• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvenarská poznávačka budov

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Hexik

Znalec fóra
dnes rekla bych nejak jednoduche snad bude dobre i zbytek ... skoda ze nedelaji vyhodnoceni po kazde otazce no ale pozde prichozi by zase nemohli no nic budu tise trpet a cekat

kdyz uz jsme tu hovorili o tom co delat s tim kdyz se sejde vic lidi v urcitem poradi proc se to vlastne resi? rekla bych ze to z realne kapsy nejde takze herni mena z herni kapsy inno mohli by to dat vsem kteri by meli stejne a nejvic zaroven nebo je to nesmysl?
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Vyhodnocení soutěží procházíme opravdu poctivě a bonusová otázka nám jen dopomáhá ke konečným vítězům. Ano, můžeme rozhodnou sami o výhercích bez bonusové otázky, ale zase mi přijde férovější "nějak" dát možnost hráčům o první příčky zabojovat.
Jediné o čem jsme ochotní diskutovat je konečná bonusová otázka. Opravdu se snažíme vymyslet způsob poslední otázky, tak aby byla spravedlivá.

A k tomu co se tu řeší. Přijde mi nesmyslné, aby vyhráli všichni. Smysl soutěží je přeci v tom, že někdo vyhraje a někdo ne. Proto máme několik tipu soutěží a v každé má šanci vyhrát někdo jiný.
 

Mescal

Znalec fóra
Tak 6. úkol na první dobrou :) Po prostudování zadání jsem měl dva typy a hned ten první byl správný. :)

@Embla Asi ve své odpovědi míříš na mě, že? :)
Svým návrhem jsem chtěl rozpoutat diskuzi, jak to vidí jiní, aby jste jako organizátoři a správci tohoto fóra měli i nějakou zpětnou vazbu na to co děláte a jak to děláte. On pohled na nějaký problém třeba z jiného úhlu nebo pozice někdy dokáže odsunout pomyslnou záclonu provozní slepoty a tak pomůže vyřešit problém, který všichni jen dlouhou obcházeli.
A nebo také ne.
 

Mescal

Znalec fóra
Můj názor znáš, netřeba jej opakovat... ale celé to vycházelo z mé antipatie na bonusovou otázku. Možná, že by bylo fajn, kdyby se ostatní vyjádřili, jak by si bonusovou otázku představovali a naopak jak by si ji rozhodně nepředstavovali.
---
Z mého pohledu by bonusová otázka neměla být:
  • typovačka (rozostřený, pokřivený nebo zdeformovaný obrázek a otázka kolik např. klíčů je na obrázku) - je velmi obtížné najít bod, kdy na obrázku bude možné jednoduše klíče spočítat a nebo to bude obrázek tak zdeformován, že to bude jen odhad.
  • otázka rychlých prstů - když chodím do práce nebo do školy, je obtížné hlídat, kdy se objeví jednoduchá otázka, ale vyhrává ten, kdo odpoví správně jako první
Když už bonusovou otázku, tak nějakou ze stejné oblasti - teď otázky 1 - 8 tvoříte tak, že velké části obrázku budovy zakryjete bílými obdélníky - co takhle pro bonusovou otázku z obrázku vyříznout plošně malou (cca 1/20 celkové plochy) ale jednoznačnou část (případně vyříznout 2 ještě menší plochy (a jestli je necháte v poloze jakou mají vůči sobě na skutečném obrázku (pro hráče jednodušší)a nebo je můžete jen dát vedle sebe(pro hráče složitější))).
 

Hexik

Znalec fóra
tak kdyz ma byt bonusova otazka k soutezi ktera se tyka nejakeho poznavani budov tak proc by nemela i ta byt nejakym timto smerem nejake nahodne typy mi prijdou jako vysmech predchozimu snazeni .... ale co jak to bude tak to bude

co se tyka casu a rychle odpovedi bylo by fajn aby ta otazka nebyla tak snadna aby prave ten cas nejrychlejsich prstu nebyl rozhodujici no ale co je obtizne je relativni zavisi to hodne od toho co kdo ma v mestech a v jake kapitole prave je zatimco velci uz pomalu zapominaji co meli jako mala mesta mali neznaji budovy velkych hraci co hraji lidi mene znaji elfi a obracene .... neni to opravdu tak jednoduche

a ctu ted ze mescal to vidi podobne proste se drzet tematu cele souteze super nejsem v tom sama
 

