil 9 vrb, obětoval jsem přitom asi půlku místa po orcích. Do hlavního sídla to bylo s manou v pohodě, pak zejména s postavením lesních výrob začal nedostatek.
Teď mám 5 vrb a k tomu 7 jezírek z eventu. Zbylé vrby plánuji nahradit budovami na manu u čarodějů anebo z eventů (jestli přijde nějaká na manu z úkolové řady, nebo až z letního eventu).

Elfí osadníci:
Lesní mýtina lv4
4x Lesní výroba lv3 (jestli budu vylepšovat na lv4 se ještě uvidí, zatím ne)
3x Továrna na prkna
6x Továrna na ocel
6x Továrna na mramor
Oceláren a mramoráren jsem měl méně, ale přistavěl jsem, po vylepšení lesních výrob továrny nestačily dodávat čištěnou ocel a mramor.
Ten protivný úkol možná nakonec splním, jestli přistavím ještě 1 továrnu na prkna.

Já se jinak bourání nebojím, u orků jsem zboural nejméně 10 obytných budov. Teď jich mám 43.

Kultura:
Pokud nemusím, tak standardní kulturní budovy nestavím a jedu jen na těch eventových.
Z čistě kulturních budov jsem si nechal jsem si 2 sněžné okouzlující stromy, hodily se mi do mezery mezi budovami a po postavení vrb jsem se stejně dostal jen na 15k kultury (teď mám 4,6k). K tomu přibylo ještě nádvoří uctívačů (taky vyplňuje malou mezeru mezi divy a jinými kult. budovami).

Z kulturně populačních budov mám 5xloď, 1x Cukrový otec pralesa ,1xSvatební oltář(první eventová budova získaná v kapitole lesních elfů) a Fénixovou svatyni. Ty mi celkem mi dávají 7490 populace.
Nahrazení lodí mi v eventu nevyšlo, snad to bude v dalších eventech lepší.
Zrušení populačně-kulturních hybridů neplánuji, jen jejich vylepšování za lepší ve čtvrtletních událostech (ledaže by mi vyšlo lépe je nahradit kulturou + vylepšením obytných budov u čarodějů, přeci jen se k nim dostanu asi dříve než bude letní událost a to už lodě budou zastaralé 2 věky - to si pak budu muset spočítat, co vyjde lépe).

Obytné budovy spolu s divy(Propast,sídlo,věž a hlubina) a 10 dílnami mi pak živí 6 manufaktur na prkna(4x19+2x23), 4xHedvábí(4x19) ,4xDrahokamy(2x19,1x18,1x17), 3 zbrojnice(23) a (téměř) nepřetržitou výrobu jednotek na turnaj.

Jinak jedu samozřejmě těžký overscouting (288 hotových provincií (elementálové vyžadují 280) a zkoumám téměř nepřetržitě - při těch 35-40 hodinách na průzkum občas pár hodin nezkoumám).
 

DeletedUser3281

Guest
Já napíši souhrn, protože jsem právě dokončil a zaplnil poslední místo.

Nacházím se před vyzkoumáním Lovec + Domov, Hřiště.

Mám 13 Vrb, 2 Vejce, 3 Jezírka (vše dává cca 183 many/hodinu = cca 80tis many/den)
Kultury mám 78 tis navíc, lidí 1,8K a jen 3 kulturně populační budovy (dávají mi 4,5K lidí) + zlatou propast 3,5K lidí
Manfukatury 4x4x4 vše level 19
Budovy 34 celkem, z toho 9 lvl 22 a 25 lvl 23
Dílny 5 level 23 (plus příjem z divů, průzkumy a zimní event, vycházím celkem OK, jen občas použiji požehnání když stavím)
Sídlo level 22
Průzkum 285
1 zbrojnice level 23 a kasárny level 12

A lesní věci mám tedy takto:

1x Mýtina level 4
9x Výroba level 3 (nebudu již vylepšovat)
9x Dříví
11x Ocel
11x Mramor

8% mi přidává div Kvetoucí cech. Dnes ráno jsem vyzkoumal Hrob Fontána a želva (na výrobu všeho potřebného mi stačil jeden den)

Jinak nemám žádné budovy za diamanty, jediné co mám za diamanty je vylepšení stavitele a akademie, plus asi 3 území. (nákup když bylo +100% a prodej, když byla ještě sleva 10%, takže za relativně málo, celkem dost muziky)

Jsem si jinak jist, že teď už by to mohlo odsýpat a budou mě brzdit maximálně VB.
 

DeletedUser3281

Guest
Tak máme zde datum o 9 dní pozdější. Já již bourám podružné výrobny, všechny suroviny mám vyrobeny dopředu, chybí mi k průzkumu poslední technologie 95VB

Co se lesních výrob, musím pustit výrobu ještě celkem 81x, což při 9 výrobách dělá 9x každou, tedy zhruba 3 až 4,5 dne.
Snad to stihnu v rámci eventu, abych se dostal ještě do průzkumníků. Nejsem si jistý, kolik to bude chtít VB, ale pokud 105, tak VB zhruba 7 dní + ještě něco vydoluji z turnaje, možná truhly, první ceny asi nezískám v další etapě, to bych si přál moc, ale poslední by klapnout mohla.

Snad tedy informace výše pomůžou k plánování elfů. Z toho co jsem napsal si můžete udělat zhruba přehled o tom kolik budov elfů je potřeba k tomu, aby jste prošli vývojem bez zdržení, polovina budov co píši by měla znamenat 2x takový čas.
 

