• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Král zimy a sněhová záplava

DeletedUser2129

Guest
Tak to já mám zatím ze 140 jen 25 VB, a koupil jsem si postupně 3x 50ku, z toho jednou byly vločky (50 zpátky), jednou VB a jednou otec pralesa. Je to dané procentama a každá možnost má nějakou pravděpodobnost - byť malinkou v celkovém součtu. Jako u Nenunky. Vždycky je s další truhlou možné získat odměny se stejnou pravděpodobností, jako u té první, přechozí výsledky nemají vliv :)
 

DeletedUser2070

Guest
Dal jsem 2x140 a vyšel líný sněhulák i zmrzlý otec pralesa, nic jiného. Toho dnešního fuj růžového jednorožce nechci, počkám na něco fajnějšího.
 

luterina

Veterán
truhličky za padesát a devadesát mně daly Lenivého sněhuláka a Zamrzlého otce pralesa, takže velká radost a už teď spokojenost, to další už je jen zábava a ceny další radost, děkuji moc za zpestření Vánoc, líbám líbám líbám...:rolleyes::)
 
Naposledy upraveno:

Eragon92

Znalec fóra
Já si počkám až naskočí menší denní budovy - ty větší se mi neoplatí. A i z těch menší se mi vyplatí tak jedna dvě, ještě jsem to vše nepočítal. Otec pralesa už mám z letního slunovratu a ten zimní mi tam pak nebude zapadat :D
 

DeletedUser236

Guest
Já si chci udělat komplet sbírku Otců pralesa, tak jsem na to zvědavá :D Pilně šetřím sněhové vločky, abych mohla své štěstí zkoušet opakovaně :D Mám vytipovaných i pár dalších budov, ale uvidím, jak se mi (ne)budou líbit.
 

DeletedUser2070

Guest
Tak eventík si velmi chválím, konečně zas můžu pořádně zapojit mozek. K otci a sněhuláku se mi už přidal i oranžový plamen a koulovačka :) Jen jsem to asi trochu přehnal s přípravami, dnes večer se dostanu na 46 úkol a to ještě máme 30 dní do konce :D
 

Mistylady

Znalec fóra
Trochu se mi nelíbí, že podmínky na plnění úkolů jsou pro všechny stejné, ať jste začátečník nebo už hrajete dlouho.
Přitom odměny jsou stupňované podle toho, v kterém věku jste. Takže začátečník dostane o dost menší odměnu, ale do úkolu vloží to samé co ten, co dostane odměnu mnohonásobně vyšší.

Myslím, že i úkoly by měli brát ohled na lidi, co teprve začínají.
 

GorGlin

Veterán
Nemám zamrzlého tatku, moc prosím o jeho znovu zařazení, rád bych to s jednorukým banditou zkusil ještě jednou.
Dát tak krásnou budovu na začátek kdy nemůžu mít zásobu vloček je opravdová bezohlednost.

Myslím, že i úkoly by měli brát ohled na lidi, co teprve začínají.
Hraju na betě a mám tam malé městečko, třetí kapitola.
Mám jiné úkoly než ostatní.
Nebo alespon mám ten pocit z toho co jsem četl v poště za zprávy.
Věřím, že ty opravdový začátečníci, co by s tím měli problém to mají upravené.
U těch pokročilích je to jedno jestli jsi u trpaslíků, nebo orků.

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2333

Guest
Já mám tedy úkoly stejné, ale kamarád začal včera nebo předevčírem a má stejné ukoly.. například shromáždit 1000 jednotek dřeva... Nebo když se podívam na prvních 15 úkolu například, tak to vidím pro něj na dlouhou dobu. Leda by spoléhal hodně na sousedskou o čemž pochybuji, když vidím že z mých cca 30 sousedů je: 14 prázdných tvrzí, možná 5 lidí aktivních, kteří mi sousedskou kliknou jednou za týden a zbytek jsou lidi, kteří nic nestaví, nic nedělají.. takže tak :D
 

DeletedUser1148

Guest
úkoly jsou opravdu stejné pro všechny.Mám účet na Winy chvilenku a mám tam stejné úkoly jako na Luciaskovi ,kde jsem u orků.Není to opravdu fér ,zvlášť když ty odměny ,jak tu už bylo psáno ,jsou podle doby v které jste ,ale nároky jsou stejné.
 