Toren Darkness

Kolemjdoucí
Já si představuji poznávací soutěž tak jak jí uvádíte kdo vyhraje vyhrál kdo se umístí na 2 a 3 dostane odměnu jako cenu útěchy rozdělovat gemy nebo jakoukoliv odměnu ztrácí význam soutěže viz. můj předchozí názor.
Co se týká bonusové otázky udělal bych jí procentuální.
Například že první bonusová otázka bude náhodná budova s 20% viditelného obrázku (teoreticky to jde udělat hned od první soutěžní otázky)
a postupně se to bude snižovat třeba až na 1% (takový tip jak to udělat stačí si vytvořit mřížku ze čtverečků 10x10 a podle x% x čtverečků ponecháte)
Já osobně bych teď udělal např. 10 bonusových otázek 20%, 15%, 10%, 8%, 6%, 4%, 3%, 2%, 1% a 0,5% (samozřejmě tak aby bylo stále něco vidět záleží na velikosti a ostrosti obrázku) které se budou vydávat každý den a bude limit odpovědět do 23 hodin ta 1 hodinu navíc je pro organizátory aby to mohli stihnout shlédnout a vyhodnotit případně dát novou bonusovou otázku.
Myslím že toto redukování by mělo eliminovat většinu hráčů.
No a pokud by na konci bylo pár hráčů stále úspěšných, tak bych vyhodnotil odpovědi jedinců a v jakém času odpovídali (sečetl bych kolik času trvalo soutěžícímu zodpovědět všech 10 bonusových otázek od zadaného času například myslím že to vydáváte v 20:00? takže vyhraje ten co odpovídal 20:01 na všech 10 otázek protože jeho čas byl dohromady 10 minut zatím co ostatní mají například přes 20 minut) Za mě procentuální viditelnost obrázku je nejlepší variantou no a pak už musí rozhodnout čas. Pokud sakra chci něco vyhrát tak se tomu věnuji protože to chci vyhrát a ani práce, škola, zdraví nebo cokoliv jiného by vás nemělo omluvit. Ve sportu když jste zranění tak taky nevyhrajete a nikdo vás neomluví a nikdo vás nemá za co soudit ale vy se s tím musíte smířit prostě to tak je.
No a ještě k soutěžím bych měl takový návrh co udělat celoroční turnaj, který se bude skládat třeba z 6/12 různých soutěží jedna soutěž za 1/2 měsíce. Pokud v soutěžích vyhrálo moc hráčů každý z vítězů dostane vysoký počet bodů ale žádné gemy a pokud by se vytvořil žebříček tak by se gemy samozřejmě dali výhercům ale v malém množství a s méně body. Každá soutěž by měla jiné zaměření, tady bude jen na vás jaké soutěže vymyslíte a věřte mi že vycucat klidně 20 soutěží z prstu stihnu za 10 minut. No a po roce by bylo vyhlášení kdo kolik má bodů a ten kdo vyhraje bodové hodnocení tak obdrží odměnu vetší než v menších soutěžích odměna by byla v gemech nebo v něčem co mohou organizátoři zajistit.
Podle mě by to zvýšilo soutěživost a bojovnost hráčů o první místo.
Kdyby se organizátorům návrh zamlouval a potřebovali by jste nějaké rady nebo doplnění odpovědí stačí mě kontaktovat zprávou rád vám pomůžu, jelikož se soutěžemi pro mladé (myšleno aby zadání pochopilo i dítě) mám nějaké zkušenosti i když raději bych to nechal na vás než organizoval :)
 

Hexik

Znalec fóra
@Toren Darkness vice rozhodujicich obrazku nezni spatne ale ten odpovedni cas pokud nekdo zacal az pozdeji byl by automaticky na chvostu ... to nikdo nechce trebas ani ja jsem neodpovidala nijak rychle proste vis ze mas cas tak co radej si sve domenky overim a ztratim trochu casu nez abych spechala o tom je vlastne ta hra nakonec i cely elvenar je postaveny na tom ze mas cas a kdyz ho nemas tak nehrajes a hra te ale za to nijak neomezuje pri navratu

vic obrazku fajn napad nevim jak moc se to bude libit oranizatorum protoze to taky znamena vic prace

pokud mas nejaky navrh na soutez na to je zde taky vlakno v soutezich takze klidne se tam rozepis
 

Toren Darkness

Kolemjdoucí
Čas rozhoduje v případě že i to 0,5% viditelnosti obrázku by zodpovědělo správně několik hráčů a aby organizátoři nemuseli vymýšlet další otázky s 0,4% atd. tak musí rozhodnout čas když běžíš maratón protihráč ho uběhne za 50 minut a ty to uběhneš za 30 minut nebo 60 minut taky rozhodne kdo byl rychlejší to že Elvenar je o tom že si to můžeš zapnout kdy chceš nemá nic společného se zadáním a soutěží. Jde jen o tématiku Elvenar co to spojuje.

