• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Král zimy a sněhová záplava

DeletedUser2416

Guest
Já jsem se tu registrovala 2 dny před eventem (3. prosince). Získala jsem 8 budov + horu a hrad. Proplula jsem I. a II. kapitolou...Faktem je, že skončím někde mezi 80. a 90. úkolem, ale víc jsem ani nečekala.
 

GorGlin

Veterán
Já to mám podobné na betě, ale o co jde, ty baráky jsou tak nízko, že s příštím eventem, jeslti nějaký bude, se vyplatí to všechno obměnit.
 

Atta1

Pokročilý žák
Já zatím získal na jednom účtě 15 budov, kde jsou pěkné ty 3 zimní hvězdy vedle sebe. Na druhém účtě 11 budov. Chtěl jsem modrého otce pralesa pro zpestření barev, bohužel nevyšlo. No a obyvatelstvo mi to zvedlo o dost tisícovek, hlavně na účtě s 15 budovami.
 

DeletedUser2070

Guest
Velmi děkuji za tento event, parádně jsem si ho užil. Přikládám svou výstavku :D
Winter.JPG
 

Atta1

Pokročilý žák
Maniacku, opravdu pěkné. Podařilo se urvat jelena a zvednout počet budov na 16. Snad ještě něco padne. U sněhového hradu mi zbývá 200 glóbů, to se mi už nepovede.
 

DeletedUser1148

Guest
také musím napsat ,že tento event se podařil a i mě se moc líbí.Mám také 3 účty a je pravda ,že na tom nejsilnějším moc kultury z eventu nemám ,neměla jsem štěstí ,ale na těch menších mám záplavu kultury z eventu a vypadá to moc hezky a udělalo mi to radost.Také se nedostanu na tu třetí hlavní cenu ,na hlavním městečku budu ráda ,že na tu druhou ,ale to nevadí.Moc jsem se pobavila a opravdu se zimní event povedl.Děkuji nejen za sebe :);)
 

DeletedUser2242

Guest
No asi jsem tedy blbá, ale prozkoumání provincie mi trvá 1 den a něco, udělat 3 x kouzlo síla zásob ´36 hod. ( pokud mám 2 připravené tak 12 od.
Tak nevím jak jste to stíhali, Já tedy tyhle úkol nestíhám ani náhodou.
Ale ono je to vlastně jedno, když stejně nemůžu prozkoumané provincie dobít. Takže v pohodě. Hlavně že se ám to líbí. Tahle čekací hra :)
 

DeletedUser2070

Guest
Vedlejší úkoly jsem dodělal 18.12. Od té doby jsem jenom sbíral vločky a dělal jeden hlavní úkol denně. Je pravda, že jsem měl k dispozici akademii lvl4 což mi podstatně urychlilo výrobu kouzel. A taky jsem si to všechno pořádně rozplánoval, jinak bych se s tím asi dost trápil.
 

DeletedUser1148

Guest
Mauraj však já to taky nestihnu.Taky mi trvá den a půl prozkoumání provincie a tunění budov mám taky na dlouho.Akademii mám na 3 takže mi to trvá sice o trošku méně ,ale věř ,že já taky nemám splněno a asi ani nesplním.Provincie s těžkým srdcem vykupuji,jak píšeš ,fakt se dobít nedají a kam event stihnu ,tam ho stihnu.Ale i tak je krásný a myslím si ,že odměny jsou hezké.
 

DeletedUser2129

Guest
Pro vás, holky, asi pozdě bycha honit, ale tajemství je skutečně připravená výroba a veřejný seznam úkolů. Jsem v trpaslících po celou dobu eventu a tak do toho musím ještě řešit stavbu mědi a žuly, ale i tak to šlo dost v pohodě. Osobně mám hotovo od cca 25. prosince. Hlavní bylo vždycky mít v zásobě 2 kouzla zásob a jedno-dvě rozšíření nechat neobsazené a mít "produční čtvrť na úkoly". A jít tvrdě po úkolech. Takže pro příště:
- hned, jak začne event, okamžitě přestat vylepšovat a hromadit suroviny a vojáčky. Velká zásoba je klíčová!
- vzít v potaz časové omezení a mít připravené místo na své malé manufaktury (v jednu chvíli jsem jel na 12 manufaktur prvního levelu k svým standardním 4 velkým). Prostě zadat včas 2denní a 1denní výrobu a vysbírat ji ve správném pořadí a neuklepnout se (což se mi podařilo asi 3x a ztráta dohromady tak 2,5 dne :D). To samé platí pro dílny.
- z turnaje lze vyrazit na prvních levelech 4+4+2 relikvie (a VB), na druhých levelech 4+6+2 tuším, což je během 16 hodin 22 relikvií. I když jsem vždycky použil maximálně jeden z těch levelů (a většinou jen na těch 10). Na tohle stačí jednotky, když jich je dost, a dá se to řešit automatem (1 typ jednotky do všech slotů, a samozřejmě ten nejlepší).
- zbytek vždycky vykoupit a hlídat si počet prozkoumaných provincií, aby se dal plnit další úkol (byl dostatek volných provincií k řešení).
- co lze řešit "obnovitelně", řeší se tak. Tj. pokud je na výběr mezi koupením 15 VB a řešením 15 střetů, tak s vědomím, že za event musím získat 193 relikvií (fakt, nekecám), neplácám vojáčky, ale utrácím zlato a suroviny za VB jak šílenej, a to samý při utrácení. I kdyby mi to mělo dostat železo a svitky na nulu, tohle se prostě vyplatí.
- průzkumy se zadávají dopředu tak, aby doběhly cca hodinu až dvě po načtení odpovídajícího úkolu.