DeletedUser494

Guest
Popravdě bych netvrdil, že "čím dál ve výzkumu, tím lehčí to je" je zas taková pravda... Jistě, třeba u výroby jednotek ano, u "získej 1000 surovin" taky, i když to se dá domluvit s někým a neustále si to vyměňovat... Zas třeba průzkum provincií vám trvá podstatně kratší dobu a není třeba čekat několik dní... Neříkám, že to mají lehčí, ale některé úkoly pro ně jsou když ne lehčí, tak časově méně náročné, což jim dává zas víc času na jiné úkoly.
 

Maxa

Znalec fóra
pravdou je, ze jedny ukoly jsou lehčí pro malé hráče a jine ukoly pro velké hráče. Ti malí to mají ale těžší. Zteba sehnat křištál, kdyz ho nemáte vyzkoumaný je bez pomoci nemožné.
 

GorGlin

Veterán
To je pranda a ano, úkol vyzoumej dvě provincie si na malém účtu dám za hodinu, zatímco s Wood Elfy mě to zasekne na tři dny.
Ale obecně vzato, to má pokročilý hráč citelně snažší. Tedy mě to tak připadá.
Já si na pokročilém účtu udělám eventovou čtvrť, kde mám kopu malých manufaktur a dílen a se seznamem úkolů je to zívačka.
Když ale mám město 20x25 políček a jsem rád, že tam mám 6 manufaktur a 6 dílen, tak jsou některé úkoly oprandu na dlouho.
Ale ruku na srdce, kdo si nechá zamrzlého otce pralesa, který dává 500 kultury?
Je krásnej, o tom žádná, ale s trochou dobré vůle přijde nový event.
Slunovrat měl jednoho otce pralesa.
Sněhová záplava se zdá má tři.
A malá města rostou opravdu rychle, takže co na tom, že jsem neměl moc úspěch v minulém eventu, když ted získám, lepší a víc.
 

DeletedUser2129

Guest
Ten event je srovnatelnej pro všechny. Až na křišťál a svitky (ale které společenství to pro tebe neudělá, že jo) je to úmyslně srovnané. Výroba kouzel trvá všem stejně, průzkum provincií a získávání relikvií je daleko snažší na nižším levelu, upgrady budov pomáhají víc těm menším hráčům (nemusí je pak bourat :D), kupovat VB je náročné u všech hráčů stejně.

Větší výhoda pokročilejších hráčů jsou tisíce surovin v zásobě před danou hrou a obecně větší kapacita pokladnice, takže za zlato se dají plnit úkoly "hned a teď", což je výhoda (kurz obchodníka je furt stejný). A ano, můžeme si udělat eventovou čtvrť, ale to mohou i začátečníci - stačí po první sadě relikvií a výkupu získat rozšíření a - upřímně řečeno - těch pár manufaktur zas tolik lidí nesežere, takže si jí mohou udělat také. A já jí pomalu nemám kam nacpat :D

Je to dobře postavené. A jsem zvědav, jak mi půje ta druhá polovina úkolů, vypadá to jako hustej masakr :D
 

papap

Mistr slova
Jen takový dodatek.Výroba kouzel netrvá všem stejně,záleží na jakém levelu mají Akademii...:)
 

DeletedUser2094

Guest
Pre tých, ktorí sú menej zdatní v angličtine, preložil som zoznam úloh zimnej akcie. :) Takže viac informácií v spoileri.

