• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze HTML5 klient Elvenaru

Lovec Krys

Legenda
@LivingPool Podle mě to prostě zachytí vrstva prohlížeče a k Elvenaru se ty klávesy ani nedostanou, tzn. že pro Elvenar jsi vlastně žádnou klávesu nestiskl (podobně jako bys měl přímo na klávesnici odchytávání kláves a ty se pak nedostaly do počítače k operačnímu systému(a jeho klávesové zkratky by tudíž nefungovaly), laicky lze představit tak, že pro OS je to stejné jako když prostě vytáhneš ten kabel od klávesnice, to si pak taky můžeš na klávesnici psát co chceš).
A jestli tomu tak je (a já si myslím, že je), tak s tím Elvenar (v příkladu OS) nic nemůže udělat.
 

LivingPool

Pokročilý žák
Tak pokud je aktivní okno prohlížeče a běží v něm HTML5 aplikace, možná by to mohli umět obejít, ale možná je to zbytečná práce pro ně a podpora poradí jiný prohlížeč, i když jsem jasně psal, že se k Chromu kvůli okleštění nehodlám vracet.
Optimalizace by však měla být pro všechny hlavní prohlížeče, což FF nepochybně je :)
 

Lovec Krys

Legenda
@LivingPool Ono hodně záleží právě na tom prohlížeči a jak je ta funkce udělaná. Pokud to zachytí vrstva prohlížeče zpracovávající tu funkci dříve než se to dostane k vrstvě zpracovávající HTML5 kód, pak s tím můžou něco udělat jen vývojáři Firefoxu.
 

DeletedUser4336

Guest
LivingPool >> No já taky FF Quantum 68.0.1 (64-bit) a zkratky mi jdou jak ty obecné, tak výrobní, ale žádnou vyhledávací funkci, která to blokuje nepoužívám.

Jinak HTML5 není žádný zbytečný otloukánek, až bude fungovat líp, přejdu na něj, ale když jsem potřeboval zadávat výrobu v brůžu, a opravdu to bylo znatelně sekatelnější než Flash na stejném stroji (zadání jsem musel častokrát opakovat, protože to nestihlo zareagovat), tak mě to prostě nutí přepnout zpět. Celkově i jakékoliv načítání mi přišlo snad delší, sic pak se to zase tváří jakoby plynulejší.
 

LivingPool

Pokročilý žák
Také přepnu na html verzi, jen jak jí doladí.
Podpora potvrdila "přebití" funkcí, proto zkratky pak nejdou.
Jen ještě řeším přeostřené hrany v html při zmenšení obrazu. Michael87 má však obraz krásně vyhlazený, což mi hlava nebere.
hrany.jpg
 

WinterPhoenix

Znalec fóra
Co se týká flash verze a html5 verze tak buďme rádi, že inno na něm začalo pracovat takhle brzy. Pokud mám správné info tak flash by měl skončit během příštího roku. Všeobecně. A jsou hry které běží stále na flash klientu a po html5 není ani náznak. My tak můžeme vývojářům pomocí zpětné vazby více méně říct co je potřeba vyladit. A až se pojede jen na html5 budeme ok, kdežto u her kde na tom možná ani ještě nezačali pracovat bude v ten moment problém.
Sám používám html5 klienta v chromu, sic ano občas je to trošku pomalejší, ale otravovalo mne každý den při otevření hry potvrzovat spuštění flash klienta.
 

DeletedUser4336

Guest
WinterPhoenix >> Nevím jak u Chromu, ale ve Firefoxu se zaškrtne, aby se to u té aplikace už víckrát neptalo, a hotovo.
 

DeletedUser5181

Guest
WinterPhoenix Tak ono to pracování je zákonitý, když mi přestane fungovat Elvenar, zasměju se a půjdu mastit něco jinýho, když to přestane fungovat tomu, kdo na tom visí obživou takže provozovateli, půjde světem žebrotou....
 

luterina

Veterán
ahoj, chtěla jsem se zeptat, když mám zapnuté HTML tak mi nejdou kopírovat odkazy celé, jak se správně se zapnutým HTML odkazy kopírují celé? děkuji
 

DeletedUser1089

Guest
@matrix0007 : Jasně, že jste je nepozoroval, když jsme je pozorovali v jiných prohlížečích... ;) On každý prohlížeč a jeho jádro přistupuje jinak ke zpracování příchozích dat. Třeba FF zpracovává Flash v extra procesu (kontejneru) na rozdíl od Chrome...
Já hraji hru jak v Opeře, tak v Google Chrome. Na Opeře ve Flashi je pomalá. Na Chromu v HTML5 verzi hry mi běží hra normálně. Tedy do dneška. Dnes mi to v obou vezích píše při načítání chybu serveru. Takže si nezahraji...

WinterPhoenix Tak ono to pracování je zákonitý, když mi přestane fungovat Elvenar, zasměju se a půjdu mastit něco jinýho, když to přestane fungovat tomu, kdo na tom visí obživou takže provozovateli, půjde světem žebrotou....

To je pravda. Mě se, bohužel dnes sešli hned dvě hry s problémem. Obě od Inno Games. Každá dělá něco jiného, ale výsledek je stejný... Nezahraji si. Jestli to bude trvat dlouho, budu se muset najít něco jiného.

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

WinterPhoenix

Znalec fóra
Ještě se k tomuto tématu na skok vrátím.
Lidi, opravdu buďme rádi za to, že nám Inno umožnilo při přechodu na HTML5 verzi souběžnost s Flashem. Hraji kromě Elvenaru i RailNation a tam došlo nedávno k přepnutí na HTML5 na tvrdo. Před tím to prý testovali nějaký čas na několika servrech, ale i když jsem na tamním fóru navrhoval možnost aplikace obou verzí současně alespoň nějaký čas, tak smůla. Po přepnutí to chtělo opravdu Mega porci trpělivosti, nebo alespoň Velkého panáka na otupení. Problémy co jme na začátku měli my tady jsou proti tomu s prominutím Hovadiny.
 

Lovec Krys

Legenda
Ale už by mohli flash zaříznout ne (méně vývoje na nové věci i opravy)? Já už jedu na html5 dost dlouho a spousta dalších určitě taky.
 

iDavis

Legenda
Ja ešte stále bežím na Flashi. Neviem nakoľko je HTML5 optimalizované pre firefox, ale v porovnaní s flashom mi zatiaľ príde nie úplne doladené.
 

Angedev

Velmistr písma
Já paradoxně zůstávám ve flash kvůli mobilu :D Občas chci vložit VB i jinam než do spolku, takže Puffin je u mě stále nepostradatelný :)
 

DeletedUser4336

Guest
Jedu na Flashi, protože vždy když jsem zkoušel HTML5, tak to bylo buď nestabilní, nebo to nebylo plynulé, takže jsem se zase vrátil k Flashi. Už jsem to zase dlouho nezkoušel, ale nějak tomu nevěřím, že se něco změnilo.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Na jednom pracovním notebooku mi zničehož nic začal elvenar lagovat na chromu (možná zásah IT :D), každopádně v tomto video je potencionální pomoc pro lidi, kterým se HTML5 seká na chromu:
. Po aplikaci těch změn již elvenar fungoval mnohem lépe.
 
Nahoru