• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

návod k lesním elfům

DeletedUser2988

Guest
Bohužel ne, a rozpad many mě mrzel asi nejméně... pak mě štval rozpad semínek a momentálně rozpad živoucího zboží, které při výrobě žere docela dost semen.... Bude hůř no :) Nicméně lesní elfové jako takoví mi přišli jako jedni z lehčích, tak držím palce, ať je brzy propluješ :)
 

Ludi

Veterán
Souhlas, že Lesní elfové jsou opravdu asi nejpohodovější kapitola. Na konci Draků je dobré postavit Bludiště, což výrazně snižuje rozpad many. Do té doby se s rozpadem many nedá nic dělat. Dračí opatství je taky skvělé na manu a navíc posiluje mágy.
Semen mám habaděj, jelikož mám hodně získaných provincií a nějakou tu kulturku na semínka, takže to je věc, o kterou se vůbec nestarám. Rozpad živoucího zboží není až tak problém, protože se mění na norm. surky, takže se to nevytratí jen tak do vzduchu. Mám po jedné manuf. na živoucí zboží a mám ho dostatek. Many vyrábím taky celkem dost, ale občas bych jí brala i víc.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
já pokud mám dostatek many na řekněme 1 - 2 technologie, co mám v plánu v dohledné době vyzkoumat, pak pomaličku utrácím za cesty. jsou části kapitol, kde je many přebytek, a pak zase chvíle, kdy je zoufalý nedostatek. ale právě kvůli rozpadu utrácím za cesty, když mám víc, než potřebuji.

nicméně spíš než bludiště doporučuji právě opatství. je menší a v absolutních číslech dává many víc - tedy pokud má člověk dostatek kouzel. a to má každý, kdo hraje turnaj aspoň na 500 bodů týdně. bludiště je fajn, ale je obrovské. ve větším městě mám, v menším neplánuji.

jinak lesní elfové byli pro mě úplný opak - zhruba stejně otravní jako orkové. první půlku kapitoly si člověk na pohodu staví, aby tu druhou byl permanentně zaseklý. řekněme s výzkumem každé jedné technologie se člověk kousne třeba na 2 dny... :-/ zlatí čarodějové :)
 

DeletedUser4336

Guest
Tak bludiště se staví hlavně kvůli omezení rozpadu, many dává opravdu celkem málo, a nebo ho staví ti, co moc nekouzlí, což sice moc nechápu, ale jsou takoví, sám mám taky radši opatství, ale postavil jsem i bludiště, a ten přínos bludiště mi moc valný nepřijde zatím, ale ještě ho nemám vylepšené, protože přednost měly jiné divy, každopádně je hrozně obrovské, to je fakt.

Jinak to jak je která kapitola náročná je spíš o přípravě na ní. Dřív jsem to nedělal, a velmi jsem narážel, neměl místo, protože jsem nechtěl bourat to co jsem vybudoval, chtěl jsem město hezké, a ne efektivní, nechtěl jsem přestavovat, což je časem naprostá nutnost. Taky hodně záleží jak je město postavené samozřejmě, každá kapitola má jinak postavené budovy, co nemusí dobře vycházet. Nejjednodušší byly asi víly, a zcela jsem pohořel na orkách, a pak naopak díky předchozímu plánování a okoukáním od ostatních zkušenějších celkem hladce prošel elfíkama (za mě asi druhá nejjednudušší kapitola), pak se musel opět hodně soustředit na mágy a taky to zase až takový problém nebyl, až na to že to zase bylo všechno na tětinky, prostě bez vyhrazení místa nemožné. A u pulců jsem zase musel udělat maximální průzkum a přípravu místa dopředu, docela pěkný mustr postavení budov pulců jsem zahlédl u jednoho souseda, takže to mi hodně pomohlo, dál zatím nejsem, ale už poslouchám ty problémy s místem od ostatních. Jinak zaseknutí ve výzkumu na 2 dny, to kdybych měl filtrovat některé kapitoly, co jsem podcenil, to by bylo asi hodně dnů, že jsem si mohl krásně vyplňovat divy, ten kdo se nezasekne, tak už by byl několikrát dávno na konci a přestal hrát. Některým kapitolám může taky hodně pomoci vhodné naplánování použití nastřádaných portálových bonusů, které se dají získat z událostí, z budov událostí a nebo akademie, a přeskočit tak nejprůserovější části.
 