Bežné úlohy:

1. Získaj 5000 mincí
2. Utrať 2 VB
3. Získaj 700 zásob
4. Získaj 3 relikvie
5. Trénuj 10 vojakov
6. Vyrob 2x nápoje
7. Kúp 1 VB
8. Získaj 100x produkt základnej bonusovej manufaktúry
9. Získaj 100x drevo
10. Získaj 100x oceľ
11. Získaj 30.000 mincí
12. Preskúmaj 1 provinciu
13. Získaj 4000 zásob
14. Získaj 1x kúzlo Sila zásob
15. Vylepši 3 budovy na level 4 alebo vyšší
16. Vyrob 4x pokročilé nástroje
17. Vyrob 3x košík jedla
18. Vyrob 2x sada nástrojov
19. Vyrob 50x nápoje
20. Vyrieš 8 stretov ALEBO kúp 8 VB
21. Získaj 20 relikvií
22. Vyrob 25x jednoduché nástroje
23. Preskúmaj 1 provinciu ALEBO vyrob 1x kúzlo Sila zásob
24. Utrať 7 VB
25. Kúp 5 VB
26. Vyrob 5x produkt základnej bonusovej manufaktúry (3-hodinový)
27. Vyrob 4x produkt základnej bonusovej manufaktúry (9-hodinový)
28. Vyrob 3x produkt základnej bonusovej manufaktúry (24-hodinový)
29. Vyrob 2x produkt základnej bonusovej manufaktúry (2-dňový)
30. Vyrob 5x chlieb
31. Vylepši 5 budov na level 3 alebo vyšší
32. Získaj 40.000 mincí
33. Získaj 24 relikvií
34. Vyrob 2x kúzlo Sila zásob
35. Trénuj 100 vojakov
36. Získaj 250x kryštál + získaj 250x hedvábí + získaj 250x svitky
37. Preskúmaj 1 provinciu
38. Vyrob 5x chlieb + vyrob 20x nápoje
39. Vyrieš 10 stretov ALEBO kúp 10 VB
40. Získaj 2000x mramor + získaj 2000x oceľ + získaj 2000x drevo
41. Získaj 24 relikvií
42. Vyrob 35x jednoduché nástroje
43. Preskúmaj 2 provincie ALEBO vyrob 2x kúzlo Sila zásob
44. Utrať 10 VB
45. Kúp 7 VB
46. Vyrob 7x produkt základnej bonusovej manufaktúry (3-hodinový)
47. Vyrob 5x produkt základnej bonusovej manufaktúry (9-hodinový)
48. Vyrob 4x produkt základnej bonusovej manufaktúry (24-hodinový)
49. Vyrob 3x produkt základnej bonusovej manufaktúry (2-dňový)
50. Vyrob 10x chlieb
51. Získaj 70.000 mincí
52. Preskúmaj 1 provinciu
53. Získaj 10.000 zásob
54. Získaj 2x kúzlo Sila zásob
55. Vylepši 4 budovy na level 5 alebo vyšší
56. Vyrob 8x pokročilé nástroje
57. Vyrob 6x košík jedla
58. Vyrob 4x sada nástrojov
59. Vyrob 75x nápoje
60. Vyrieš 12 stretov ALEBO kúp 12 VB
61. Získaj 100.000 mincí
62. Preskúmaj 2 provincie
63. Získaj 20.000 zásob
64. Získaj 3x kúzlo Sila zásob
65. Vylepši 5 budov na level 6 alebo vyšší
66. Vyrob 12x pokročilé nástroje
67. Vyrob 10x košík jedla
68. Vyrob 8x sada nástrojov
69. Vyrob 100x nápoje
70. Vyrieš 16 stretov ALEBO kúp 16 VB
71. Získaj 32 relikvií
72. Vyrob 50x jednoduché nástroje
73. Preskúmaj 3 provincie ALEBO vyrob 3x kúzlo Sila zásob
74. Utrať 15 VB
75. Kúp 12 VB
76. Vyrob 10x produkt základnej bonusovej manufaktúry (3-hodinový)
77. Vyrob 8x produkt základnej bonusovej manufaktúry (9-hodinový)
78. Vyrob 6x produkt základnej bonusovej manufaktúry (24-hodinový)
79. Vyrob 5x produkt základnej bonusovej manufaktúry (2-dňový)
80. Vyrob 20x chlieb
81. Vylepši 10 budov na level 4 alebo vyšší
82. Získaj 150.000 mincí
83. Získaj 40 relikvií
84. Získaj 3x kúzlo Sila zásob
85. Trénuj 300 vojakov
86. Získaj 1000x kryštál + 1000x hedvábí + 1000x svitky
87. Preskúmaj 1 provinciu
88. Vyrob 20x chlieb + vyrob 80x nápoje
89. Vyrieš 25 stretov ALEBO kúp 25 VB
90. Získaj 5000x mramor + získaj 5000x oceľ + získaj 5000x drevo
91. Získaj 50 relikvií
92. Vyrob 100x jednoduché nástroje
93. Preskúmaj 3 provincie ALEBO vyrob 3x kúzlo Sila zásob
94. Utrať 20 VB
95. Kúp 15 VB
96. Vyrob 12x produkt základnej bonusovej manufaktúry (3-hodinový)
97. Vyrob 10x produkt základnej bonusovej manufaktúry (9-hodinový)
98. Vyrob 8x produkt základnej bonusovej manufaktúry (24-hodinový)
99. Vyrob 6x produkt základnej bonusovej manufaktúry (2-dňový)
100. Vyrob 40x chlieb