Brnkačka, ne? A co s vylepšováním budov (třeba 10 budov na lvl 4)? Tak prostě postavíte nějakej počet manufaktur na prkna. V tomhle případě stačily 4, i když kdo má prostor, může všech deset. Ve volným čase se dají vylepšit na třetí level a pak jen počkat na správný úkol a spustit to. Trvá to tak 40 minut jedna, a když máte třeba 3 stavitele, netrvá to moc dlouho. Hlavně nevylepšovat svoje standardní budovy, to bychom se učekali. Jasně, že po splnění úkolu se smažou a udělají se ty, co potřebujete pro další. Bez sentimentu, prostě hrrr na ně.

Snad vám to do příště pomůže. Chce to trošku hru znát, aby se dalo s úkoly taktizovat, ale šlo to nad očekávání dobře. Jen ta poslední budova je nezískatelná bez pořádný dávky štěstí, ale 7x ledovcová zahrada (á 1200 pop a 1200 kultury) a 2x začarovaný strom (á 1990 kultury) mi dalo takovej boost do města, že mě to vlastně ani neštve :)
 

paulo1414

Mistr slova
Tak mne sa podarilo ukoncit "snehovu zaplavu" asi dve hodiny pred polnocou stareho roku. A som nadmieru spokojny. Ziskal som toho celkom dost. Setril som si vlocky na budovy o ktore som mal zaujem. 4x ledovcova zahrada a 5x zimni hvezda. Takze s ludmi problem nejaky cas mat nebudem. Kedze stojim vo vyzkume na houbickach, tak sa moji ludia zatial budu valat v pelechu. Len skoda ze sa takto aj nerozmnozuju. :) Celkovo event hodnotim ako velmi dobry a sprijemnilo mi to celkom nudnu pasaz hry, ked nemam co robit, skrz nedostatku houbicek.
A chcem sa podakovat vsetkym ktory sem dali prispevky ohladom uloh a budov. Velmi mi to pomohlo a tak isto aj clenom nasho spolku. Velka vdaka ;)
 

Atta1

Pokročilý žák
Jinak taky záleží na štěstí. Mám 2 účty (na každém servru jeden). Úkoly jsme taky splnil v pohodě na obou účtech ve stejnou dobu. Ale na tom lepším účtě jsem získal jen 11 budov s cca 2000 obyvateli a na tom druhém 16 budov se 4 tisíci obyvatel. Jako zajímavost - měl jsem postavených i 25 manufaktur na dřevo. Do získání Věže krále zimy mi schází 200 glóbů. To lze získat jen v to případě, že mi padlo dvakrát 5x 140 vloček za sebou. Jednou se mi to podařilo.
 

ShiDyn

Pokročilý žák
Ahoj, nedohledala jsem informaci, jestli získané budovy v inventáři po skončení eventu zůstanou nebo zmizí? :)
Díky!
 

Laqhren

Znalec fóra
Take se pridavam ke chvale za zimni event. Mam krasnych 14 sneznych stromu, coz je naprosto perfektni, menila jsem je za velka jezera, kulturou jsou na tom stejne a toho mista co mam ted navic:)
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím, chci se zeptat kdy vlastně končí soutěž, jelikož po splnění posledního úkolu (denní) naskočila časomíra na další úkol, který se vlastně dá splnit až po půlnoci což je již 8.ledna. Také mám stále vločky musím je utratit dnes přesně do půlnoci což je vlastně 7. ledna nebo po půlnoci mohu když už bude 8.ledna ?Mám jich 1000, které šetřím na odměnu , která dle odkazu hráčů zde připadá na 8.ledna , ale přitom už se soutěž nemá konat a teoreticky vzato by měla končit přesně o půlnoci 7.ledna . Trochu zde mám z toho zmatek :D .
 
Nahoru