DeletedUser4530

Guest
Když už v tomto vláknu každý více či méně píše o všem možném, jen ne o kapitole "Lesní elfové", tak si taky dovolím.
Lesní elfové jsou asi nejlepší kapitola od doby kdy člověk vstoupí do věků. Jistě; je to hodně subjektivní. Ale každopádně co se mě týče:
Lesní elfové, víly, draci, trpaslíci, a nejhorší orkové. To byl opravdu opruz.
Podstatné je podchytit poměrně velkou změnu která přijde v elfech. A to je samozřejmně mana.
Je ideální dost kulturních budov zbourat a podřídit se stylu s manou. Jinak je to celkem fajn. A taky pohodlnému chodu nahrává, že na výrobách rasy jedou stejné intervaly jako na výrobě T1+2+3, což je určitě lepší než v některých kapitolách, kde se jedou výroby třeba 5/10/20 hodiny. To pak je rozhozená harmonie výroby.
Za mě nejlepší kapitola co jsem zatím jel. Jsem v půlčících na začátku. A už mě šťvou.. :D
PS: Chystám se postavit další div. A vybíral jsem mezi opatstvím, a bludištěm. A jak to tak čtu, tak opatství. Turnaje jedeme v podstatě pořád. A kouzlím celkem také dost.
Tož díky a zatím. :)
 

DeletedUser2988

Guest
pulcici me vubec nebavili... prirovnala bych je k orkum,mozna o malinko mensi opruz
 

Saux

Znalec fóra
Tak jsem zboural co se dalo, postavil 9 vrb, a i tu desátou snad někam nacpu :) Krvácím na obyvatelstvu, ale ta kultura z vrb je fakt luxusní... akorát Velikonoční event půjde asi mimo mě, protože i kdybych si vytočil nějakou zajímavou budovu, tak ji stejně nebudu mít kam dát :)
 

Lovec Krys

Legenda
Ohnivé jezírko je 13. den eventu, takže jestli se nepletu, tak příští neděli.
Postupně aktualizovaný seznam máš tady:
https://elvengems.com/Phoenix-2019/daily-prizes/
Případně iDavis ho tu nejspíše někde bude mít taky.
Pokud máš aspoň trošku místa ve městě, měl bys úkoly v pohodě stihnout včas (případně bych popřemýšlel, zda nějakou tu vrbu nezbourat už nyní a postavit místo ní budovy na event, když je stejně budeš nahrazovat).
 

Saux

Znalec fóra
OK, díky všem za rady. Nicméně - hlodá ve mně červík pochybnosti :) Čeká mě ještě nějaká větší zákeřnost, než vrby? Postavil jsem 10 vrb, zboural půlku města, srovnal se s úbytkem obyvatel, ale pořád si říkám, že tohle nemůže být tak lehký :)
 

Saux

Znalec fóra
Ahoj všem,
možná je to jasný jak facka, ale já na to pořád nemůžu přijít :)
Vzhledem k rozpadu many - jaká je lepší taktika z hlediska minimalizace ztrát? Sklízet manu před rozpadem (tedy večer), nebo po rozpadu (ráno)?
Můj názor je ráno, protože se mi přes noc rozpadne 10% z menšího množství many, ale třeba se mýlím...
 

Angedev

Velmistr písma
Když to vezmu úplně do detailu, tak záleží, kolik many máš na skladě - zda ztráta z rozpadu bude větší, než ztráta z omezené doby výroby. Tedy když má nějaká budova výrobu many třeba jenom na 7 hodin a ty víš, že ranní sběr bys měl až za 12 hodin, pak ti 5 hodin propadne, nic se nevyrábí. A když je těch 5 hodin výroby víc, než co by se ti rozpadlo ve skladu, pak je lepší to sebrat i večer.

Ale obecně nejlepší varianta bych řekla že je sebrat manu večer, co nejvíc jí utratit a pak sebrat zase ráno :D Ale to je samozřejmě jen v případě, že nepotřebuješ našetřit nějakou větší sumu.
 

DeletedUser2988

Guest
spis to vubec takto neresit ;) pozdeji budes mit tolik many, ze ji ani nebudes stihat spotřebovat ani na ulice, ani na vyzkum, takze prestanes sledovat i rozpad :) ja manu nesledovala nikdy a nikdy jsem ani neresila, kdy a kolik se mi rozpadne a problem to nebyl, vzdy mi chybely spis VB nebo suroviny osadniku
 

DeletedUser4336

Guest
Nejlepší je manu investovat, když jí nešetříš na něco jiného. Splníš si co máš, a nerozpadne se ti naskladněná nevyužitá mana. Když jí nemáš jak využít, tak bych to prostě neřešil.
 
Nahoru