Denné úlohy:

1. Získaj 1000x drevo
2. Trénuj 60 vojakov
3. Získaj 1000x oceľ
4. Získaj 15.000 mincí
5. Získaj 1000x mramor
6. Kúp 3 VB
7. Získaj 4 relikvie
8. Vylepši 2 budovy na level 3 alebo vyšší
9. Získaj 500x kryštál
10. Vyrob 11x nápoje
11. Získaj 500x hodváb
12. Získaj 2000 zásob
... preklad ďalších úloh postupne doplním.

Informácia:
Snehové vločky sa dajú získať okrem plnenia vyššie uvedených úloh aj nachádzaním kryštálov v okolí vášho mesta (rovnako ako truhlice pri navštevovaní cudzích miest):
EL_akcia_zima_2016_kry_t_l.png

Tieto kryštály sa budú objavovať niekoľkokrát za hodinu, pre ich zobrazenie bude pravdepodobne nutná aktualizácia (stačí prejsť do ponuky výskumu a naspäť do mesta).

Ako už bolo uvedené, behom akcie bude možné získať veľa nových budov, v prvých dňoch by sa mali ako denné odmeny vyskytnúť tieto:

Capture.png
Capture.png
- dodatočné informácie

Pri pohľade na množstvo úloh ktoré táto akcia ponúka si myslím, že je to zo strany InnoGames zámer. V letnom slnovrate bolo úloh menej, ale získať všetky 3 hlavné ceny bolo bez platenia nemožné, čo bolo hráčmi nemálo kritizované. Tentokrát sa pravdepodobne rozhodli spraviť úloh dostatočne veľa, aby sa hráči nemohli "vyhovárať" na to, že akciu bez platenia nešlo dokončiť, a preto dali úloh viac, ktoré sú ale pravdepodobne pre veľkú časť hráčov nesplniteľné (ešte stále si nie som istý či je 100 úloh konečný stav).

Ahoj, budeš někdy v blízké době dopisovat překlad těch denních úloh?

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser467

Guest
Ahoj lakrens, seznam denních úkolu bereme z bety, kde event začal o pár dní dříve, ale stále ještě běží. Aktuálně tam mají 13. den zimního eventu. Víc úkolů dopředu ti tedy bohužel dodat nedokážeme. Sleduj to tady pravidelně, postupně budou přibývat ;)
 

Maxa

Znalec fóra
tak ten seznam asi bude odjinud, protože na bete je o tyden napred a pochybuji, ze to co tu bylo zverejneno dal nekdo normalni cestou za tyden. tezko by nekdo znal denni odmeny, když tam jeste nebyly a 100 ukolu....ehm :)
 
Nahoru