Lovec Krys

Legenda
@ExplorerFfff Tvoje lesní výrobny bych chtěl mít. Ale já mám na ně holt asi poloviční místo, takže zbývající výzkum jsem si spočítal asi na 3 týdny (každou konečnou elfí surovinu potřebuju zadat 50-53x).
 

Saux

Znalec fóra
Ahoj všem,
čekají mě lesní elfové, což je po Orcích jistě vítaná změna :) O strategii jsem se tu dočetl dost, zajímá mě spíše taková obecná otázka: Jak jsou lesníci nároční na místo? Bude mi stačit (plus - mínus) to po Orcích, nebo se mám připravit na nějaká brutální rozšiřování (nemám za co rozšiřovat)?
 

DeletedUser5230

Guest
No budeš muset mít hooodně místa na vrby:) Já jsem na konci orků smazala úplně všechny kulturní budovy i všechny hybridy.Byla jsem nějakou dobu v mínusu s lidma i kulturou,ale všechno se pak dorovnalo postavením vrb a vylepšením obytek.Jinak kromě těch vrb tak ty osadnický budovy vyjdou +/- stejně jako orkové
 

DeletedUser4336

Guest
Taky jsem se všeho zbavil, hlavně předtím jsem zbytečně postavil haldu táboráků, které jsem záhy zjistil, že mi jsou docela naprd, když potřebuju manu, skoro by se dalo polemizovat na co pak ty budovy na konci předchozí kapitoly jsou. Takže všechny kultury a kombinované budovy s lidma z událostí postupně šly, je dobré si na vrby vyhranit nejlepší pásy míst, aby jich bylo co nejvíce, musí k nim vést cesta, jako ke všem budovám na manu. A ještě musí být dostatek místa na lesní mýtinu a výrobu a továrny (ideál se podívat kolik která budova zabírá (mítina se zvětšuje jako každý portál, zbytek má konstantní rozměry) a dopředu si naplánovat umístění i s cestama), kde jsem jel všechno na minimální doporučení 4+6+6+4, resp. něčeho jsem měl ještě víc, ale už nevím zda to byly prkna nebo ocel. Zezačátku mi přišlo, že se hlavně myslím prknům nedostává jako třeba mramoru, ale po veškerém vylepšení se to časem zlepšilo a vyrovnalo. Taky je třeba počítat, že ke konci je jeden z úkolů postavit bydliště lesních elfů, které vyžere 7x4 polí místa, sic na to jsem nervy a místo neměl, a řešil až nouzově na konci. Celkově mi však kapitola nepřišla až tak obtížná, hlavně na začátku ubíhala docela svižně, po zkušenostech s orky docela oddech. A až u čarodějů jsem zjistil, že město není nafukovací, u elfů jsem ten pocit prostě neměl, oddechovka. Teď jsem si teprve uvědomil, že obecnou strategii jsi vlastně ani nechtěl, takže stačila jediná věta a ne slohová práce :-D.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : víceméně se dá říct, že každá další rasa je na místo náročná stejně nebo víc. v orkách už je nejvyšší čas začít s overscoutingem, pokus jsi ještě nezačal.

jak již bylo řečeno, je nutné bez výjimek vymlátit všechnu čistou kulturu. s kulturně-populačníma budovama bych byl opatrnější, protože lesní elfové nemají zase nějak extrémní přínos lidí. tak aby ti vyšlo na vylepšení všeho co, máš. ale protože přelom orků / lesních elfů znamená skoro dvojnásobné hodnoty u všech eventových budov, nakonec je všechny nějak musíš nahradit.

vlastně smažeš orky a na jejich místo postavíš vrby. moc místa ti nezbyde a do toho musíš nacpat osadníky. takže mazat cokoli co jen trochu není potřeba :) a nepřehánět to se stavbou nových divů, byť ty orčí jsou oba super.
 

Saux

Znalec fóra
Děkuji všem za podrobné rady, akorát nevím, co je to ve hře overscouting :) (nikdy jsem podobnou hru nehrál)
 

DeletedUser5230

Guest
@Saux overscouting je že jedeš provincie víc než je požadavek na postup do další kapitoly.Aby jsi měl víc místa.
osobně si myslim že je to zbytečnost ,provincie jedu cca jak po mě chce kapitola a vždycky jsem to tam všechno poskládala(v kapitole elfů jsem měla asi 2 přikoupený rozšířka za dia)
 

DeletedUser4336

Guest
S tím co psal Corwin musím souhlasit, sic všichni mi radili že vystačím s N budovama, zbytek že bourali, načež já sotva vylepšil základní manufaktury na polovic a už se mi nedostávalo lidí, přičemž jsem měl obytek o nemálo víc jak oni, takže jsem musel ještě nějaké dostavovat, takže s tím opatrně.

Jinak s tím nadměrným řešením střetů taky musím souhlasit, není to sice vyložená nutnost, ale víceméně umožní dosáhnout daleko lepších výsledků, lze postavit více divů, které pomáhají při stavbě armády, a být užitečnější např. pro společenství v turnajích, atd.
 

DeletedUser5230

Guest
nejlepší řešení je naplánovat si to na architektovi a uvidíš jak ti to bude vycházet a co můžeš s klidem zbourat a co nechat :)pokud máš třeba nějaký věci z karnevalu ty bych nechala a zbytek by bez milosti letěl :-D
 

DeletedUser4336

Guest
Věci z karnevalu, které dávají manu (takže hlavně i sada dává dost) určitě nechat, protože vrby se staví hlavně kvůli maně, kultury dávají tolik, že je možné vylézt i 20k do plusu s kulturou.
 
Nahoru