Po pravdě se mi zdá že někteří hráči si tu stěžují jak je něco těžké nebo limitující časově nebo náročnosti. Sakra vždyť o tom je soutěž snad ne? Nebo to chcete aby tu vyhrával každý kdo není ochotný se tomu věnovat a vymlouvá se na čas protože práce, škola, musel jsem jít spát atp. Vždy musí být výherce.
Soutěž je zápolení dvou nebo více stran o něco, co je cenné pro všechny soutěžící a čeho není dost pro všechny. V ekologii přirozeně vzniká jako kompetice mezi živými organismy sdílejícími totéž prostředí a zápolícími o potravu, prostor nebo partnery. V ekonomii je hospodářská soutěž neboli konkurence vztahem firem usilujících o stejného zákazníka. Ve sportu jde o zápasy nebo turnaje, kde účastníkům jde o zisk vítězství a dalších hodnocení.
Nebo já nevím co pod slovem "soutěž" vidíte. Nevím jak vám to ještě vysvětlit vždy je výherce a poražený a organizátor rozhoduje kdo vyhrál a kdo prohrál smiřte se s tím.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Škola, práce, rodina, povinnosti, to není výmluva, to je prostě realita. Tyhle soutěže hraje poměrně málo lidí z celkového počtu, a když vyloučíme ty, kteří nemohou zasednout k Elvenaru přesně ve 20.00, nebo kdykoli během pracovního dne kvůli otázce na rychlost, tak nás moc nezbyde. Naopak deformované obrázky nejsou extrémně obtížné, soudě podle toho, že je většina hráčů zvládne. Zvyšování obtížnosti tím, že poskytuji čím dál tím méně vodítek, tak by šlo, zdá se to nekonečné (vážně jsme dobří), ale pokud chci vytipovat toho nejlepšího, přece slabší kusy časem odpadnou.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
7 úkol? Snadný, ale vůbec se mi nelíbil. Protože když vyžaduji přesnou odpověď, měl bych položit přesnou otázku. Víc se o tom nerozšiřuji, abych nenapovídala.
 

Mescal

Znalec fóra
Úkol č. 7 - identifikace budovy snadná, ale jestli jsem správně odpověděl na otázku v zadání úkolu si vůbec nejsem jistý. Otázka v zadání úkolu je IMHO nešťastně formulovaná.
 

machitka

Pokročilý žák
Když to tu teď čtu, tak mám pocit, ženšen možná odpověděla špatně ... Včera mi to přišlo jasný, ale teď :) no tak uvidíme..!
A jsem zvědavá, jaká tedy bude ta bonusová otázka....
 

Hexik

Znalec fóra
ja myslim ze otazka je naprosto jasna, celkem cekam ze uz prijde neco opravdu obtizneho trebas to nejlepsi bude nakonec, ale jo 2 obrazky mi daly opravdu zabrat abych nekecala

jen bych jeste dodala ze se mi mohlo zdat lehke ale kdo vi jak dopadnu muzu tam mit nakou hloupou chybu clovek musi cekat a cekat jak to dopadne ..
 
Naposledy upraveno:

Hexik

Znalec fóra
jo jo to uvidime zitra co jsi poznal a myslim ze podle travniku se hadat fakt neda ale muze napovedet
 

Mescal

Znalec fóra
Ano, hloupých a školáckých chyb či chyb ze zbrkolsti se bojím ze všeho nejvíc, v minulé soutěži jsem taky jednu udělal a rázem jsem byl mimo šanci na jakékoliv ocenění. :-(
 

Hexik

Znalec fóra
ja prave jeste nesoutezila no ale i ted ikdyz u nekterych jsem si byla jista na prvy pohled tak jsem si kontrolovala i tak muze byt i chyba v otazkove casti ..... zitra uvidime
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru